Am si eu o problema mare cu un cec la banca Raiffeisen

Discuții despre diferite tipuri de fraudă în Industria Adult și activitatatea de videochat; fraudă cam siteuri, fraudă Vizitatori, Clienți, Modele, Studio-uri, Agenții Onlyfans și așa mai departe! ✋🚫🛑⛔🏛️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
michelexsex
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 17 Iul 2005, 16:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu nu mai fac videochat cam de un an de zile si am primit ultimul cec de la Imlive cam la mijlocul lunii ianuarie [pe 5 ianuarie a fost emis]
Nu l-am dus imediat pentru ca mai aveam de primit si late cecuri si am zis sa se stranga o suma mai mare.
L-am dus chiar la mijlocul lunii inuie=deci se facusera aprox 5 luni de cand fusese emis] si am asteptat pana la sfarsitul lunii august pana sa ridic banii[am avut si nist eprobleme si nu am dat pe la banca.Cand am ajuns acolo,SURPRISE cecul de la Imlive nu fusese incasat ,nu erau banii de pe el in cont,ci numai de la celellate cecuri ,si cand intrebat nu stiau ce sa zica initial,dupa aceeas idioata de la banca[una bruneta,de la sucursala din Iancului] a zis ca vezi doamne ca cecul era expirat.Din cont nu apareau speze luate pe acel cec,cum se procedeaza ,aceasta ma face sa cred ca aia de la banca mint.
AM tot fost pe acolo si am fost dusa cu vorba si nu vor sa-mi de anici act dla mana ,ca nu am incasat cecul,act de la banca corespondenta ca nu a fost incasat cecul ,ca a fost respins.
Am trimis de curand email si la Imlive si mi-au zis ca sa le trimit cecul,eu acum ce sa fac ca in posesia cecului nu am injtrat si nici de la banca nu vor sa-mi dea nici un act,eu cred ca e ceva putred cu cei de la bancas in toata chestia asta.
Ori cineva de la banca a incasat cecul vazand ca suma era mica relativ,ori vacile alea de la banca au pierdut cecul.
NU MAI POT MOR DE NERVI,VOI CE ATI FACE?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in primul rand la banca exista niste borderouri unde ei noteaza cecurile intrate la ei si trimise mai departe,cu seria cecului,suma,data depunerii,etc.Te duci frumos la banca si-i spui aleia sa-ti arate borderoul unde figureaza precum ca cecul a fost depus la ei(in caz ca nu ai luat copie dupa formular,nici eu nu iau),si-i spui ca atunci cand cecul este respins tu trebuie sa platesc bancii niste bani(faxuri,telefoane date,etc),deci ei trebuiai sa-ti ia din cont cateva sute de mii lei,le mai spui si ca vrei cecul inapoi daca el a fost refuzat pt ca era expirat ca tu la randul tau tre' sa-l trimiti de unde a venit.sper sa reusesti.Eu am patit odata chestie aiurea cu niste bani intrati prea devreme si nu am stiut si eu asteptam sa intre.in fine,cert e ca i-am pus pe aia de la banca de au verificat toata luna respectiva pana au dat de urma banilor.Acum depinde si in ce relatii esti cu functionarele,care trebuiesc "intretinute" din cand in cand(intelegi ce vreau sa zic),sa fie mai sociabile si zambitoare.
Scrie răspuns

Înapoi la “Fraude în domeniul Adult”