Stiti cumva va rog vreun magazin online de lenjerie?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Produsele "Seduction"sunt originale,am comandat si voi mai comanda de la voi.Timpul de asteptare lasa de dorit dar nu din vina voastra ci a sistemului vamal de..(beep)insa amabilitatea si profesionalismul vostru acopera acest neajuns.Nu stiu daca s-a plans cineva de costuri aici,cred ca toti cei care folosesc internetul pentru cumparaturi din afara tarii stiu ce inseamna taxe vamale,deci preturile aplicate de voi sunt acceptabile.Calitatea totusi,ramane cea a Leg Avenue:-)No offense ca doar nu le confectionati voi:-)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
jayxflash
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 109
Membru din: 10 Iun 2005, 21:21
Localitate: CJ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[at] www:
[...]seduction.ro sau altele(incluse "sexy-shops"),nu gasim decat poliester si prost croite.Seduction.ro vinde produsele altora,[...]
Bineinteles ca sunt de acord ca intotdeauna calitatea se reflecta in pret, postul meu a venit in urma citatului de mai sus, imi cer scuze daca poate am inteles eu eronat mesajul. Pe de alta parte, am retras deja articole care s-au dovedit a fi prea fragile - atit in urma constatarilor clientelor cat si in urma sondajelor. Povestea "de ce Leg Avenue" e lunga, o voi enunta, poate pe blogul sitului.

PS:
Aubade, La Perla, Agent Provocateur
...inca nu vinde nimeni produse originale de la acesti producatori - ma refer la piata online.
[url=http://www.seduction.ro][img]http://seduction.ro/images/banners/Banner_Seduction_AVC.gif[/img][/url]
Avatar utilizator
diva
Mesaje: 14
Membru din: 15 Noi 2007, 02:53
Localitate: heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

yo mi-am comandat de pe www.just4girls.ro si sunt multumita de calitatea produselor mai ales ca au si pe marimi, astfel o marime mai mare e mai scumpa (noroc ca sunt slaba) :lol: produsele ajung cam in 10 zile prin posta romana, taxele de transport sunt in jur de 10 lei. Poti sa incerci daca vrei yo sunt multumita de calitatea produselor si cred ca am sa imi mai cumpar;)
diva
muku
Mesaje: 11
Membru din: 09 Dec 2007, 06:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

la urma urmei e vorba de un raport calitate pret. Personal, ca si multe alte colege de aici, pentru ce le folosesc nu am nevoie de calitate maxima. De ce sa platesc dublu pentru acelasi produs cand pe camera sa vad la fel :)
Avatar utilizator
darkangel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 142
Membru din: 21 Sep 2007, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

www scrie:Hmm,vorbim de .ro sau de .com aici?Pentru ca,daca vorbim de .ro,atunci asta e calitatea.Lenjerie.ro,seduction.ro sau altele(incluse "sexy-shops"),nu gasim decat poliester si prost croite.Seduction.ro vinde produsele altora,produse care multi dintre noi ar crede ca sunt mai calitative(Leg Avenue,etc)-tot poliester 100%.In plus,nu stiu voi cum stati la masuri dar eu,cu un 75C,masura S comandata la Leg Avenue=larga la bust.Dar ma opresc aici pentru segmentul asta.Daca vorbim de .com,gasim de la Leg Avenue sus mentionat la ceea ce,cred eu,poate intra in topul calitatii.Si aici vorbim de Aubade,La Perla,Agent Provocateur,etc.Concluzie?Depinde ce cauti Darkangel,de gasit gasesti de toate:-)
da dar nu imi convine sa iau din afara era transportul 80 de euro la un site fara ce cumpar....nu se merita din afara sa iei parerea mea...bafta:)
infinity82
Mesaje: 8
Membru din: 09 Ian 2008, 02:29
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sunt de acord on line merita doar fredericks si victoriasecret .. apropo sunt agenti in ro pt ele si vei plati mai putin la livrare .. :)
infy
Avatar utilizator
diva
Mesaje: 14
Membru din: 15 Noi 2007, 02:53
Localitate: heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si-a comandat cineva de la fredericks sau victoriasecret ?, in cat timp ajung produsele si vama cat trebuie platit pt ele?
Stie cineva cum pot lua legatura cu agentii din ro ai acestor magazine?
Bafta all la $$$;)
diva
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

eu am cumparat de la victoriasecret... au ajuns cam in 7-12 zile(bucuresti) ... taxe vamale platesti in functie de greutatea coletului..o data n-am platit nimic o data vreo 12 ron parca....
crixy
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Crixy,cand ai comandat de la VS?Eu nu am mai cumparat de la ei de un an si ceva si inainte plateam de ma uscau la taxe(acel19%tva+12%).Nu iti mai opresc coletul la vama la UPS?Sunt foarte curioasa daca s-a schimbat sistemul vamal ca au reduceri acum la VS si taaaare ma tenteaza:DD
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

ultima oara am cumparat prin nov-dec 2007.
o data era coletu cam mare si mi l-a desfacut cucoana aia de la posta, dar nu s-a uitat in el ( probabil ca asta e protocolu).
alta data era subtire coletu si nu l-a mai desfacut. eu apartin de jud ilfov si ridic coletele din sua de undeva de pe banu manta.
crixy
klarisse
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 10 Mar 2006, 11:08
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si eu am comandat de la Victoriasecret's, dar unele produse lasa de dorit si trebuie sa ai grija la masuri, am obs ca masura S corespunde cu M la noi, eu am luat 2 rochite, o bratara aurie (stramba si coclita) si o pereche de ochelari (mici si pe care i-am aruncat) pt care am platit in jur de 60 $ si aici cand au ajuns produsele m-au sunat din vama, ca mai am de platit cand mi se aduc produsele inca 120 Ron, trebuie sa specifici pe site ca sunt cadou, sa nu le mai desfaca in vama si probabil nici nu mai platesti costurile vamale, ale mele erau ravasite....
[img]http://i272.photobucket.com/albums/jj168/klarisse_album/4413.gif[/img]
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Eu nu iau de la ei decat lenjerie si,foarte rar,incaltaminte.Imbracamintea arata super ca finisaje dar materialele sunt crap.Cel putin asta am vazut la persoanele care au cumparat de acolo.Cu masurile ai dreptate-mare atentie.Experienta mea neplacuta:comandat doua perechi sandale,ambele 9(eu port 40)si surpriza..una era buna,alta era mare(si larga).Mai apoi am aflat ca la ei,in magazinele de desfacere,cand cumperi incaltaminte,ai atat lengh cat si width ca alegere.Super cool..daca nu cumperi on line:-))Anyway am trimis inapoi perechea mare si s-a rezolvat.Dar lenjerie ca la ei,atat ca varietate de stil cat si calitate,unde gasesti in tara?La VS pot sa-mi iau de la cotton la satin sau lace din acelasi loc si atunci,chiar cu taxe de 35%,tot merita(mai ales cand au reduceri :wink: )!
Avatar utilizator
crixy69
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 03 Iul 2005, 03:04
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

eu port masura S, asta am cumparat si de la VS ( lenjerie, tricouri, hanorace, treninguri) si nu am avut probleme, doar din pantaloni a mai taiat ca nu sunt inalta.
crixy
Avatar utilizator
bunny_yammi
User Activ
User Activ
Mesaje: 301
Membru din: 18 Mar 2007, 13:57
Localitate: Hadano
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu am de la VC, dar nu mi s-au potrivit S-ul de la bikini.
eu mai am lenjerii de la Venus si vreau sa zic ca-s foarte multumita de ele. am si costume de baie de la ei.dureaza cam 10 zile pana ajung in tara comenzile.
The only place where dreams are impossible
is in your own mind !
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna fetelor...vreau sami spuneti daca ati comandat de curand (in 2008)d la victoria's secret ,cam in cat timp ajung produsele? si in legatura cu marimile sunt ca la noi?...pentru ca am vazut o gramada d haine dragutze...va multumesc !
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Depinde ce tip de delivery ai ales.Daca standard,in vreo 3 saptamani.Daca rapid,in max. o saptamana.Masurile..cum bine stii,1inch=2,54cm:-)Din experienta proprie pot sa-ti spun ca lenjeria s-a potrivit perfect pe echivalentul US,in schimb bluze,pants si incaltaminte..nu intotdeauna corespund.
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mersi frumos..te pup si bafta la $ :D :*
iubitzica
Mesaje: 12
Membru din: 24 Apr 2005, 11:00
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna...am mai postat nemultumirea mea in legatura cu ultima comanda de la victoria's secret undeva pe forum...dar n-o mai gasesc:P

oricum...here goes again...:) comand de ceva timp de pe VS,mi s-a mai intamplat sa fiu nemultzumita de calitatea produselor...si aici nu ma refer la marimile hainelor,ca astea pot fi schimbate....dar am primit maieutze a caror broderie parea sfasiata la decolteu...nu au putut fi purtate...

Acum vreo luna am primit ultima comanda de pe VS...cizme imitatie de leopard cu finisaje ieftine...care arata ca din IDM,dar mult mai scumpe... un palton de primavara dintr un material care seamana cu sacii aceia maro si vechi daca ii stiti voi si care provoaca mancarimi...o bluza care nu arata deloc ca aceea din poza...un set de lenjerie bikini si sutien la care amrimea S este enorma...

Nu pot sa-mi explic ce s-a putut intampla...dar comanda a fost de cateva sute de dolari si hainele nu pot fi purtate...
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hai k am dat comanda la vs :))).dar ma speriat unu (aduce imbracaminte si incaltaminte de pe multe siteuri din afara) .mia spus ca o sa platesc si taxele vamale si ca sunt cam costisitoare. voi cam cat ati platit?pup
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hum M-am uitat si eu pe lenjerie.com.ro si au unele produse exact ca pe http://www.wholesale-china.net/ numai ca pretul e de 5 ori mai mare. Pe situl chinezesc preturile sunt intre 5 usd si 10 usd iar la situl romanesc de 4-5 ori mai scumpe aceleasi produse :lol:
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adina1 scrie:Hum M-am uitat si eu pe lenjerie.com.ro si au unele produse exact ca pe http://www.wholesale-china.net/ numai ca pretul e de 5 ori mai mare. Pe situl chinezesc preturile sunt intre 5 usd si 10 usd iar la situl romanesc de 4-5 ori mai scumpe aceleasi produse :lol:
Sunt acelasi produse cu adaosul de rigoare ''pur romanesc''
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cand ati primit comanda d la VS acasa.ce alte taxe ati mai platit si cat au costat? pup
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”