Discutii despre LiveJasmin!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare la toata lumea ! Sincer chiar am avzut niste subiecte f interesante pe acest forum , din cauza asta mi-a captat atentia .. si nu numai mie ci si unor persoane din staff-ul LiveJasmin . Asadar ma aflu aici sa discutam un pic despre website .. ce e bine .. ce e rau .. daca aveti probleme ( serioase ) .. sa zicem ca ce vom trata in acest topic va putea fi auzit acolo unde trebuie ;)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ok ce vad aici Sad Eyes sunt probleme vechi ( care poate au fost sau nu rezolvate ) de asemenea stiri despre optiuni noi in website .... Ce sa va zic ... Optium-ul a fost introdus pentru a cerne performerii , iar cei care nu au o conexiune acceptabila sa nu mai poata folosi serviciile LiveJasmin ( ma refer in special la filipinezi si vietnamezi - trebuia sa scapam de ei ... nu faceau nici bani , nici nu ofereau ceva de calitate ) .
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ahh nice , cand se rezolva si problemele cu suportii si regulile lor care se schimba odata cu shiftul ? nu ca m-ar mai interesa sa am alta converastie cu ei ... lol .. mie una mi-a ajuns bataia de joc ..
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intr-o tura exista 2 Admini ( dintre care un sef de tura ) si cativa Suporti , intr-adevar se intampla f des ca o decizie sa se schimbe ... de ce ? De multe ori Suportii iau decizii desi nu au voie ( numai in urma consultarii unui Admin ) ... dese ori iau decizii pentru ca Adminii sunt ocupati si nu ii pot indruma corect sau pur si simplu mai face si omu pe despteptu :) In cazul in care ai o problema si ti se pare ca nu ti s-a oferit o solutie buna sau corecta , iti recomand sa trimiti un email ( mesaj ) acelea sunt citite numai de Admini , iar decizia lor nu se schimba . Insa acum sa ne gandim si sa luam spre exemplu orice companie chair ea si romaneaasca , nu ti s-a intamplat niciodata sa te duci la un doctor / avocat / bancher , etc sa ti se dea o solutie si apoi consultand un alt doctor / avocat /bancher , etc sa primesti o alta ?! Gandirea fiecaruia difera si astfel o solutie se schimba trecand prin mana a mai multor persoane .
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

darkfate scrie: ma refer in special la filipinezi si vietnamezi - trebuia sa scapam de ei ... .
scuza-ma ca intervin asa un pic off topic, dar mi-a atras atentia foarte mult aceasta formulare din partea ta.
"Trebuia sa scapam de Ei" aceasta afirmatie e facuta de parca ai face parte din staful livejasmin "Noi (adika LiveJasmin) trebuia sa scapam de ei"

Daca tot te-ai oferit asa sa te duci cu jalba in protap in locul nostru, ai macar un pic amabilitatea sa ne explici, astfel ne-am Crea, (noi comunitatea forumului) o idee despre tine si ti-am acorda credibilitatea de care ai nevoie,
Sincer nu ma intereseaza in mod direct ce si cum, doar ca ar fi frumos din partea ta sa ne impartasesti daca faci parte din livejasmin Staff (stiu ca au deja un cont pe acest forum) sau daca doar cunosti pe cineva pe acolo care e dispus sa aplece urechea la ce ii propui Tu, sau daca vrei sa te pui bine cu cineva aratandu-i rodul munci tale de cercetare (de pe experienta noastra)

Oricum daca esti amabil sa faci un pic lumina in nelamurirea mea, eu am sa revin cu un post SUBIECTIV in care am sa iti prezint problemele ACTUALE(atat tehnice cat si generale) ale acestui site din prisma performerilor. mici chestii care daca s-ar remedia s-ar imbunatatii activitatea prestata de performeri, astfel s-ar ajunge la o mai buna calitate, membri mai fericiti , incasari mai multe...

Initiativa ta este de apreciat si sper Ca sa Schimbam Ceva, orice Problema Oricat de mica care este Remediata Aduce un PLUS
Numai bine
Imagine
Avatar utilizator
Razvan2005
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 102
Membru din: 30 Ian 2007, 04:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

...si sa pui in capul listei si procentul mic oferit catre performeri...
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ok joesancez expune acele mici probleme sa vad despre ce este vorba . Iar cat despre mine colaborez cu LiveJasmin pe partea de proiecte asa ca sa zicem ca eu nu bat la poarta Live Support Chat , eu ma duc direct la tinta si nu mai fi asa rautacios , nu vrea nimeni sa profite de pe urma unui forum neoficial , pur si simplu mi-a captat atentia cu cateva topicuri destul de relevante si m-am decis sa ma implic si eu cat pot . Totodata cu ocazia aceasta observ si reactia utilizatorilor la noile transformari si modificari precum si la noile optiuni aparute in cadrul websiteului .
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Razvan ! :) inteleg f bine dezamagirea ta insa cred ca esti de acord cu mine ca nu esti obligat sa accepti sa lucrezi pe LiveJasmin , e doar un website printre altele iar ca sa fim cinstiti exista altele care ofera mai putin ( LJ 1.99 $ / min cu 35 % = 0.68 $ /min iar pe streamray la 1.99 $ /min cu 45 % = 0.54 $ / min sper sa nu fi gresit cu cativa centi ... ) . Alege ce e mai convenabil pt tine .
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

darkfate scrie:Ok ce vad aici Sad Eyes sunt probleme vechi ( care poate au fost sau nu rezolvate ) de asemenea stiri despre optiuni noi in website .... Ce sa va zic ... Optium-ul a fost introdus pentru a cerne performerii , iar cei care nu au o conexiune acceptabila sa nu mai poata folosi serviciile LiveJasmin ( ma refer in special la filipinezi si vietnamezi - trebuia sa scapam de ei ... nu faceau nici bani , nici nu ofereau ceva de calitate ) .
Sti tu.. “Toate-s vechi si noua toate” chiar daca unele din articole sunt mai vechi, ceea ce scrie in ele, in mare masura este de actualitate si in prezent.

Nu sunt impacat cu fraza asta
“Optium-ul a fost introdus pentru a cerne performerii , iar cei care nu au o conexiune acceptabila sa nu mai poata folosi serviciile LiveJasmin ( ma refer in special la filipinezi si vietnamezi - trebuia sa scapam de ei ... nu faceau nici bani , nici nu ofereau ceva de calitate ) .”
imi vine greu sa cred ca cineva echipa de management a jasminului poate vedea lucrurile asa.. inclin sa cred ca este mai mult o parere personala.

Daca vroiau sa cearna performerii.. atunci nu ii mai redirectiona in performer classic cand optimum nu gasea banda necesara pentru o conectare decenta.

Acum cativa ani - romanii si altii din europa de est erau cei cu net slab, imagine proasta, carpeta cu rapirea din serai in background etc.. si nu ne-a mai “cernut” nimeni.. totul s-a imbunatatit de la sine in timp (concurenta, dorinta de a avea realizari mai mari etc).
Eu nu consider asiaticele (si serviciile oferite de ele) ca o reala problema pentru site.. din contra vad mai multe plusuri prin prezenta lor acolo. In primul rand adauga diversitate siteului, in al doilea rand un bun procent de vizitatori se transforma in clienti si datorita lor. O parte din acesti clienti, mai tarziu probabil ca vor vrea showuri si la modele cu imagine impecabila, miscare reala etc.

Sunt siteuri poate mai vechi decat jasmin.. cu sute de filipineze online la orice ora..(toate modelele sunt asiatice) si nu i-am vazut in anii astia sa moara de foame.

In opinia mea (fara sa fi vb cu cineva de la Jasmin) Performer Optimum nu a fost introdus neaparat pentru a cerne o anumita categorie de modele ci mai degraba pentru a fi un successor al PerformerPro - software care nu este compatibil cu multe tipuri de placi de captura/tvtunnere, camcordere conectate prin usb... doar versiunea fara audio (1.1) poate fi folosita cu program de split, consumul de banda upload ajungea si la 1,5MB daca avea de unde si probabil mai sunt si alte motive care imi scapa acum.

Performer Optimum rezolva in mare aceste probleme.. de compatibilitate.. audio.. folosirea programelor de split camera , experienta din spate cu BetaPRo-PerformerPro a permis probabil dezvoltarea unei aplicatii cu consum mai mic de resurse la nivel de servere, optimizare mai buna a datelor la nivel global, calitate mai buna a imaginii cu consum putin mai mic de resurse etc

Ca orice soft nou.. mai are si hibe.. parte din ele au fost rezolvate, altele urmeaza. In prezent problema agasanta la Performer Optimum (discutata si aici pe forum) este ca testul lor de banda vede mult mai putin upload decat exista in realitate. Nu stiu daca problema este generala, dar am intalnit asta personal la cel putin 10 provideri din Romania si 3 din afara tarii. Cateva exemple ar fi.. banda garantata extern - provider din Romania - 6MB up/down .. Performer Optimum vede sub 512kbs la 9 teste din 10, cu putina sansa la al zecelea test iti arata undeva la 1MB si iti permite sa intri pe Very High Speed. In Israel .. banda garantata upload extern 1MB .. performer optimum vede 20kbs (da am zis bine 20kbs) si directioneaza automat in performer classic (Perfomer Pro merge brici pe high speed). Alte persoane aici pe forum au reclamat acelasi lucru. Pentru cei care au upload mare, nu prea ii afecteaza, dar cei care de exemplu au 1MB upload garantat si softul vede sub 256kbs automat nu pot lucra la capacitatea care trebuie.

Alta chestiune legata de Perfomer Optimum si discutata aici pe forum a fost marimea ferestrei video a modelului si a chatului.. considerate prea mici. Pentru modelele care tin livejasmin ca site de baza, ar putea fi o problema obisnuite fiind sa se vada in 320x240. Din acest motiv foarte multe din ele prefera sa tina si alt program pe ecran.. gen splitcam .. unde se pot vedea la rezolutia cu care sunt ele obisnuite. Privitor la marimea ferestrei de chat, pentru acelasi tip de modele unde de obicei sunt peste 100 de vizitatori in camera, a devenit mai greu sa urmareasca discutiile din free chat- daca mai dau si textul cu font mare.. s-a terminat-
Pentru modelele care tin jasminul ca site secundar.. nu prea vorbesc in free sau stau numai in member area.. totul e ok.. ce am zis mai sus nu sunt probleme si probabil nu vor fi vreodata.. chiar avantaje la ele.. soft mai mic.. mai usor de pitit acolo intr-un colt al ecranului-

Solutia ar fi simpla- 2-3 templaturi diferite la soft.. fiecare sa isi aleaga ceea ce il avantajeaza mai mult.

Ar mai fi multe de spus despre livejasmin dar nu as vrea sa le repet, multe din articolele publicate aici - legate de livejasmin inca sunt de actualitate (mod de lucru, detalii tehnice, imbunatatirea rezultatelor, chestii legate de traffic, de awards, de modele etc)

In afara de acest forum mai poti citi si pe aici pareri - dupa cum am zis - o buna parte din ele inca mai au relevanta- rabdare la citit sa fie :)

http://board.awempire.com/showthread.php?t=2416

http://board.awempire.com/showthread.php?t=364

http://board.awempire.com/showthread.php?t=1473

Revin la fraza asta “ma refer in special la filipinezi si vietnamezi - trebuia sa scapam de ei ... nu faceau nici bani , nici nu ofereau ceva de calitate” - daca ai zis tu de la tine (interpretarea ta)- atunci nu e problema.. este de inteles- insa daca a fost emisa de cineva din stafful jasminului si tu doar ai preluat ideea - e trist.. Eu unul iti spun sincer ca nu vad pe cineva cu experienta de la ei din staff .. (gen Sycora sau altii) sa emita asemenea propuneri sau afirmatii.

Un model care nu face bani din diverse motive, are 2 optiuni.. ramane si isi imbunatateste calitatea serviciilor (internet, calculator, camera, mod de lucru) si va ajunge sa faca si bani... sau pleaca .. doar nu o fi nebuna sa tina deschis luni de zile un site care ii consuma 80% din calculator si banda de net.. si unde nu face nici un ban. Nu este nevoie de un soft care sa le trieze :) se cern de la sine-

Cam asta in mare.. bafta acolo.. si spor la treaba-
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sad Eyes stiu ca esti o persoana care se implica adanc in discutii si probleme insa remarca mea a fost de suprafata . Cat despre marimea ferestrelor din Optium o sa vad ce pot face ... Probleme vor fi intotdeauna , nu exista sistem perfect , important e sa intelegeti cum se rezolva si sa nu cream un haos si sa aruncam replici de genu " nu intereseaza pe nimeni " sau " sunt numai probleme ! nimic bun " ... cineva este atent permanent la cerintele voastre ca utilizatori si se incearca gasirea celor mai bune solutii , insa sunt 1000 de factori determinanti si 1000 de variabile . Cand vrei sa modifici ceva trebuie sa treci in revista toate aspectele . Nu doresc sa ne batem in piepti si nici sa criticam tot , haideti sa vedem ce putem face in speranta ca relatia dintre utilizatori si website se va imbunatati .
darkfate
Mesaje: 7
Membru din: 25 Sep 2008, 17:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu ma retrag .. nu este un loc propice pentru a rezolva probleme , sunteti prea carcotasi si nu cautati sa solutionati ci mai degraba sa criticati inainte de toate . Erau multe de discutat insa mi-e teama ca o sa-mi pierd timpul cu bataia de cocosi ... :(
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Pai deabia a inceput discutia si tu vrei sa fugi ? :) Cat despre bataia de cocosi - e prea mult spus.. nu se va ajunge acolo.. nu aici. Contre de idei, pareri diferite expuse pe un ton civilizat consider ca sunt benefice pentru toti cei implicati in discutie.

Eu nu am criticat decat fraza respectiva (la fel si joesancez dar alta interpretare la ea), dupa parerea mea nu isi avea locul in discutie.. cel putin nu asa.. in rest sunt intru totul de acord cu ce ai spus pana acum.
Asadar ma aflu aici sa discutam un pic despre website .. ce e bine .. ce e rau .. daca aveti probleme ( serioase ) .. sa zicem ca ce vom trata in acest topic va putea fi auzit acolo unde trebuie
Eu asta incerc sa fac, chiar as fi bucuros sa se implice mai multi in discutie. Eu ti-am dat acele linkuri sa iti faci o impresie despre ceea ce s-a vorbit deja, pentru a nu fi nevoit eu si altii sa repetam topicuri mai vechi. Apoi ti-am spus 2 lucruri legate de prezent pentru a fi cat mai la obiect, era inutil sa mai expun si ceea ce este bine privitor la sistem, din moment ce asta am facut deja in zeci de articole. Majoritatea utilizatorilor stiu ca livejasmin este siteul meu de suflet si multe din mesajele mele se invart in jurul acestui sistem.

Eu unul stiu ca in prezent livejasmin este nr. 1 in lume in materie de traffic (in categoria siteurilor de video chat, sunt foarte sus si la general - pozitia 114 dupa Alexa), printre primii ca numar de modele active, de ceva timp a inceput sa dea ora exacta si altor siteuri de renume cu mai multa vechime decat ei- interfata prietenoasa .. usor de navigat.. usor de gasit ceea ce trebuie.. usor de inteles optiunile din sistem. Software de ultima generatie, o multitudine de optiuni noi introduse in acest an atat pentru modele cat si pentru membrii, support 24/7, awards, etc etc etc - Toate astea necesita foarte multa munca si noi vorbim acum doar de livejasmin, dar echipa din spatele jasminului mai intretin alte cateva sute de siteuri (poate chiar au ajuns la mii) majoritatea menite sa aduca traffic pentru modele. Mai sunt si cateva mii de modele active, cateva mii de webmasteri, cateva milioane de clienti, la toti trebuie sa le faca fata cateva sute de oameni. Foarte foarte multa munca.. in concluzie tot respectul pentru toata echipa din spatele siteului. Pana acum eu nu am avut probleme (serioase) cu livejasmin, totul a mers de la bine spre foarte bine in astia 5 ani.

Dupa cum ai spus si tu, mai apar si cateva mici probleme, perfect normal, unele din ele nici nu se pot numi probleme, e vorba mai mult daca unei aplicatii se merita sa ii aduci unele optimizari.

Eu ti-am zis de testul de banda, care poate fi o problema pentru n modele/studiouri si chestia legata de interfata softului care poate ingreuna munca altor n modele. Oricum majoritatea se adapteaza, oricum ar fi, dar daca se poate face mai bine- ce e rau in asta ? Era doar o discutie- asta ai cerut.. nu ?

Pe acest forum sunt cateva sute de modele care lucreaza sau au lucrat pe jasmin, marea majoritate le este greu sa vada ce se intampla in spatele unui site, daca ele incepeau sa zica ceea ce le doare sau le-au durut pe ele in relatia cu jasminul, cred ca imi trimiteai mesaj sa iti inchid contul pe forum si cel mai probabil ai fi ramas cu un gust extrem de amar. Ceea ce s-a discutat pana acum cred ca este cat se poate de civilizat in comparatie cu alte forumuri.

Marea problema a modelelor in relatie cu jasminul a fost si va fi ' atmosfera din free chat - pentru ca practic asta le doare pe ele cel mai tare (vorbesc de marea majoritate). Degeaba vin eu, tu sau jasmin si le explicam importanta guestilor si a numarului mare de vizitatori din free chat, marea lor majoritate nu vor intelege sau pur si simplu nu vor sa accepte asa ceva (dar unele se vor adapta --- altele nu). Sunt anumite sacrificii pe care trebuie sa le faci pentru ca sistemul sa mearga in parametrii normali, nu ai cum sa impaci pe toata lumea. Te apuci si banezi trafficul care injura in free si creeaza acel asa zis “haos”, la scurt timp este posibil sa bata vantu' pe site. Pastrezi acel traffic automat determini un nr x de modele sa isi indrepte ochii si spre alte sisteme si alt numar y sa nu se atinga de site in veci. Este greu sa gasesti solutii.. dar pana acum parerea mea .. cei din spatele livejasminului s-au descurcat de minune ..
Erau multe de discutat insa mi-e teama-.
Lasa teama.. ca este nejustificata.. eu unul sunt numai urechi la ceea ce vrei sa discuti- dar deschide subiectele.. da-ne un reper - expune parte din opiniile tale.. mai detaliat asa.

Munca de programare nu e ca munca de model si vice-versa si adesea un programator nu se poate transpune in pielea unui model si vice-versa. In multe cazuri este indicata folosirea unui “traducator” pentru a il face pe programator sa inteleaga ce vrea sa spuna modelul si vice-versa. Dupa un timp si modelul si programatorul vor invata sa mai lase cate putin de la ei, atat cat sa nu isi mai scoata ochii reciproc si sa isi "bage picioarele"...

Bafta acolo si spor la treaba.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Argumentele lui Sad eyes sunt la obiect si de bun simt,nu vad unde este "bataia de cocosi".Daca intr-adevar voiai sa dai o mana de ajutor,nu luai aceasta atitudine.
Problemele care exista in prezent le-a enumerat Sad,as mai adauga reinnoirea optiunii pt anumiti guesti de a-si pune nume,ceea ce nu mi se pare productiv,este de-a dreptul frustrant pt modele sa piarda timpul stand de vb in free cu un "membru" pt ca pe urma sa afle ca a stat de vb cu un under age...si mai sunt alte cazuri in care unui guest ii vine "geniala" idee de a-si pune chiar nickul asemanator cu al modelului si sa ii alunge membrii din freechat.
Am invatat de-a lungul activitatii pe jasmin sa devin insensibila,sa-mi pastrez calmul si zambetul,insa uneori chiar si acum buna dispozitie are de suferit in urma unor intamplari de genul asta.Este adevarat ca majoritatea modelelor vorbesc intr-un fel cu membrii si in alt fel cu guestii,totusi nu mi se pare corect fata de noi,modelele sa fim mintite pt ca la urma urmei este munca noastra cu publicul si nu e simplu decat la suprafata.
In ce priveste testul de banda facut de performer optimum,da,unii dintre noi avem de suferit pt ca testul nu este real,nu arata decat un sfert sau in cel mai bun caz jumatate din viteza pe care o avem de fapt.In functie de rezultatul acestui test modelele sunt repartizate pe acele pagini cu modele online,ori daca testul arata ca am doar 500 kb/s up, intru pe normal bandwidth,ceea ce inseamna undeva in spate,pe a nu stiu cata pagina.Consecinta: traffic scazut.Nu este corect mai ales pt ca banda de care dispun pe upload este de fapt de 2 mb.Ce este de facut?sa-mi rezerv de fiecare data timp pt ca optimum sa testeze si iar sa testeze pana cand o sa-mi arate macar 900 kb/s ca sa pot intra pe very high band?Nu este productiv,pierd timp in felul asta.
Vom incerca sa ne adaptam,asa cum ne-am adaptat si freechatului,si graficii lui performer optimum pt ca jasmin este un site care merita anumite sacrificii.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

se pare ca Actorul principal si-a luat jucariile si a plecat...chiar imi pare rau acum se joaca de unul singurel :(

El a interpretat gresit ceea ce i-a fost expus, si efectiv ne-a raspuns intr-un mod nefondat, si nejustificat int-un fel jignind aceasta comunitate: acest Forum Neoficial a oferit un suport pe care nicaieri nu l-ai fi gasit si a fost tot timpul tinut la curent cu orice problema si in cea mai mare parte si cu rezolvarile lor...pe Romaneste: "A dat multora sa manance"

dar sa revenim la subiect
Sad^^Eyes scrie:Privitor la marimea ferestrei de chat, pentru acelasi tip de modele unde de obicei sunt peste 100 de vizitatori in camera, a devenit mai greu sa urmareasca discutiile din free chat- daca mai dau si textul cu font mare.. s-a terminat-
Bine ai spus aici...eu sunt perfect de acord cu tine. Eu maresc literele la maxim ceea ce inseamna ca in fereastra aceia minuscula vad ce au scris 5-6 persoane nu mai mult, si este foarte obositor + ca de multe ori nu apuc sa vad ce scriu toti membri/guesti
adauga reinnoirea optiunii pt anumiti guesti de a-si pune nume,ceea ce nu mi se pare productiv,este de-a dreptul frustrant pt modele sa piarda timpul stand de vb in free cu un "membru" pt ca pe urma sa afle ca a stat de vb cu un under age..
rebe, crede-ma ca daca esti un pic atenta poti sa ii identifici pe guesti cu nume de Membri, sunt cateva semne distinctive care fac diferenta intre un membru si un guest: primul - guestii cu nume nu iti pot intra niciodata in pvt :lol: , restul semnelor care indica catre un guest mascat le descoperiti singurei :lol:

Cat despre testul acela este de-a dreptul enervant, am upload 1,8-1,9 mb tot timpul(speedtest - budapesta) cand sa ma conectez imi apare 500 imi spune normal..dupa ce dau testul de ma enervez de cate 9-11 ori apare odata un amarat de very high speed, e vrb de timpul care il pierzi stand si tot incercand sa te loghezi:(

Cam atat am avut de spus, doresc la toata lumea o zi cat mai frumoasa
Imagine
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joe,eu una nu prea am timp sa fiu atenta sa ii vanez pe falsii guesti care se perinda in freechat,singurul mod in care mi dau seama daca e sau nu membru este cand intru in members area pt cateva secunde si atunci se vede clar cine si cum,dar asta inseamna o munca in plus pt mine si cateva secunde pierdute.
Si eu am fontul acela la maxim,deci nu prea am timp sa caut caracteristicile falsilor membri care mi scriu,doar am vrut sa evidentiez ca ei sunt o pierdere de timp pt noi,mai ales ca fereastra de chat fiind f mica multe discutii se pierd.


we placut in continuare.
Avatar utilizator
AngelBabe
Mesaje: 13
Membru din: 28 Sep 2008, 17:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa va spun ceva,poate ati patit si voi. Incerc sa-mi bag niste poze din calculator la imagini,acolo mi-a dat sa instalez camnext si explica atat de bine incat nu am reusit,la un moment dat imi zice intra la start si vezi sa fi in chat membri acolo trebuie sa ajunga poza bla bla. Am stat 2min in chat membrii,nu era nimeni in fine,eu vroiam sa vad daca reusesc sa bag poza aia,intra admin si imi zice sa ies afara.I-am explicat ce aveam de gand sa fac si mi-a zis pe scurt bye si kiked. nu am rezolvat.Eu abia mi-am activat contul si ca oricare fata vreauy sa am o poza acolo,nu m-am simtit prea bine dupa ce mi-a vb acel admin.Apropo inca ceva eu am pus 3,99$ macar daca fc videochat sa castig ceva. care e ste diferenta daca pun 1,99$sau3,99$ e posibil sa nu-mi intre membrii? mi sa parut convenabil 3,99$ cand am vazut ca plateste 35% daca stai in free cht cu video. Explicati-mi va rog despre ce am scris eu mai sus. multumesc ai bafta la $$$$
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cam mare 3.99 pt jasmin, daca n-ai regulari, daca esti noua in videochat, daca n-a experienta. na, acum depinde si de tine cum stii sa ii atragi pe aia cu bani cacalau, ca la 4 $/min nu isi permite oricine :)
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In privinta pozelor, cel mai indicat ar fi sa iti faci cateva direct cu camera, in members only. De multe ori sunt probleme atunci cand incerci sa uploadezi poze salvate in PC.
In legatura cu tariful de 3.99... E mare, dar poti sa testezi o zi doua sa vezi rezultatele, daca nu esti multumita incerci alt tarif si tot asa. Pe un site pe care majoritatea stau pe 1.99-2.49 trebuie sa te gandesti si la ce e convenabil pentru membrii, nu doar pentru tine, iar tariful maxim clar nu e foarte convenabil pentru ei.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dear Mister Darkfate..eu am mari indoieli ca faci parte dintr-o echipa in primul rand datorita modului de abordare. Nu suntem nici carcotasi si nici rau-voitori. A emite o parere concreta este o treaba dificila, stiu :D Insa o treaba constructiva :) Ar fi mai simplu daca ai vorbi raspicat despre pozitia ta in LJ ( daca exista una desigur ) si posibila ta contribuie. Intr-adevar, majoritatea modelelor se plang de free-loaderii din LJ si de agresiunea verbala si implicit psihica la care suntem supuse..dar fara ei ar bate vantul. Cui i-as mai spune pass me the knife and salt la mult iubita si adulata replica open chest? Ei isi fac treaba foarte bine, ne testam rabdarea si aptitudinile in fiecare zi.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, e ciudat ca omul expune o pozitie crestina la LJ, cei alesi, pe cand eu cunosc o atitudine Darwin-ista manifestata de LJ, selectie naturala.....

Probabil lucram in departamente diferite, pornim camera din locatii diferite :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
xyzstudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 30 Apr 2007, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

..dupa ce dau testul de ma enervez de cate 9-11 ori apare odata un amarat de very high speed, e vrb de timpul care il pierzi stand si tot incercand sa te loghezi:(

ma indoiesc ca daca faci testul de 20 si obtii un rezultat diferit,..obtii si o schimbare in conectarea propriu zisa
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”