venituri din videochat declarate sau nu

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shoshonik
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 15 Iul 2005, 09:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

tot citesc de ceva luni anunturile postate aici.si acum ma gandesc,zicea cineva ca o solutie de pf ar fi sa legalizezi contractul cu ei dupa cel traduci la un traducator autorizat.
intrebarea mea este in ce categ. includem videochatul?k nu exista nik care sa ateste existenta lui in legislatia rom sau codul caen.bieninteles ca nici de condamnat nu e ,dar nici legal nu e..legea e facuta cu doua taisuri..dupa lungi discutii cu avocati care mai de care m au sfatuit sa nu declar ..altii sa declar.(cik dk nu declar nau ce sa mi faca,iar daca declar intru in vizorul lor mai usor)eu vreau sa mi fac un pfa dar din cate am aflat pana acum nu e asa simplu cum zic unii aici.cineva zicea ca i-a venit controlul..a verificat licentele la software ..a verificat plata impozitului si sanatate.pai cum se poate sa nu zica ei nimic de videochat?e romania..astia se agata si de cel mai mic detaliu..banuiesc eu ca firma respectivului nu are trecut la obiect de activitate videochat,nu?ceea ce nu s poate..si atunci cum una scrie la ob de activitate si una se face?cine controleaza daca obiectul de activitate al firmei e acelasi cu cel care se face in realitate?si daca vad ca nu corespund..chiar nu se face numic si suntem lasati in pace atata vreme cat platim impozite?nu tu vizite peste vizite ?nu tu investigari d und eprovin banii?o spun pt ca multi dintre noi ,si eu printre ei,primesc banii de la firma...(iar pt cei care au conturi la raiffeisen bank..eu el spun din experienta ca partea cu completarea proveninetei banilor drept cadou e o mare minciuna..mi sa spus ca o firma nu poate face cadou bani ,iar faza cu donatiile este suoer verificata in romania din cauza ca sursa de bani e straina..deci mai bine ceva legat de servicii web .eu de ex asta scriu)
am mai gasit o solutie de pfa cu servii de informatica de exemplu..dar pt asta nu trebuie cursuri ..diplome..sa se vada ca esti in stare sa indeplinesti si sa faci fata obiectului de activitate de p firma sau pfa .nu?
de ce toat lumea zice ca e asa usor?
k mie sincer nu mi se pare deloc o joaca....cand or sa vina astia d la fisc la puricat...
ss
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intradevar...incarcand sa te legalizezi mai rau te legi la cap.
Dar chestiunea asta e cu dus si intors... Daca mataluta investesti bani seriosi intr-un videochat serios atunci risti sa creezi suspiciuni din partea vecinilor si a intermediarilor cu care reusesti sa faci tranzactiile valutare (bancile).
In cazul asta esti nevoit sa te legalizezi, asta daca nu vrei sa pici pe mainile militiei.
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

shoshonik scrie:(cik dk nu declar nau ce sa mi faca,iar daca declar intru in vizorul lor mai usor)

iar pt cei care au conturi la raiffeisen bank..eu el spun din experienta ca partea cu completarea proveninetei banilor drept cadou e o mare minciuna..
si da ............ si nu ............. unii da ........... unii nu.. si treaba merge si va mai merge....
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”