Dezamagire maxima windows7

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ieri am primit cele 2 pc-uri pe care le am cumparat din germania . tot ce trebuie la ele cuper configuratie ambele cu windows7 home premium , ambele au ajuns 1000 euro . curios din fire sa il probez sa il vad in lucru ma pun sa instalez windowsul7 si cand colo o mare bomba il instaleaza in limba germana . ei bine dupa ce sa instalat ma pun frumusel sa caut sa schimb limba de interfata si incep sa ma uit ca broasca la sudura printre heroglife si in cele din urma cu ajutorul (google translate) ajung eu unde trebuia si aici intervine marea mea nemultumire " nu pot schimba limba de interfata "
si incepe si cauta pe google si tot nu am gasit nimic :( azi la amiaza sun la microsoft romania si le explic problema si ce raspuns primesc " pai la versiunea de windows pe care o folositi nu puteti schimba limba pt ca acum mai nou fiecare tara e cu windows ul ei si ca nu se poate schimba limba de interfata si daca vreau sa pot schimba limba trebuie sa mi cumpar windows ultimate inca 150 euro . mi se pare foarte de prost gust sa ma oblige careva sa cumpar un produs din romania doar ca sa pot utiliza windows ul dar nici asta din romania nu are versiunea english . deci momentan pc-urile stau tot in cutii si ma uit la ele ce frumoase sunt :o . la asa ceva sincer nu ma asteptam . poate site careva o rezolvare
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai nu ai ce face ... ori cumperi ce au spus ei sa cumperi , ori scoti de pe net w7 piratat , ori bagi vista ....
Ca tot a venit vb despre w7 , ieri am testat si eu un w7 ultimate , se misca foarte bine dar lam scos dupa 1 ora , nu ma puteam obisnui cu el :D , tot mai bun este XP sau in cel mai rau caz Vista .
Daca esti din Bucuresti iti pot da eu w7 ultimate gratuit .

Bafta
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu sunt din bucuresti dar eu sper sa gasesc suport la microsoft ca am vb cu ei si mi au zis sa vada ce pot sa faca pt mine . si sper sa ma pot bucura de el :o
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ia de pe net acelasi windws in engleza, si bagi serialul de la al tau. merge garantat si nu esti in ilegalitate!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

NutuRody scrie:ia de pe net acelasi windws in engleza, si bagi serialul de la al tau. merge garantat si nu esti in ilegalitate!
Nu va merge, era simplu daca mergea...nu incerca ca pierzi timp de pomana (nici nu merge si nici nu esti legal ...vezi EULA). Poate ai o sansa cu microsoft romania ca sunt mult mai indulgenti, eu am avut experiente frumoase cu ei... Daca era invers, un neamt lua pc din ro nu avea nici o sansa a face ceva fara a plati. Inca de la xp au inceput nebunia asta...

Cred ca ai sanse mai mari pt patch-ul pt ro decat cel de us...cum am zis merita insistat ca sunt scumpei.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:
NutuRody scrie:ia de pe net acelasi windws in engleza, si bagi serialul de la al tau. merge garantat si nu esti in ilegalitate!
Nu va merge, era simplu daca mergea...nu incerca ca pierzi timp de pomana (nici nu merge si nici nu esti legal ...vezi EULA). Poate ai o sansa cu microsoft romania ca sunt mult mai indulgenti, eu am avut experiente frumoase cu ei... Daca era invers, un neamt lua pc din ro nu avea nici o sansa a face ceva fara a plati. Inca de la xp au inceput nebunia asta...

Cred ca ai sanse mai mari pt patch-ul pt ro decat cel de us...cum am zis merita insistat ca sunt scumpei.
am vorbit cu ei am insistat si au zis ca nu pot sa faca nimic si nu au cum sa ma ajute . trebuie sa vorbesc cu aia de unde am cumparat pc-ul si daca vreau sa l schimb in engleza si daca accepta ei trebuie sa returnez pc-ul asta ar fii cazul cel mai fericit . ieri mi a zis o domnisoara draguta ca vb cu superiori sa vada ce poate face ,azi alta duduie ca nu poate face nimic si nu este nici o solutie .
tot asa mi sa zis mai neoficial sa instalez o versiune de windows in limba engleza si sa incerc cu serialul meu si daca il accepta servarul de la microsoft e ok .

aveti voi o alta idee mai bun ?
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut,

Incearca aceasta aplicatie, ar trebui sa iti rezolve problema.

http://www.froggie.sk/download.html

Sa lasi mesaj daca ai rezolvat.

Bafta
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

si mie fi-a facut o groaza de probleme windows7 si culemea ca sunt la inceput de drum: un mic exemplu: splitcam nu merge la windows7, plus superwebcma si el imi dadea eroare...nu se instalau corect unele lucruri... :roll: noroc ca am 2 calculatoare^^dar daca chem pe cineva si-i zic sa-mi reinstaleze windows nu merge?
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

trompi scrie:si mie fi-a facut o groaza de probleme windows7 si culemea ca sunt la inceput de drum: un mic exemplu: splitcam nu merge la windows7, plus superwebcma si el imi dadea eroare...nu se instalau corect unele lucruri... :roll: noroc ca am 2 calculatoare^^dar daca chem pe cineva si-i zic sa-mi reinstaleze windows nu merge?
Pe w7 merge manycam , probat pe w7 ultimate si merge.
Daca iti reinstaleaza cineva win si baga tot w7 crezi ca se schimba situatia ?
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:Salut,

Incearca aceasta aplicatie, ar trebui sa iti rezolve problema.

http://www.froggie.sk/download.html

Sa lasi mesaj daca ai rezolvat.

Bafta

mersi mult SAD--EYES dar nu merge am incercat si eu cu vistalizator si nu sa schimbat nimic . plus ca am intrebat si la microsoft de o solutie neoficiala si singura solutie pe care mi au dato cei de la microsoft a fost sa instalez windows ul versiunea pe care o vreau eu si sa incerc cu serialul meu poate poate asa imi accepta serverul windowsul .

inca mai astept pareri si sugestii
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Un pic offtopic: mi se pare un windows neterminat 7 asta,sa-l sune cineva pe tip sa-i spuna sa-l termine,stiu ca unele calc merg mai bine cu W7 decat cu XP dar mi-a fct 5 mii de draci pana mi-am dat seama ce si cum.FUCK HIM! :evil:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:Un pic offtopic: mi se pare un windows neterminat 7 asta,sa-l sune cineva pe tip sa-i spuna sa-l termine,stiu ca unele calc merg mai bine cu W7 decat cu XP dar mi-a fct 5 mii de draci pana mi-am dat seama ce si cum.FUCK HIM! :evil:
Cel mai mult ma enervat la w7 atunci cand lasam paginile in bara , se forma doar 1 in care erau mai multe si cand vroiam sa revin la una dintre ele trebuia sa ma chiorasc sa vad care este ....
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

deci nu sa mai intalnit nimeni cu problema asta ca vad ca se deviaza usor subiectul :( . nu stiu ce sa mai incerc si unde sa mai intreb daca exista o solutie , cand ma gandeam ca puteam alege o configuratie mai buna de 140 euro si nu mai aveam bataie de cap gaseam un windows 7 la careva si gata .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai ti-am spus, eu m-am intalnit cu situatia asta cu xp. Nu am putut a o rezolva legal (am pus un retail in en piratat si lasat timbrul cumparat si am sperat a nu veni ORDA , oricum aveam mare incredere in ei:) ). Acum am avut "problema" asta cu un laptop din franta. De curiozitate am incercat serialul pe o versiune en si desigur nu functionat. Am pus xp pentru ca nu am acum timp de studiat w7, cu toate ca mi-a placut pentru cat am butonat pe el...

Cu nemtii nu cred ca ai sanse, mai ales daca e si activat... Solutia e una :) si eu as sta ff linistit cu ea, pana se dezmeticeste romania vei upgrada la w8 :).

Iei windows7 home premium in en de pe net incerci totusi first key-ul tau si daca nu merge (cum cred) dai mai departe. Cand ai control, daca vei avea vreodata prezinti pc-ul si factura din .de. Oricum la orice control va trebui sa le dai de o friptura asa e la ro:). A facut treaba asta germanos, stiu un sediu :) asa ca....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:Salut,

Incearca aceasta aplicatie, ar trebui sa iti rezolve problema.

http://www.froggie.sk/download.html

Sa lasi mesaj daca ai rezolvat.

Bafta

multumes SAD--EYES chiar a functionat :o :o nu ma gandeam ca am sa razbat in problema asta dar chiar a functionat .
inca nu imi vine sa cred :oops:
recomand la toti care o sa va intalniti cu problema .
ce inseamna sa ti lumineze careva mintea asta iti e adresata tie SAD :d:d
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai nu spuneai tu mai sus ca nu functioneaza , ca ai incercat si tu :)
Ma gandeam eu ca nu se baga SAD aiurea in seama :D
E bine ca sa terminat cu bine si poate ajuta si pe altii :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”