Conexiune buna net dar tot probleme cu Xlove

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Alice_In_Wonderland
Mesaje: 3
Membru din: 16 Noi 2009, 21:34
Localitate: WONDERLAND
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Ziua la toata lumea,
Eu sunt noua pe aici...problema mea e cu Xlove.Inainte blamam RDS-ul pentru ca ma deconecta de pe site,chiar in timpul prvte-ului...Acuma, mi-am schimbat providerul dar tot asa ma deconecteaza..Innebunesc cand vad mesajul "You are disconnected", in conditiile in care platesc bani frumusei pe luna pentru un net mai bun.Mi-am facut testul de download si upload pe speedtest si mi-a iesit download de 4,5Mb si upload 2,6Mb.Ceea ce in conditiile actuale (stau numai pe un singur site- Xlove), ar trebui sa ma scutesca de orice problema.
Voi chiar folositi Xlove Flux Manager?sunteti multumiti de el..ca mie mi se pare o mare porcarie...Cand trimit mail la site, asta-mi sugereaza tot timpul...ca trebuie folosit Flux manager.Eu am incercat sa-l folosesc si tot aia e..ma deconecteaza la greu..
Stau o gramada in free ca sa pescuiesc un membru sa-mi vina in prvte..si cand vine, peste 5,6 sau max 7 min ma deconecteaza..Chiar daca folosesc si microfon si tastatura..Ufff!!!Normal ca omul dupa aia nu-mi mai vine inapoi in free sa-l mai pot aduce in prvte!!
Merci mult de ajutor!!! :evil:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Ce rezultate ai la network test pe Xlove? (nu speedtest NetworkCheck din Xlovecam)
Pingul in xlovecam este stabil? Stai cu pingul deschis cand esti pe site, sa vezi daca sunt intreruperi la net?
Ce optiuni de conectare folosesti la Flux Manager?

Daca situl recomanda Flux Manager, stiu ei ce stiu. In Flux Manager ai mai multe optiuni de conectare. Ce browser de internet folosesti ? Flash playerul este la zi ?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
daniele
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2009, 22:01
Localitate: toyland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

XLove manager e bunicel, nu perfect ( mai se blocheaza, mai tre sa dai un restart) eu il folosesc si mi se pare conexiunea mai stabila.

In legatura cu you are disconected mie imi zice de vreo 3 saptamani dupa ce ies din privat. Dar sunt super sigura ca nu sunt deconectata ci doar a plecat membrul din pv si au uitat sa schimbe astia de la Xlove placa. Si eu am crezut ca ma da site-ul afara, dar am avut niste membri fideli care s-au intors in free sa-mi multumeasca pt pv si mi-am dat seama ca terminase.
winner winner, chicken dinner
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu folosesc flux manager de ceva timp si cum zicea si daniele mai da erori dar isi revine repede dupa ce il restartezi ...nu stiu cat ajuta la conexiunea cu site ul pentru ca nu vad nici o schimbare la capitolul asta dar legat de calitatea imaginii da ajuta mult .
Legat de deconectari asta nu e de la tine e de la site ,si eu am net bun si patesc la fel ,si alte fete pe care le stiu de pe x .Sa ne dam seama sigur de la ce e nu cred ca o sa reusim pentru ca daca intrebi suportul iti vor spune ca la ei e totul ok .
Sunt 2 variante :una care a zis -o daniele ca iese membrul pe bune si la tine apare "you are disconected" si a 2 ii da site ul afara din cauza unor probleme tehnice .Ah si mai e si prea bine cunoscuta varianta ca intra membrul fara nume si il deconecteaza dupa 5 secunde .Nu te mai stresa degeaba ca nu e netul tau de vina! Bafta!
Suntem ceea ce gandim!
Alice_In_Wonderland
Mesaje: 3
Membru din: 16 Noi 2009, 21:34
Localitate: WONDERLAND
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos la toata lumea care mi-a raspuns.
Sad^^Eyes, eu folosesc Mozilla Firefox si sunt destul de multumita de el.Mi-am facut si network testul,pingul a iesit stabil...Am sa incerc sa-mi schimb optiunile de conectare pe Xlove Flux manager(largimea benzii de la 300 la 480-in rest toate celelalte variabile sunt default)..Si da, flash playerul este actualizat...
De fapt cred ca am sa-mi reinstalez Windows-ul, ca sa fiu sigura...Voi ce folositi? XP sau Vista?
Daniele-esti foarte draguta dar din pacate , in cazul meu, chiar sunt deconectata, nu pleaca membrul.Chiar am avut ieri un membru care a incercat sa ma ia de 2 ori in prvte si am fost deconectata...bietul om a ramas tare dezamagit..mi-a dat mesaj ca ce se intampla..imi bat joc de el, plec imediat cum ma ia in prvte?Ca n-a apucat saracul sa vada nimic...
Angeline- uite ca ma stresez, pentru ca vezi tu..stau o gramada in free,ma chinui sa aduc membrul in prvte, si cand vine, sta cateva minute si hop.."you are disconnected"...normal ca asta se vede la urma in earnings..Plus ca in majoritatea cazurilor, cand ma intorc in free, omul nu se mai intoarce..Traieste cu impresia ca am plecat eu din cauza ca nu mi-a placut de fata lui...
Oricum, va tin la curent daca se amelioreaza situatia...mai ales dupa ce-mi reinstalez Windows-ul.Multa sanatate la toata lumea si multa bafta la bani!!
Alice_In_Wonderland
Mesaje: 3
Membru din: 16 Noi 2009, 21:34
Localitate: WONDERLAND
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Revin,asa cum v-am promis.Mi-am reinstalat Windows-ul, am scapat de toate programelele inutile care imi ingreunau netul si de posibilii virusi.
Am reinstalat Flux Manager..si intr-adevar merge totul struna acum.Deci tuturor, care patiti asa ca mine, va recomand cu caldura sa va reinstalati Windows-ul.
Eu una am ramas la WinXP, cum aveam si inainte..si sunt f multumita!
Pupici la toata lumea si multi bani! :P
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”