Fac video chat de cateva zile si am cateva nelamuriri!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
BabyChriss
Mesaje: 1
Membru din: 03 Dec 2007, 15:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am inceput sa fac videochat de cateva zile ...si am cateva nelamuriri.

1: Daca am inceput treaba si mi`am facut un cont de epassporte cand imi vine si (cea mai mare problema a mea) de unde pot scoate banii in secunda in care am cardul ?

2: Care credeti ca e cea mai buna solutie sa astept epassportul sau sa imi cer banii prin cec ?


Va multumesc ...sunt noua si va cer ajutorul ...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
mustaciosul
Mesaje: 49
Membru din: 01 Dec 2007, 22:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Stiu ca esti nerabdatoare sa iti iei banii si e normal sa fie asa, dar trebuie sa astepti cardul intai. Ai mare grija ca vine prin posta normal, nu recomandat, asa ca trebuie sa ai grija sa nu ti-l ia altcineva. Oricum nu are ce face cu el pt ca activarea se face de pe site, dar totusi ai grija!
Banii ii poti lua de la orice ATM in principiu de la orice banca. Eu folosesc BCR-ul si nu am avut probleme in aproape 2 ani. De asemenea poti face cumparaturi cu cardul din orice magazin care are POS.
Asa ca spor la bani ca sa ai ce cheltui!
flavyusik
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2007, 09:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,f bn iti urez succes si sper sa iti mearga.Sa incepem cu prima intrebare.....cardul epassport il vei primii in cam 1luna de zile(dupa ce ai facut comanda) si vei scoate banii de la orice atm(bacomat),prin cec am asteptat f mult sa il primesc si este mai greu(tre sa te duci cu el la BRD sau raiffainsen si acolo te intreaba de unde il ai ...bla bla si astepti 3 saptamani sa primesti banii, DECI NU RENTEAZA).Dupa ce vei primi cardu` trebuie sa itrii cu parola si userul(pe care ti le va trimite siteu` Epassport in email)pe siteul celor de la epass,de acolo iti vei activa cardul.din momentul in care iti vei activa cardul te poti duce sa`ti scoti banii.Atentie este fff important sa primesti userul si parola cardului.Sper sa fii inteles bafta la $$$$$$
avcmodels
Mesaje: 47
Membru din: 19 Iun 2007, 19:24
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sunt nenumarate posturi pe forum despre epassporte ,dar ca idee ,cardul sa-ti vina ,dureaza 5-7 saptamani ,iar ca solutie epassporte e de departe cea mai buna solutie in domeniu .

Bafta la bani !
[img]http://www.avcmodels.com/avc.gif[/img]
www.avcmodels.com - 80% payouts - Epassporte &Wire Transfer
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.Cred ca epassport ul e acceptat de orice bancomat.Eu am scos cam de la orice bancoat mi-a iesit in cale si am si platit cu el prin magazine.Daca stie cineva banci care nu accepta epass sa ma corecteze.
2.asteapta cardul.dupa cecuri stai mult.Vin in aproape 2 saptamani si mai astepti intre 30-45 zile sa le incasezi la banca.
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BabyChriss scrie:Am inceput sa fac videochat de cateva zile ...
Bine ai venit pe forum :) ... si multa bafta in noul tau job. :) :wink:

La intrebarile tale ai primit deja un raspuns ...
ePassporte "THE BEST"...merita sa astepti cardul o luna.

Un mic sfat : Dupa ce primesti cardul..evita pe cat posibil bancomatele Raiffaisen .
Explicatia o ai aici : http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/e ... t6573.html

Te asteptam cu alte intrebari.
:)
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
user123
Mesaje: 27
Membru din: 20 Oct 2007, 22:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

flavyusik scrie:Buna,f bn iti urez succes si sper sa iti mearga.Sa incepem cu prima intrebare.....cardul epassport il vei primii in cam 1luna de zile(dupa ce ai facut comanda) si vei scoate banii de la orice atm(bacomat),prin cec am asteptat f mult sa il primesc si este mai greu(tre sa te duci cu el la BRD sau raiffainsen si acolo te intreaba de unde il ai ...bla bla si astepti 3 saptamani sa primesti banii, DECI NU RENTEAZA).Dupa ce vei primi cardu` trebuie sa itrii cu parola si userul(pe care ti le va trimite siteu` Epassport in email)pe siteul celor de la epass,de acolo iti vei activa cardul.din momentul in care iti vei activa cardul te poti duce sa`ti scoti banii.Atentie este fff important sa primesti userul si parola cardului.Sper sa fii inteles bafta la $$$$$$
trebuie sa trimita ei alta parola si user?nu le folosesc tot pe cele care le am pe site?si cu puncuk care trebuie activat cand vine cardul ce se intapla?multumesc mult si scuze ca am dat asa buzna in discutie :))
flavyusik
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2007, 09:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu face nik de aia suntem aici , sa te ajutam .Nu , normal ca nu vei folosii aceasi parola k la contul de pe livejasmin sau unde lucrezi u ;).Iti vor trimte ei un user si o parola(in mail)cu ea te loghezi pe site`ul de la epass si de acolo activezi cardul(dar asta numai dupa ce ai cardu in mana.pai dupa ce activezi cardu iti poti lua banii din el(de la orice ATM).multa bafta la $$$$
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

flavyusik scrie:Atentie este fff important sa primesti userul si parola cardului.

ASTA SE APLICA NUMAI LA ACCOUNTUL FACUT PE SITE-UL LiveJasmin.
Daca iti faci contul de ePassporte pe alt site (ex: Webcams ,ImLive) .. userul si parola le stabilesti singur. Este adevarat ca ei iti trimit un email cu datele ...dar tu deja stii user name-ul si parola.
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lovareatza scrie:trebuie sa trimita ei alta parola si user?nu le folosesc tot pe cele care le am pe site?si cu puncuk care trebuie activat cand vine cardul ce se intapla?multumesc mult si scuze ca am dat asa buzna in discutie :))


Folosesti acelasi user name de ePassporte pe orice site care lucrezi .
Stai linistita nu iti trimite nimeni altul daca tu ai precizat ca ai deja un account de ePassporte si vrei sa il folosesti pe acela.
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

flavyusik scrie:Nu face nik de aia suntem aici , sa te ajutam .Nu , normal ca nu vei folosii aceasi parola k la contul de pe livejasmin sau unde lucrezi u ;).Iti vor trimte ei un user si o parola(in mail)

flavyusik - nu te grabi sa dai sfaturi generale... nu toata lumea isi face contul de ePassorte avand ca sponsor LiveJasminul.
Sunt site-uri pe care iti poti face singur contul de ePassporte decat ca ii utilizei pe ei ca sponsor , iar linkul folosit pentru a deschide accountul il accesezi de la ei de pe site .In cazul asta ... tu stii deja user name-ul si parola.. pt ca le alegi singur.
In cazul tau, LJ a ales ce user name si ce parola sa folosesti pe ePassporte, dar repet regula nu se aplica la toate site-urile.
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
dali_f
Mesaje: 10
Membru din: 27 Ian 2007, 00:20
Localitate: cluj napoca
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

a rog nu ma bosoroditi, dar eu tot nu am inteles...sunt model pe imlive de doar cateva saptamani imi merge fb dar eu nu stiu cum am sa incasez banii aceia..am ales la modalitate FEdex, vazand ca e diferit fatza de regular mail (iti si extrage 30 usd din cont), dar cum primesc banii, la ce banca trebuie sa merg si ce sa le zic?? e mai bine sa fac epassporte? cat costa?? va rog frumos, nici nu-mi vine sa lucrez ca habar n-am cum voi primi banii, eu am mai lucrat dar la studio, nu pe cont propriu. Ms mult anticipat!
gffcdd
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dali_f scrie:a rog nu ma bosoroditi, dar eu tot nu am inteles...sunt model pe imlive de doar cateva saptamani imi merge fb dar eu nu stiu cum am sa incasez banii aceia..am ales la modalitate FEdex, vazand ca e diferit fatza de regular mail (iti si extrage 30 usd din cont), dar cum primesc banii, la ce banca trebuie sa merg si ce sa le zic?? e mai bine sa fac epassporte? cat costa?? va rog frumos, nici nu-mi vine sa lucrez ca habar n-am cum voi primi banii, eu am mai lucrat dar la studio, nu pe cont propriu. Ms mult anticipat!

Prin Fedex...iti vine cecul acasa la usa. Avantajul fata de regular mail este ca iti ajunge sigur ... si nu se pierde cecul pe undeva pe drum . :lol: :lol:
Dupa ce iti ajunge cecul , te duci frumos si iti faci cont la BRD sau Raiffaisen ... si depui cecul. Astepti 30-45 zile , apoi poti sa iti cheltui bani:)
Nu le zici nimik ... decat ca vrei sa deschizi un cont in $ si sa depui un cec.

Da este mai bine sa lucrezi cu ePassporte ..este mult mai usor.
Te costa 5$ sa iti deschizi contul ( daca iti faci cont cu ajutorul site-ului ImLive cred ca platesc ei cei 5$).... si inca 20$ sa iti trimita cardul.
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
dali_f
Mesaje: 10
Membru din: 27 Ian 2007, 00:20
Localitate: cluj napoca
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

vai aylin, mersic mult de tot:)
acum imi fac cont si pe webcams, si cred ca imi voi face e.pass-ul la ei, la imlive trebuie sa le trimit lor mail si asa, desi pe imlive am deja bani in cont. Dar na, sa vad cum e si cu webcams-ul. Azi a fost depresiv pe imlive, eu mi-am adus membrul de pe fostul site unde am lucrat si cu el merge bine..in schimb azi nu mi-a venit si am facut putin :(:( e plin imlive-ul...
gffcdd
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dali_f scrie: eu mi-am adus membrul de pe fostul site unde am lucrat si cu el merge bine..in schimb azi nu mi-a venit si am facut putin :(:( e plin imlive-ul...
ImLive-ul este destul de plin .. dar este lok pentru toata lumea .
Si webcams-ul este plin ... dar merita sa incerci.
Fiind model nou ..poti sa faci repede cei 45 $ care iti trebuiesc sa iti deschizi contul de epass.
Dupa aceea daca vrei sa mai lucrezi pe el... bine ... daca nu ...asta este ... cel putin te-ai ales cu contul si cardul!
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
dali_f
Mesaje: 10
Membru din: 27 Ian 2007, 00:20
Localitate: cluj napoca
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buun, deci bucurie mare: mi-am deschis prin wbcams cont de epass, mi-au trimis parola (user-ul eu l-am ales), am intrat la ei, intrebari de sigurantza samd... acum intrebarea mea este(mi-au spus ca vor trimite cardul parca): de unde iau ei ce 45 usd sau cat trebuie pt a trimie cardul, si asa?? Dupa ce mi-am activat contul m-am uitat pe webcams, dar desi aveam vreo suta si ceva facuti, nu mi-au extras nimic :roll: de unde isi extrag ei plata cardului/contului ?? mai pe romaneste pe ce bani imi trimit ei cardul|? Aylin? :lol: multumesc anticipat!
gffcdd
dali_f
Mesaje: 10
Membru din: 27 Ian 2007, 00:20
Localitate: cluj napoca
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ah...tocmai ce am citit un post de-al tau mai vechi.. sa selectez 50$ la minimum payment, sa aiba de unde sa-si extraga paymentul e-pass, iar bia apoi sa astept 4-6 saptamani, de la prima plata a webcamsului pe card. dA?AM inteles bine? :)
gffcdd
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dali_f scrie:ah...tocmai ce am citit un post de-al tau mai vechi.. sa selectez 50$ la minimum payment, sa aiba de unde sa-si extraga paymentul e-pass, iar bia apoi sa astept 4-6 saptamani, de la prima plata a webcamsului pe card. dA?AM inteles bine? :)


Aproximativ Da .
Selectezi 50$... trebuie sa faci 55$( 5 opresc ei pentru transfer).
Im momentul in care ti-au intrat bani in cont ... iti faci singura cerere de emitere a cardului (click : Get A Visa Card)...si de atunci in 4-6 saptamami iti ajunge cardul.
Poti folosi contul facut pe webcams ... si pe restul site-urilor pe care stai.
Multa bafta!
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
dali_f
Mesaje: 10
Membru din: 27 Ian 2007, 00:20
Localitate: cluj napoca
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

multumesc mult! pai sigura am cat trebuie, am peste 150, asa ca vinerea asta webcams-ul ar trebui sa-mi puna plata, si sa pot ordona cardul. Sper ca nu ia mai mult de 6 saptamani, desi cum sunt si sarbatorile...
gffcdd
biancageo30
Mesaje: 2
Membru din: 29 Mar 2014, 17:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna,am si eu o intrebare.Cum imi schimb e-mail ul de la activarea contului pe imlive? Va multumesc
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

trimite un email pe info@imlive.com
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”