Nelamurire Payoneer

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
boysex11
Mesaje: 35
Membru din: 24 Noi 2008, 04:42
Localitate: europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna am si eu o ne lamurire an legatura cu payonner am obtat pentru a fi platit pe jasmin dupa ce a aparut problema cu epass :( mi am facut un cont online si am primit plata de pe 10 luna asta pe el am dejja bani pe cardul pauoner dar anca nu mi a ajuns cardul :9 am complectat formularul online pe data de 5 stie cineva cat dureaza ? multumesc mult
alexya
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Elvie
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 14 Dec 2009, 07:35
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

25 de zile e durata maxima pt a primi cardul daca nu apelezi la alte servicii de livrare gen DHL.
Elvie
sweet7
Mesaje: 33
Membru din: 02 Ian 2006, 07:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna, am comandat cardul peyoner pe data de 7 sept, si inca nu a venit prin posta normala desigur si am si eu eu o intrebare ptr cei care detin acest card mai demult:dat fiind faptul ca eu nu am activat inca contul de peyoner deoarece nu am cardul fizic, exista posibilitatea sa pot adauga un card de aici din tara (cum avea si epasporte aceasta posibilitate ) ptr a a putea sa tranfer banii din contul de peyoner pe acest card, pana imi ajunge acest card?
stiti cumva daca peyoner trimite acel card si prin alte servicii de curierat sau doar prin dhl care costa 85$.multumesc mult prtr ajutor .spor la$$
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

tot pe 5 am primit si eu mail ca a fost trimis cardul dar nu a ajuns inca.
Avatar utilizator
pupuk
Mesaje: 4
Membru din: 19 Sep 2010, 22:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna seara tuturor, referitor la payoneer ...e cumva o problema a jasminului?
Eu am ales prima data acum vreo 4 luni epassul,intre timp bineinteles nu mi-a ajuns cardul dar banii pe kre-i faceam erau in cont si dupa 4 luni de asteptare a cardului s-a intamplat faza cu visa.buuuuuuun
Am ales o alta met de plata k si voi payoneer..deja astept de 2 sapt...sa mai astept sau sa ma las pagubasa? (in sensul k nu e un site atat de serios ) deja devine amuzant intr-un mod sinistru,pt k ink nu mi-am recuperat banii de la ei prin nici o met de plata :cry: :cry:
BbyKris
Mesaje: 42
Membru din: 09 Iul 2009, 15:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu mi'am facut pe 5 sept card la payoneer si nu l'am primit nici eu , orikum scrie ca in afara usa ajunge in 25 de zile lucratoare, mai avem de asteptat.
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

azi a venit cardul.Problema e ca acum nu reusesc sa-l atasez si la contul de imlive.Imi da :numarul cardului sau userul incorecte".Ma poate ajuta cineva care si-a inregistrat pe imlive cardul comandat de la jasmin.Thx!
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am reusit.Ma prind mai greu uneori mai ales cand e vb d elucruri simple. :lol:
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Nu va suparati dar unde se vede cand a fost emis cardul?:D ca eu nu am vazut nicaieri:(,,,,multumesc mult
blondytoy
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 21 Feb 2010, 02:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dupa tot ce am citit posturi legate de payoneer,ceva a ramas destul de neclar : daca mi=am facut cont de payoneer de pe cams.com , acelasi cont se poate folosi si pe celelalte site-uri,sau toata treaba devine individualista si fiecare site emite cardul lui?
cara_em22
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 184
Membru din: 19 Aug 2009, 22:40
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time
Contact:

Asta ma intreb si eu
Nu stiu daca pe cams trebuie un alt card payoneer decat cel de pe jasmin sau imlive
Un singur card payoneer poate fi folosit pe toate siteurile? La fel ca Epass?
.............
Avatar utilizator
kenzoo252004
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 18 Ian 2007, 15:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu l-am comandat pe 6 pe imlive mi l-au acceptat in aceeasi seara ..dar pe jas mi l-au acceptat pe 7..si mi-au ajuns pe data de 21 ambele.. 8) 8) 8)
Avatar utilizator
adione21
Mesaje: 49
Membru din: 01 Noi 2009, 08:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

cara_em22 scrie:Asta ma intreb si eu
Nu stiu daca pe cams trebuie un alt card payoneer decat cel de pe jasmin sau imlive
Un singur card payoneer poate fi folosit pe toate siteurile? La fel ca Epass?



Da merge ......register to Payonner de pe site `ul care vrei sa pui payoneer metoda de plata - te trimite pe pagina payoneer..... register to payoneer si dupa dai.... If you already own a prepaid MasterCard card from Payoneer,click
thebig_guy
Mesaje: 8
Membru din: 01 Oct 2010, 16:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu o mare nelamurire cu acest payoneer. Mi-am facut contul pe 10 sep, si nici acuma nu mi-a venit aprobare. ( deci nu cardul ) macar mail`ul de aprobare sa mi-l fi trimis. S-a mai intamplat la cineva problema asta? Si inca o intrebare. Daca nu o sa fie buna metoda asta de plata banii vor ramane pe site cat timp? Sau nu este o perioada anume ? ( LJ ) Multumesc .
Avatar utilizator
OneSecret
Mesaje: 35
Membru din: 24 Sep 2010, 18:22
Localitate: One(top)Secret, Romania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0
Contact:

M-am inscris pe Jasmin si am ales ca metoda de plata Payoneer. Astazi a sosit cardul, dar pe el scris wePowerfx, si nu payoneer....ce se intampla? cum sa activez cardul de la payoneer cand am unul pe care scrie webpowerfx care are cu totul alte cifre scriese pe el decat cele care apar (ultimele 4 cifre) in contul payoneer? Sunt confuza si nu mai intelg nimic, sa ma lumineze si pe mine cineva va roog! 8)
Sweet taste of freedom!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Il activezi cand il vei primi. Pana una alta activezi webpower pentru if.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
OneSecret
Mesaje: 35
Membru din: 24 Sep 2010, 18:22
Localitate: One(top)Secret, Romania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 0
Contact:

multumesc!
Sweet taste of freedom!
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cara_em22 scrie:Asta ma intreb si eu
Nu stiu daca pe cams trebuie un alt card payoneer decat cel de pe jasmin sau imlive
Un singur card payoneer poate fi folosit pe toate siteurile? La fel ca Epass?
pe acelasi card poti pune toate site-urile care sunt partenere cu payoneer, te duci la payment details, cauti If you already own a prepaid MasterCard card from Payoneer,click sua ceva de genu apoi cand te trimite pe site-ul payoneerului in dreapta sus ai If allready have an account (ceva de genu) te pune sa introduci NUMARU CARDULUI , ADRESA DE EMAIL CU CATE TE-AI INREGISTRAT SI PAROLA, pe urma o sa iti dea un mesaj ca a fost ok si sa astepti site-ul sa iti aprobe metoda de plata.
lorybrunette
Mesaje: 1
Membru din: 09 Sep 2011, 22:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! am si eu o intrebare,fiind noua in domeniu...unele chestii chiar necesita ajutor din partea celor cu experienta! ok....sa trec la intrebare: mi-am facut card payoneer prin LJ....acum,daca vreau sa lucrez pe oricare alt site care accepta payoneer DAR tot odata vreau sa renunt la site ul prin care mi s-a eliberat acest card (LJ),cardul va fi valabil in continuare pana cand voi inceta activitatea ? sau daca mi-am facut card pe LJ sau imlive tre sa lucrez neaparat si pe site-ul "mama" pe lange celelalte? Vreau sa lucrez pe alte site-uri cu acest card...nu ma intereseaza de nici o culoare livejasmin. si si n-as vrea ca dp o perioada sa mi se inchida cardul pe motiv ca ....nu mi-au intrat bani de la ei (LJ) ! ma ajuta cineva?:D multumesc!
BlueEyes19
Mesaje: 29
Membru din: 23 Oct 2009, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.poti folosi cardul pe orice site de videochat care accepta payoneer
2.nu este obligatoriu sa lucrezi si pe siteul "mama",si cardul meu a fost creat prin jasmin si am renuntat de mult sa lucrez pe acest site.
3.cardul nu va fi valabil pana cand vei inceta activitatea,el va fi valabil vreo 2 ani dupa care va expira si va trebui sa ti se emita alt card.
Deci,poti folosi cardul fara nici o problema pe orice site chiar daca nu mai lucrezi pe siteul prin care ti s-a emis cardul.
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ati primit carvea noile carduri payo cu cip pe ele? (placuta aia de metal) ..

ce folos are? totusi
sugarpink.models@yahoo.com - 0757 240 508
..you don't have to see the whole staircase ..
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

sugarPink scrie:Ati primit carvea noile carduri payo cu cip pe ele? (placuta aia de metal) ..

ce folos are? totusi
Buna ,
Cardurile payo cu cip pe ele sunt pentru cresterea securitatii tranzactiilor la POS si ATM.
Din pacate sunt nevoit sa raspund negativ la prima intrebare a ta :( :( :( .
Un card payo il tot astept (facut pt cineva ) de mai mult de 6 weeks ! Nimic ..
Ori l-au luat vecinii din cutie ori postasul nu la pus , habar n-am ,dar totusi dureaza mai mult decat in cele mai pesimiste previziuni . Pe contul respectiv de payo zice :"Your card is estimated to arrive between 6/24/2014 and 7/1/2014 " .
Acum chiar nu stiu ce sa fac : Sa-i anunt pe cei de la payo ca nu a sosit /probabil pierdut/probabil furat ..sau sa-i comand alt card pe alt site si daca acela vine sa-l activez pe acela :? ?
Alt card comandat acum ceva timp a sosit surprinzator in fix 5(cinci) zile , iar pe el avea adresa de GB.
PS : Nelamurirea mea de mai sus e legata de un alt fapt de acum 2-3 ani .Mi-am comandat din greseala 2 carduri payo pe 2 sites diferite ,pe acelasi nume adica al meu .Au venit ambele , eu am activat doar unul(evident ) ..toate bune si frumoase pana mi-am pierdut actele toate .Mi-am adus aminte ca mai am un card payo in plic sigilat .Am luat legatura cu ei pe mail ...comunicare greoaie si la 24 h fiecare rahat de raspuns , apoi telefonic .Rugamintea mea era ca sa-mi transfere fondurile de pe cel pierdut/furat ( imediat blocat de mine , dupa incident ) ..pe cel "nou " care-l aveam in plic .
Ei nu intelegeau cum de am avut 2 carduri fizic cu numele meu .Le-am explicat telefonic ca din greseala am comandat pe 2 sites affiliate , ca totul a fost ok pana mi-am pierdut actele .
Chiar si telefonic ma sfatuiau sa-mi comand alt card , dar eu le spuneam ca am deja ...ca plasticul e la mine in mana ..eu am de fapt alt card "nou"vreau doar transferul fondurilor de pe cel pierdut si blocat de mine .
In final ne-am inteles si imediat au facut transferul fondurilor pe cel "nou" .
Nu am idee acum care e cea mai buna varianta de actiune ..de aia va intreb aici .
O zi buna tuturor :wink:
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”