Payoneer card

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
alina_cloud
Mesaje: 8
Membru din: 24 Sep 2010, 21:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Deci limita maxima e 1000$ sau 2500$? De la un ATM ma refer...
Am gasit undeva tot pe forum aici ca ai putea scoate doar 1000$ de la ATM si restul de 1500 pentru cumparaturi...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
barlow
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mar 2009, 19:25
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu am avut niciodata probleme cu payoneer si il folosesc din februarie 2008,ATM nu inghite cardul,merge sa scoti de la orice bancomat, eu personal folosesc numai CEC-ul,nu au comisioane de retragere.Limita de scoatere e de 2500$.Da,sunt cam multe comisoane ptr acest tip de card dar merita,oricum daca iti intra mai mult de 5 paymenturi lunare , comisionul lunar scade si el la 1$ din cate imi aduc aminte.La acest tip de card nu exista un anual fee (ca si la epassporte care era de 45$) ci doar unul lunar,iar daca faci matematica iasa un comision anual de 12$.
secretx
Mesaje: 12
Membru din: 07 Noi 2008, 03:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Care sunt cele mai bune atm-uri, ale caror banci pentru a scoate banii de pe payoneer? Ce comisioane percep?A scos cineva de la BRD pentru ca spunea cineva intr-un post ca nu poti scoate de la BRD cu cardul Payoneer..
sensualgirl
User Junior
User Junior
Mesaje: 98
Membru din: 14 Ian 2008, 07:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da, poti scoate de la BRD fara probleme.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

a scos cineva si de la sucursala CEC ? se pot retrage banii de la CEC ?
Avatar utilizator
kenzoo252004
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 18 Ian 2007, 15:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

balky scrie:If you already have an account with Payoneer.com please use the link provided in ?update your account Details? page.
This link will bring you to a page informing you of the Payoneer benefits.
Click on the button ?Register for Payoneer?
at the bottom of the page, which will redirect you to the Payoneer site.
On the right side of the webpage you will find the text ?If you already own a prepaid Mastercard from Payoneer click here?.
Click on the link; fill in your existing account details.
Payoneer will inform us automatically of your account and we will be able to transfer your earnings to it on pay day.
sper sa te ajute...si eu ma blocasem aici...undeva in dreapta sus.Bagi nr cardului,userul dupa payoneer si parola de acolo,dar pt fiecare site in parte.Ei te redirectioneaza automat si iti apare pe cont la payoneer contul pt care urmeaza sa primesti banii.

pai cum sa dau eu parola de la contul meu de payoneer pe alt site?or nu am inteles eu bine?tu vb daca iti faci card pe alt site sau daca ai deja unul si vrei sa-l folosesti pe mai multe site-uri?
Avatar utilizator
barlow
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mar 2009, 19:25
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweetgirl scrie:a scos cineva si de la sucursala CEC ? se pot retrage banii de la CEC ?
se pot scoate fara probleme de la CEC,fara comisioane din partea CEC-ului
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am un singur card si vreau sa il folosesc si pt celelalte site-uri.TU vrei sa ai card pt fiecare site in parte?
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu,nu dai parola de payoneer pe alt site ci tot pe site-ul payoneer,acolo inregistrezi conturile nu?
Avatar utilizator
El_Cioro
Mesaje: 17
Membru din: 04 Sep 2010, 02:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut, am si eu o intrebare, daca livepimpin.com a platit aseara pe 25 in mod normal azi ar trebui sa am banii.
aveti idee dureaza un timp gen 1 zi 2 pana cand sunt in contul payoneer sau ar trebui sa intre instant ca pe epassporte?
Avatar utilizator
barlow
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mar 2009, 19:25
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

El_Cioro scrie:salut, am si eu o intrebare, daca livepimpin.com a platit aseara pe 25 in mod normal azi ar trebui sa am banii.
aveti idee dureaza un timp gen 1 zi 2 pana cand sunt in contul payoneer sau ar trebui sa intre instant ca pe epassporte?
banii intra instant si vei primi un email ca sa alegi modalitatea de loading,problema e la livepimpin,nu cred ca ti-au facut plata
Avatar utilizator
c.golazo
Mesaje: 34
Membru din: 05 Aug 2009, 15:58
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

balky scrie:If you already have an account with Payoneer.com please use the link provided in ?update your account Details? page.
This link will bring you to a page informing you of the Payoneer benefits.
Click on the button ?Register for Payoneer?
at the bottom of the page, which will redirect you to the Payoneer site.
On the right side of the webpage you will find the text ?If you already own a prepaid Mastercard from Payoneer click here?.
Click on the link; fill in your existing account details.
Payoneer will inform us automatically of your account and we will be able to transfer your earnings to it on pay day.
sper sa te ajute...si eu ma blocasem aici...undeva in dreapta sus.Bagi nr cardului,userul dupa payoneer si parola de acolo,dar pt fiecare site in parte.Ei te redirectioneaza automat si iti apare pe cont la payoneer contul pt care urmeaza sa primesti banii.
insemna ca trebuie sa astept cardul ca sa pot modifica metoda de plata si la celelalte siteuri nu ? daca iti cere nr cardului
http://www.youtube.com/watch?v=43exjANiVB0
giginone
Mesaje: 4
Membru din: 30 Sep 2010, 07:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am si eu o nelamurire sau mai bine zis o intrebare legata de payoneer, mam inregistrat pe data de 6 septembrie am fost aprobat si mi-au spus ca imi trrimit cardul, suntem in 30 si inca nu a ajuns, intrebarea e: 15-25 de zile de la prima data cand e load cu bani sau nu conteaza??? stau intrun oras mare din vestul tarii, a ajuns la cineva deja??


multumesc
Avatar utilizator
barlow
Mesaje: 45
Membru din: 08 Mar 2009, 19:25
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0

giginone scrie:am si eu o nelamurire sau mai bine zis o intrebare legata de payoneer, mam inregistrat pe data de 6 septembrie am fost aprobat si mi-au spus ca imi trrimit cardul, suntem in 30 si inca nu a ajuns, intrebarea e: 15-25 de zile de la prima data cand e load cu bani sau nu conteaza??? stau intrun oras mare din vestul tarii, a ajuns la cineva deja??


multumesc
nu conteaza daca ai bani in cont cand elibereaza cardul,ei isi vor retrage comisioanele la primul load,eu pana acum nu am avut probleme,mi-au ajuns toate cardurile (am schimbat vreo 3), depinde si de posta si postas.
giginone
Mesaje: 4
Membru din: 30 Sep 2010, 07:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dar e normal sa intarzie asa mult??? citeam pe forum la camcontacts ca la unele fete din buzau si numai stiu de unde au primit cardul chit ca lau facut mult mai tarziu ca mine. tot incerc sa ii sun pe aia de la payoneer dar imi spune ca din cauza volumului de telefoane tre sa astept si astept forever :)))
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

giginone dap , am vorbit eu cu ei acum 2 zile si mi-au spus ca din cauza cereri mari bla bla .. eu am comandat pe 3 sept si nu il am inca , dupa estimarile lor pe 15-19 oct vine !
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da c.golazo,daca nu ai cardul nu il poti inregistra pe alt site,iti trebuie numarul cardului.
Avatar utilizator
kenzoo252004
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 18 Ian 2007, 15:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna

am si eu o intrebare..tocmai mi-am activat celalalt card si mi-au oprit 14$..din cate stiu eu se opreste 3$ sa-ti transfere bani imediat, dar 14?are cineva idee de ce mi-au oprit atat?
Avatar utilizator
sweetana
Mesaje: 38
Membru din: 06 Dec 2007, 00:30
Localitate: buc
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

kenzo eu am obs ca fiecare site are comisionul lui de retragere.Intra la :view transactions si poti verifica toate comisioanele.Chiar si cind ai load tarifele sunt diferite de la site la site.
De exemplu la jasmine mi-au luat 2 $ pe cind la streamate 5$
Avatar utilizator
kenzoo252004
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 18 Ian 2007, 15:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sweetana scrie:kenzo eu am obs ca fiecare site are comisionul lui de retragere.Intra la :view transactions si poti verifica toate comisioanele.Chiar si cind ai load tarifele sunt diferite de la site la site.
De exemplu la jasmine mi-au luat 2 $ pe cind la streamate 5$
am verificat..ms frumos de raspuns!!
Avatar utilizator
lilith
Mesaje: 2
Membru din: 01 Oct 2010, 00:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu astept cardul de payoneer dar nu stiu cum o sa scoy banii adica merge de la atm la brd sau cum il bag in bancomat bag pinul si scot acolo pff nu le am deloc cu cardurile va rog putin ajutor si ma rog cum imi da banii in dolari sau lei nu prea inteleg
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

yay l-am primit deja (cardul) deci cei de la payoneer cs nu prea stiu nici ei cand si cum ajung cardurile.
lilith cand ajunge cardul te loghezi frumos pe contul de payoneer , activezi cardul si iti alegi un pin , dupa activare cand iti arata banii in partea de sus insemna ca poti sa ii scoti de la bancomat ! bancomatu merge cam asa bagi cardul , bati pinul , alegi suma dai ok, iti da cardul inapoi astepti banii si chitanta . Banii ii scoti in lei la cursul bancii . daca vrei dolari sau euro daca nu ma insel sunt bancomate speciale in unele banci
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”