Fake email in numele xlovecam (indentitate falsa)!

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello, tocmai am primit un email tare suspect de la xlovecam (spun ei). O adresa de yahoo.fr , nu cred ca am voie sa dau adresa aici , nu ?
Oricum redau continutul emailului care dupa parerea mea este un fake...sper ca nu a picat cineva in plasa lor :(

Hallo,
We are best group cam sites in France,our link http://www.xlovecam.com/index.php?p=onl ... et_lang=fr

For the moment we stoped to accepting eny models on site,we work just with big studios from UE.
If u ar interesed to work on our site let me see we accept to colaborate.
Send to as some pictures of yourself (face,body,nude) and your indentification card(ID or Passport)
all pictures and documents to aprove send to webmasterxlove@yahoo.fr if we are accepting will build imediatly your account,ready to earn a lot of money in maximum 48 hours.or:
u can contact directly on messenger,MSN,skype...ID webmasterxlove


We send your payments by bank transfer with a minimum of 100 €
(minus the transfer costs from 0 till 15 € depending your bank).Every 2 weeks.
You can earn guaranted up to between 100-300 in 12 hours online
We will contact u imediatly if we accept you on our sites
Don't hesitate to contact as ...
Thanks!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

asta nu e mail de la xlove dupa parerea mea ...chestia aia cu cat poti castiga in 12 ore online si adresa de yahoo.fr cam nu miros a bine ...nu trimite xlove ul mailuri asa...ceva e putred asa ca aveti grija !...Pimp dar tu ai studio sau lucrezi de acasa ?intreb asta pentru ca sunt curioasa cum a ajuns mesajul in inboxul tau ...adica mesajul ti -a venit pe adresa de mail inregistrata pe xlove??sau cum??
Suntem ceea ce gandim!
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Asta e tare :lol: Al dracu de inventivi baietii astia!
Mesajul e clar,au nevoie de cineva sa le munceasca pe moca o vreme...omu' e dator sa-ncerce.
Fara "eny" alte comentarii...
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

teapa
PIMP
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Iun 2007, 04:07
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

angeline scrie:asta nu e mail de la xlove dupa parerea mea ...chestia aia cu cat poti castiga in 12 ore online si adresa de yahoo.fr cam nu miros a bine ...nu trimite xlove ul mailuri asa...ceva e putred asa ca aveti grija !...Pimp dar tu ai studio sau lucrezi de acasa ?intreb asta pentru ca sunt curioasa cum a ajuns mesajul in inboxul tau ...adica mesajul ti -a venit pe adresa de mail inregistrata pe xlove??sau cum??
Da Angeline , mi-a venit pe adresa de email inregistrata pe xlove. Sa fie oare implicat cineva care lucreaza sau a lucrat pentru xlove.....cineva din staff-ul lor vreau sa spun.....

Gogu eu nu cred ca au nevoie doar "de cineva sa le munceasca pe moca o vreme" ......dupa cum vezi, ei cer si poze de identificare, si acte etc.....Adica stau si ma gandesc, ca ei pot crea si niste conturi cu actele respective, nu neaparat pe xlove...chiar si pe alte site-uri.
Conturi pt a le vinde ulterior, sau pt modele minore care vor sa lucreze, etc.
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

humm ..oricum e ciudat mailul chiar daca ti-a venit pe adrresa inregistrata pe xlove ...ce e si mai ciudat e ca nu am vazut pe nimeni sa zica ca ar fi primit un mail asemanator desi sunt multe modele aici care lucreaza pe xlove ... :roll:
Suntem ceea ce gandim!
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”