Am o intrebare despre xlovecam!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
aexa
Mesaje: 16
Membru din: 02 Mai 2009, 01:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am o problema cu xlove. lucrez la studio, am inchis un cont facut de ei ca sa imi pot deschide altu sa primesc eu banii, am facut inregistrarea, am trimis acte ai tot ce trebuia si mi-a trimis un email prin care mi-a spus ca nu-mi poate activa contul acum, abia peste 3 luni sau daca vreau sa-mi activeze acum sa dea studioul mesaj la ei ca este de acord sa-mi deschida mie cont. ce sa fac in cazul asta? astept 3 luni ca sa imi activeze? am avut numai neplaceri cu studioul si nu mai vreau. care ma poate ajuta?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
LittleKitty
Mesaje: 43
Membru din: 18 Iun 2008, 20:45
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Depinde cata bunavointa are cel/cea la care lucrai si in ce conditii ati intrerupt colaborarea. Daca nu aproba sa iti deschizi alt cont, cam nu ai de ales, va trebui sa astepti 3 luni.
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mda, se pare ca ei au o regula care spune ca dupa ce inchizi un cont poti face altul dupa 3 luni pe acelasi nume. Acum trebuie sa astepti, nu prea ai ce face :(
Nu merita sa plangi pentu nimeni iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dupa 3 luni de INACTIVITATE! Daca studioul a pus pe altcineva in locul tau , pe contul tau, nu poti face nimic nici dupa 3 luni... O solutie ar fi sa faci si tu la fel ca studioul tau. Adica sa te ajute o prietena care nu lucreaza in vch sau nu lucreaza pe xl, sa-ti faci cont cu actele ei, pentru 3 luni, cand o sa poti sa-ti faci cu actele tale. Asta daca te grabesti .... sau poti astepta 3 luni si sa speri ca nu va intra nimeni pe contul tau.
aexa
Mesaje: 16
Membru din: 02 Mai 2009, 01:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc pentru ca mi-ati raspuns. studioul va dati seama ca nu ar avea buna placere sa trimita ei mesaj la xlove sa aprobe. eu am inchis contul ala de la xlove si totusi nu imi pot deschide altu. l-am inchis fara aprobarea studioului. de ce nu-mi pot deschide la fel de simplu? au niste reguli varza. asta e, astept ca altceva nu e de facut. va multumesc inca o data ca mi-ati raspuns.
geo
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mar 2009, 05:07
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ideea este ca exista un contract semnat cu studioul pe care cei de la xlove trebuie sa il resprecte,si eu am patit la fel,am plecat de la studio si a trebuit sa astept 3 luni sa imi redeschid contul pe numele meu,si este cel mai bun lucru pe care poti sa il faci,de ce sa te risti sa faci pe numele altei persoane,in cazul in care te gasesc risti sa nu iti mai poti deschide cont la ei...nici dupa 3 luni :p
geo
Mesaje: 8
Membru din: 21 Mar 2009, 05:07
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si inca ceva ,nu este legal ca cei din studio dupa plecarea ta sa puna pe altcv sa lucreze pe contul tau,le poti face probleme in cazul acesta
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

corect
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

mimy scrie:Dupa 3 luni de INACTIVITATE! Daca studioul a pus pe altcineva in locul tau , pe contul tau, nu poti face nimic nici dupa 3 luni... O solutie ar fi sa faci si tu la fel ca studioul tau. Adica sa te ajute o prietena care nu lucreaza in vch sau nu lucreaza pe xl, sa-ti faci cont cu actele ei, pentru 3 luni, cand o sa poti sa-ti faci cu actele tale. Asta daca te grabesti .... sau poti astepta 3 luni si sa speri ca nu va intra nimeni pe contul tau.

Solutia ta mi se pare inacceptabila.
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aexa,poti trimite mail si cere inchiderea contului de model in studio,sunt destule site-uri unde te poti inscrie pana trec alea trei luni.Poti urma sfatul dat de Mimy,dar gandeste-te ca prietenii ..o cearta si gata,vei strange din fund.
Innacceptabil nu gasesc sa fie ca solutie,dar e cert ca fostul tau patron iti va face zile "fripte" daca te gaseste(santaj sau chiar masuri extreme:sifoneala).Gandeste-te bine,la urma urmei nu pot decide eu, x ,y sau z in locul tau.Astea sunt decizii pe care le iei singura zic eu!!
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United Studios scrie:
mimy scrie:Dupa 3 luni de INACTIVITATE! Daca studioul a pus pe altcineva in locul tau , pe contul tau, nu poti face nimic nici dupa 3 luni... O solutie ar fi sa faci si tu la fel ca studioul tau. Adica sa te ajute o prietena care nu lucreaza in vch sau nu lucreaza pe xl, sa-ti faci cont cu actele ei, pentru 3 luni, cand o sa poti sa-ti faci cu actele tale. Asta daca te grabesti .... sau poti astepta 3 luni si sa speri ca nu va intra nimeni pe contul tau.

Solutia ta mi se pare inacceptabila.
inacceptabila din partea mea in aceeasi masura cu cea a studioului care ar recurge la aceeasi solutie.
aexa
Mesaje: 16
Membru din: 02 Mai 2009, 01:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

va multumesc tuturor pentru sfaturi. eu nu am terminat-o cu studioul, lucrez de acasa...dau comision studioului dar nu s-a mai ocupat de noi de 5 -6 luni, nu poze, nimic . ni s-a cam acrit, e lunga povestea si nu suntem singurele modele nemultumite de la acest "studio". asa dau si eu anunt la ziar ca angajez modele dar sa lucreze de acasa, eu doar sa le fac conturile si in rest sa se descurce... asta daca pe unii atat ii duce capul. daca mai aveti sfaturi le voi accepta cu mare placere. spor la $$$!
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

mimy scrie:
United Studios scrie:
mimy scrie:Dupa 3 luni de INACTIVITATE! Daca studioul a pus pe altcineva in locul tau , pe contul tau, nu poti face nimic nici dupa 3 luni... O solutie ar fi sa faci si tu la fel ca studioul tau. Adica sa te ajute o prietena care nu lucreaza in vch sau nu lucreaza pe xl, sa-ti faci cont cu actele ei, pentru 3 luni, cand o sa poti sa-ti faci cu actele tale. Asta daca te grabesti .... sau poti astepta 3 luni si sa speri ca nu va intra nimeni pe contul tau.

Solutia ta mi se pare inacceptabila.
inacceptabila din partea mea in aceeasi masura cu cea a studioului care ar recurge la aceeasi solutie.
De acord ca nici din partea studioului nu e o atitudine corecta. Insa, daca nu vom modifica ceva in felul de a ne comporta, si ma refer aici la a lucra pe actele altcuiva, o sa ne tot ofticam in veci ca apar emisiuni ca jaful ala de la lazarus (intentionat scriu cu litera mica numele acesta).
Suna-ti fostul angajator, zi-i ferm ca vrei sa iti inchida contul, scrie-le celor de la Xlove si cere-le sa inchida precedentul tau cont, iar peste 3 luni fa-ti un cont nou.
In felul asta, tu respecti toate regulile si nimeni nu-ti poate reprosa nimic.
Intre timp, cum a scris cineva mai sus, sunt destule site-uri pe care se poate lucra.
catalin1975
Mesaje: 4
Membru din: 21 Mai 2009, 00:20
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am o intrebare la toti si toate care lucrati pe xlovecam.
Eu de 2 zile nu ma mai pot loga sa lucrez,imi scriu username-ul si parola si imi apare''D'erreur authentification",am trimis,cred,vreo 4 mail-uri la cei de la xlovecam si nu mi-au dat nici-un raspuns,...

Voi ati patit la fel in problemele aparute pe acest site si cand ati apelat la ei sa va ajute au facut acest lucru?
Astept raspunsuri de la voi cei care lucrati pe acest site.
Va multumesc!
catalin1975
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

catalin1975 scrie:Am o intrebare la toti si toate care lucrati pe xlovecam.
Eu de 2 zile nu ma mai pot loga sa lucrez,imi scriu username-ul si parola si imi apare''D'erreur authentification",am trimis,cred,vreo 4 mail-uri la cei de la xlovecam si nu mi-au dat nici-un raspuns,...

Voi ati patit la fel in problemele aparute pe acest site si cand ati apelat la ei sa va ajute au facut acest lucru?
Astept raspunsuri de la voi cei care lucrati pe acest site.
Va multumesc!
Buna Catalin...Am patit eu asa ,cu mult timp in urma ca nu ma mai puteam loga aparea exact ce zici tu acu , le-am trimis mail si mi-au trimis alt link si alta parola ...nu stiu de ce si cum ,nu au dat alt explicatii ...mai asteapta putin ...de obicei ei raspund la mailuri ..Bafta!
Suntem ceea ce gandim!
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

incearca sa te loghezi cu linkul direct din mail, cel pe care ti l-au trimis ei ... daca nici asa nu merge , trebuie sa-ti raspunda intr-un final la mesaje ...
daniele
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2009, 22:01
Localitate: toyland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si mie mi s-a intamplat acum 2 saptamani, cred ca am incercat juma de ora sa ma loghez si imi dadea eroare.
Daca esti la un studio incearca sa intrii sa vorbesti direct cu moderatorii, de obicei raspund destul de repede.
Good luck.
winner winner, chicken dinner
catalin1975
Mesaje: 4
Membru din: 21 Mai 2009, 00:20
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc pentru raspunsuri,asa am facut ,ma loghez direct de pe link-ul dat de ei,am doua conturi si la amandoua nu merge,am incercat si de la alt ip si tot degeaba,le trimit mesaje mereu si singurul raspuns a fost ca vor face verificari si atat.Cel mai mult ma deranjeaza atitudinea luata vis-a-vis de problemele astea.

Cod: Selectaţi tot

[Modificat de Admin]
catalin1975
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu se intampa tuturor ci doar unora care nu au atitudine crestineasca :). Unii mai trateaza cu respect oamenii nu folosesc apelative ca jegosi, nemernici hoti, talhari etc fara noima.

Sitele e ok si ca dovada - baneaza pe cei ca tine. Si mai usor cu bataia (nu e sigur punctul tau forte) ca dupa cum gandesti rolul potarnichii iti apartine.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Catalin hai sa nu generalizam aspectele pe care le zici tu ...cum zice si Win ...eu de fiecare data cand am avut nevoie de ceva si am stiut sa abordez problema am fost ajutata de cei de la suport si am primit si mailu-uri cu raspunsuri de la webmasteri chiar daca nu foaste explicite dar am primit ceva ...charge back-ul il regasesti cam pe la toate site-urile...iar banii pe care ii opresc ei pentru asta sunt dati inapoi modelului dupa 6 luni ...lunar...si crede-ma cad tare bine si atunci ... nu stiu de cat timp lucrezi tu pe xlove ....dar vb aia :Calm down dude!!! :lol: :lol: ...e posibil sa fi avut tu ghinion cu raspunsul asteptat de la ei asta nu inseamna ca per ansamblu sunt neseriosi :roll: :roll:
Suntem ceea ce gandim!
catalin1975
Mesaje: 4
Membru din: 21 Mai 2009, 00:20
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

angeline iti multumesc ptr ajutorul dat dar vad ca nu ati citit bine ce mi se intampla...am spus ca nu ma pot loga asadar nu ma insista cu ajutor de la suport ca nu am cum sa-l primesc de la el ptr ca nu ma pot loga sa pot vrb cu el online(daca nu stiai pentru a putea vrb cu suportul trebuie sa fii logat si dupa aceea poti sa intri online cu el,iar ca membru nu te baga in seama-mi-am facut si cont de membru doar sa pot discuta cu el-,imi spune ca nu stie de ce se intampla asa si sa trimit mail la webmaster,zici ca sunt blocati cu chestia asta ....atata pot ei,1sa paseze problema cand vad ca nu au alternative,iar starea de nervozitate pe aceasta tema este ca ei traiesc din banii facuti de performeri si ar trebui sa ne pupe in cur nu sa fie atat de reci,mail-ul la webmaster l-am trimis cu minunatii in el,cu vrb frumoase etc dar singura replica data de ei a fost ca mesajul a ajuns la echipa moderatoare si ca mi se va transmite un raspuns cat mai urgent posibil si "mesaj" s-a ales de raspuns ca nu s-au mai sinchisit.Am retrimis altul prin care am cerut si i-am rugat frumos sa faca ceva sa ma pot loga ca vreau sa lucrez si a venit ca reply acelasi faimos mesaj ca cel trimis prima oara.Pai cum sa nu te apuce toate nebuniile?
Eu va inteleg ca voi sunteti relaxati si nu aveti prb de genul asta la adresa site-ului asa cum sustinea Win mare veteran de forum dar eu am incercat prin aceste mesaje sa bagati de seama cei care sunteti implicati cu acest site ca s-ar putea sa o patiti si voi si sa nu va enervati ca mine pentru ca .......se intampla !!!!!!!
Va urez bafta la bani desi asa cum am vazut si la alti''colegi" de breasla nu prea mai merge....din pacate sunt de acord cu ei si ele...si atitudine pozitiva,buna dispozitie etc necesare in free se stirbesc usor usor cand vezi ce oameni sunt la administrarea unui astfel de site.
App.: Stau pe acest site pentru ca ma inteleg foarte bine cu membrii si sunt unii fideli care stau destul de mult in privat(peste 15 min) si se fac niste bani dar daca nu ar fii acei membrii nu m-as mai obosi...
catalin1975
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”