Info videochat non adult?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Jessica25
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iun 2010, 23:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna seara tuturor. sunt noua, nu lucrez in domeniu, am gasit cu greu pareri si informatii si mai ales pareri avizate (ale celor care lucreaza in domeniu) pe internet. am aproape 25 de ani.
as vrea sa fac videochat non adult. care sunt castigurile medii pentru aceasta categorie, pentru 6 ore pe zi sa zicem? stiu ca depinde de persoana, de studio/acasa etc, dar rog sa raspunda mai ales fetele care fac videochat non-adult.
:)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

eu am lucrat cativa ani si cu non-adult ... castig mediu 500 usd pe luna, maxim vreo 2.000 usd ... 99% din fete treceau la adult dupa 1-3 luni, deci am renuntat sa mai incerc non ...
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Jessica25
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iun 2010, 23:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok...e bine de stiut. avc studio era una din optiunile mele. alte pareri?
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Iti recomand AVC Studio fara retineri ... dar nu stiam ca au non-adult ... de fapt stiu numai studiouri care SPUN ca fac non adult si se bazeaza pe faptul ca, treptat, vei trece la adult ca sa faci bani ...

de fapt, de ce vrei non-adult? esti pudica? vorbesti excelent engleza? esti extrem de frumoasa si inteligenta? daca da ... da-mi un PM ca gasim alt job non-adult :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Jessica25
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iun 2010, 23:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

svideo, de ce vreau non-adult? da, sunt si rusinoasa dar nu e asta principala problema, ci faptul ca nu am incredere ca nu ma vor vedea romani. ar fi ceva teribil sa se afle. chiar nu vreau sa ma risc cu asa ceva. am cautat informatii despre acest domeniu luni de zile si stiu ca membrii pot pune filmulete pe diverse siteuri, romanii care n-au ce face intra cu proxy(nu stiu cum se face dar in felul asta le pot vedea pe romance, inregistra si pune pe youtube, 220.ro si alte siteuri), partoni care le ameninta pe modele ca vor trimite filmuletele acasa daca pleaca etc. nici bani nu vreau fara limita si no matter what.
engleza mea este de nivel mediu, nu sunt extraordinar de frumoasa sau inteligenta, daca ma aranjez sunt ok. am vazut pe live jasmin fete pe non adult(soul mates) care nu erau extraordinare fizic, engleza acceptabila, aveau acel ceva, si erau mai mereu in private (cred ca e bn cum am scris).
nu am de unde sa stiu ce pot sa fac, daca voi avea succes sau nu, daca nu am incercat.
inteleg ca e un forum pentru videochat adult, dar nu am gasit unul pentru non adult. am crezut ca aici voi gasi fete care au lucrat si pe categoria non nudity de la care pot afla informatii.
oricum, apreciez efortul de a raspunde si sinceritatea (sper).
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Jessica25 scrie:svideo, de ce vreau non-adult? da, sunt si rusinoasa dar nu e asta principala problema, ci faptul ca nu am incredere ca nu ma vor vedea romani. ar fi ceva teribil sa se afle. chiar nu vreau sa ma risc cu asa ceva. am cautat informatii despre acest domeniu luni de zile si stiu ca membrii pot pune filmulete pe diverse siteuri, romanii care n-au ce face intra cu proxy(nu stiu cum se face dar in felul asta le pot vedea pe romance, inregistra si pune pe youtube, 220.ro si alte siteuri), partoni care le ameninta pe modele ca vor trimite filmuletele acasa daca pleaca etc. nici bani nu vreau fara limita si no matter what.
engleza mea este de nivel mediu, nu sunt extraordinar de frumoasa sau inteligenta, daca ma aranjez sunt ok. am vazut pe live jasmin fete pe non adult(soul mates) care nu erau extraordinare fizic, engleza acceptabila, aveau acel ceva, si erau mai mereu in private (cred ca e bn cum am scris).
nu am de unde sa stiu ce pot sa fac, daca voi avea succes sau nu, daca nu am incercat.
inteleg ca e un forum pentru videochat adult, dar nu am gasit unul pentru non adult. am crezut ca aici voi gasi fete care au lucrat si pe categoria non nudity de la care pot afla informatii.
oricum, apreciez efortul de a raspunde si sinceritatea (sper).
Se poate face non-adult pe adult ,sunt siteuri si categorii unde nu o sa vezi picior de roman si sunt cateva fete care lucreaza in domeniul adult iar una dintre ele pe care o cunosc personal in 9 ani de videochat nu s-a dezbracat nici macar o data,stiu ca poate este greu de crezut ,initial si eu am fost reticenta dar verificand live moments din ifriends in 9 ani nu am vzt -o nici macar o sg data ridicata in picioare ,asa a fct de la inceput si a fct o tona de bani in ciuda faptului ca lucreaza pe adult-categoria dungeon -site ifriends.Probabil ca nu o sa castigi la fel de mult pentru ca nu mai sunt membrii de acum cativa ani dar ai mai multe sanse pentru o suma mult mai mare decat ce poti face pe non-adult si te asigur eu ca nu o sa vezi picior de roman acolo iar de inregistart nu se oboseste nimeni sa inregistreze o fata care doar tasteaza;).Sfatul meu este sa-ti faci un cont pe ifriends SINGURA sau sa platesti pe cineva sa ti-l faca si sa lucrezi pentru tine, daca nu speri la sume fabuloase, vei face bani .

Regards ,Poca!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Svideo scrie:Iti recomand AVC Studio fara retineri ... dar nu stiam ca au non-adult ... de fapt stiu numai studiouri care SPUN ca fac non adult si se bazeaza pe faptul ca, treptat, vei trece la adult ca sa faci bani
Eu te contrazic si mereu am incercat sa dezvolt altceva decat nuditate pentru fetele care sunt shy sau din anumite motive nu vor sa se dezbrace,exista alte variante pentru oamenii destepti :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

pocahontas scrie:
Svideo scrie:Iti recomand AVC Studio fara retineri ... dar nu stiam ca au non-adult ... de fapt stiu numai studiouri care SPUN ca fac non adult si se bazeaza pe faptul ca, treptat, vei trece la adult ca sa faci bani
Eu te contrazic si mereu am incercat sa dezvolt altceva decat nuditate pentru fetele care sunt shy sau din anumite motive nu vor sa se dezbrace,exista alte variante pentru oamenii destepti :wink:
Wow! Ai avut curajul sa-l contrazici de svideo? Ai innebunit! ;)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

WinXPfather scrie:
pocahontas scrie:
Svideo scrie:Iti recomand AVC Studio fara retineri ... dar nu stiam ca au non-adult ... de fapt stiu numai studiouri care SPUN ca fac non adult si se bazeaza pe faptul ca, treptat, vei trece la adult ca sa faci bani
Eu te contrazic si mereu am incercat sa dezvolt altceva decat nuditate pentru fetele care sunt shy sau din anumite motive nu vor sa se dezbrace,exista alte variante pentru oamenii destepti :wink:
Wow! Ai avut curajul sa-l contrazici de svideo? Ai innebunit! ;)
Dar ce ,Svideo are geam?:))))))Acum pe bune fiecare ia ce vrea de aici ,eu i-am aruncat o idee pt ca respect femeile destepte si cele care lucreaza in vchat cu capul mai mut decat cu fundul si plasticul si intoadeauna am sa incurajez o fata de genul asta decat una care e dispusa sa faca orice pt bani. Eu am avut o mare sansa ,sansa de acum 10 cand cineva mi-a dat o idee ,atat,nu m-a ajutat cu absolut nimic mi-a spus exact ce am spus si eu fetei,restul am muncit singura ,informatie exista de 100 ori mai multa decat cea la care aveam eu acces in trecut,cine este destept si vrea neaparat sa faca ceva f bine va face fara prea mare ajutor,daca eu am putut ,poate orice ca nu sunt geniu si nici nu am inventat roata.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Jessica25
Mesaje: 4
Membru din: 09 Iun 2010, 23:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas, interesanta optiune, non nudity la adult. daca nu spuneai ca stii pe cineva as fi zis ca sunt basme.
cont pana la urma cred ca as putea sa imi fac si singura, dar nu pot face videochat de acasa din diverse motive care nu se pot remedia.
de aceea, sa lucrez la un studio ar fi solutia cea mai buna in momentul asta. exista studiouri care chiar au aceasta categorie?
:) numai bine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Jessica25 scrie:pocahontas, interesanta optiune, non nudity la adult. daca nu spuneai ca stii pe cineva as fi zis ca sunt basme.
cont pana la urma cred ca as putea sa imi fac si singura, dar nu pot face videochat de acasa din diverse motive care nu se pot remedia.
de aceea, sa lucrez la un studio ar fi solutia cea mai buna in momentul asta. exista studiouri care chiar au aceasta categorie?
:) numai bine
Sunt studiouri care iti vor promite asta dar nu se vor tine de cuvant pentru ca maj vor profit maxim de la modele, nu -i intereseaza f mult ca tu poate ai anumite principii, daca vrei sa alegi un studio te sfatuiesc sa te duci la un studio mic,curat ,incearca cu un pm pentru userul respect.Din pacate eu nu mai fac training nici sub contract pentru nimeni,daca o fac as face-o de nivel minim asa cum fac de 1 an incoace cu fetele noi si nu ar fi corect ,eu doar am vrut sa-ti dau un sfat asa cum l-am primit si eu long time ago dezinteresat,daca esti desteapta vei invata singura pe parcurs.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Poca, oamenii destepti fac bani si din piatra seaca. Congrats.
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Illusion
Mesaje: 1
Membru din: 20 Mar 2011, 22:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor!

Am studiat site-ul si am aflat multe lucruri noi. Multumesc si eu celor mai experimentati care au postat sfaturi! :)
As dori si eu sa incep activitatea in videochat in non adult si as avea rugamintea sa imi spuneti studiouri serioase din Bucuresti, care se ocupa cu videochat non adult.
Am cautat si eu mult pe net, am vazut nenumarate site-uri, dar as dori sa stiu de la cei care lucreaza deja in videochat si stiu cum sta treaba in bransa care studiouri sunt serioase in privinta asta si care nu.
De exemplu, stie cineva ceva despre aceasta firma http://www.studio-videochat-bucuresti.ro/ sau despre Studio Burlesque http://burlesquestudio.ro/ ( site-ul pare de adult, dar fusesem la ei pt un post de hostess - nu pt videochat- si mi-au spus de studioul acesta de non adult) ?

As aprecia foarte mult putin ajutor si sfaturi! Nu vreau sa am de-a face cu fel de fel de dubiosi. :?

Multumesc anticipat. :D
burlesquex
Mesaje: 1
Membru din: 12 Feb 2013, 14:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua! In calitate de manager al Burlesque Studio, as vrea sa raspund postarii de aici, chiar daca l-am gasit cu intarziere. Burlesque functioneaza de la inceputul anului 2011, initial condus de o echipa de amatori, studioul a fost preluat de catre mine la sfarsitul anului 2011 si va asigur ca este un studio serios unde orice model poate avea conditii bune de munca, intimitate, discretie, calitate, siteuri numeroase si support tehnic la orice ora. Fiecare model nou poate alege fie o activitate chat adult, fie non-adult, fiecare cum doreste. Nu suntem genul de studio care impune unui model sa faca un lucru anume, modelul face doar ceea ce doreste in fata camerei si a membrilor siteurilor. Mai multe informatii pe siteul nostru: burlesquestudio.ro. O zi buna!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”