Bani pe card afara

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
DirtyLady
Mesaje: 4
Membru din: 26 Feb 2008, 12:34
Localitate: Germania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna. Stau de ceva timp in Austria si am inceput treaba asta cu videochatu de ceva timp.Siteul pe care lucrez eu e unul din state si nu are legatura cu niciunul despre care vorbiti voi. Insa problema mea e ca uneori plata depaseste 10.000 de euro pe luna.Am un cont la Reiffeisen si acolo imi sunt livrati banii.Problema e ca eu nu stiu germana intr-atat incat sa ma duc la vreun organ competent de pe aici sa il intreb cum si cat sa platesc la impozit.Vreau sa precizez ca nu as face vreo frauda si absolut nimic...
SoulCams Models Studios wanted
perfectblonde
Mesaje: 13
Membru din: 04 Iun 2008, 01:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DirtyLady scrie:Buna. Stau de ceva timp in Austria si am inceput treaba asta cu videochatu de ceva timp.Siteul pe care lucrez eu e unul din state si nu are legatura cu niciunul despre care vorbiti voi. Insa problema mea e ca uneori plata depaseste 10.000 de euro pe luna.Am un cont la Reiffeisen si acolo imi sunt livrati banii.Problema e ca eu nu stiu germana intr-atat incat sa ma duc la vreun organ competent de pe aici sa il intreb cum si cat sa platesc la impozit.Vreau sa precizez ca nu as face vreo frauda si absolut nimic...
scuze of topicul dar nu ne zici si noua pe ce site asa de profitabil lucrezi?
fara nici o urma de sarcasm :)
DirtyLady
Mesaje: 4
Membru din: 26 Feb 2008, 12:34
Localitate: Germania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

well e o treaba mai complicata am auzit ca prin western union e o mare tampenie sa primesti banii din afara. asa e?
mario21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 148
Membru din: 06 Dec 2006, 20:15
Localitate: in the dark zone
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vai , peste 10.000 de una singura? poate ne zici si noua pe ce site lucrezi, in cazul in care nu zici, te inteleg perfect, poate nici eu nu as zice :D
da-mi un pm si te ajut eucu tot
girl under boy name!!
meme34
Mesaje: 24
Membru din: 08 Iul 2008, 01:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DirtyLady scrie:Buna. Stau de ceva timp in Austria si am inceput treaba asta cu videochatu de ceva timp.Siteul pe care lucrez eu e unul din state si nu are legatura cu niciunul despre care vorbiti voi. Insa problema mea e ca uneori plata depaseste 10.000 de euro pe luna.Am un cont la Reiffeisen si acolo imi sunt livrati banii.Problema e ca eu nu stiu germana intr-atat incat sa ma duc la vreun organ competent de pe aici sa il intreb cum si cat sa platesc la impozit.Vreau sa precizez ca nu as face vreo frauda si absolut nimic...

Daca mai ai nevoie ..inca:) de ajutor..astept un semn de la tine
Avatar utilizator
alexkiss
Mesaje: 4
Membru din: 06 Ian 2008, 01:12
Localitate: Italia , Roma
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

off topic un singur lucru ma intriga ,traiesti acolo si nu stii germana ?
cumparaturile cum ti le faci :roll: :roll:
mary25
Mesaje: 38
Membru din: 30 Apr 2007, 17:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexkiss scrie:off topic un singur lucru ma intriga ,traiesti acolo si nu stii germana ?
cumparaturile cum ti le faci :roll: :roll:

Pe mine ma intriga mai multe la thread-ul asta...E tare cusut cu ata alba cum se spune.Prin feb. spunea ca tocmai s-a apucat de videochat la un studio,si iaca acum face mai mult de 10000 de euroi pe luna :!: :?: Multi dintre noi nici nu viseaza la suma asta dupa 5-6 ani de experienta si tocit keyboard-uri...Dar cine stie,poate o fi vreo norocoasa sadea,sau a gasit mina de aur intr-un site minune din U.S.A...totul e posibil...Ce-i mai interesant e ca s- au gasit si unii care sunt foarte interesati sa-i explice cum e cu taxele in Austria :P Poate pote afla si ei mina de aur :)Tare de tot !!!



Spor la euroi !!!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Well Mary, e o treaba mai complicata :) nu stim noi.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
DirtyLady
Mesaje: 4
Membru din: 26 Feb 2008, 12:34
Localitate: Germania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

stiti cum e...cand am inceput lumea dadea sfaturi de-alea numai bune de neluat...acum ca am gasit cu adevarat mina de aur.....toata lumea se inghesiue ca la paine calda....lucrez pe un site american.....e simplu. am avut norocul cand nimeni de pe aici nu se sinchisea sa ma ajute....
haha si pentru cunostiinta voastra generala...fac nu doar 10.000 ci pana la 40.000 haha...de euro...dar bine asta inseamna showuri ca lumea...cin vrea...si nu crede....ii trimit o poza cu foaia de la banca...asta asa numa de-a dracu!
Avatar utilizator
grumette40
User Activ
User Activ
Mesaje: 250
Membru din: 23 Oct 2004, 02:20
Localitate: nowhere
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca castigai atatia bani cat pretinzi draguta te duceai direct la un avocat in Austria care pentru o suma infima pentru tine se ocupa de tot ceea ce este necesar ca sa functionezi in legalitate si nu stateai sa intrebi ,,muritorii de foame'' de aci de pe forum - vorba aia, la valoarea ta....
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Sad, te rog inchide forumul ca informatia si altruismul userilor nu ajuta pe nimeni, doar norocul conteaza. Asa cum ff putini castiga la loto (doar cand nu joaca Ogica), tot asa doar putini au norocul sa gaseasca sitele minune. Sunt naivi ce cauta si acum elixirul vietii, piticii Albei ca zapada si buzduganul zmeului, Sf. Graal, si alchimiste ce tot mai spera sa transforme picatura de sperma in graunte de aur dar inca nu s-a nascut norocosul...

Intuind inca odata "spiritul" acestei natii odata cu aparitia Magdei Ciumac, nu ma mai surprinde nimic. Ne entuziasmam si halim cu placere rahat doar daca ni se zice ca e crema de zahat ars.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

site american dar castigi in euro??? interesant....nu-s carcotasa ..numai detaliul asta m-a frapat putin pt ca nu stiu ca siteurile americane sa plateasca sau sa trimita bani in euro.
[url=Http://www.adult-webmaster-program.com/ro][img]http://www.adult-webmaster-program.com/logo/1.jpg[/img][/url]
[url=Http://www.cosmetica-naturala.com/ro][img]http://www.cosmetica-naturala.com/banere/logo-avc.png[/img][/url]
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

father are cea mai mare dreptate.informatia exista,este foarte buna calitativ,dar nimeni nu se intreaba si unde ajunge si cum este folosita.domnisoara/doamna cu pricina arunca o sageata si fuge.castiga peste 10000 de epuroi pe luna(sau perioada whatever) si nu stie sa contacteze un avocat ,nu stie ce e ala offshore.(cucoana,offshore e o indicatie,e gratis de data asta).
In alta ordine de idei,o gramada de nesimtiti vin citesc aici una alta si gata sunt experti.Asta nu e o problema,ce te faci insa cand un neica nimeni de asta iti face probleme,de-a dreptul?Un anume membru roman de pe jasmin de exemplu care stie el de pe forum ca nu ai voie mai mult de un cont online pentru acelasi model.Si de aici amenintari cu pus d epoze pe net,cu fraude,etc.
De unde stie un analfabet de asta cum stau treburile?De pe forum,a spus-o chiar el.
Nu contest utilitatea forumului,de unde atat eu cat si altii am invatat enorm.
De aceea eu sunt dispus ca unele categorii din forum sa fie accesibile in baza unui subscription lunar.NIMENI dintre cei ce citesc forumul nu cred ca ar refuza sa zicem 10dolari pe luna ca sa faca parte din aceasta comunitate.
Si sa nu uitam ca drumul spre Iad e pavat cu intentii bune.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

adid22 scrie: In alta ordine de idei, o gramada de xxxxxx(modificat de joe) vin citesc aici una alta si gata sunt experti
Eu...Eu... Adica Eu am citit aici mult mult mult si am invatat destule ..inca nu am ajuns la stadiul de expert dar cunostintele in domeniu mi-au crescut cu mult datorita celor prezentate aici.
adid22 scrie:ce te faci insa cand.....Un anume membru roman de pe jasmin de exemplu care stie el de pe forum ca nu ai voie mai mult de un cont online pentru acelasi model. Si de aici amenintari cu pus d epoze pe net,cu fraude,etc.
De unde stie un analfabet de asta cum stau treburile?De pe forum,a spus-o chiar el

Cum ce te Faci???? il Trimiti in BEEp si ii spui sa Beepp Beeep si ii mai bagi vre-o 2 injuraturi bonus si il lasi in pace, poate sa te reclame ca ce a citit pe forum e cam neadevarat :D
si totusi aici e Greseala Ta, cine te-a pus sa-i spui ca esti din Romania??? Crezi ca are Vre-o posibilitate sa afle de unde esti daca nu ii spui?? NU nu are(decat daca nu pui vre-o poza de unde poate sa recunoasca locatia)...si Russia e mare, ungaria la fel, polonia, etc etc.... chiar si China...
doar 2-3membri ff vechi stiu de unde sunt cu adevarat in rest sunt din lumea larga... ASA EVITI ANUMITE NEPLACERI...
am intrat odata la cineva(girl) in free si nu mica mi-a fost mirarea cand l-am auzit pe Guta acolo behaind de toata frumusetea...:( mai poti spune ceva??? fiecare si-o face cu mana lui

Dar hai sa incheiem cu acest mesaj offtopic si sa revenim la cei 10000-40000 de euroi facuti pe luna..
.pai daca e asa ma apuc si eu de videochat
WinXpfather scrie:Ne entuziasmam si halim cu placere rahat doar daca ni se zice ca e crema de zahat ars.
Adevarat Graiesti...
Imagine
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

DirtyLady scrie:stiti cum e...cand am inceput lumea dadea sfaturi de-alea numai bune de neluat...acum ca am gasit cu adevarat mina de aur.....toata lumea se inghesiue ca la paine calda....lucrez pe un site american.....e simplu. am avut norocul cand nimeni de pe aici nu se sinchisea sa ma ajute....
haha si pentru cunostiinta voastra generala...fac nu doar 10.000 ci pana la 40.000 haha...de euro...dar bine asta inseamna showuri ca lumea...cin vrea...si nu crede....ii trimit o poza cu foaia de la banca...asta asa numa de-a dracu!
Asha sa faci si sa nu spui site ul nici daca te supun ;a cele mai mari torturi:))))))
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Zupern, inteleg ca esti frustrata, vrei sa afli sitele pentru a-l promova, dar acesta e un site special ce nu are nevoie de promovare. Stiu asta ca intr-un tarziu dupa multe rugaminti mi l-a spus pe pm, sitele se afla localizat in munti in N-E-ul internetului. Media care se face pe luna e intradevar de 40000e. Saci de bani se rastoarna acolo. Daca nu esti atent in timpul show-ului exista riscul unei indigestii asezandu-te din greseala pe vreun fasic de euroi.

PM pt detalii!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Zupern
User Activ
User Activ
Mesaje: 226
Membru din: 07 Mai 2006, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:Zupern, inteleg ca esti frustrata, vrei sa afli sitele pentru a-l promova, dar acesta e un site special ce nu are nevoie de promovare. Stiu asta ca intr-un tarziu dupa multe rugaminti mi l-a spus pe pm, sitele se afla localizat in munti in N-E-ul internetului. Media care se face pe luna e intradevar de 40000e. Saci de bani se rastoarna acolo. Daca nu esti atent in timpul show-ului exista riscul unei indigestii asezandu-te din greseala pe vreun fasic de euroi.

PM pt detalii!
of of...ti-am tot trimis PM-uri de ma dor degetele..si tu nu imi raspunzi?????????


urat urat :D:D:D:D
[url=Http://www.adult-webmaster-program.com/ro][img]http://www.adult-webmaster-program.com/logo/1.jpg[/img][/url]
[url=Http://www.cosmetica-naturala.com/ro][img]http://www.cosmetica-naturala.com/banere/logo-avc.png[/img][/url]
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”