Experienta de privat cu romanu

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cum stateam eu asa frumos....pe la 3 noaptea ...intra unu ....si vrea actiune ...ok ....incep eu sa ma dezbrac ...to intru-n dans ...la un moment dat ma intreaba omu de unde sunt ...si eu foarte sincera ca de obicei ...Roumania ....la care el ma intreaba ...tot in engleza din ce oras ...ii zic eu acolo un oras ...si incepe am spune ca el e din cutare ...si ne punem pe vorbit in romana ...ma felicita ca era si ziua mea ...si toate bune si frumoase...cand imi vine ideea sa il intreb ce face ...el era student ....si fiind si eu studenta il intreb de unde bani ...La care el imi zice foarte relaxat ca e gratis ...si imi ureza baiatu succes....si se duce....ok ..acum surpiza ...bineinteles ca am charge back....
A doua zi le trimit mail ...la cs ...si le explic ca ala intra desi aveam blocata tara si ca imi spuse ....k e gratis ....si eu am charge back ....nu vreti sa stiti raspunsul ....Era ceva de genu ...incearca sa te deloghezi si apoi sa inti din nou ...care era relevata cu ce le scrisesem eu ...nu stiu ....dar ...oricum am fost foarte necajita pt ca nu era sg charge back ...si ii cam stiu pe cei care ii am in my blaklist ...stiu ca plecau foarte multumiti ...dar ....zau ca nu inteleg de ce accepta si nu fac nmic ca sa mai stopeze din charge back-uri pt ca si ei au de pierdut ...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SWEETANGEL2000 scrie:cum stateam eu asa frumos....pe la 3 noaptea ...intra unu ....si vrea actiune ...ok ....incep eu sa ma dezbrac ...to intru-n dans ...la un moment dat ma intreaba omu de unde sunt ...si eu foarte sincera ca de obicei ...Roumania ....la care el ma intreaba ...tot in engleza din ce oras ...ii zic eu acolo un oras ...si incepe am spune ca el e din cutare ...si ne punem pe vorbit in romana ...ma felicita ca era si ziua mea ...si toate bune si frumoase...cand imi vine ideea sa il intreb ce face ...el era student ....si fiind si eu studenta il intreb de unde bani ...La care el imi zice foarte relaxat ca e gratis ...si imi ureza baiatu succes....si se duce....ok ..acum surpiza ...bineinteles ca am charge back....
A doua zi le trimit mail ...la cs ...si le explic ca ala intra desi aveam blocata tara si ca imi spuse ....k e gratis ....si eu am charge back ....nu vreti sa stiti raspunsul ....Era ceva de genu ...incearca sa te deloghezi si apoi sa inti din nou ...care era relevata cu ce le scrisesem eu ...nu stiu ....dar ...oricum am fost foarte necajita pt ca nu era sg charge back ...si ii cam stiu pe cei care ii am in my blaklist ...stiu ca plecau foarte multumiti ...dar ....zau ca nu inteleg de ce accepta si nu fac nmic ca sa mai stopeze din charge back-uri pt ca si ei au de pierdut ...
Chiar daca ai blocat tara, poate intra lejer prin proxy. Charge-back-ul nu poate fi oprit total, e adevarat ca sunt situri care verifica fiecare client in parte si cer mai multe informatii cand foloseste cardul, dar si din simplul motiv ca el neaga apoi ca a folosit cardul pe site, banii i se returneaza. Daca situl are un contract cu compania de billing si plateste lunar o taxa pt a nu i se scade din bani la fiecare charge-back(unele situri primesc banii integral si atunci nu apare deloc ca fiind charge-back - camcontacts de ex), ei nu pierd foarte mult oricum - traficul bun ramane, singura problema e ca tu muncesti gratis.Chiar si in conditiile astea, avand in vedere ca e un job deobieci neimpozabil, poti considera charge-back-urile "pierderi" obisnuite, daca nu esti f ghinionista sunt destul de ok comparativ cu castigurile. ca masura de securitate - nu mai fi asa sincera sa spui ca esti din Romania- hakerii din romania vor fi cu atat mai incantati sa stea la taclale cu tine si sa-ti pierzi timpul. Avand in vedere ca ai blocat Romania si el zicea ca e de aici, trebuia din start sa-ti dai seama ca va fi charge-back si sa-l dai afara.
Bafta.
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Era cazul ca sa-ti imaginezi ce va urma dupa privat, suntem inca o tara cu oameni GREI, JMECHERI, IERBARI si tot ceea ce ii trebuie romanului pentru buna dispozitie. De acum cand vezi ca e roman refuza politicos privaturile, sau daca esti in pv, iesi afara ca 99% din cazuri pierzi timpul degeaba! Nu pot zice ca este toata lumea la fel. Sincer avem si noi un client fidel Roman dar omul este stabilit in state. Deci are cu o alta mentalitate!!!!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sweet angel iubita nu mai zice ca eti din Ro maj membrilor au o parere f proasta despre romancele care fac vdc (asta printre altele si datorita colegelor de breasla!)

poti alege o alta destinatie europeana sau de ce nu una exotica


bafta la banuti si cat mai putine cb uri
Avatar utilizator
morcove
User Activ
User Activ
Mesaje: 269
Membru din: 24 Dec 2005, 18:34
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

suntem inca o tara cu oameni GREI, JMECHERI, IERBARI si tot ceea ce ii trebuie romanului pentru buna dispozitie.
Nu bah ! suntem o tara in care faci 17 ani de scoala , si dupa aia , trebuie sa furi ca sa pui o tzoala cu brand pe tine !
Numai vorbi tu prost , pentru ca baietzi care cumpara cu 2$ CC`u , fac asta ca sa iasa din mediocritate ! Se risca 5 ani de parnaie ca sa isi permita o masina fabricata in deceniul actual .
Cum o fi sa castigi 550 de euro si 250 sa iti vina chiria ? Sa te vedem de ce fel de ratiune dai dovada atunci , sa vedem cat de mult iubesti sistemul si cat de mult iti doresti sa ramai in el ......

Fuck the corporations ! We were born crying , at least die smiling !
http://www.youtube.com/watch?v=cU5dYGPynqE
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

apropo de tara ta de origine "virtuala "ca sa-i zic asa:)...nu te grabi sa alegi cine stie ce tara ,de ex. grecia daca nu stii sa vb greaca, pentru ca ai sa dai peste cativa greci care vor sa vb cu tine in greaca, ca na doar e mai usoara "limba natala"decat sa se chinuie in engleza....alegeti o tara cu o limba pe care o stii sa o vb ,si un oras din aceea tara,dar sa stii cateva date despre el.


bafta :)
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da am observat ca sunt care imi iasa din privat daca le spun ca sunt din RO ,insa sunt si la care le place ,de regula sunt usa guys ,si cel mai mult ma deranjat nu charge back-ul in sine caci ma asteptam sa am ,adevarul e ca atunci cand nu faceam mai nimic ,nu aveam nice charge back ,ci cel mai tare ma deranjat atitudinea aceea super ...relax a sitului ,poate pt ei e o nimica toata ce pierd de la mn ,sau de la alta ....dar e o pierdere si daca aduni de la toate fetele ...se face destul ....Si e drep ca memebri din state au o cu totul mentalitate ...mult peste cea a europenilor in general ....Cat despre romanii nostrii ....nice nu incape comparatie
Oricum nu am eu ce sa fac asa ca....imi vad incontinuare de trebusoara ....oricum multumesc pt sfaturi ...sunteti la fel de dragutzi si dragutze ca si intodeauna ....
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alyce_18 scrie:apropo de tara ta de origine "virtuala "ca sa-i zic asa:)...nu te grabi sa alegi cine stie ce tara ,de ex. grecia daca nu stii sa vb greaca, pentru ca ai sa dai peste cativa greci care vor sa vb cu tine in greaca, ca na doar e mai usoara "limba natala"decat sa se chinuie in engleza....alegeti o tara cu o limba pe care o stii sa o vb ,si un oras din aceea tara,dar sa stii cateva date despre el.


bafta :)
daca stii engleza binisor merge sa spui ca esti din usa (nici eu nu vbesc corect dar problema e accentul)poti sa spui si de o tara bananiera de care n-a auzit nimeni ar daca se intampla sa vina unul in pvt de acolo ii spun ca politica sitului nu permite sa vorbesc in alta limba decat una din cele oficiale, Nu mi s-a intamplat sa insiste.
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

morcove scrie:
suntem inca o tara cu oameni GREI, JMECHERI, IERBARI si tot ceea ce ii trebuie romanului pentru buna dispozitie.
Nu bah ! suntem o tara in care faci 17 ani de scoala , si dupa aia , trebuie sa furi ca sa pui o tzoala cu brand pe tine !
Numai vorbi tu prost , pentru ca baietzi care cumpara cu 2$ CC`u , fac asta ca sa iasa din mediocritate ! Se risca 5 ani de parnaie ca sa isi permita o masina fabricata in deceniul actual .
Cum o fi sa castigi 550 de euro si 250 sa iti vina chiria ? Sa te vedem de ce fel de ratiune dai dovada atunci , sa vedem cat de mult iubesti sistemul si cat de mult iti doresti sa ramai in el ......

Fuck the corporations ! We were born crying , at least die smiling !
OK de acord cu tine dar nu esti On la subiect ... prin ce spui tu mai degraba incurajezi la fapte de genul :roll:

@SWEETANGEL2000 : am ramas masca ... iti dai seama ca este Roman si tu continui privatul :roll:

Bafta si cand vedeti un roman ar fi bun un Print screen si trimis la suport ... poate se mai raresc
Avatar utilizator
1ilusion
User Junior
User Junior
Mesaje: 72
Membru din: 28 Sep 2009, 11:42
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SWEETANGEL2000 scrie:cum stateam eu asa frumos....pe la 3 noaptea ...intra unu ....si vrea actiune ...ok ....incep eu sa ma dezbrac ...to intru-n dans ...la un moment dat ma intreaba omu de unde sunt ...si eu foarte sincera ca de obicei ...Roumania ....la care el ma intreaba ...tot in engleza din ce oras ...ii zic eu acolo un oras ...si incepe am spune ca el e din cutare ...si ne punem pe vorbit in romana ...ma felicita ca era si ziua mea ...si toate bune si frumoase...cand imi vine ideea sa il intreb ce face ...el era student ....si fiind si eu studenta il intreb de unde bani ...La care el imi zice foarte relaxat ca e gratis ...si imi ureza baiatu succes....si se duce....ok ..acum surpiza ...bineinteles ca am charge back....
A doua zi le trimit mail ...la cs ...si le explic ca ala intra desi aveam blocata tara si ca imi spuse ....k e gratis ....si eu am charge back ....nu vreti sa stiti raspunsul ....Era ceva de genu ...incearca sa te deloghezi si apoi sa inti din nou ...care era relevata cu ce le scrisesem eu ...nu stiu ....dar ...oricum am fost foarte necajita pt ca nu era sg charge back ...si ii cam stiu pe cei care ii am in my blaklist ...stiu ca plecau foarte multumiti ...dar ....zau ca nu inteleg de ce accepta si nu fac nmic ca sa mai stopeze din charge back-uri pt ca si ei au de pierdut ...
ADMINILOR DE LA JASMIN NU LE PASA DE PERFORMERI. DECAT DE MEMBRI! uite ce am patit eu aseara :D stateam frumos in free pana cand a intrat un retardat de roman, cu nick de englezoi, am vorbit un pic in engleza, ca ce fac in privat, daca am jucarii etc, la care la un moment dat a venit de la el o ditamai replica frumoasa de injuraturi in romana; nu m-am lasat mai prejos nici eu si i-am raspuns beggerului, il banez, dupa care, la aproximatix 5 minute intra adminul in privat si ma acuza ca a primit reclamatii de la un membru cum ca il jignesc si ii dau kick mereu, fara nici un motiv.. jegosul ce a facut.. a facut un screen shoot cu replica mea la injuratura lui..
bineinteles ca domnul SUPERADMIN scria peste mine nu ma lasa sa ii explic ca era roman si degeaba il protejeaza ca romanii nu le baga ever bani in cont, si ca dimpotriva, ei dau mereu chargeback.. degeaba! l-am rugat sa il baneze 4 ever pentru mine si replica lui a fost... "you should get us a proof that you mind"! :shock:
A bad workman always blames his tools! ;)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetelor cand o sa invatati ca job ul asta functioneaza dupa reguli capitaliste e o jungla care pe care voi trebuie sa va protejati primele

aveti suspiciuni pac print screen nu va convine ceva mai bine deconectati sesiunea decat kick sau bann memeber si daca va ia vre un suport la intrebari explikati naiv cum a cazut netul

vdc se conduce dupa premisa oaia care nu isi duce blana o mananca lupul
lucixo
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 07 Iun 2008, 13:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din cate stiu eu, membrii pot intra indiferent din ce tara sunt, atunci cand banezi o tara, functioneaza numai pentru guesti, nu si pentru membrii. Asta stiu eu de la support.
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JASMIN site de rahat, sunt curios daca ar iesi toate modelele romance de pe site ce s-ar alege din JASMIN?
Avatar utilizator
SweetDana
Mesaje: 17
Membru din: 23 Ian 2009, 13:40
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am avut si eu o experienta cu un roman chiar acum 30min. Eram in prv cu un membru fidel si vorbeam (acest membru nu vrea show de la mine, doar vrea sa conversam). Si intra un al 2-lea membru si imi zice sa ma dezbrac in engleza (eu mereu ma uit cand intra un alt membrum daca scrie ceva), eu ii raspund sa revina cand sunt in free ca acum nu ma pot dezbraca si iese. Cand termin privatul cu membrul meu fidel, imi intra acelasi membru din privat in free si incepe sa-mi scrie in romana : "Mi-ai mancat toti banii cu tariful tau mare!! Si nici nu te dezbraci. Ce faci tu acolo in privat ? Freci ...?". I-am raspuns politicos ca eram cu un membru fidel si nu puteam sa ma dezbrac, dupa care a iesit. :)
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

NutuRody scrie:JASMIN site de rahat
Asta este parerea ta si ai uitat sa specifici ......
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Doar a mea? nu cred!!!! stati usor asta e abia inceputul cu ROMANUL pe JASMIN intr-un an sau doi sa vedeti ce va face romanul pe jasmin daca nu se vor lua masuri!
cara_ionutz
Mesaje: 45
Membru din: 22 Sep 2009, 16:00
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

referitor la charge back... acum 2 zile intra un membru din california...asa aparea.. sta odata de 370$ dupa care se pierde conexiunea...dupa cateva min intra din nou in pvt si tot are de gand sa stea si in mom respectiv am vazut ca cei 370$ sunt neplatiti si dupa vreo 100$ imi fac curaj si il intreb daca are probleme cu cardul iar raspunsul lui a fost:CARE CARD? PAI CE NU ESTE FREE? ACOLO SCRIE FREE MEMBERSHIP! , ii rasp politicos ca nu si in sec 2 imi iese.

sa mai am asteptari ca voi incasa bani? curios ca membrul era colorat cu verde(membri preferati)!

cu respect,
ca sa ajungi in viitor trebuie sa traiesti prezentul
Avatar utilizator
OANAPOWER
Mesaje: 8
Membru din: 05 Oct 2009, 11:04
Localitate: Tg.Mures
Has thanked: 0
Been thanked: 0

puteti spune si nick-urile acelor membri?sa ne putem restu` feri de ei.
DEPRESSED?
OVER WORKED?
JOB SUCK?
UNAPPRECIATED?
MONEY WORRIES?
Well here is a pill for you : FUKITOL ,1000mg

When life just blows....FUKITOL !
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

OANAPOWER scrie:puteti spune si nick-urile acelor membri?sa ne putem restu` feri de ei.
asa-i, ar fi binevenit un topic cu nume de membri care fac charge-back sau care evident sunt hakeri, romani.
julia_sexy
Mesaje: 20
Membru din: 25 Mar 2009, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De obicei fiind hackeri si fiind romani isi schimba nick name-ul sau de cele mai multe ori site-ul le inchide contul , depinde si de site de exemplu la ifrineds de obicei le inchide contul la cateva ore dupa ce a folosit cardul de credit .
Din cate am mai patit si eu din scurta mea experienta nu doar hackeri fac CB ci fac si membrii vechi pe diverse motive (mie mi-a facut ca nu i-am facut show si nici nu mi-a cerut macar sa ii fac in 2 ore cat a stat ,iar daca omu nu a zis nimic doar nu eram nebuna sa incep eu...asa ca si-a luat banii inapoi) oricum ar fi site-ul iese pe plus fie CB de la membru bun sau hacker.Iar daca un membru mi-a facut mie CB nu inseamna ca o sa faca si altora.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

sexybabe scrie:
OANAPOWER scrie:puteti spune si nick-urile acelor membri?sa ne putem restu` feri de ei.
asa-i, ar fi binevenit un topic cu nume de membri care fac charge-back sau care evident sunt hakeri, romani.

Un haker nu intra de 2 ori cu acelasi screen decat daca-l cheama bahoi .
Sunt si hakeri americani nu numai romani .

Banii aia multi nevalidati erau pe ifriends nicidecum pe Jasmin.Pe if nu se tine un membru nou mai mult de 30 min , cu scuza fac pe mine ,bate cineva la usa,bla bla inchizi si redeschizi ses.Daca banii sunt nevalidati pe 30 min ma indoiesc ca daca sta 5 ore se valideaza .Asta se aplica in general membrilor noi .Daca deschizi ses pe vf2 ai cea mai tare optiune de avedea daca un mem este haker sau un sarac ca eu pe astia care nu platesc nu -i pot pune pe toti in cat hakeri .Daca mem este de ex mem al siteului din 2002 atunci il las sa stea si 6 ore din prima ,slabe sanse sa nu plateasca ,daca este logat ieri sau azi aplic regula celor 20 maxim 30 minute.Bine ca poti sa ai surpriza sa plateasca si a doua zi sa se devalideze banii.In general se pun anumite intrebari dupa care poti despista un membru daca-i roman daca este haker ,daca i doar o saracie dar acum depinde de fiecare host ce experienta are ,tepe isi iau si veteranii dar mult mai putine decat fresh meat .

In privinta jasminului parerea mea este ca numai un host puturos sau delasator nu poate face bani pe jas la ce trafic au fac bani si tipele frumoase si tipele mai putin atragatoare ,este poate singurul site in care toata lumea face bani unii de-o ciorba altii de friptura ,altii de o masina .Totul depinde de host .
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:
sexybabe scrie:
OANAPOWER scrie:puteti spune si nick-urile acelor membri?sa ne putem restu` feri de ei.
asa-i, ar fi binevenit un topic cu nume de membri care fac charge-back sau care evident sunt hakeri, romani.

Un haker nu intra de 2 ori cu acelasi screen decat daca-l cheama bahoi .
Sunt si hakeri americani nu numai romani .
Asa-i, de-asta am pus virgula ,hakeri romani sau nu, si romani care intra in pv, hakeri sau nu, eu n-as face show unui roman nici daca plateste. Mi s-a intamplat sa am cate un charge back si alta colega de breasla sa alba de la acelasi nickname, din aceeasi zi, probabil ca unii nu se mai obosesc sa schimbe nicknamul- pe iml ar trebui sa se inregistreze din nou cu noul nick, deci efort in plus. Dar ai dreptate, cum charge-backurile apar la o anumita perioada de timp, sunt foarte greu d prevenit chiar si cu lista - ar fi probabil doar cei care se dau de gol sau spun in fata ca sunt hakeri, cum e cazul topicului.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”