Ce-mi sugerati sa cumpar Sony DCR HC45 sau sony Evi D70?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
roza
Mesaje: 4
Membru din: 07 Mai 2008, 23:57
Localitate: Dublin,Ct
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vreau sa cumpar o camera dar nu stiu ce sa aleg dintre Sony Evi D70 sau Sony DCR HC45 + sistem pan/tilt...astept parerile celor care folosesc deja aceste camere...ah si ink o intrebare Sony DCR HC45 se poate monta pe un sistem pan/tilt :?: camera se alimenteaza printr-un dock bridge si de aceea nush sigur....multumesc anticipat tuturor celor care-mi vor raspunde :D spor la $$$ :D
SoulCams Models Studios wanted
danyepz
Mesaje: 37
Membru din: 04 Noi 2007, 13:39
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

folosesc evi d70 pe care l-am cumparat de la Zupern si vreau sa iti spun ca e excelent nu are nevoie de multa lumina merge cu lumina sub 1 lux(am 1 bec de 60w si 4 spoturi de 25w)pe cand la un camcorder in casa o sa ai nevoie de neoane am avut de probat un sony cu dvd si ziceai ca esti in grota o sa faci si economie la curent si care nu e de neglijat la cate ore trebuie sa stai online apoi fata de un cam cu pan tilt ai o singura telecomanda si aia fara fir si cred ca si fiabilitatea e mai mare la evi fiind camera de supraveghere trebuie sa reziste la mers non stop pe cand un cam normal nu e facut sa mearga 8 ore pe zi.Plusuri pt camcorder sunt odata pretul evident mai mic decat la un evi,o folosesti si pt uz personal,se gaseste peste tot pe cand un evi d70 mai greu...poti gasii relativ usor d30 d100 insa astea 2 au nevoie de lumina la fel ca un camcorder...de conectarea la pc este identica pt amandoua...sfatul meu daca prinzi un d70 nu rata ocazia s-ar putea sa mai treaca cateva luni bune pana mai gasesti una
Avatar utilizator
XtremeStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 15 Aug 2008, 20:20
Localitate: Iasi, Pascani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Acelasi lucru te sfatuiesc si eu , orice produs din gama Sony EVI + Tv-Tuner winfast prv/pvr2 doua lampi de 60 Watti si o sa obtii o imagine ireprosabila
xyzstudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 30 Apr 2007, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pana la urma la ce te-ai hotarat?
ce camera are culorile cele mai bune?
roza
Mesaje: 4
Membru din: 07 Mai 2008, 23:57
Localitate: Dublin,Ct
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xyzstudio scrie:pana la urma la ce te-ai hotarat?
ce camera are culorile cele mai bune?
Mi-am comandat un sony evi D70 care o sa ajunga luni. Am folosit un DCR HC45, claritate, culori super ok doar daca ai neon, zoom-ul este foarte lent plus ca nu aveam nici sistem pan/tilt. Despre evi iti spun luni dar majoritatea pe acesta mi l-au recomandat, sper sa merite ca a fost cam scump. bafta la $$$
sensualgirl
User Junior
User Junior
Mesaje: 98
Membru din: 14 Ian 2008, 07:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! te rog mult, spune-mi si mie de pe ce site l-ai comandat si cat a costat. m-ar interesa si pe mine:) merci mult
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sensualgirl scrie:buna! te rog mult, spune-mi si mie de pe ce site l-ai comandat si cat a costat. m-ar interesa si pe mine:) merci mult
uite aici un site pe care sunt mai multe modele Sony Evi, incluziv preturile :) http://www.goelectronic.com/store/video ... ncing.html
Imagine
roza
Mesaje: 4
Membru din: 07 Mai 2008, 23:57
Localitate: Dublin,Ct
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sensualgirl scrie:buna! te rog mult, spune-mi si mie de pe ce site l-ai comandat si cat a costat. m-ar interesa si pe mine:) merci mult
Am facut comanda pe goelectronic, camera a costat $968, shipping prin fedex $65, taxele vamale aprox 700 ron. Plata se face prin transfer bancar ca nu accepta craduri din ro.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”