Cum a fost prima zi de video chat?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
krm3n
Mesaje: 7
Membru din: 27 Dec 2008, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Despre prima zi de munca,cred eu k nu exista un aftfel de topic,sper sa nu ma insel,iar daca da...imi cer scuze.
Nu stiu cum a fost la voi fetelor si baietilor,dar prima zi de munca la mine nu a fost tocmai ok..bineinteles k nu am renuntat,si nu am sa renunt,sunt ambitioasa.
Aveam cont facut de vreo 6 luni,dar imi lipsea curajul sa ma expun ,si avem o teama de" cum o sa fie oare?"
Dar mi -am luat inima in dinti intr-o zi (de curand)si am intrat.printre multe cuvinte obscene si guesti doritori SA VADA(in free bineinteles) au fost cuvinte frumoase si incurajari.Va intrebati acum daca a meritat...nu prea stiu ce sa zic astept parerile voastre, avand in vedere k am facut (o sa radeti) 1,20$. recunosc k nu sunt de laudat k traficul era destul de mare ,zic eu, nici nu scadea sun 60g si nici nu crestea peste 75; am stat doar 3 ore si nu erau tocmai ore de varf....Am vorbit cu cat de mult am putut ,am ras,am zambit tot timpul si am ignorat tot ce nu mi s-a parut decent. Ca a fost problema la mine sau la ei ,nu stiu, dar eu una nu le-am aratat nimik nimk in free,si nici in privat daca stau sa m gandesc l :) , singurul privat care l -am avut, in care respectivu' nu a vorbit cu mine,mi-a dat doar camera cu o bucata de piele paroasa,(vai ingrozitor pt primul prv) nu stiu carei parti a corpului apartinea si nici nu am vrut sa aflu.
A doua zi am revenit si am stat 4 ore si am facut 10$,consolare pt ziua anterioara si semn k e loc de mai bine.
Astept pareri,idei si povestea voastra,daca va mai amintiti bineinteles :lol:
Va pup
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dragutz topic, cu ocazia asta mi-am adus aminte de prima mea zi de vchat, care e pe la sfarsitul lunii octombrie 2005.
am inceput la un studio bineinteles, mai mult din curiozitate, pt ca lucra si zora mea, si sincer nu credeam ca se pot face sumele formidabile de care imi povestea ea. la inceput, ca la inceput, aveam vage cunostinte de pc, in schimb stiam engleza bine, iar in prima zi mi-a tastat sefa mea. imi aduc aminte ca facusem in jur de 200 de minute pe islive si peste 500 de minute pe privatecams.nl (care mai apoi a fost situl meu preferat pt ca mergea foarte bine in perioada aia). nu am facut show, faceam doar teasing, (corset negru si pantaloni de piele) iar apoi asa am continuat, pt ca sincer imi mergea mai bine decat fetelor cu show. usor usor, pana ne-am imprietenit eu si pc-ul am vazut despre ce e vorba, iar intr-a 3-a luna de lucru am fost fata care a facut cei mai multi bani pe studio. :P
am avut si noroc de bossul pe care il aveam ca nu era un tzepar ordinar ca multi altii, si asta m-a incurajat 8)
Outcast
User Junior
User Junior
Mesaje: 76
Membru din: 12 Aug 2008, 10:47
Localitate: Bucuresti/Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cred ca in prima zi se bat cap in cap asteptarile cu ceea ce se intampla... eu am avut altfel de asteptari... si acum imi amintesc prima zi... facusem 18 ani si un amic de-al meu ma intreba daca nu stiu fete pt videochat... eu indrazneata am zis.. eu! asteptarile mele erau altele... am ajuns acolo mi-a prezentat locul (era un apartament frumos chiar pe langa unde stateam eu.. lucram doar pe flirt.. mi-a prezentat 4 jucarioare in ambalaj.. mi-a spus sa-mi aleg... in rest nu prea multe explicatii.. atat mi-a spus.. stii tu ce tre sa faci ..
deci asteptarile mele erau ca va intra cineva si va vrea sa vada niste chestii pe care da eram pregatita sa le fac.. asa credeam ca merge..
dupa prima jumatate de ora intra un domn in privat... (moment cand se aud batai din palma din camera cealalta - dovada ca ma urmarea) a stat 30 de minute... si am vorbit cu el.. am ras.. era un om foarte de treaba care nu m-a pus sa fac nimic... in momentul ala mi-am dat seama ca poate nu e totul sa ma dezbrac... desigur este si asta un lucru care trebuie facut... dar nu e totul... am mai avut privaturi in ziua aia.. am facut si show.. dar eu venisem cu gandul ca nu voi face nici un ban.. nu as fi fost dezamagita.... desigur asta se intampla acum vreo 2 ani si jumate cand flirtul mergea.. nu ca acuma..

Asa ca celor incepatoare le spun: aveti grija ce asteptari aveti.. ca oricare ar fi ele.. nu e deloc asa :P


Mult noroc
DNS_STUDIO
Mesaje: 38
Membru din: 05 Ian 2009, 17:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In cateva zile am sa revin si eu cu primele impresii despre ... inceput :) , si ca sa fiu ontopic am sa prezint prima zi pentru modele , dar si prima zi pentru owneri de studio . Vom reveni :P
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Simpatic topic :D Da, imi amintesc prima mea zi de videochat...eram asa de crispata, adoptasem pozitia in care mi se vedea doar fata in prima ora si priveam la monitor cu ochi mari de caprioara. Am facut 40$ in seara aia si eram in al 9lea cer ca uite domne' pot si eu :) Primul meu pvt a fost cu un membru care mi-a devenit de fapt si regular, omul foarte dragut si atent pentru ca observase ca imi tremurau mainile :D I-am facut pana la urma un show iar el a continuat sa vina sa ma vada. Al doilea pvt a fost doar vorba, insa cu acesti 2 membrii vorbesc si in ziua de azi si am pvt cu ei. Obisnuim sa ne aducem aminte si sa radem de prima mea zi de videochat, cand eram o inocenta si mi se citea in priviri pe camera exact ceea ce gandeam, lucru care acum s-a schimbat radical. Sunt amintiri placute si daca stau si privesc retrospectiv traiam altfel situatia. Acum, cand am mai invatat cum sa ma comport si ce anume pot sa fac totul pare cam mecanic si am pierdut putin din placerea de a ma bucura de fiecare dolar. Cred ca toti am fost entuziasmati la inceput
Danna
Mesaje: 3
Membru din: 03 Feb 2009, 23:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Doamne..prima zi :)))) mi-aduc aminte , nici nu stiam sa tastez :)) pana cautam eu literele pe tastatura ieseau oamenii :))) , si mi se pareau atat de ciudate site-urile . nu stiam o iota , nu ma machiam, purtam ochelari fumurii :))) incercam sa fiu sexy dar ...off doamne,,,a trebuit sa invat singurica chiar daca colaboram cu cineva . prima data am inceput pe site-uri fara free, iar apoi mi-am facut singurica cont pe jasmin ...Doamne...nici nu stiam ce e ala free , si bineinteles ca le-am acordat membrilor un show lung cat China , si ma miram cati membri am in pvt :))) , cand m-am uitat la banuti mi-am dat seama ce prostie facusem ....ehh se mai intampla :D ... acum totul e altfel , am invatat ce inseamna sa lucrezi in acest domeniu , imi place...
sensualgirl
User Junior
User Junior
Mesaje: 98
Membru din: 14 Ian 2008, 07:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

acum 4 ani si jumatate...am aflat de la un amic de al meu de existenta videochatului.avea un studio pe atunci, studio la care am inceput sa lucrez si eu prima data (si m-a tinut fix 3 zile).nu stiam engleza DELOC, am inceput cu o coala de hartie pe care erau scrise cateva fraze, si dupa 3 zile am renuntat.la ceva timp dupa asta, am inceput de acasa.cu dictionarul!! dar nu aveam pvt lungi, daca aveam noroc , erau de 5 minute, si ziceam...wow, uite asta cat a stat!!! si faceam 100 pe perioada, si eram ffff incantata!
intre timp am invatat engleza, m-am mutat singura(locuiam cu ai mei pe atunci), am inceput sa stau mai mult online, si incet incet am ajuns la 500-1000-1500 pe perioada.
acum fac in jur de 200-250 pe zi, si-mi vine sa rad cand ma gandesc cat eram eu de fericita cu cei 100 de dolari facuti in 2 saptamani( asta daca eram norocoasa)!!
am muncit mult sa ajung aici, mie nu mi-a mers bine de la inceput, nici nu aveam cum fara sa stiu limba engleza.iar cat fac eu acum, pentru multe nu inseamna mare lucru, dar cel putin fac tot ce depinde de mine...
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hehehe...o nebunie!!! Felicitari pt idee Krm3n,ai reusit sa ma surprinzi :) Doamneeee ce dezastru a fost prima zi :))) S-a-ntamplat acum 3 ani,am aterizat la un studio.Am primit pt inceput un singur cont,pe Webcams.Ma uitam la room-ul ala si aveam 2736764736473 intrebari de pus :)) Mi s-a prezentat "cutiuta cu minuni" de plastic =)) :)):)):)):)) sau ma rog,din silicon :)),insa nu a fost cazul.Sa va spun de ce :) Eu nu aveam net acasa.Era o atractie studioul,calculatorul meu,netul meu :)):)):)) messengerul meu :)) Sefu` zisese ca nu avem voie,dar eu il instalam si cu un singur restart messengerul disparea :) Bineinteles,nu asta am vrut de la inceput,m-am dus acolo sa fac bani intr-adevar,insa sefu` a zis ca am camera mea,calculatorul meu si ca NIMENI dar ABSOLUT NIMENI nu intra peste mine...si mai ales ca el este SINGURUL BARBAT care intra in studio.DAR...cand am ajuns,m-am trezit intr-o camera cu alte 3 fete...stateam relaxata in fata pc-ului,bineinteles in hainutele sumare de work si HOP intra un prieten de-al lui sefu` peste mine.Wowww,zic eu...aici e ceva necurat :)) Cica era asociat si el.In fine,dar daca eram in pv totally naked?? Atunci am zis,lasa ca de acum stau pe mess :)) In timpul noptii se auzea cate ceva din bucatarie,stiti voi cand faceti prostii,se aud niste sunete :)) Si mi se ducea tot cheful,imi dadeam seama ca nimic din ce mi se promisese nu era real.Pffffffff...In primele 3 zile..si ultimele :)) am facut 35$ si a zis sefu` sa nu mai vin ca nu am facut bani.In gandul meu...nici nu o sa faca cineva in conditiile astea......

Dupa un an...a urmat o alta prima zi...acasa,cu conturi personale,mai greu la-nceput,dar...in camera mea,in patul meu,calculatorul meu,netul meu....mess-ul meu :))::))) si banii mei,mai putini la-nceput,dar cu rabdare,a iesit ceva pana la urma:)

V-am pupat !
Avatar utilizator
INVAIN
Mesaje: 44
Membru din: 29 Mai 2008, 01:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

haha jebyby... bravo, esti amuzanta! :lol: :lol: :lol: netul tau, calculatorul tau, mess-ul tau, patul tau, si mai ales intimitatea ta!
doremi
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 09 Noi 2006, 22:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Amuzant topic :))..prima mea zi de chat .. o amica ma dus la un studio .. nu interviu , nu explicatii nu nimic .. vrei .. vreau ..oki hai sa iti deschid conturi ..si sa iti fac o poza 2 ..dupa care iti explica fetele ce si cum .. umm in secunda in care a deschis softul sa imi faca poze am intrat in pvt .. nenea seful a iesit .. si ma lasat cu amica mea .. care .. hai ce stai .. iti zice ala .. sa te ridici sa dansezi lallal .. sa te dezbraci.. ummmmmm!! era iarna .. aveam blugi , bocanci colantii si 2 plovere ma miscam ca un robotzel .. ghidat de fata respectiva .. fa asa pune mina pe sini .. zimbesteeeeeeeeeee.. lol .. ma rog .. a tinut pvt ul 45 de min .. si au fost 3 membri .. de scris a scris numai amica mea .. eu .. robotzica :))))
Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded !
Avatar utilizator
DesireMe
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 13 Feb 2008, 17:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

so... sa-mi adus aminte.... aveam vreo 16 ani... si am vazut in ziar... opearatoare pc... vroiam neaparat sa ma angajez nu stiam despre ce este vorba dar shtiam ca tb sa ai min 18 ani... ei eu cum abia implinisem 16 ani.....am stat putin si m-am gandit.... ce sa fac.... l-am sunat pe respectivul.... ne-am dat intalnire la o cafenea... acuma na.... eu ii spusesem ca am 18 ani.... dar eu 16 .. ce am facut... m-am imbracat mai elegant... ,tocuri... machiaj mai nush cum... emotii multe... ma intalnesc cu respectivul fac cunostinta... vb putin despre ce implika meseria.... la care ma intreaba cati ani ai.... la care eu : fac 18 ani in 3 luni :)) :oops: :lol: asa... bun inghitise pe moment galushka... si ma duc la asa zisul studio.... intru... vreo 2 gagici la pc... ma rog... eu shtiam engleza f bine... mi-a deschis sesiunea pe camcontacts.... mi-a arata cateva chestii pe akolo.... si am stat.... am avut pvt-uri.... si mi-a plakut super mult... pt k vorbeam in engleza etc... membrii erau super.. eram la non adult.... deci no show no nothing..... cam asa a fost prima zi.... pana la urma... au aflat ca nu am 18 ani.. si am continuat sa lucrez....:P nu s-a itnamplat nimik... le placea ca faceam bani ... stateam f putin onlien pt k eram la liceu.. si stiam engleza f bine....ajunsesem sa le scriu eu fetelor mai vechi hihihi... aaa si luam 25% pe vremea aia... la 16 ani.... eu am acum 20 de ani... va faceti voi o parere:D
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

prima zi de munca :D cine nu isi aduce aminte de ea cu drag :lol:
eu pot spune ca am fost foarte multumit de prima mea zi de munca pentru ca am si facut repejor 100$$$ :lol: :lol: a fost un inceput bun
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.27 $ in doua ore aproximativ , ore in care ma uitam precum curca la monitor , dupa care am iesit plangand si m-am dus la cel care conducea studioul si am cerut sa fiu concediata :lol: noroc ca omul avea nervii buni si m-a imbarbatat un pic . prima zi cand am facut peste 100 eram asa de fericita parca facusem 1000 .
ehh grele inceputuri
DNS_STUDIO
Mesaje: 38
Membru din: 05 Ian 2009, 17:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

prima zi de munca :P dar ca studio owner :)) e astazi .
10$ - doar o fata in decurs de 3ore , mai are 2 ore :P sper sa faca mai bne :P .
Urmatoarele fete vin saptamana asta pe la sfarsit . Pana atunci , atat modelul care e , cat si noi , invatam din mers :P .
DNS_STUDIO
Mesaje: 38
Membru din: 05 Ian 2009, 17:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

a ajuns la 40 , e bine , cred ca ne retragem la somn :) , a zis ca sta pana la 50$ , trb sa o apreciez pentru perseverenta :P deci ori 50 si dormim , ori 40 si e destul d ok pana acum :P Vom reveni maine :)))
Bafta si voua la $$
Avatar utilizator
superdanasweet
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 08 Mai 2008, 11:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La fel k s DesireMe am patit si eu...Aveam vreo 16 anisori si jumatate...mama imi dadea bani imi facea mofturile toate numai k atunci knd ne certam imi scotea ochii k alti copii nu au ce am eu si k nu stiu valoarea banului.
Pe vremea aia aveam un iubit care ma mai ajuta dar knd i-am zis de presupusul job pe care urmeaza sa il am nu a fost de accord stiind k eu k si fata o sa castig mai mult k el.
So am sunat la anuntul din ziar m-am intalnit cu onwerul i-a placut de mine...stabilim sa ne vedem la studio a 2-a zi....imi cere buletinu sa faca conturi ramane socat..vede k nu am 18 ani....se balbaie un pic imi zice sa revin...cam peste 2 ani asa :)) eu insist el nu cedeaza eu insist lacrimi in ochi el se indupleca si imi da 3 conturi ale unei fete imi spune k asta e sg sansa sa raman, asa k sa ma pun pe treaba.
Dupa 1 luna tragem linie.Facusem 1300$ banii mei....imi ieseau ochii din cap de bucurie....eram mandra am tinut cu dintii de sansa care mi-i s-a dat si nu dezamagisem pe nimeni...nici macar pe mama care a fost intr-un totul de accord cu jocul meu...Vorba ei decat sa imi faca cu ochii banii si sa ma atinga toti slinosii pt o suma de bani mai bine dau din fund la mine in camera
Now smile Bitch!
ShoguNu
Mesaje: 43
Membru din: 09 Iun 2009, 23:06
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna... eu prima dat am lucrat la cuplu si mi-a venit un ciudat in privat.. m-am blocat si nu stiam ce vraja sa-i bag... am scos-o noi la capat dar am rams uimita de cat de bolnava e lumea asta......
am lucrat la 3some cu sotul si inca o fata acolo a fost mai ciudat pana ne-am obisnuit cu chetiile care nu stnt fake....dar e o experienta interesanta
sugarnipz
Mesaje: 19
Membru din: 19 Iul 2009, 17:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o ora am incercat sa inteleg ce vor membrii sa spuna cu "hru?" LOL
vademecum
Avatar utilizator
NotBarbie
Mesaje: 21
Membru din: 20 Mar 2009, 09:59
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dragut topic, amintirea primei zile de chat!!! a fost destul de ciudat, terminasem liceul de ceva timp si ajunsesem in asa zisul studio al unei foste colege din liceu...lucram cu vre-o 4 sesiuni pe ifrends...egleza perfecta insa pc-ul nu imi era f bun prieten, abia gaseam tastele hehehe( doamne ce vremuri ).Primul membru care mi-a intrat in privat BIGCOCODICK , n-am sa uit niciodata nick-ul asta =))) intra omul si imi spune "GET NAKED , NOW!!! im very horny"...m-am ridicat tremurand ( aveam o camera philips cu ochiu portocaliu ) omul a observat ca tremur si m-a intrebat daca sunt noua, apoi a asteptat 1 minut pana am gasit eu tastele sa ii spun ca "Its my fist time, im a virgin in this "...la care el mi-a replicat "come to daddy, let me teach you" am avut 1 ora de pvt cu el in care nu am scris mare lucru, doar am executat ca un catel bine dresat toate ordinele . si de atunci a venit timp de un an de zile ( cat am stat in studio)o data de doua ori pe luna sa vada cum am evoluat. Am evoluat , aveam vre-o 19 -20 de ani pe atunci acum am 27, multe s-au schimbat insa de atunci. Habar nu aveam ce e ala messenger sau msn , un pic mai tarziu am descoperit si aman2-ul...Ce vremuri...nu tu griji , nu tu responsabilitati
Foaie verde cocostarc, nici un numar fara sfarc !
lucixo
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 07 Iun 2008, 13:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pentru mine a fost o zi foarte profitabila si toti membrii s-au purtat super, poate din cauza ca le-am zis tuturor ca e prima mea zi si nu prea stiu ce sa fac si cum sa fac, am vorbit mai tot timpul, show mai deloc, toti au fost foarte intelegatori si draguti- chiar imi lipseste asta.
Cand am iesit afara dupa ce am fost online, mi se parea ca toata lumea ma priveste si stie ce am facut hahahaha. Mi-a trecut intr-un final, bineinteles :)
Avatar utilizator
black_white
User Junior
User Junior
Mesaje: 67
Membru din: 23 Iul 2009, 08:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

prima zi de videochat.....a fost pe jasmin, fericita ca am terminat cu actele si ca mi-au aprobat contul, am intrat imediat on line, toata machiata si aranjata de parca mergeam la o prezentare de moda.am fost imediat dezamagita cand am vazut ce urat vb guestii,si faza cea mai tare a fost cand mi-a intrat un oarecare admin, cica era de pe jasmin, insa nu era adevarat, si mi-a cerut sa ma dezbrac in free, cica sa verifica ca sunt ok.cand mi-a zis sa imi dau chiloteii jos am iesit imediat si m-am dus la suport sa intreb daca este normal si raspunsul a fost bineinteles nu....era un admin fals si ca pe viitor sa ignor astfel de persoane. dar teapa mi-am luat-o, ca toti guestii erau super fericiti ca vedeau si ei ceva.cred ca inceputul a fost greu pentru toti. eu am invatat cam tot ce stiu de la voi, si va multumesc.
o zi minunata si bafta la $$$$$$
AngelEyes89
Mesaje: 17
Membru din: 19 Iul 2010, 14:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Astazi a fost prima mea zi! :D Am facut cam 20$ in vreo 5 ore de stat online, dar sincera sa fiu, nici eu n-am oferit mare lucru :\ Insa mi-am facut multi prieteni si toti s-au purtat extraordinar de frumos cu mine, ceea ce m-a incurajat foarte tare. Cat despre private-uri, unii membrii stateau putin si fugeau, nici nu imi ziceau la revedere, lucru care m-a deranjat foarte tare :evil:
Si da, avea dreptate cineva pe aici ca daca nu joci teatru, nu prea ai succes... insa sunt si persoane carora le place naturaletea... dar mai rar!

Deci in linii mari, a fost ok, nu pot sa ma plang. Cel mai mult ma bucura ca unele persoane sunt chiar prietenoase si ai ce discuta cu ele, astfel trece timpul mai frumos si mai repede. :)

Mult succes tuturor!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”