Cum conectez o camera video sony la un laptop?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
ChipeshUuU
Mesaje: 1
Membru din: 23 Noi 2008, 16:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna /Salut La toate lumea ! Am si eu O problema ca sa zic asa :)


Mi-am cumparat O camera de filmat [ HandyCam Sony DCR-SR36 ] si doresc sa o conectez la laptop pe post de web .

Imi Putetzi spune exact ce trebuie sa mai cumpar .. sau eventual ce sa mai fac ? :)

Laptopul meu Este [ Acer Aspire 7520G ] a avut windows Vista dar i-am bagat Windows Xp

Mersii Frumos ~ astept raspunsuri
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
soho71
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 155
Membru din: 14 Ian 2006, 17:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

exact asta astept si eu ca informatie , daca cumva ptr laptop mai trebuie ceva in plus
Nu fiti rautaciosi e loc ptr toata lumea !
meme34
Mesaje: 24
Membru din: 08 Iul 2008, 01:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu folosesc un FireWire CardBus Dual .Am tot un Laptop Acer.
lacramiore2
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 19 Feb 2008, 14:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am un laptop Toshiba si o camera handycam sony , a fost nevoie doar sa instalez CD camerei si am conecta-to prin USB , nu mai ai nevoie de nimica , insa daca vrei s-o instalezi pe un Windows Vista nu merge , trebuie sa intalezi softul camerei de pe net , pentru ca unele camere nu au fost facute din fabricatie sa fie compactibile cu Windows Vista
Lacramiore
Avatar utilizator
XtremeStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 15 Aug 2008, 20:20
Localitate: Iasi, Pascani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nuti trebuie decat un cablu s-video si un tv-tuner extern
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”