SplitCam SKINS

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Cu privire la programul Splitcamera, am scris acum cateva zile, intr-un alt articol urmatoarele:
Pentru cei care se pricep cat de cat la programare (eu nu ) splitcamului i se poate schimba interfata usor, exista programul active skin cu ajutorul caruia se poate schimba complet infatisarea programului. Active Skin asta se pare ca nu cere cunostinte de programare, numai ca eu nu prea am avut timp sa il surubaresc cum trebuie.
Oricum daca imi iese ceva va anunt. Poate facem si un concurs de "skinuri" pentru splitcam. LOL


M-am hotarat in cele din urma sa fac o incercare si sa ii schimb eu interfata cu putinele cunostinte de programare care le am. Pana la urma nu a fost asa greu cum mi-am imaginat si nici nu imi trebuia programare. O sa va prezint putin mai jos ce a iesit.

Eram la un pas sa le public pe site inca de acum 10 zile (am creeat skinurile imediat dupa ultimul update al programului), apoi m-am gandit sa citesc licenta free a softului unde am gasit paragraful asta:
“2. Restrictions. Without Company's prior written consent, Licensee may not: (i) modify or create any derivative works of the Product or documentation, including customization, translation or localization; (ii) decompile, disassemble, reverse engineer, or otherwise attempt to derive the source code for the Product (except to the extent applicable laws specifically prohibit such restriction); (iii) redistribute, encumber, sell, rent, lease, sublicense, or otherwise transfer rights to the Product; (iv) remove or alter any trademark, logo, copyright or other proprietary notices, legends, symbols or labels in the Product; or (v) publish any results of benchmark tests run on the Product to a third party .”
Dezamagire , eram atat de nerabdator sa va prezint skinurile, dar dupa ce am citit ce srie mai sus am ezitat sa le public.
Apoi am hotarat sa ii intreb pe cei de la Splitcamera, daca este posibil intr-un fel sau altul sa facem publice aceste skinuri, mai ales ca foarte multi utilizatori erau extrem de nemultumiti de infatisarea ultimei versiuni a programului.
Spre fericirea mea supportul de la Splitcamera a fost incantat de ideea mea, a promis ca o sa publice skinurile in siteul lor. Deasemenea vor introduce probabil o optiune de schimbare a skinurilor.

A venit vorba si de introducerea unor optiuni noi in versiunile urmatoare ale programului, si m-a rugat sa vin cu idei si chiar sa va cer opinia pentru dezvoltarea acestui program, care ne ajuta (pe multi dintre noi) atat de mult in activitatea noastra.

Pana una alta va arat ce am lucrat zilele astea si modul de instalare:

1. SPLITCAM PINK

Imagine

>> APASATI AICI PENTRU A DESCARCA PINK SKIN <<
__________________________________________________________

2. SPLITCAM PINK II

Imagine

>> APASATI AICI PENTRU A DESCARCA PINK II SKIN <<
__________________________________________________________

3. SPLITCAM BLUE

Imagine

>> APASATI AICI PENTRU A DESCARCA BLUE SKIN <<
__________________________________________________________

4. SPLITCAM ORANGE

Imagine

>> APASATI AICI PENTRU A DESCARCA ORANGE SKIN <<
__________________________________________________________

5. SPLITCAM MINI

Imagine

>> APASATI AICI PENTRU A DESCARCA MINI SKIN <<
__________________________________________________________

6. SPLITCAM MINI DEFAULT

Imagine

>> APASATI AICI PENTRU A DESCARCA MINI DEFAULT SKIN <<
__________________________________________________________


Modul de instalare este simplu: alegeti skinul care va place, si il descarcati in folderul unde este instalat Splitcamera. De obicei este instalat in C:\Program Files\SplitCam . Il descarcati peste fisierul SpitCam.skn, deja existent in folderul SplitCam.


Astept opiniile voastre, cu privire la dezvoltarea programului. Deasemenea puteti cere ajutorul meu in cazul in care aveti probleme cu folosirea programului SplitCam. Aici pe forumul adultvideochat ori pe siteul SplitCam la aceasta adresa:

http://www.splitcamera.com/forum/viewtopic.php?t=98

Nu uitati astept ideeile si propunerile voastre, iar in final ii rog pe cei care au siteuri web proprii si folosesc splicam, sa contribuie pentru ajuta la mentinerea gratuita a acestui minunat program. Nu trebuie decat sa puneti in paginile dumneavoastra, un link catre siteul SplitCam. Accesati aceasta pagina pentru optiunile de linkare:

http://www.splitcamera.com/forum/viewtopic.php?t=46


Pentru cei care inca nu au folosit sau nu cunosc acest program, va prezint mai jos doar cateva din functiile si avantajele care le are, utilizandu-l in activitatea noastra:

- Splitcam este GRATUIT
- SplitCam permite conectarea la computer a camerei Web in diferite programe concomitent
- Ultima versiune a programului consuma cu pana la 50% mai putine resurse ale procesorului (am facut teste pe un barton 2500+, cu 3 aplicatii deschise 2 siteuri si yahoo, splitcam ridica procesorul inainte la 70-80%, cu noua versiune. Aceleasi aplicatii la mine nu sare de 35%.
- Are optiune de a urca pe orice site poze digitale sau poze optimizate/editate etc (de obicei se procedeaza asa: se incarca poza in Splitcam, Splitcam trimite mai departe in programele siturilor, si de acolo se face snapshot)
- Are optiune de a incarca video inregistrate cu care puteti transmite in sectiunile de video inregistrate ale siturilor gen: livejasmin, joyourself, chathostess etc., sau pe care le puteti urca in arhivele altor siteuri de genul: ifriends, imlive etc.
- Functie de zoom digital (atentie digital) pe orice sursa: webcam, image, video. Va recomand sa nu exagerati cu zoomul digital, maxim 5 pasi de zoom, apoi imaginea se deterioreaza vizibil.

Pentru lista completa de functii accesati:http://www.splitcamera.com
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Ana
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 27 Mai 2005, 21:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Thnaks a lot for this, e mult mai ok asa, eu am instalat prima varianta,chiar daca este roz :D .
Avatar utilizator
Infinity
VIP
VIP
Mesaje: 325
Membru din: 07 Sep 2005, 16:46
Localitate: Worldwide
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES esti tare! :idea: Multumim pentru skinuri :)

Desi unii poate stiu lucrul acesta, eu as vrea sa ma adresez celor care nu il cunosc si care scanandu-si calculatorul cu vre-un program antiadware/spyware au dat peste actskn43.oct etichetat ca Insecure Executable Downloader. Nu il stergeti, este legat legat de Splitcam, iar daca o veti face, programul nu va mai functiona.

Inca o data, iti felicitarile si stima mea SAD^^EYES pentru eforturile depuse! :)
Fermecătoare ca o zână, amăgitoare ca o cadână, impunătoare ca o stăpână
kristina4u
Mesaje: 6
Membru din: 19 Sep 2005, 13:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna all.cine imi poate spune de ce atunci cand am incercat sa instalez driverele ptr splitcam mi-a aparut :the software...has not passes windows logo testing to verify its compatiblity with wondows xp.as aprecia dc m-ar ajuta cineva cu niste sfaturi.merci frumos si spor la treaba tuturor!! :)
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kristina4u scrie:buna all.cine imi poate spune de ce atunci cand am incercat sa instalez driverele ptr splitcam mi-a aparut :the software...has not passes windows logo testing to verify its compatiblity with wondows xp.as aprecia dc m-ar ajuta cineva cu niste sfaturi.merci frumos si spor la treaba tuturor!! :)
Dai click pe "Continue Anyway" si mergi mai departe...
De 6 ani de zile m-am lasat de tzigari...
Vrea cineva un Marlboro ?!? (e moarte sigura)
Avatar utilizator
nmkrxr
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 15 Iul 2005, 00:38
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

super marfa..esti tare...bafta
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Va astept in continuare cu pareri despre noile skinuri si cu idei pentru imbunatatirea/dezvoltarea programului.

Bafta la toata lumea, si multumesc pentru mesajele de pana acum.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
VISION_avc
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 13 Sep 2005, 20:36
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:Va astept in continuare cu pareri despre noile skinuri si cu idei pentru imbunatatirea/dezvoltarea programului.

Bafta la toata lumea, si multumesc pentru mesajele de pana acum.
Buna treaba Sad^^Eyes arata super !
MASTERofSEX
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 25 Apr 2005, 03:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

felicitari si stima inaca o data SAD^^EYES pentru tot ce faci !
Parca nu ne-ar deranja ca unii se urca pe umerii nostri ci faptul ca apoi ne mai bat si la cap !
Avatar utilizator
alex21
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 27 Aug 2005, 19:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am luat si eu "blue"de la tine si merge bine dar...am o problema si nush cum sa fac ..nu merge optinea open file absolut deloc,oare de ce?thx
Timpul e o fiara care are nesfarsita rabdare de a inghiti totul
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

alex21 scrie:am luat si eu "blue"de la tine si merge bine dar...am o problema si nush cum sa fac ..nu merge optinea open file absolut deloc,oare de ce?thx
Si la versiunea originala, Open File devine activ doar dupa ce incarci o poza sau un video in splitcam, apoi optiunea Open File devine activa, pentru a schimba imaginea sau video.
In schimb am descoperit altceva in blue skin, niste dungulite aiurea pe meniuri, le scot in seara asta :)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
alex21
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 27 Aug 2005, 19:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:
alex21 scrie:am luat si eu "blue"de la tine si merge bine dar...am o problema si nush cum sa fac ..nu merge optinea open file absolut deloc,oare de ce?thx
Si la versiunea originala, Open File devine activ doar dupa ce incarci o poza sau un video in splitcam, apoi optiunea Open File devine activa, pentru a schimba imaginea sau video.
In schimb am descoperit altceva in blue skin, niste dungulite aiurea pe meniuri, le scot in seara asta :)
aha..am crezut ca era ca la vechiul split,acu am rezolvat cat despre dungulite...nici nu am bagat de seama :wink:
Timpul e o fiara care are nesfarsita rabdare de a inghiti totul
Avatar utilizator
ultraviolet
Mesaje: 9
Membru din: 06 Feb 2006, 04:27
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Asta e primul post asa k se cuvine sa fiu politicos si sa zic salut tuturor, felicitari adminilor si multa bafta la toate modelele si nu in ultimul rand la toti cei care va informati despre videochat de pe acest forum.
Acu vine si mesajul meu : :D
Cine are un skin pt SPLITCAM la care fereastra e ceva mai maricica...de 2 ori mai mare macar. Eu stau pe 1600x1200 si nu vad nik acolo cand configurz camerele sau culorile..Merci anticipat
It's all about VIDEOCHAT
Avatar utilizator
BlueVD
Mesaje: 37
Membru din: 18 Iul 2005, 14:43
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare,

Desi pana acum nu prea mi-am batut capul cu skin-uri pentru diverse programe am ceva experienta (skinuri personalizate pt winamp 5, and yep, WASABI rules). Totusi, dupa o analiza mai buna a faptelor am ajuns incet la concluzia ca skinurile nu sunt intotdeauna ceva mai bun. Daca adauga la functionalitate (ca in cazul winamp-ului), da, sunt bune. In rest nu prea ma intereseaza o interfata "super shmen". Totusi e interesant ca SplitCam-ul sa permita personalizarea cat de cat a programului (incepuse sa ma calce pe nervi noul lor skin).
SAD^^EYES cred ca lumea vrea totusi un tutorial :wink:
Cat despre un skin manager, as fi foarte incantat sa va ofer unul stand alone. trebuie doar sa ma documentez asupra structurii fisierelor skin (cel mai probabil e ca sunt o arhiva zip cu extensia schimbata).
Daca sunteti interesati de asa ceva (si eventual de un full feature skin builder) dati un mesaj (fie la postul asta sau un PM) si ma apuc de treaba.
Pana atunci,
Bafta!
Daca te impusti in picior si te doare... capul, inseamna ca ai probleme cu vecinul de vis-a-vis... !?!?!? =)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Un nou skin, pentru cei care vor sa se vada in splitcam, la aceeasi rezolutie ca pe siteuri, adica 320x240. La celelalte skinuri, rezolutia ferestrei de video preview in splitcam, este mai mica de 320x240. Din aceasta cauza apare un noise pe imagine, e chestie doar de vizual, in aplicatii se vede ok.
Sunt multe modele obisnuite sa tina splitcam pe ecran, din diverse motive, skinul asta s-ar putea sa le ajute sa se "oglindeasca" mai bine.
Deasemenea am facut barile de reglare culori mai lungi, asta ar putea sa va ajute la un reglaj mai fin al culorilor.

Bafta acolo.


SPLITCAM 320

Imagine

>> CLICK HERE TO DOWNLOAD PINK SKIN <<
__________________________________________________________
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Bun!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Jos palaria :D ador ultimul skin si il utilizez cu mare placere .TY!
kuky
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mai 2008, 01:23
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

super tare :D
kuky
Mesaje: 2
Membru din: 30 Mai 2008, 01:23
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lyvy scrie:Jos palaria :D ador ultimul skin si il utilizez cu mare placere .TY!
adevarat
Avatar utilizator
TrueStudio
Mesaje: 30
Membru din: 16 Iul 2007, 22:41
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumim pentru skinuri SAD^^EYES
O intrebare: cum se editeaza imagineile din skin? M-am uitat in SkinBuilder si am gasit la Images "metal". Asta trebuie editata pentru modificare culori si logo? Sau care/cum?
http://www.videochat-constanta.ro
dnk
Mesaje: 21
Membru din: 19 Aug 2009, 23:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LA MINE NU FUNCTIONEAZA NORMAL...la source nu functioneaza...nu stiu cum postez o poza aici ...am facut print screen...ma ajuta cineva?[/img]
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dnk scrie:LA MINE NU FUNCTIONEAZA NORMAL...la source nu functioneaza...nu stiu cum postez o poza aici ...am facut print screen...ma ajuta cineva?
Raspunsul:
SAD^^EYES scrie: http://imageshack.us/

uplodezi acolo.. si iti vor da ei un link catre poza.. caruia ii dai copy/paste in forum.
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”