Webcam Microsoft VX-3000

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
AMELIE31
Mesaje: 3
Membru din: 27 Feb 2009, 01:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Amcumparat cu 120 lei la oferta webcam Microsoft VX-3000 ,dar se vedea asa de prost,neclar,nuante rosii,albastre,purici,si am returnat-o azi.M-am gandit ca dupa48 de ore nu mi-o mai primeste inapoi.Am tot instalat flashplayer,windows,am incercat sa reglez culorileluminozitate,etc,in propietes-setings-color quality,am incercat si cu 16,si cu 32 biti,si tot aratam ca un cadavru.
Se vedea foarte prost,fata de camerele pe care le-am vazut pe diverse site-uri.
Nu am avut pe cine sa intreb,pe cine am intrebat nu a vrut sa ma ajute.
Nu-mi permit o camera mai scumpa,pt ca sunt persoana cu handicap,si la studiouri nu pot sta program de 8 ore,si nici nu ma accepta asa cum sunt.Acasa as putea sta cat rezist, cat nu,nu.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

bine ai venit printre noi, nu DEscuraja, din pacate nu cunosc respectiva camera,
Totusi iti sugerez sa faci un efort finaniar, nu foarte mare si sa achizitionezi camera
Philips SPC900NC
este foarte buna, o recomand
o poti achizitiona de aici:
http://www.vendaria.ro/ProductDetails.a ... tKey=10509
fiind pretul cel mai mic care l-am gasit pe piata

Succes si spor

P.s. faci un efort dar scapi de bataile de cap si rezultatele o sa se vada,
Imagine
Avatar utilizator
Anna21
User Activ
User Activ
Mesaje: 216
Membru din: 18 Oct 2006, 17:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

logitech pro 5000 e deasemeni fff buna

http://www.marketonline.ro/webcams/webc ... m-pro-5000

pretul e destul de mic :)
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu lucrez pe Logitech pro 9000, ti-o recomand ca una dintre cele mai bune webcam-uri

http://www.domo.ro/IT_&_C/Componente_&_ ... m_Pro_9000

Succes si multa rabdare, vor veni si banutii !
Avatar utilizator
ionela232
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 09 Dec 2008, 11:47
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Microsoft VX-3000 este o camera buna , eu am lucrat cu ea si faceam bani frumosi , are optiuni de unde poti regla totul : culori , sharpness , etc . Are si zoom in / out din soft , ai grija sa nu uiti sa reglezi manual invartind lentila focus-ul , nu este automat . Sunt camere web mai bune categoric insa daca ai achizitionat-o pastreaz-o pana poti cumpara alta , eu mi-am facut treaba cu ea la timpul de atunci .
mariuca
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 135
Membru din: 30 Mar 2007, 16:38
Localitate: in front of my pc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

daca esti din Bucuresti da-mi un pm, iti pot dona eu un webcam rezonabil pt inceput.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”