Vreau sa lucrez ...insa nu stiu !

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
joker17
Mesaje: 6
Membru din: 22 Aug 2008, 20:39
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua ! M-am gandit sa incep si eu sa lucrez la webcam de acasa (nu la vrun studio) insa nu is lamurit cu cateva chesti:
1)In cazul in care nu mai vreau sa lucrez pot sa abandonez toata treaba sau sunt obligat?
2)E vro problema daca nu imi arat fata decat in privat ? sau na ... nu vreau sa apar acolo pe prima pagina cu vro poza cu fata mea
3)Unde as putea sa fac cei mai multi bani tinand cont ca sunt baiat si am 19 ani (e ok si siteuri gay chiar daca nu sunt )
4)unde ma pot inscrie usor fara prea multe batai de cap
Astept raspunsurile voastre si va multumesc din suflet? (poate cu ajutorul sfaturilor voastre imi voi schimba si eu viata
:roll:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
ContSters04
User Activ
User Activ
Mesaje: 351
Membru din: 29 Ian 2008, 17:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

imlive , livejasmin ,ifrends , camcontacts lista e lunga pe astetea te poti intregistra usor .. cand nu mai vrei ... scoti pozele si inchizi contul .. jasmin are o regula cu fata in poze , pe restul poti sa pui poze fara fata , dar in cazul asta recomand o descriere si niste poze al naibi de bune , nu de alta da banuiesc ca vrei sa faci si bani .. iar multi bani ... hehehe depinde banii sunt o ecuatie formata din corp fata arta de a vraji ( factorul principal e arta de a vraji ) si un dram de noroc ..ar se poate face bani frumosi
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut si bine ai venit pe acest forum joker.
As vrea sa completez la ce a zis coffeegirl ca pe jasmin in afara de poze, trebuie sa iti arati fata cand stai online,altfel vreun admin mai afurisit se poate lua de tine,dar dont worry,ai sa te obisnuiesti repede cu asta:).
Daca iti vei face cont pe camcontacts, atentie la poza cu fata si buletin pe care trebuie sa o faci la inscrierea pe site, pentru ca o vor la o rezolutie foarte mare,astfel incat sa se vada atat fata ta,cat si datele din buletin foarte clar (acea poza nu va fi publica,stai linistit).
Recomandarea mea este sa citesti cat mai mult acest forum,vei intelege multe lucruri despre aceasta activitate,iti va fi de un real ajutor;inarmeaza-te cu rabdare,nervi de otel si incredere.
Daca esti motivat sa iti schimbi viata intr-adevar,atunci nu te vei mai gandi la alternativa de a abandona toata treaba si apoi incet-incet vor veni si rezultatele.
Mult succes!
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

iti recomand webcams, e un site foarte bine securizat, fara charge back-uri(lucrez de 1 an jumate si am avut doar 2 charge back-uri si alea in valoare de 5$)
nu-ti cere sa pui poze cu fatza si nici nu este obligatoriu sa-ti arati fatza in ambele sesiunii,trebuie doar sa stii tu niste tricks-uri pt a iesii totul cum vrei si $$$ de asemenea
formularul de inscriere este foarte usor de completat
tariful este de 2.99/min
are si tip in free



sper sati mearga.bafta la $$$
joker17
Mesaje: 6
Membru din: 22 Aug 2008, 20:39
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult pentru sfaturi :) cu siguranta imi vor fi de folos !
Explica-mi pls ce sunt alea "charge back-uri"
PS.Daca mai aveti alte sfaturi va rog sa le postati ! Multumesc mult !
pinky
Mesaje: 16
Membru din: 23 Aug 2008, 10:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna, ma gandeam si eu sa ma apuc de videochat, singura sau cu prietenul...dar nu'j nik, cum se lucreaza, unde casa sau la un studio..cate ore..cam cati bani ies....daca fac acasa cum pot sa-mi fac un site..ca banuiesc ca asa se procedeaza, sau daca lucrez pt un alt site, daca nu gasesc unul la mine in oras cat de des trebuie sa ma deplasez in locatia resp.vestimentatia mi-o aleg eu sau cei pt care lucrez daca e cazul...pff si multe altele..
sunt f nestiutoare in privinta asta dar daca asa ies bani multi mi se pare o ocazie buna,plus ca sunt foarte deschisa la nou,nu;s pudica delok..etc.mi se pare o munca perfecta pt cei care vor bani multi fara prea mult efort:D
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

aaa si cum a spus si rebeca,o sati ceara pe langa buletin formularul acela de inscriere si poza cu fatza si la webcams,dar nu ti-o va publica in gallery
in your gallery poti sati pui orice poze vrei tu
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joker17 scrie:Multumesc mult pentru sfaturi :) cu siguranta imi vor fi de folos !
Explica-mi pls ce sunt alea "charge back-uri"
PS.Daca mai aveti alte sfaturi va rog sa le postati ! Multumesc mult !
http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/d ... chargeback
citeste aici :D
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pinky scrie:buna, ma gandeam si eu sa ma apuc de videochat, singura sau cu prietenul...dar nu'j nik, cum se lucreaza, unde casa sau la un studio..cate ore..cam cati bani ies....daca fac acasa cum pot sa-mi fac un site..ca banuiesc ca asa se procedeaza, sau daca lucrez pt un alt site, daca nu gasesc unul la mine in oras cat de des trebuie sa ma deplasez in locatia resp.vestimentatia mi-o aleg eu sau cei pt care lucrez daca e cazul...pff si multe altele..
sunt f nestiutoare in privinta asta dar daca asa ies bani multi mi se pare o ocazie buna,plus ca sunt foarte deschisa la nou,nu;s pudica delok..etc.mi se pare o munca perfecta pt cei care vor bani multi fara prea mult efort:D
nu vreau sa fiu rautacioasa,dar toate raspunsurile pe care le vrei,poti sa le gasesti pe acest forum
ia si citeste-l de la cap la coada si o sa ai toate informatiile necesare
bafta si tie
joker17
Mesaje: 6
Membru din: 22 Aug 2008, 20:39
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si programul de lucru cum este ? Muncesc cand vreau eu ...sau trebuie sa intru intre orele cutare si cutare ? (in general)
joker17
Mesaje: 6
Membru din: 22 Aug 2008, 20:39
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si inca ceva ...am vazut la webcams ca sunt o gramada de modele ... si stau si ma intreb ...oare din mii de modele ... oare o sa ma aleaga sa se uite la mine cineva ? (urat nu sunt , sunt slab, inalt ... organul sexual il am bine dezvoltat ,si am si vrajeala multa in mine) :)
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cand vrei tu si stai cat vrei
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Joker,daca vei lucra de acasa lucrezi cat vrei,stai cat vrei,cand vrei,iesi cand vrei.Asta pt inceput.
Cu timpul iti vei da seama cam la ce ore iti merge mai bine,ai mai mult trafic,iti vei stabili un program zilnic pe care este indicat sa il respecti.
Daca se intampla sa mearga ceva mai lent intr-o zi poti sa iesi,te relaxezi o ora doua,apoi intri din nou cu bateriile incarcate. :D
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joker17 scrie:Si programul de lucru cum este ? Muncesc cand vreau eu ...sau trebuie sa intru intre orele cutare si cutare ? (in general)
in activitatea asta (ca in oricare alta de altfel) nu fac Performanta "comozi/lenesi" si nu fac referire la comoditatea de a lucra..ci la comoditatea de a se implica,

Daca Tu nu Esti in Stare sa Frunzaresti un pic (nimim 2-3 zile, ideal-1 saptamana, poate chiar lunii) acest forum Care Este o sursa de informare extrem de bogata si Valoroare in Care gasesti 85-90% informatiile de care ai nevoie, nu ai sa Faci Performanta,

Nu iti Raspund Deoarece la intrebare Deoarece maine poimaine Ai sa vii cu altele la fel.
Imagine
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joker17 scrie:Si inca ceva ...am vazut la webcams ca sunt o gramada de modele ... si stau si ma intreb ...oare din mii de modele ... oare o sa ma aleaga sa se uite la mine cineva ?

Se Pare ca m-am inselat, :lol:
Nu ai revenit a doua zi cu intrebari
:shock: :shock: :shock: ci in aceeasi ora,
deci citeste celalat post al meu si incearca sa intelegi quintesenta Lui,
daca o prinzi, o sa iti fie mai bine
joker17 scrie:(urat nu sunt , sunt slab, inalt ... organul sexual il am bine dezvoltat ,si am si vrajeala multa in mine) :)
:lol: :lol: :lol: felicitari pt organ, esti Stranepotul lui Terente???
Imagine
joker17
Mesaje: 6
Membru din: 22 Aug 2008, 20:39
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Gresit :)) Ca sa fiu urmasul lui terente ar fi trebuit sa scriu "am organul sexual extrem de dezvoltat " :)))
rebecca
User Activ
User Activ
Mesaje: 215
Membru din: 02 Apr 2008, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Joker,hai sa-ti spun eu cum am inceput,ca abia daca stiam ce e ala videochat,nu a fost nimeni sa ma ajute,sa-mi explice ce si cum se face,unde,ce iti trebuie ca sa mearga bine,care e programul de lucru,cum se fac conturile etc.etc.Nu stiam decat ca e o modalitate sa faci bani si atat.Deci mai mult decat tine nu stiam.
Am descoperit acest forum mult mai tarziu,dupa ce incepusem activitatea si nu m-am facut membru aici decat dupa ce mi-am petrecut saptamani in sir,zile si nopti citind forumul,afland raspunsuri la 99% din nelamuririle mele.Sunt convinsa ca si tu,la randul tau,daca asta iti doresti,vei afla tot ce ai nevoie pt a-ti desfasura activitatea.
Rezerva-ti timp pentru a citi forumul si in urma raspunsurilor pe care le vei afla,vei fi in masura sa decizi daca te poti tine de activitatea asta sau sa abandonezi lupta inainte de a incepe.
Cum spunea cineva pe aici la un topic asemanator mai de mult,fa-ti o cafea,ia-ti un bax de tigari si...spor la citit!Te asigur ca vei afla tot ce te intereseaza,chiar si mai mult,raspuns la intrebari pe care inca nici nu ti le-ai pus.
Valabil si pt pinky.
Succes.
joker17
Mesaje: 6
Membru din: 22 Aug 2008, 20:39
Localitate: Bacau
Has thanked: 0
Been thanked: 0

crede-ma am doua ore decand citesc forumul...deci pot sa zic ca acuma sunt pus la curent cu marea majoritate a lucrurilor!Ceea ce nu am putut sa aflu (desi e scris haland ala) sunt urmatoarele 3 intrebari !
Cu ce site ma sfatuiti sa incep si care dintre acestea platesc prin card ?aici doresc cat mai multe recomandari
(din ce am studiat ar fi ok la Cams.com -e cam greu de inscris ,webcams.com-cel mai securizat si pe gustul meu,imlive-cel mai serios,livejasmin-cel mai popular)
Cat timp dureaza pana imi accepta inscrierea? (m-ar interesa la webcams.com in special)
Cam la ce castiguri ar trebui sa ma astept in primele luni? (lucrand acasa)
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joker17 scrie:crede-ma am doua ore decand citesc forumul...deci pot sa zic ca acuma sunt pus la curent cu marea majoritate a lucrurilor!Ceea ce nu am putut sa aflu (desi e scris haland ala) sunt urmatoarele 3 intrebari !
Asa Asa Bravo ma bucur ca ai luat de bune Sfaturile si totusi superficialitatea... in 2 ore Esti pus la curent? eu zic ca in 2 ore nici macar de Introducere nu ai Trecut
mai citeste inca o data ce am scris EU:
joesancez scrie: sa Frunzaresti un pic (nimim 2-3 zile, ideal-1 saptamana, poate chiar lunii) acest Forum
nu de alta dar pari exact genul de membru care o sa ne oboseasca la nesfarsit cu intrebari discutate si para discutate, asta pt ca esti prea comod sa pui mana la treaba un pic,
Imagine
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lol joe,l-ai pus la treaba,
ca tot intreba de program,acum o sa stea non-stop ca sa termine de citit forumul:p
mai cauta joker si o sa gasesti si raspunsurile la intrebarile care ti-au mai ramas
iti garantez,le-am citit si eu:D
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alyce_18 scrie:lol joe,l-ai pus la treaba,
ca tot intreba de program,acum o sa stea non-stop ca sa termine de citit forumul:p
mai cauta joker si o sa gasesti si raspunsurile la intrebarile care ti-au mai ramas
iti garantez,le-am citit si eu:D
nu am facut-o cu rautate...
Ci i-am facut lui un bine,
si ne-am scutit pe noi sa dam aceleasi raspunsuri care au mai fost date de n ori in alte topicuri,
Sau sunt scrise printre Randuri..cine are ochiii sa citeasca bine
cine Nu... sa isi face ochelari 8)
Imagine
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

joesancez scrie:
alyce_18 scrie:lol joe,l-ai pus la treaba,
ca tot intreba de program,acum o sa stea non-stop ca sa termine de citit forumul:p
mai cauta joker si o sa gasesti si raspunsurile la intrebarile care ti-au mai ramas
iti garantez,le-am citit si eu:D
nu am facut-o cu rautate...
Ci i-am facut lui un bine,
si ne-am scutit pe noi sa dam aceleasi raspunsuri care au mai fost date de n ori in alte topicuri,
Sau sunt scrise printre Randuri..cine are ochiii sa citeasca bine
cine Nu... sa isi face ochelari 8)
stiu .ai dreptate.kiar acu cateva zile ma uitam pe aici si am vazut multe topicuri deschise care nu au primit nici un raspuns si ar fi mai bine daca le-ar sterge:D
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”