Banii furati de pe epassporte!!!!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
dede1
Mesaje: 1
Membru din: 17 Ian 2008, 21:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu o mare problema cu epassporte.Folosesc card epassporte de aproximativ 3 ani dar niciodata nu mi s-a intimplat sa imi fie furati banii de pe card.Ieri seara mai bine zis ieri noapte am primit banii de la imlive si in nici 20 de minute banii mi-au disparut de pe card...primind urmatorul mesaj.....This email is to confirm your purchase of TrafficHolder Account Deposit for the amount of $190.00 using epassporte.
The charges will appear on your statement as TH Media.

Please note that this charge is pending. The sale is not final until the merchant approves the purchase. Once the merchant verified the purchase, you will receive an email confirming the completion of the sale. If the merchant rejects the purchase, your funds will be returned to you immediately. All unverified purchases will be rejected if not verified within 2 weeks.
Banii mei au disparut din cont.....si nu au mai aparut:(...As vrea sa stiu ce pot face in situatia data...daca s-a mai inttimplat cuiva asa ceva....Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre si va rog daca puteti sa ma ajutati...Bafta la $$$!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Se pare ca cineva a avut access la contul tau epassporte, si pentru ca nu a putut trimite banii datorita restrictiilor, s-a gandit sa isi cumpere ceva dupa net.. in cazul tau si-a cumparat traffic cel mai probabil pentru vreun site care il admistreaza. Se intampla sa stiu acel id de epass unde s-a facut tranzactia, este id al celor de la trafficholder.com un site care vinde traffic webmasterilor. Tine aproape de epassporte si incearca sa contactezi si siteul respectiv poate reusesti sa ti se dea detalii despre siteul care a cumparat traffic cu banii aia ai tai.
Oricum ar fi nu e de bine.. din momentul in care anunti epass asteapta-te la verificari, schimbat de parole schimbat de card etc.. sper sa ai noroc... dar sansele de recuperat banii sunt destul de mici.. epass cam intoarce capul la faze din astea.
Ca sfat pentru viitor... fi foarte atent cu userul si parola de epass... se poate intampla din nou ... citeste si aici poate te ajuta:

http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/a ... t3913.html
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

unde nu-i cap,vai d picioaore... eu nu inteleg cum ramaneti fara bani mai fratilor... user-ul si pass-ul il stiti doar voi, extrageti doar din incinta unei banci, si nu va logati decat p pagina d epass... Retineti astea si scapati d probleme;)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

beginer_one scrie:unde nu-i cap,vai d picioaore... eu nu inteleg cum ramaneti fara bani mai fratilor... user-ul si pass-ul il stiti doar voi, extrageti doar din incinta unei banci, si nu va logati decat p pagina d epass... Retineti astea si scapati d probleme;)
Din pacate nu e de ajuns doar atat. Reteaua s-a rafinat tare.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

offtopic

Am vazut la o cunostinta ceva ce nu cred ca am sa mai vad vreodata =)))))
unde credeti ca si-a notat omu' pin-ul ( ca sa nu il uite )
P SPATELE CARDULUI =))=))=))
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

beginer_one scrie: Am vazut la o cunostinta ceva ce nu cred ca am sa mai vad vreodata =)))))
unde credeti ca si-a notat omu' pin-ul ( ca sa nu il uite )
P SPATELE CARDULUI =))=))=))
vai vai aceasta cunostinta a ta m-a intrecut :lol: :lol: mda la asta nu m-am gandit eu facusem alta miscare de gen-ul :lol: am scris pe o bucata de hartie unul deasupra celuilalt pinurile de la cardurile care le folosesc ..stiu ca primul e de la Epass...si...stai stai ca nu tin hartia in portofel..
ci i-am facut o poza cu telef :lol: si cand e ceva si nu imi amintesc ma uit in telefon la poza respectiva :lol: :lol:

alte idei originale???
Imagine
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mai usor cred ca este sa pui un pin pe care nu ai cum sa-l uiti si sa nu l notezi nicarieri :)Data dezvirginarii de exemplu` :lol::)))))))))
Asta cu notarea pinului pe spate e tare de tot ,vai de capul lui :P
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Am patit eu. Shopping pe Amazon de 215$. Sunat la Epassporte, scris la amazon, trimis prin fax la epassporte un teanc de declaratii pe care mi le-au expediat ei pe mail, asteptat raspuns, primit raspuns de confirmare a incercarii de frauda, recuperat suma integral dupa vreo 2 luni. Deci anunta repede epassporte-ul, ca se rezolva.
Avatar utilizator
#DarkAngel#
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 27 Sep 2008, 22:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu am patit-o cu epass...m-au facut de $ 2.200 totalul a doua tranzactii facute de pe webcams....am contactat epass si webcams si vreau sa spun ca sunt de nota 10 m-au sprijint in tot...intradevar cu greu mi-au recuperat banii dar ce conteaza e ca in 3 luni i-am avut in cont inapoi, si eram singura care stia id si pass si pin si tot...deci se poate sa te faca....Mie cei de la webcams imi spuneau ca mi-am transferat eu contul la nush ce firma etc...cum si in ce fel au facut cei care mi-au spart contul nush....dar cei de la webcams au facut cercetarile si au aflat cine a fost si mi-au recuperat banii...Deci daca patiti asa ceva contactati site-ul la care lucrati si epass....nu are cum sa nu va ajute :)


Multa bafta tuturor
Anaconda
Mesaje: 2
Membru din: 03 Iul 2009, 14:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu am patit si mai si.
Mi-au blocat contul fara sa ma anunte.
Desi platisem 35$ pt. 2009( taxa aia a lor..) dar in feb mi s a expirat cardul si cum nu aveam bani in cont.. abia luna trecuta observ ca nu mi primesc banu in e pass. si le scriu ca eu vreu sa mi iau alt card da nu -mi primeste contu banu!!

Imi raspund ca o sa verifice!

Le scriu iara!

Si mi spun sa mi fac alt cont ca .. am cardul expirat!!!

Deci le am achitat taxa de 'mocca' pe 2009!

Ce ciuf..!!
dnk
Mesaje: 21
Membru din: 19 Aug 2009, 23:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dede1 scrie:Am si eu o mare problema cu epassporte.Folosesc card epassporte de aproximativ 3 ani dar niciodata nu mi s-a intimplat sa imi fie furati banii de pe card.Ieri seara mai bine zis ieri noapte am primit banii de la imlive si in nici 20 de minute banii mi-au disparut de pe card...primind urmatorul mesaj.....This email is to confirm your purchase of TrafficHolder Account Deposit for the amount of $190.00 using epassporte.
The charges will appear on your statement as TH Media.

Please note that this charge is pending. The sale is not final until the merchant approves the purchase. Once the merchant verified the purchase, you will receive an email confirming the completion of the sale. If the merchant rejects the purchase, your funds will be returned to you immediately. All unverified purchases will be rejected if not verified within 2 weeks.
Banii mei au disparut din cont.....si nu au mai aparut:(...As vrea sa stiu ce pot face in situatia data...daca s-a mai inttimplat cuiva asa ceva....Va multumesc mult pentru raspunsurile voastre si va rog daca puteti sa ma ajutati...Bafta la $$$!
si mie mi-au disparut acum 1 an 250$...exact acelasi lucru l-am patit....cineva a cumparat traffic pentru un site...am contactat compania care vindea trafic si mi-au dat domeniul tipului care cumparase ....de acolo nu am avut ce sa mai fac....trebuia sa fac reclamatie la politie bla bla....cei de la epass mi-au trimis niste formulare pe care sa le complecte, scanez si trimit inapoi la ei dar i-au cam durut la basca.....m-am resemnat si asta a fost...nu mi mai aduc aminte exact domeniul tipului,....oricum am mai incercat sa dau de el dar nu am reusit...a
am contactat hostingul lui dar nu a vrut sa imi ofere nici un detaliu despre el....le-am cerut decat ip-ul dar nu am reusit nimik cu ei....asta a fost
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eee haida datzim pace mie numi mai ia nimeni user si pass sa`shi cumpere roshi si castraveti si am 32.000K pe el si voua va dispar sume modice din senin ... pai nu stiti ca dupa fiecare extragere de la ATM se schimba pinu ? nu nstiti ca macar odata la 30 zile se schimba parola ? nu stiti ca macar odata pe luna schimbi intrebarea raspunsul ? nu stiti ca nu se da click pe nicii un link scam ci se tasteaza litera cu litera ePassporte.com ? ee pai daca nu stiti asta lasa cai bile si asa !

Bine zice omu: Unde nu`i cap e vai de chishoare !;)
Imagine
Livextreme
Mesaje: 9
Membru din: 26 Iul 2009, 11:45
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din pura curiozitate ..wulpita
de ce nu-ti deschizi un depozit la banca si preferi sa tii banii pe epass ?
iei vreo dobanda cu epass-ul sau nu ai incredere in banci ?

bafta !
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da sa sti ca nu am incredere in bancile din Romania ... stiai ca banca poate sesiza fiscu ? la suma care o detin ?:)
Lasa ca e bine si afara sa nu mai stie ei din ce traieste Romanu chiar daca cineva aici pe forum zicea ca ePass da informatii in legatra cu tranzactiile facute e o mare prosteala in contractu care l`am primit de la ei acasa scrie clar ca nu au voie ... asa ca nu cred eu ca se risca ei sa faca asa ceva avand un contract semnat cu ei ;)

Mie mi`ar placea sa dea info despre tranzactiile mele ca nu`mi mai strica inca 30.000 avand in vedere ca avocatu meu este in USA :)

Poate cu altii da dar cu mine iti zic eu ca never atata timp cat am contractu ;)
Imagine
Livextreme
Mesaje: 9
Membru din: 26 Iul 2009, 11:45
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Uite cum poti evita eventualele probleme ce poat aparea dupa deschiderea unui cont la banca.

1.La deschiderea de cont declari (daca esti intrebata) ca sursa de venit este salariu. Nimeni nu va verifica provenienta fondurilor cu exceptia cazului in care iti faci un credit sau card credit/descoperit de cont.
2.Garantarea depozitelor. Depozitele sunt garantate pana la 50.000 eur sau echivalent in RON/USD . Deci daca da faliment banca iti vei recupera aceasta suma. Pentru siguranta maxima recomand depozite de pana la 50.000 eur.
3. Poprirea pe cont. In cazul in care ai amenzi de circulatie sau alte impozite neplatite, statul iti poate pune poprire pe cont. Asta inseamna ca statul iti va debita contul pana cand isi recupereaza intreaga suma. Ex. daca ai o amenda de 1000 ron neplatita de 2 ani este posibil sa-ti puna poprire pe cont. Tu daca ai 900 ron din cont trebuie sa mai depui inca 100 ron (banii vor fi automat debitati din cont de catre fisc) ca sa-ti ridice poprirea.
4.Transferul bancar (wire transfer). Este cea mai riscanta optiune pentru platile de la siteurile de videochat. Asa cum spune si wulpita mai sus - banca iti poate cere explicatii ref. la sursa fondurilor (emitere facturi pt banii incasati) si poate chiar sesiza fiscul. Pentru platile pana de mica valoare (de ex 999 USD) este ok, dar pt transferuri mai mari banca poate pune intrebari.

Cea mai sigura metoda ramane constituirea depozitului. Totusi cand deschideti depozit sa nu transferati banii direct de pe epass la banca din RO sau de la banca din US la banca beneficiara din RO. Cea mai sigura metoda (nu se pun intrebari) este depunerea de cash direct la caseria bancii din RO.

daca aveti nevoie de informatii ref. la banci, transferuri (sume minime/maxime care se pot transfera fara atragerea atentiei) sau carduri, puteti sa ma intrebati ca doar n-am muncit degeaba 3ani in banca :P
Avatar utilizator
jayxflash
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 109
Membru din: 10 Iun 2005, 21:21
Localitate: CJ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joesancez scrie:
beginer_one scrie: Am vazut la o cunostinta ceva ce nu cred ca am sa mai vad vreodata =)))))
unde credeti ca si-a notat omu' pin-ul ( ca sa nu il uite )
P SPATELE CARDULUI =))=))=))
vai vai aceasta cunostinta a ta m-a intrecut :lol: :lol: mda la asta nu m-am gandit eu facusem alta miscare de gen-ul :lol: am scris pe o bucata de hartie unul deasupra celuilalt pinurile de la cardurile care le folosesc ..stiu ca primul e de la Epass...si...stai stai ca nu tin hartia in portofel..
ci i-am facut o poza cu telef :lol: si cand e ceva si nu imi amintesc ma uit in telefon la poza respectiva :lol: :lol:

alte idei originale???
Memoreaza in telefon un nume fictiv (totusi nu "Pin Epass" :) ), la care ii adaugi si numar de telefon gen 072100PPPP - PPPP fiind cele 4 cifre ale pin-ului.
[url=http://www.seduction.ro][img]http://seduction.ro/images/banners/Banner_Seduction_AVC.gif[/img][/url]
stefanie
Mesaje: 32
Membru din: 05 Noi 2009, 22:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am cont epassporte de 6 ani si nu am patzit nimic pana acum. o singura tranzactie la supermarket aparea de 2 ori in pending. am sunat la ei, era totil din sistemult epassporte, in 2 ore banii erau inapoi, Poate ar trebui sa fitzi mai atentzi cu informatiile personale
bafta
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”