Sony hdr-sr11e credeti ca merita 40 de mil?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
bubulinaxox
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 146
Membru din: 08 Iul 2007, 11:09
Localitate: usa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

stiu ca sa mai discutat despre camere video si toata lumea ridica in slavi evi dar mie personal mi se par niste camere medii:.culori departe de adevar,telecomanda cat capul meu de mare,cu lumini multe sau putine pe mine tot nu ma satisface deloc un sony evi d 70 care cica ar necesita 1 lux (lol).
in fine am gasit cateva camere care imi fac cu ochiul dar cum toata lumea posteaza aici ce ii framanta incerc si eu sa gasesc pe cineva care ma poate ajuta cu o parere:

http://www.emag.ro/camere_video/camera- ... pHDR-SR11E mie mi se pare destul de ok chiar si pt pretentiosi ca mine
ce parere aveti?
multumesc anticipat pt eventualele raspunsuri
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca o vrei pentru viedochat nu merita pentru ca nu-i vei folosi niciodata rezolutia maxima si toate optiunile pentru filmare. Camerele de filmat dau cam la fel pe videochat ca nivel de claritate, doar culorile difera putin dar si aici exista reglaje.(ci camerele vechis e vad bine, dar trebuie conectat cu placa de captura) Un camcorder de 5 milioane ( nou) cu telecomanda, se va vedea la fel de bine. Si daca vrei sa lucrezi profesional si mai comod, mai bine iti iei un pan tilt pe langa.

Bafta.
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

as vrea si eu o camera sony DDR dar nu stiu cum se vede. Eu am DCR HC 19-E si nu prea are culori, este stearsa. Foloseste cineva DDR? As vrea sa stiu daca este diferenta intre DDR si ce am eu sa nu dau banii degeaba si sa se vada la fel. Multumesc.
Nu merita sa plangi pentu nimeni iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
bubulinaxox
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 146
Membru din: 08 Iul 2007, 11:09
Localitate: usa
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o folosesti pe usb?daca da din cauza asta nu are culori si o poti face sa se vada mai bine pe o placa de captura de vreo 2-3 miloane sau un tv tunner
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”