Cele Mai Profitabile Situri?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!

Cele mai profitabile siteuri

LiveJasmin
65
43%
Cams.com
8
5%
Imlive
15
10%
Ifriends
7
5%
Webcams
0
Niciun vot
Xlovecam
8
5%
CamContacts
3
2%
MyFreeCams
19
13%
Xcams
2
1%
Flirt4Free
3
2%
AdultWork
12
8%
Alte siteuri
8
5%
 
Voturi totale: 150
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

bombonik scrie:
WinXPfather scrie:
bombonik scrie: buna referitor la intrebarea ta cum vi se pare minim 3000 p luna p jasmin..........vin cu o complectare da p jasmin eu fac 6500 p perioada....daca vrei dovada ti-o aduc cu placere......kiss si bafta

Hai mai...ati inebunit cu totii? Ce dracu e cu sumele astea? In 3 luni se ajunge la 10000/perioada....cat despre dovezi ...s-a saturat lumea de prelucrari in "paint". Ca sa nu deschid alt topic propun aici postarea celor mai frumoase "opere"...pot fi lucrate in orice soft de editare. Mai propun ca vb (userul vb) sa fie arbitru principal.
ok sper ca nu am deranjat pe nimeni atat eu cat si colegul care a postat suma de 3000 nu am vrut sa sune ca o lauda ci ca o dovada ca in ciuda dipretului unor persoane fata de site-u ala totusi este un site profiatbil si bunicel....cat despre lucrari in paint..colegu cu rusine dar in acelasi timp cu mandrie recunosc ca nu sunt o cunoscatpoare a tuturor programelor...daca vrei poti asista la o perioada de a mea de munca......zi de zi si la sf tragem concluzia amandoi asupra sumei..lol nu ma intelkege acum gresit..si fac banii astia pt ca.eu nu lucres decat cu jasminu....my first love :lol:
PS: ;) :lol:
[/quote]

Revezi ps-ul de la postul anterior :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
man_xander07
Mesaje: 24
Membru din: 30 Iul 2007, 00:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MARKUS scrie:cred ca ar fii fost mai bine daca in loc de CUMTV puneai STREAMRAY..sunt multi care nu stiu ca e unu si acelasi lucru
acelasi lucru este valabil cu Cams.com = Streamray ?? sunt unul si acelasi (mirror)? thanks
man_xander07
Mesaje: 24
Membru din: 30 Iul 2007, 00:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

va rog cine imi poate da si mie linkul paginii de la Flirt4Free, de creare de cont nou? va multmesc!bafta $$$$
Daiquiri_
Mesaje: 11
Membru din: 12 Oct 2007, 02:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

rog din toata inima... poate sa zika cineva sincer kat face pe siteuri??eu am bagat un topik si am zis... dar kiar nu kred nici makar 3000, 6500 nu mai zic... jasminu... eu cel mai mult am facut pe jasmin 1500 la 2 saptamani... si kiar stateam si munceam... si la 2.99 tarif ... o fi bafta??? eu muncesc la fetish d kand m-am bagat pt k nu am fata baby doll d fete... hmm...
va pup
Avatar utilizator
gheishaa
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 14 Ian 2008, 21:43
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dragul meu dai....nu inteleg de ce scri cu "k " in loc de "c"..sincer chiar sunt curioasa de ce incearca oamenii sa inventeze o noua limba romana...dupa parerea mea avem o limba frumoasa fara atatea kk....sorry pentru observatie dar sincer m-a deranjat vizual enorm.....apropo..despre topul de mai sus ..parerea mea este StreamRay , number one ,chiar se fac bani la orice ora ,iar apoi DXlive..mie mi-a mers super ..am incercat si pe jasmine ..groaznic..oricum parerea mea despre jasmin nu-i intemeiata deoarece am lucrat decat o ora....despre alte saituri nu ma pronunt ca nu am lucrat si nu pot sa-mi dau cu parerea despre chestiile pe care nu le cunosc...pup
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

bombonik scrie:
jayxflash scrie:minim 3000$ pe luna pe livejasmin cum vi se pare ?
buna referitor la intrebarea ta cum vi se pare minim 3000 p luna p jasmin..........vin cu o complectare da p jasmin eu fac 6500 p perioada....daca vrei dovada ti-o aduc cu placere......kiss si bafta
Win, nu fi carcotas....s-o fi referit la 6500 de centi... :D
Avatar utilizator
Desiree
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2008, 20:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hmmm si in perioada asta care ar mai fi cele mai profitabile site-uri....k am citit de multe ori k imlive nu mai merge :?
simon20
Mesaje: 6
Membru din: 04 Iun 2008, 21:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

traficul conteaza pentru ca traficul inseamna bani, si aici este un clasament al traficului, multe dintre siteuri nu merg pentru cei din romania pentru k ne bucuram de o faima nemaintalnita in lume. succes

1.livejasmin.com
2.rude.com
3.imlive.com
4.dxlive.com
5.cams.com
6.sexole.com
7.webcams.com
8.camz.com
9.flirt4free.com
10.mycams.com
11.myfreecams.com
12.joyourself.com
13.directsex.com
14.niteflirt.com
15.privatefeeds.com
16.xlovecam.com
17.webcamclub.com
18.camcontacts.net
19.px24.com
20.neoncams.com
Avatar utilizator
Desiree
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2008, 20:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D merci mult pt raspuns :wink:
Avatar utilizator
tonycip
Mesaje: 4
Membru din: 26 Mai 2008, 11:12
Localitate: Canada
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:arrow: Live Jasmin ROCKS !!!
Ghost
Mesaje: 1
Membru din: 15 Iul 2008, 12:37
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ma surprprinde sa vad ca din acest top lipseste un site pe care chiar se fac bani, iar plata se face la saptamana.... Inteleg in oarecare masura egoismul dar oricum mai devreme sau mai tarziu se afla... si nu conteaza pana la urma cate femei sunt online pe un anumit site.. conteaza calitatea lor. Incercati webcams.. Il recomand cu caldura.. lucrez pe el de la inceput... iar ca idee, fara sa stau f mult online fac in jur de 2000$ pe saptamana...
Succes
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Nu fi surprins cum nici ceilalti nu sunt egoisti, dar fiecare are topul sau, asta era si ideea topicului, nici nu poate face un host top obiectiv. Si da, webcams e un site ok....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
pleasurecum
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 24 Aug 2008, 22:24
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1.Cumtv- niste hoti fac chargeback la greu s-a intamplat ca in 2 sap sa ia inapoi 400 $
2.Imlive -e varza au niste reguli varza ,si daca ai noroc de un membru sa scrie e-mailul in chat si te prind idiotii la revedere bani si sesiune banat pe viata .
3.IF .reguli timpite membri cersetori dar daca te prinzi in hora lor poti sa faci ceva bani .
4.LiveJasmin site de cersetori daca se poate te lasa sa faci si free numai sa ai multi clienti ,programul de stat online care listeaza fetele nu merge cu splitcam si daca stai dupa webpage te trimite pe pagina 3-4.
5.Directsex nu primesc modele doar studiouri sunt foarte limitati tech. si nu pot baga multe fete,am inteles de la niste fete ca s-a expirat.
6.Flirt4free. site-ul e in USA si au regulile lor cu tot ce tine copyright etc se fac bani dar o sa fi spionat tot timpul vor exclusivitate daca te prind pe alt site te taxeaza si crede-ma ca te vor cauta pe toate .Ei sunt unguri, cei din america te trimit la rep care se ocupa cu est europa .
Hai bafta ca m-am plictisit .
Avatar utilizator
XtremeStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 15 Aug 2008, 20:20
Localitate: Iasi, Pascani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Vad ca esti nemultumit(a) de regulile de pe majoritatea siturilor de VC , dar is curios ce reguli ar trebui sa fie k sa`ti convina ???? sau e pt intimidarea "adversarului" :p hai sa fim seriosi k regulile nu sunt atat de "tampite" , si daca n`ar exista reguli unde s`ar ajunge ??? pentru cei sau cele ce nu le convin regulile sa stii k fac angajari la toneta de pe colt :D ....

p.s. : lasa`ne cu "aburelile" astea
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pleasurecum scrie:1.Cumtv- niste hoti fac chargeback la greu s-a intamplat ca in 2 sap sa ia inapoi 400 $
2.Imlive -e varza au niste reguli varza ,si daca ai noroc de un membru sa scrie e-mailul in chat si te prind idiotii la revedere bani si sesiune banat pe viata .
3.IF .reguli timpite membri cersetori dar daca te prinzi in hora lor poti sa faci ceva bani .
4.LiveJasmin site de cersetori daca se poate te lasa sa faci si free numai sa ai multi clienti ,programul de stat online care listeaza fetele nu merge cu splitcam si daca stai dupa webpage te trimite pe pagina 3-4.
5.Directsex nu primesc modele doar studiouri sunt foarte limitati tech. si nu pot baga multe fete,am inteles de la niste fete ca s-a expirat.
6.Flirt4free. site-ul e in USA si au regulile lor cu tot ce tine copyright etc se fac bani dar o sa fi spionat tot timpul vor exclusivitate daca te prind pe alt site te taxeaza si crede-ma ca te vor cauta pe toate .Ei sunt unguri, cei din america te trimit la rep care se ocupa cu est europa .
Hai bafta ca m-am plictisit .
Vreau sa te contrazic in privinta ifriendsului- Reguli????Care? LOL Este singurul site in care poti face schimb de adrese de e-mail cu membrii ,al doilea site care ofera 50% procent pentru modele daca lucrezi numai pe If VS jasmin care da acelasi procent pentru toata lumea chit ca sunt zeci de fete care lucreaza numai pe Jas ,singurul site pe care poti avea 50 de ses sau stiu eu cat te duce calculatorul si teava de net , daca nu vrei sa stai pe free poti sta toata viata pe live ( eu nu am stat ever pe free) .Facem o socoteala simpla si atunci ajungem la 17 mii pe luna bani care sunt convinsa ca s-au fct si nu a fost gluma .Hai sa fim seriosi ifriends a avut perioade proaste dar daca-i dai importanta cred ca ramane cel mai tare site ,studiati putin topul site ului si o sa vedeti ca acei bani se fac pe saptamana ,topul pleaca de la 3.500 au fost saptamani in care no1 a plecat de la 7mii aka kiaracamm,supergirl1 ,taylorstevens ,etc.Fiecare site are tips and tricks nu uitati asta .Succes in alegerea siteului potrivit!
angeleyes
Mesaje: 1
Membru din: 06 Apr 2009, 00:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hiya ... Pentru mine cel mai tare site a fost AdultWork . . . Nu a fost saptamana (ca transfer banii la saptamana) sa nu-mi intre 1000$ in cont .. pe luna deci 4000 ... mie mi sa parut destul de bine fata de alte site-uri unde nu reuseam sa fac nici 50 $... Acuma fiecare unde sa obisnuit si undei merge ... ohhh & alt avantaj la adultwork .. ei iti dau 70% ;)
Avatar utilizator
Iubitika
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 26 Aug 2007, 05:38
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

angeleyes scrie:Hiya ... Pentru mine cel mai tare site a fost AdultWork . . . Nu a fost saptamana (ca transfer banii la saptamana) sa nu-mi intre 1000$ in cont .. pe luna deci 4000 ... mie mi sa parut destul de bine fata de alte site-uri unde nu reuseam sa fac nici 50 $... Acuma fiecare unde sa obisnuit si undei merge ... ohhh & alt avantaj la adultwork .. ei iti dau 70% ;)
Bine zici " a fost" ca pentru mine e apoape si ingropat anul asta :(
Avatar utilizator
rebeka
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 173
Membru din: 12 Iul 2005, 20:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare la toata lumea,

Lucrez de aproap 5 ani,iar de-a lungul anilor am incercat multe situri,adica toate cele mentioante de voi pana acum,nu are rost sa le mai repet si eu dar cel care mi-a intrat mie la suflet a fost"NITEFLIRT".Cei care au lucrat si poate mai lucreaza cu el inteleg perfect ceea ce vreau sa spun,eu tind sa cred ca este un site super din toate pct de vedere,nu ai cb,procentul este mai mult decat ok iar banii ..ce sa zic,foarte usor se fac fara prea multa munca,asa ca daca aveti posibilitatea incercati-l cu incredere.Nu ai free,nu ai stress deci,tot ce trebuie este ai profilul pus la punct ,engleza foarte bine si bineinteles nu in ultimul rand experienta.

Bafta multa!
rebeka
capsunica
Mesaje: 42
Membru din: 01 Apr 2008, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am auzit acum ceva timp pe cineva ca lucreaza pe acest site dar am inteles ca a ajutat-o un baiat sa-si faca un cont.Din cate am vazut nu accepta fete din romania.
buna.sunt o fata frumusica si dragutza ca o capsunica:))
need_speed1
Mesaje: 22
Membru din: 14 Mai 2009, 09:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa parerea mea un site care merge foarte bine acum este myfreecams, doar ca trebuie sa ai un pic de rabdare pana te cunosc membrii, traficul e bun, membrii nu sunt asa nesimtiti ca pe alte situri.Succes
djskater
Mesaje: 1
Membru din: 28 Noi 2006, 01:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

myfreecams merge ... dar iti trebuie munca multa ... si cand spun asta spun : FOARTE FOARTE multa munca ... depinde de perioade ... exista trucuri pe care performerii vechi pe cunosc destul de bine!Cat despre membrii ... iti trebuie foarte mult calm...Apropo ...ca sa faci bani pe site ...TREBUIE SA CUNOSTI FOARTE BINE ENGLEZA , nu de alta dar am cunoscul o fata care statea foarte mult online pe site iar intr-o luna a facut pe el doar 420 Tokens (adica 21$).
Cat despre sumele facute pe jasmin .... 3000 $ - 6500 $ va garantez ca sunt adevarate ... dar sincer nu trebuie sa garantam nimik ... iar daca sumele alea nu vor mai exista este doar din cauza acestor performeri care habar nu au cu ce se mananca VC si vad pe un forum ca merge treaba pe un site si hop tzop si el acolo ... si uite asa a ajuns jasminul sa aibe online 1000 de fete si mai mult,NORMAL ca jumatate sunt romance si NORMAL ca majoritatea habar nu au sa lege 2 cuvinte in engleza si NORMAL ca membrii pleaca de pe site ca se satura de atata prostie si cauta altceva!Cat despre vorbe de genul : "site-ul nu merge bine" loooool ma fac sa rad doar ... nu exista asa ceva ... pentru fiecare performer merge altfel ... conteaza caracterul ... conteaza show-ul ... conteaza ce nervi are ... etc ...
Iar pentru cei care vor sa comenteze post-ul meu pot sa o faca cu cea mai mare stima ... pentru ca exista in VC 2 categorii de performeri :
1 ) CEI CARE FAC BANI!
2) CEI CARE PIERD TIMPUL FARA SA CASTIGE UN BAN!

Iar pentru adevaratii performeri : cei care stiu cum sa faca bani doar respect si succes in viitor iar pentru restul completati un CV si cautati de munca in alta parte ... nu in industria numita videochat, aveti sanse sa faceti mai multi bani tragand de paleti prin supermarket-uri...
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu de ce nu reusesc sa creez un cont pe Ifriends?? Pana am completat toate cele, la sfarsit am dat CREATE ACCOUNT...sau cum aparea acolo...Si cica...timp expirat kkt....Si care e faza cu Ifriends ID??? Astept raspunsuri,merci mult !
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”