Tariful pe Xcams

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sunt FOARTE curios citi din cei care lucreaza pe vc stiu cit platesc cei de le xcams.be

am intrat de citeva zile pe acest forum si am vazut fel si fel de tarife care mai de care.....

Deci, care dintre voi stie exact cit plateste xcams/minut



Acum sa va vad bibicilor :)
Populus Romanus Fuckum Est
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
alex21
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 27 Aug 2005, 19:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Country Earnings per minute per visitor
Belgium 0,25 EUR
Netherlands 0,20 EUR
Luxembourg 0,25 EUR
Germany 0,25 EUR
United Kingdom 0,25 EUR
Spain 0,25 EUR
Italy 0,25 EUR
Credit card 0,25 EUR

k de obicei la siturile olandeze sau ce natie e :lol:
Timpul e o fiara care are nesfarsita rabdare de a inghiti totul
Avatar utilizator
raulis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 14 Mar 2005, 07:46
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gica_care_este scrie:Sunt FOARTE curios citi din cei care lucreaza pe vc stiu cit platesc cei de le xcams.be

am intrat de citeva zile pe acest forum si am vazut fel si fel de tarife care mai de care.....

Deci, care dintre voi stie exact cit plateste xcams/minut



Acum sa va vad bibicilor :)
Dupa cum este afisat si mai sus atat se plateste pe minut .. problema este ca nu se mai deschid conturi decat de la o anumita persoana care iti deschide cont cu 0.10 euro / min, (ptr. studiouri tarifele sunt un pic mai mari ajungand pana la 0.13/min ), daca vrei sa iei legatura cu persoana citeste mai bine forumul si ai sa vezi informatiile, mai exista o varianta sa subinchiriezi contul, adica sa iti deschida cineva care are relatii bune cu xcam-ul :) si sa iti dea tie contul contra unui comision.
Concluzia este ca nu o sa ai niciodata cont la terifele de mai sus intrucat conturi nu se mai deschid decat numai in cazurile de mai sus.
Daca mai stie cineva o alta varianta va rog sa ne comunicati.

ps: de curiozitate cu ce procent se inchiriaza conturi pe xcam?
Avatar utilizator
VISION_avc
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 13 Sep 2005, 20:36
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

raulis scrie:
gica_care_este scrie:Sunt FOARTE curios citi din cei care lucreaza pe vc stiu cit platesc cei de le xcams.be

am intrat de citeva zile pe acest forum si am vazut fel si fel de tarife care mai de care.....

Deci, care dintre voi stie exact cit plateste xcams/minut



Acum sa va vad bibicilor :)
Dupa cum este afisat si mai sus atat se plateste pe minut .. problema este ca nu se mai deschid conturi decat de la o anumita persoana care iti deschide cont cu 0.10 euro / min, (ptr. studiouri tarifele sunt un pic mai mari ajungand pana la 0.13/min ), daca vrei sa iei legatura cu persoana citeste mai bine forumul si ai sa vezi informatiile, mai exista o varianta sa subinchiriezi contul, adica sa iti deschida cineva care are relatii bune cu xcam-ul :) si sa iti dea tie contul contra unui comision.
Concluzia este ca nu o sa ai niciodata cont la terifele de mai sus intrucat conturi nu se mai deschid decat numai in cazurile de mai sus.
Daca mai stie cineva o alta varianta va rog sa ne comunicati.

ps: de curiozitate cu ce procent se inchiriaza conturi pe xcam?
Asta asa este nu se mai deschid conturi pt romani!
De subinchiriat pe xcams nu cred ca are nimeni pt ca cei de la site nu mai accepta aceasta practica!
stiu ca se inchiriau screenuri cu pana la 40%!adica munceai pt 60%!
mai degraba lucrezi pt 0,10 cE!
Avatar utilizator
raulis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 14 Mar 2005, 07:46
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

<<<<
Asta asa este nu se mai deschid conturi pt romani!
De subinchiriat pe xcams nu cred ca are nimeni pt ca cei de la site nu mai accepta aceasta practica!
stiu ca se inchiriau screenuri cu pana la 40%!adica munceai pt 60%!
mai degraba lucrezi pt 0,10 cE>>>

Da asa cam asa este lucrezi direct cu reprezentantul lor si nu vor fi probleme .. dar ca studio nu se merita parerea mea .. doar sa aibe trafic triplu celui de acum :)
Avatar utilizator
onlyme
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 149
Membru din: 14 Apr 2005, 19:17
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

VISION_avc scrie:
raulis scrie:
gica_care_este scrie:Sunt FOARTE curios citi din cei care lucreaza pe vc stiu cit platesc cei de le xcams.be

am intrat de citeva zile pe acest forum si am vazut fel si fel de tarife care mai de care.....

Deci, care dintre voi stie exact cit plateste xcams/minut



Acum sa va vad bibicilor :)
Asta asa este nu se mai deschid conturi pt romani!
De subinchiriat pe xcams nu cred ca are nimeni pt ca cei de la site nu mai accepta aceasta practica!
stiu ca se inchiriau screenuri cu pana la 40%!adica munceai pt 60%!
mai degraba lucrezi pt 0,10 cE!
cand dreaq o sa va vina mintea la cap ....TREZITI-VA LA REALITATE oameni buni....chiar asa de disperati trebuie sa fiti sa lucrati pe 0.10$$???
vad mereu tot felul de anunturi cu site-uri minune care nu mai primesc romani ...aloooooooo.... cred ca aveti ceva prb la cap :evil: ...eu maresc tariful la maxim si voi va chinuiti sa lucrati pe gratis???

btw ...va dau eu 0.5$ daca lucrati pt mine pe ifriends,imlive,jasmin... :twisted:

bafta tuturor!!
Avatar utilizator
BABY
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 116
Membru din: 25 Sep 2005, 05:53
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chiar se lucreaza pe 0.10 euro centi ???chiar sunt oameni care accepta asa o umilinta :shock: ????PACAT!!!!!! :(
DoarEu
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 411
Membru din: 25 Sep 2005, 02:13
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

BABY scrie:chiar se lucreaza pe 0.10 euro centi ???chiar sunt oameni care accepta asa o umilinta :shock: ????PACAT!!!!!! :(
10 E centi da . 0.10 E centi ? nu
Avatar utilizator
BABY
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 116
Membru din: 25 Sep 2005, 05:53
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

scuze ..10 euro centi ..acum e ok pt tine ....??? sper ca da!..ideea era importanta,dar se pare ca ne legam de orice ...numai de faptul ca se lucreaza pe APROAPE NIMIC... :( nu!!! grrrrrrrrrr
oceanes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Mar 2005, 19:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din pacate uite ca sunt oameni care accepta o asa umilinta si poate din cauza lor multe fete care faceau bani pe sume mai mare de 2$ sunt nevoite usor usor sa schimbe tariful vezi imlive streamray si lista poate continua (foame te impinge la pacat si umilinta)dar poate cu trecerea timpului reusim si noi romani sa nu ne mai umilim in halul asta indiferent in ce meserie suntem.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”