Vreau sa postez aici in legatura cu un tzepar

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Avatar utilizator
level1studio
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 05 Mai 2006, 16:00
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SoulCams Models Studios wanted
profymodels
Mesaje: 4
Membru din: 05 Oct 2007, 10:57
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mai fetelor dar de ce inchiriati conturi pe xlove .. cand va puteti face singure un cont acolo e foarte usor si se aproba in maxim 2 zile
treaba voastra .. dar un sfat prietenesc .. cand vreti un site .. incercati mai intai sa va faceti singure cont ... altfel .. vor exista tot mai multi tzepari
pana si pe imlive se pot crea conturi foarte usor .. ca si pe majoritatea siteurilor
asa ca de ce sa profite altii de pe urma voastra
unde nu e dragoste .. saa facem
Avatar utilizator
jayxflash
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 109
Membru din: 10 Iun 2005, 21:21
Localitate: CJ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

gogu4u scrie:Dupa cum se stie hi5 nu mai accepta de mult Romania...
Offtopic: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[url=http://www.seduction.ro][img]http://seduction.ro/images/banners/Banner_Seduction_AVC.gif[/img][/url]
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

profymodels scrie:mai fetelor dar de ce inchiriati conturi pe xlove .. cand va puteti face singure un cont acolo e foarte usor si se aproba in maxim 2 zile
treaba voastra .. dar un sfat prietenesc .. cand vreti un site .. incercati mai intai sa va faceti singure cont ... altfel .. vor exista tot mai multi tzepari
pana si pe imlive se pot crea conturi foarte usor .. ca si pe majoritatea siteurilor
asa ca de ce sa profite altii de pe urma voastra


iti dau eu o explicatie in leg cu inchirierea conturilor pe xlove: sunt fete care au lucrat in trecut pe xlove, dar de la studio. iar cand eu plecat, cel care detinea studioul binenteles ca nu ia inchis contul care -l avea inainte, ci el da altora sa lucreze pe el. si uite asa fata care a lucrat la studio, nu-si mai poate deschide cont pe acelasi site, pt ca exista deja unul pe numele ei.
asta este explicatia care am auzit-o la multe fete aflate in postura asta.



bafta la banuti!
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
LuckyOne
Mesaje: 8
Membru din: 15 Noi 2007, 11:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intradevar e si asta o problema, unii nu stiu sa-si deschida o sesiune sau un studio, asa apar "afaceristi", ca ai luat tzeapa de 1 mil jumate e nimic, ce zici de sa platesti 1000$ pentru a-ti deschide o sesiune, cunosc caz in Pitesi.
Pentru a iti deschide un studio de videochat sau sesiune de videochat, trebuie sa trimiti un mail la site-ul respectiva pe care vrei sa te inscrii, cu actele tale CI si/sau Pasaport poza cu tine si formularele de la ei pe care le downloadezi mai intai tot de la ei de pe site, le complectezi apoi le scanezi si le trimiti inapoi la ei.Pentu asta ai nevoie de o imprimata, daca nu aveti acasa asa ceva gasiti la unele cluburi de internet sau daca aveti ceva relatii cam toti distrinuitorii de telefoane mobile au imprimanta, puteti apela si la ei.Asta am scris ca sa aveti idee cat de usor e sa deschizi un studio sau o sesiune, multi stiu cum se procedeaza, dar sunt si care nu stiu.
Din aceasta cauza apar acesti tzepari cu studiourile lor, putine cazuri dar exista.

Ce nu inteleg eu daca tot sunt atatea site-uri care merg mai bine decat imlive unde sunt mereu peste 300 de fete online, si mai bine decat xlove, de ce va inscrieti acolo? Sunt atat de multe site-uri de videochat care merg binisor.
Poate am sa postez o lista de vreo 15-2o de site-uri de videochat sa aveti de unde alege, sa vedem daca ma lasa adminul
scorpiutza2013
Mesaje: 1
Membru din: 18 Apr 2008, 14:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

feriti-va de virtual_studio_expert..........am luat si eu o tzeapa ......... sa dea totzi banii aia care nu mi i-a trimis pe medicamente
cel mai bine e sa lucrezi pe cont propriu......asta vreau acum sa ma inscriu singura pe site-uri. sper sa nu fie si asta teapa, ca m-am saturat de tzepe
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

scorpiutza2013 scrie:cel mai bine e sa lucrezi pe cont propriu


Exista aici persoane care te-ar contrazice..si unele care ti-ar da dreptate..si totusi cum e cel mai bine???
multi o sa spuna: de acasaaaaaaaa...pt mine TOT,,, si faci la perioada un 400-700$ si te bucuri,si mai plateste si lumina si net si toate celea....
....pe cand sunt fete la studio(NU ORICE STUDIO) care pleaca la 2 saptamani cu 1000-1500$ in buzunar(poate si mai mult)...hmm si deci de unde este mai bine???
scorpiuza scrie:......asta vreau acum sa ma inscriu singura pe site-uri. sper sa nu fie si asta teapa, ca m-am saturat de tzepe
:o

draga mea iti sugerez sa...


nu am ce sa iti sugerez sry....iti doresc Doar Succes
Imagine
danyepz
Mesaje: 37
Membru din: 04 Noi 2007, 13:39
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joesancez scrie:
scorpiutza2013 scrie:cel mai bine e sa lucrezi pe cont propriu


Exista aici persoane care te-ar contrazice..si unele care ti-ar da dreptate..si totusi cum e cel mai bine???
multi o sa spuna: de acasaaaaaaaa...pt mine TOT,,, si faci la perioada un 400-700$ si te bucuri,si mai plateste si lumina si net si toate celea....
....pe cand sunt fete la studio(NU ORICE STUDIO) care pleaca la 2 saptamani cu 1000-1500$ in buzunar(poate si mai mult)...hmm si deci de unde este mai bine???
scorpiuza scrie:......asta vreau acum sa ma inscriu singura pe site-uri. sper sa nu fie si asta teapa, ca m-am saturat de tzepe
:o

draga mea iti sugerez sa...


nu am ce sa iti sugerez sry....iti doresc Doar Succes
Si ti se pare mult 1000-1500 tinand cont ca esti de ceva timp in bransa joesancez???mi s-ar fi parut la inceput cand faceam 300-500 dar am progresat la peste ceea ce spui tu ca e bine chiar dak am facut de akasa am investit mult din ce am castigat am avut ambitie am vazut posturi cu 500 pe zi am zis ca "nu e fake" ci "vezi se poate" am avut ambitie am stat online nu in dorul lelii cu messul on si pe member,mi-am dat atentia chiar si la guesti,am citit aici fiecare thread fiecare post,m-am documentat ore in sir insa am respins din start ideea de studio oare eu sunt chiar atat de :roll: idiot incat sa nu fiu in stare sa fac singur...de ce sa fiu eu subalternul cuiva care la randul lui a facut ceea ce fac eu acum...s-a documentat...sau poate ownerii de studio sau nascut cumva invatati???se poate si de akasa insa succesul e putin mai greu de dobandit dar dak muncesti esti serios ai ambitie si chiar vrei sa FACI $$$ ceea ce e cel mai important SE POATE ...o vedem pe pielea noastra...si asta fara sa ne ia cineva din rodul muncii noastre...
Sunt curios cati din cei mai profitabili performeri lucreaza de la studio sau de akasa???chiar astept comentarii pe tema...poate deschide si cineva un post nou pe tema asta...ca mai vechi sunt
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

oare nu e asa in orice afacere? Unii isi pot deschide propriile afaceri, altii au nevoie sa fie "trasi de maneca" ca sa lucreze....
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

corect united:)
alexsnoop
Mesaje: 7
Membru din: 24 Iul 2007, 18:40
Localitate: constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pacat.....nici voi nu cautati unde trebuie :) ....in constanta majoritatea ''patronilor'' de studiorui sunt fosti pesti....evident nu e cazul acestui pinguin marsupian originar din mexic.....putini stiu cate ceva despre aceasta meserie....pt mai multe detalii despre studiouri serioase din cta pvt me
dragos333
Mesaje: 5
Membru din: 13 Oct 2008, 15:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da cum sa-ti dea teapaaa mai?? ori i-ai lasat cardul lui si nu ti-a mai trimis banii?
Avatar utilizator
mimy
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 13 Aug 2008, 21:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bunny_yammi scrie: sunt fete care au lucrat in trecut pe xlove, dar de la studio. iar cand eu plecat, cel care detinea studioul binenteles ca nu ia inchis contul care -l avea inainte, ci el da altora sa lucreze pe el. si uite asa fata care a lucrat la studio, nu-si mai poate deschide cont pe acelasi site, pt ca exista deja unul pe numele ei.
asta este explicatia care am auzit-o la multe fete aflate in postura asta.
bafta la banuti!

Si totusi nu ar fi mai simplu sa trimiti un mail la site sa le spui ca pe respectivul cont lucreaza alta fata decat cea din actul de identitate? :lol: ... poate nu se uita la primul email ... dar la mai multe emailuri insistente poate trag si ei cu ochiul sa vada ce si cum si blocheaza contul :roll: si mie mi s-a intamplat la fel, am lucrat la un studio si cand am incercat sa-mi deschid de acasa mi-au spus ca pot doar dupa 3 luni de inactivitate pe contul deschis de studio. Am avut noroc ca fata care lucra in continuare pe contul meu nu a trecut niciodata de 100 euro ca plata sa poata fi efectuata ... prin urmare , am reusit sa-mi redeschid contul pe numele meu dupa 3 luni... pana atunci imprumutasem buletinul prietenei mele sa-mi fac alt cont :oops:
videochat-de-acasa
Mesaje: 12
Membru din: 12 Mar 2009, 22:35
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lumea e plina de tepari....ochii mari
www.videochat-de-acasa.cabanova.ro



LUCREAZA DE ACASA....INCASEAZA 100%....FARA COMISIOANE.....FARA ALTE OBLIGATII
juanvaldino
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 121
Membru din: 26 Iun 2008, 03:37
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mi-am luat teapa de 3 ori si eu la diferite studiouri in bucuresti tocmai daia m-am chinuit sa incerc sa imi fac singur si mi-am facut singur conturi si firma si tot .. pentru ca nu se merita sa stai la mana altora! bafta
STARSTUDIO
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 16 Feb 2008, 15:08
Localitate: oradea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

As fi vrut sa atentionez si eu userii acestui forum despre existenta unui "onorabil" tzepar... Waiting that day....
Noi nu suntem ieftini, noi suntem buni
pytikul
Mesaje: 2
Membru din: 08 Mai 2009, 14:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Asta ii Romania cat timp vor fi oamneni naivi for fi si tzepari.......dar totusi un buletin de ce nu a-ti cerut?...........si eu am recrutat fete pentru anumite site-uri si unele dintre ele chiar mi-au cerut buletinul ca sa fie sigure ca nu ii tzeapa.........
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”