Videochat de acasa

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
Selene
Mesaje: 4
Membru din: 29 Ian 2005, 13:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0


De mult timp ma bate ideea sa ma apuc sa fac asa ceva, am citit despre videochat am mai vb cu lumea si am aflat cam ce mai intereseaza in mare.
Ceea ce va pot spune din ce am aflat :
****
--Imlive---LiveJasmine--si parca mai erau cateva--- NU mai trimit Bani in RO
stie careva care este problema?

****
Sunt unele sit-uri care fac plata numai prin CEC
Pt cei care nu stiu CeC-ul dureaza cam 1-2 saptamani sa iti ajunga in Ro apoi dupa ce te duci la Banca cu el trebuie verificat si dupa 1 luna primesti banii.
Sfat : alegeti alta metoda de primire a banilor daca ii vreti mai repede.
***
As dori niste situri-uri VERIFICATE care accepta fete -baieti din RO si care trimit banii la SIGUR in RO deoarece pp ca nimeni nu vrea sa lucreze o luna si apoi sa nu vada nci un ban.
****
Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscatoare.

Va multumesc mult si astept intrebari/raspunsuri.
Selene
SoulCams Models Studios wanted
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Selena,
Nu stiu cine ti-a zis tie cum ca imlive si livejasmin nu fac plati in Ro dar sa sti ca e total gresit.Imlive-ul intr-adevar au avut unele probleme in decembrie si au cam intarziat cecurile dar cred ca si-au revenit deoarece am un prieten care acum o saptamana a primit cecul de la ei si asta la o saptamana dupa ce sa incheiat perioada.Livejasmin are acum un mod nou de a face plati:card Epassporte.Cardul se poate folosi la orice ATM care are sigla VISA.Si ambele inca mai accepta modele din Ro.Asta daca nu cumva s-au schimbat regulile intr-o saptamana de cand nu am mai facut un cont. :D Ambele site-uri sunt serioase si in continua dezvoltare.Totusi am un sfat pentru tine.Daca nu ai mai lucrat pana acum in acest domeniu si vrei sa lucrezi,te sfatuiesc sa incepi intr-un studio profesional.Acolo exista oameni care sa te indrume si sa te invete ce sa faci in camera,incepand de la cum sa te imbraci si sa te machezi pana la a purta o discutie in freechat.Sa sti ca aceasta activitate nu se limiteaza la nuditate.Eu as compara-o cu actoria,si cum orice actor a trecut intai printr-o scoala...
Oricum,oricare ar fi decizia ta,Good luck!!!
P.S Daca vrei,iti pot recomanda un studio care lucreaza la nivel profesional pe site cu exclusivitate in romania.
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Contrar la ceea ce spune amicul keen, daca te-ai hotarat sa lucrezi acasa ... eu zic sa mergio pina la capat .... pina la urma din greseli invata omul... iar cum acums unt atitea informatii nu prea mai ai cum sa gresesti.
In concluzie, daca ai posib sa lucrezi acasa iti recomand sa lucrezi acasa... satisfactiile pe care le vei avea vor fi mult mai mari.
Daca ai deja calculator ... cheltuielile nu vor fi mari, o conexiune astral sau rds de 29 de dolari, si in acelasi timp iti recomand sa stai si pe siteuri care trimit banii repede dar si pe cele cu cec, pt ca acolo se fac ceva mai multi bani.
In concluzie poti lucra in acelasi timp de pe acelasi calculator , cu o singura camera pe urmatoarea combinatie de siteuri.

Imlive
Ifriends
Livejasmin
Camcontacts
StreamRay
spread4u
cams4us
joyyourself


MAri succese!
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ericsson pana la urma e decizia fiecaruia dar ca sa fi model de top iti trebuie un pic de scolarizare.De gresit greseste orice om dar daca nu e nimeni care sa-ti spuna unde e greseala,nu ai sa o constietizezi.E adevarat ca pana la urma va invata toate "tips & tricks" despre aceasta activitate dar pana atunci bani mai putin.Pe cand la un studio,invata si e si platita.Si ca sa mai fac cateva comparatii:
acasa:internet prin cablu,webcam fara accesorii,site-uri comune
studio:internet fibra optica,cam digital cu trackerpod si zoomremote,site-uri care lucreaza numai cu studiouri la anumite standarde,suport 24/24.
Si mai sunt avantaje dar ma opresc aici.Decizia apartine fiecaruia in parte. Nu zic ca nu sunt avantaje si lucrand de acasa.Nu mai imparti banii cu nimeni,nu ai sefi,programul ti-l faci singur.Dar daca nu ai cel putin cam digital,e aproape inutil sa incepi ceva de acasa deoarece membru platitor va avea de ales intre foarte multe modele,care la acelasi pret, ofera si calitatea imaginii.
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Cine spune ca acasa nu poti avea o camera k-lumea. Un intel CS630 care nu costa mai mult de 150 de dolari , combinat cu un camzoomer , da aproximativ aceasi imagine cu un canon din acela cu traker pod, acela costa 1000 de euro.
Acum , cum bine spui ...parerile sunt impartite.
In bucuresti sunt putine studiouri serioase, oar riscul de a lucra si de a nu iti lua banii este de 70-80%, destul de ridicat zic eu
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu nu am zis ca nu se poate,dar 150$ +39.95$ camzoomer,ca altfel nu te lasa site-ul sa-l folosesti din cauza unei benzi albastre care apare pe fereastra de stream,sunt aproape 200$ care chiar daca si permite va avea unele retineri sa-i investeasca.In al doilea rand conexiunea la internet.Ca sa ai calitatea imaginii dorite,chiar daca ai cam digital,tre' sa-l conectezi prin intermediul unei placi de captura,altfel vei avea imaginea buna dar nu si viteza de refresh.Crezi ca degeaba se cere 1Mb upload?!O camera digitala mananca foarte multa banda.O conexiune de 29$(rds sau astral) are viteza de pana la 256kbps,dar acesti 256 se impart in mod egal impreuna cu alte 7 calculatoare.8 ip-uri formeaza o retzea la care se impart acesti 256kbps,care transformati in viteza de download/upload inseamna maxim 39.5 kb.
Diferenta dintre camzoomer si un trackerpod este ca pan&tilt -ul de la soft nu functioneaza decat daca dai zoom intai.Iei zoom-ul nu mai poti sa misti cam-ul pe cand cu trackerpodul misti si cu zoom si fara.Asta pe incercate. :) Ideal e sa folosesti trackerpod si camzoomer la un loc.
Eu personal cunosc multe modele care au renuntat la studio si au inceput de acasa.Dupa cateva luni le parea rau.Si nu numai din cauza detaliilor tehnice.La ultimul cec care l-am depus ptr incasare,ptr 189$ a trebuit sa stau peste 30 min sa dau declarati peste declarati despre sursa banilor :(
Eu nu zic "duceti-la primul care va ofera marea cu sarea " insa intr-un studio bun se fac mult mai multi bani decat acasa.Daca cauti gasesti.As vrea sa ma contrazica cineva.
OffTopic:mersi ptr avatar :D
Vizitator
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As dori daca puteti sa va uitati si la celalat topic pus de mine si daca mai puteti sa faceti niste completari mi ar fi de mare ajutor.
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

iarasi contrar la ceea ce spui :) si eu cunosc foarte ,ulte modele care au plecat din studiouri .. si se intreaba si acum de ce nu au plecat mai devreme.
Iti spun eu cu putin simt artistic .... poti face minuni cu orice camera web ce are un sensor CCD, recent am vazut la o amica o camera web adusa din china, a dat pe ea 10 euro sau ceva de gemul asta .... si care se vedea ceva mai bine ca panasonicul meu bagat prin placa de captura .... dar deh ... o bibilea de iti era mai mare dragu sa te uiti la ea.

Asa dar ....daca ai un calculator .. poti incepe sa cistigi bani singur de casa cu cel mult 300 de dolari.

Nu zic ... mergi intr-un studio .. inveti .. dar un are rost sa faci pe acolo purici mai mult de o luna, asta daca iti place .. si vrei sa faci ceva, daca vrei sa mergi prin studiouri .. e in regula .. sunt o gramada care platesc si la ora .... dar nu rezolvi mare lucru ..pleci la sf zilei cu 15-20 de dolari .... adaca esti platit la ora ....pe care acasa ii poti face cu ochii inchisi in 10 minute ( nu zic ..d epinde si de noroc).

NU o lua ca pe ceva personal... dar consider ca in afar de 2-3 studiouri care sunt cu adevarat profesionale ... in rest ... nici nu ar trebui sa se numeasca studiouri ....este un standard mult prea ridicat.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
BestStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Mar 2005, 21:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Adevar graiesc.Este alegerea fiecaruia sa faca ceea ce vrea asta include si CEEA CE ARE INTRE PICIOARE ,urasc proprietarii de "studiouri" care au comportament de PROXENETI dar doamne'ajuta ca exista ei pentru ca atunci cand un model ajunge intr-un studio pro vede si simte diferenta.Eu sunt inca stupefiat de modelele bune si bunicele care ishi pierd vremea prin cocini de porci.Nu vreti sa auziti ce povestiri am auzit din diferite locatii atzi ramane stupefiati sa auziti tratamente conditii si asa mai departe.
Avatar utilizator
BestStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Mar 2005, 21:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ericsson sunt trak pod-uri mai ieftine si mult mai bune decat the expencive part of the brand vezi SUNAPK AP200.Iar eu sunt fan Sony cand este vorba de Brand de cam .
Avatar utilizator
passion
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Mai 2004, 14:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna ziua !
am si eu un micutz studio..doar 6 fete..au fost mai multe dar...fiecare si-a gasit o cale in viata..unele si-au deschis singure propriul studio(dar am ramas reprezentantul lor) altele sau casatorit si au plecat prin tari straine...
pe fiecare in parte le-am ajutat...
ca si tine ma intreb cum pot modele bune sa lucreze in studiouri unde sunt foarte prost tratate...am si eu 2 fete care mi-au venit din alte parti...nu mi-a venit sa cred prin cate au trecut... :oops: :(
la mine le este foarte bine...nu sunt conditii de super lux dar au liniste...si mai ales incredere si siguranta :)
iti doresc multa bafta in continuare...
have a great life!
Ana
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 27 Mai 2005, 21:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna. Succes cu studiourile, eu raman acasa. :lol: Dar ar fi interesant daca vreunul din voi ar avea chef, asa, ca fapt divers, sa povesteasca mai pe larg la ce se refera cand spun lucruri ca "ce patesc fetele acolo". Ce e in acele studiouri de fapt si de drept?
Intreb pentru ca daca voi vorbiti de proxenetism, de inselarea unor pustoaice nimerite accidental in activitatea asta (cand zic pustoaice nu ma gandesc ca ar fi minore, sper ca nu se practica si de astea), atunci asta ne afecteaza intr-un fel sau altul pe toti. Ganditi-va la articolele deziformatoare care apar in presa, ganditi-va ca 90% dintre fete nu au curajul sa zica unde lucreaza, pentru ca sunt taxate imediat ca ceva ceea ce nu sunt. Ganditi-va ca pe termen scurt e in avantajul vostru, ca patroni sa prindeti o fata de care si-au batut unii joc, care o sa fie fericita ca ii oferiti sandwich-uri si apa minerala si un orar decent si banii la timp s.a.m.d. Dar pe termen lung existenta unor studiouri cu faima negativa le va afecta si celor bune imaginea.
Avatar utilizator
passion
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 25 Mai 2004, 14:01
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Traducator scrie:Buna. Succes cu studiourile, eu raman acasa. :lol: Dar ar fi interesant daca vreunul din voi ar avea chef, asa, ca fapt divers, sa povesteasca mai pe larg la ce se refera cand spun lucruri ca "ce patesc fetele acolo". Ce e in acele studiouri de fapt si de drept?
Intreb pentru ca daca voi vorbiti de proxenetism, de inselarea unor pustoaice nimerite accidental in activitatea asta (cand zic pustoaice nu ma gandesc ca ar fi minore, sper ca nu se practica si de astea), atunci asta ne afecteaza intr-un fel sau altul pe toti. Ganditi-va la articolele deziformatoare care apar in presa, ganditi-va ca 90% dintre fete nu au curajul sa zica unde lucreaza, pentru ca sunt taxate imediat ca ceva ceea ce nu sunt. Ganditi-va ca pe termen scurt e in avantajul vostru, ca patroni sa prindeti o fata de care si-au batut unii joc, care o sa fie fericita ca ii oferiti sandwich-uri si apa minerala si un orar decent si banii la timp s.a.m.d. Dar pe termen lung existenta unor studiouri cu faima negativa le va afecta si celor bune imaginea.

buna!

exact la tot ce ai enumerat mai sus ma refer...
am o fata care acum 1 ani a lucrat intr-un alt studio...si mi-a povestit foarte multe...fetele erau obligate sa se culce cu seful...si chiar cu prieteni de-ai lui...nu mi-a venit sa cred ce mi-a povestit :cry:
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

ca in orice padure, si in cea a studiourilor exista uscaturi ... poate nici mai multe nici mai putine ca in alte domenii ... totul este sa privesti cu atentie unde si cu cine lucrezi

pentru o fata care incepe sa lucreze acum poate fi mult mai avantajos sa lucreze acasa in colaborare cu un studio care ofera comisioane peste 60-70%, calculator, camera, net, conturi, incasari de bani, etc ...
Avatar utilizator
Troublesome
Mesaje: 20
Membru din: 13 Ian 2005, 07:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"passionfetele erau obligate sa se culce cu seful...si chiar cu prieteni de-ai lui...nu mi-a venit sa cred ce mi-a povestit :cry:
Daca te obliga profesorul la facultate sa te culci cu el ca sa iti dea un 8 , sau nu-stiu-care inginer ca sa te angajezi secretara la firma lui amarata, daramite un "patron de studio" ?!
I feel it in my fingers.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Eu zic ca oricine isi poate da seama de seriozitatea unui studio si de modul in care se lucreaza acolo, inca din primele zile, idiferent daca ai sau nu experienta in acest domeniu.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Pentru cei ce is foarte noi...nu prea cred sad eyes,pentru ca nu au cu ce compara,pot exista situatii in care treaba pare serioasa si sa nu fie.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

passion scrie:
Traducator scrie:Buna. Succes cu studiourile, eu raman acasa. :lol: Dar ar fi interesant daca vreunul din voi ar avea chef, asa, ca fapt divers, sa povesteasca mai pe larg la ce se refera cand spun lucruri ca "ce patesc fetele acolo". Ce e in acele studiouri de fapt si de drept?
Intreb pentru ca daca voi vorbiti de proxenetism, de inselarea unor pustoaice nimerite accidental in activitatea asta (cand zic pustoaice nu ma gandesc ca ar fi minore, sper ca nu se practica si de astea), atunci asta ne afecteaza intr-un fel sau altul pe toti. Ganditi-va la articolele deziformatoare care apar in presa, ganditi-va ca 90% dintre fete nu au curajul sa zica unde lucreaza, pentru ca sunt taxate imediat ca ceva ceea ce nu sunt. Ganditi-va ca pe termen scurt e in avantajul vostru, ca patroni sa prindeti o fata de care si-au batut unii joc, care o sa fie fericita ca ii oferiti sandwich-uri si apa minerala si un orar decent si banii la timp s.a.m.d. Dar pe termen lung existenta unor studiouri cu faima negativa le va afecta si celor bune imaginea.

buna!

exact la tot ce ai enumerat mai sus ma refer...
am o fata care acum 1 ani a lucrat intr-un alt studio...si mi-a povestit foarte multe...fetele erau obligate sa se culce cu seful...si chiar cu prieteni de-ai lui...nu mi-a venit sa cred ce mi-a povestit :cry:


Scuza-ma Passion dar prietena ta a fost chiar nesabuita daca a stat 1 AN intr-un asemenea studio. Oricum am invatat din experienta ca fiecare poveste are cel putin 2 fete iar adevarul de cele mai multe ori este intotdeauna diferit.
Intradevar au existat si probabil vor mai exista o sumedenie de studiouri in care se practica minunatii. Dar in aceeasi masura sunt o gramada de studiouri serioase care au probleme diverse din cauza fetelor.
Nu are rost sa exemplificam, dar sunt de parere ca in viitor cei mai buni vor rezista iar cei care inca mai umbla cu "invarteli si tampenii" vor disparea sau vor fi fortati sa termine cu tampeniile pentru ca altfel nu vor exista.
Intr-un final se va ajunge exact ca in state, vor exista 2 tabere mari si late, modele care vor lucra de acasa pe siteurile de amatori si studiouri profesioniste care vor lucra in exclusivitate cu siteuri profesioniste cu pretentii.
Nu cred ca vor mai exista studiouri care isi vor pune modelele pe siteurile unde ele isi pot creea singure cont daca doresc acest lucru.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

2ONCAM scrie:Pentru cei ce is foarte noi...nu prea cred sad eyes,pentru ca nu au cu ce compara,pot exista situatii in care treaba pare serioasa si sa nu fie.
Sunt de parere ca orice om care vrea sa isi inceapa o cariera sau sa inceapa o activitate, mai intai se informeaza nu ?
In ultimul timp exista oferta mare de studiouri si cerere mica de modele, orice incepator daca s-ar informa 2-3 ore accesand internetul sau deschizand un ziar ar gasi cel putin 10 studiouri din care sa aleaga, nu ?
Si daca ar avea rabdare sa mearga la interviu in toate aceste studiouri cu siguranta va realiza ceea ce este serios si ceea ce nu este.

Acum pot sa te intreb cate studiouri neserioase cunosti personal? pentru ca eu sincer nu am avut ocazia sa ii intalnesc.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

''Intr-un final se va ajunge exact ca in state, vor exista 2 tabere mari si late, modele care vor lucra de acasa pe siteurile de amatori si studiouri profesioniste care vor lucra in exclusivitate cu siteuri profesioniste cu pretentii.'' probabil ca asa se va intampla,si va fi un lucru bun din punctul meu de vedere,deoarece vor fi intodeauna barbati care vor sa vada showuri profesionale la super calitate,precum si barbati care se simt mai degraba atrasi de ideea de amateurs from home,deci clienti vor fi pentru toata lumea si fiecare va avea un loc bine stabilit si probabil mai profesionist in ceea ce face.
Avatar utilizator
sweety2dye
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iul 2005, 11:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! :D
Si pe mine ma intereseaza sa fac video chat de acasa si va rog sa ma ajutati cu sfaturi in alegerea unei webcam cat mai performanta si accesibila ca pret.
Si daca se poate niste siteuri pe care voi le considerati a fi o alegere excelenta pentru o novice.
Va multumesc anticipat!
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Iti recomand pt inceput in logitech pro4000, sau in intel cs630 sau cs 431, am vazut ac sunta nunturi in zona de anunturi a siteului unde le poti lua relativ ieftine.

Siteuri pe care sa incepi ti-as recomanda pt inceput Livejasmin, Joyyurself, ifriends, Imlive.

Evident o sa le ieipe rand ca sa te obisnuiesti cu ele
Te astept cu alte intrebari daca mai ai alte nelamuriri.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”