Probleme tvtuner - camera video!

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
crazy girl
Mesaje: 3
Membru din: 29 Apr 2009, 16:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor.As avea si eu o intrebare.Am o camera Sony DCR-HC35E si tv tuner WinFast TV2100.totul e ok pana in momentul in care deschid splitul.Imi apar 2 dungi negre:una sus si una in josul imaginii.Am vazut k s-a mai discutat pe tema asta,dar persoana respectiva nu avea tuner....of...am incercat si cu placa de captura interna....nici o imbunatatire....apoi placa de captura externa lol...nici o imbunatatire....singura diferenta e la tuner,apar doar 2 dungi spre deosebire de placi la care imi aparea toata imaginea cu margine neagra.Am umblat in split la setari....am incercat video config...toate setarile...am incercat si cu composite si s-video....dar nimic....acceasi imagine....o fi cazul sa-mi iau alt tunner sau trebuie sa-i fac niste setari pe undeva?Multumesc anticipat
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna uite aici eu nu inteleg la ce mai folosesti placa de captura daca camera are Streaming usb cea ce permite folosirea camerei ca si camera web ?

""

USB Streaming
Using a Digital8/MiniDV and MICROMV Camcorder and Image Mixer software, it is possible to download video files direct from the camcorder to a PC. When converted into MPEG or JPEG formats, the photo or video files can then be e-mailed as electronic greetings or be used to create a homepage. The camera can also be used as a webcam for video communication over the Internet.

""

Camera are in setari o optiune usb streaming activeaza acea functie si no sa ai nevoie de tuner sau placa de captura.
Imagine
Avatar utilizator
OnlyPrivat
Mesaje: 28
Membru din: 01 Mar 2009, 23:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wulpita scrie:Buna uite aici eu nu inteleg la ce mai folosesti placa de captura daca camera are Streaming usb cea ce permite folosirea camerei ca si camera web ?

""

USB Streaming
Using a Digital8/MiniDV and MICROMV Camcorder and Image Mixer software, it is possible to download video files direct from the camcorder to a PC. When converted into MPEG or JPEG formats, the photo or video files can then be e-mailed as electronic greetings or be used to create a homepage. The camera can also be used as a webcam for video communication over the Internet.

""

Camera are in setari o optiune usb streaming activeaza acea functie si no sa ai nevoie de tuner sau placa de captura.
Scade din claritate foarte mult fara Tv tuner.
Avatar utilizator
crazy girl
Mesaje: 3
Membru din: 29 Apr 2009, 16:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Prin USB scade calitatea imaginii...am incercat of :(
Avatar utilizator
wulpita
Veteran
Veteran
Mesaje: 627
Membru din: 30 Iun 2008, 05:18
Localitate: Ce`tzi Doresc Eu Tzie Dulce Romanie
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce placa video ai si de cat ?
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”