Probleme pe imlive...

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
robert^ciupanezu
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 13 Iun 2005, 07:56
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sal all,
De ceva vreme imlive a recurs la aceasta schimbare "flash-ul".Aceasta metoda se pare ca a adus numai batai de cap modelelor si membrilor.
Sunt f multi membrii care nu se pot conecta in prv.Nelamurirea mea ar fi daca se lucreza simultan pe jasmin si imlive ar periclita cumva conectarea membrilor din imlive,ceea ce nu as crede,dar totusi...
Cine detine ceva info. despre aceasta problma il asteptam cu bratele deschise.
VA MULTUMESC ANTICIPAT [/img]
ciupanezu`
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare!

Si eu ma confrunt cu aceleasi probleme pe ImLive!Si din intamplare lucram simultan si pe Jasmin si Joy(care deasemeni foloseste Flash).

Sunt sigur ca nu pericliteaza in nici un fel conexiunea pe ImLive doar ca ai nevoie de mai multa banda ca pana acum.

Chiar astazi am inceput sa citesc cateva tutoriale de pe Macromedia legate de calculul de banda necesara la un anumit numar de fps si la o anumita rezolutie folosita.

Am sa revin cu un post cand am sa am un material finalizat pe aceasta tema.



Sa auzim de bine!
vb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 13 Dec 2004, 03:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Flash ul , si mai ales versiunea de la jasmin si imlive, mananca mult down si upload, daca nu ai banda mare nu faci nimic, banda mare de down si up, vei pierde toti clientii, la o sesiune ai nevoie de cel putin 384 down si 256up.
Asigura transferul asta si o sa ai membrii buluc :wink:

Numai bine!
Avatar utilizator
robert^ciupanezu
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 13 Iun 2005, 07:56
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dorian scrie:Salutare!

Si eu ma confrunt cu aceleasi probleme pe ImLive!Si din intamplare lucram simultan si pe Jasmin si Joy(care deasemeni foloseste Flash).

Sunt sigur ca nu pericliteaza in nici un fel conexiunea pe ImLive doar ca ai nevoie de mai multa banda ca pana acum.

Chiar astazi am inceput sa citesc cateva tutoriale de pe Macromedia legate de calculul de banda necesara la un anumit numar de fps si la o anumita rezolutie folosita.

Am sa revin cu un post cand am sa am un material finalizat pe aceasta tema.




Sa auzim de bine!
MERCIK MULT PT RASPUNS !
ciupanezu`
Avatar utilizator
robert^ciupanezu
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 13 Iun 2005, 07:56
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vb scrie:Flash ul , si mai ales versiunea de la jasmin si imlive, mananca mult down si upload, daca nu ai banda mare nu faci nimic, banda mare de down si up, vei pierde toti clientii, la o sesiune ai nevoie de cel putin 384 down si 256up.
Asigura transferul asta si o sa ai membrii buluc :wink:

Numai bine!
MERCIK PT RASPUNS !
ciupanezu`
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu stau doar pe imlive si ifriends si membrii nu se pot conecta in video si se cara....mai insista unii dar se plictisesc sa tot dea refresh:(..se gasira ei sa bage flash dupa atatia ani:(:(:(
kissy555
Mesaje: 6
Membru din: 31 Mar 2006, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna la toata lumea:) Si eu am probleme pe Imlive de la inceputul acestui cec, la fel nu se pot conecta. dau OK si dispar sau dupa 2-3 min. dispar din vid(:. Am zile fara un cent pur si simplu pustiu sau nu intra nimeni nici pe chat nici in vid 3-4 ore dupa care unul dupa altul si iar pustiu. Nu stiu ce se intampla dar stau numai pe Imlive pt. ca numai pe el lucrez si tot nu merge. Mai este o ciudatenie, cand dau refresh in unele zile este ok in altele imi zice ca sunt probleme cu internetul si close. In conditiile netul mergea super. Puteti sa mi spune ti ce se intampla? Ce as putea sa fac sa mearga mai bine? Sunt tare necajita(:.
Multi pupici si mercik:)
Avatar utilizator
Troublesome
Mesaje: 20
Membru din: 13 Ian 2005, 07:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Toate fetele au problema asta.Habar nu am nici eu ce poti face, daca poti face ceva.Rabdare si nervi de otel? :lol:
I feel it in my fingers.
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

m-am saturat de problemele de la imlive...ei chiar nu-si dau seama ca situ merge ca dracu'?pierd membrii pt ca nu reusesc sa conecteze,cand se conecteaza se blocheaza video dupa cateva minute...ce l-a trebuit ma nene flash?voi ati reusit sa-in dati de cap ca eu deja cedez nervos :( :(
siner
Mesaje: 33
Membru din: 19 Ian 2006, 19:03
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am pus intrebarea asta la forum pe imlive la "general" si am facut copy si paste cu 3 clienti care au intrat si au iesit imediat intrebandui ce se intampla... cs doar au mutat discutia de la "general" la "tips" (nu am inteles de ce) fara sa dea un raspuns.... dupa cateva ore am primit 2 raspunsuri de la 2 modele care spuneau ca e normal si ca toti clientii fac asta... am zis ca asa o fi. a doua zi am primit si raspuns de la cs: If you would li9ke cs to check if your room is working you may post in the customer service forum :)
ce sa inteleg? ca nu prea ii intereseaza astfel de probleme? in ultima vreme din 5 clienti poate 1 reuseste sa ramana in video.... sunt sigur ca in momentul cand vine cineva de la cs in camera e totul ok....
singura speranta e ca se impiedica cineva de la cs de problema asta din gresala si se rezolva pana la urma...
in rest fir intins :roll:
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si la mine a venit cs si m-a verificat online...normal ca totu' era ok,ma misc,etc.....dar cand intra membru,dupa 20 de sec nu ma mai misc...e aiurea rau de tot:(
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Recunosc, pentru prima data de cand lucrez cu ImLive, incep si eu sa ma indoiesc de tehnicii lor ... si noi am testat si totul merge perfect ... dupa care iar se deconecteaza membrul in primele secunde ... si asta si cu si fara Jasmin :))
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

e varza rau de tot imlive....acum 2 seri am pierdut o gramada de memberii....in seara asta la fel....stau si ma aburesc cu ei in chat ca nu reusesc sa intre in video...ce o fi in capu' astora de la imlive ma nene?chiar nu realizeaza ca pierd o carca de bani cu problemele de la site?forumu e plin de plangeri in fiecare seara(au am un car de nervi)...si ei o tin pe-a lor,ca incearca sa o rezolve?cand?ca m-am saturat sa nu mearga,sa pierd membrii si sa ma scoata tam nesam din video....
Avatar utilizator
Nemessis
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2006, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ma indoiesc sincer ca problema este in general din cauza bandei de net. Ganditi-va la altceva:

- ImLive foloseste mai mult ca sigur ultima versiune de flash
- Modelele nu au intotdeauna ultima versiune de flash
- Membrii nu au intotdeauna ultima versiune de flash

Procedati astfel:

Dati uninstall la versiune curenta de flash.
Stergeti fisierele .tmp din folderul /Temp
Stergeti cache-ul browserului
Instalati flash player 8 de la adresa http://www.adobe.com/shockwave/download ... omoid=BIOW
In cazul in care membrii se plang ca nu le apare chatul punet-i sa dea click dreapta pe locul unde ar trebui sa fie imaginea. Daca nu scrie jos "About Macromedia Flash 8" si scrie o alta versiune anterioara, ii trimiteti pe pagina de mai sus sa isi faca upgrade la Flash Player.
Romanian Security Team
--> http://rstcenter.com <--
robin_hood
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 12 Ian 2006, 12:15
Localitate: Always on top
Has thanked: 0
Been thanked: 0

AU trecut de la FCS la FMS... in fine
faza e ca ambele site-uri au inceput sa ceara o groaza de banda pentru upload.
E posibil sa mai fie o problema de routare la ei ambele site-uri folosesc clustere nu servere.
solutzie locala e sa mai tragetzi de banda putzin. sorry... nu am veshti bune.
eventual incercatzi sa folositzi splitcam-ul in versiunea "curata" care nu mai trimite un stream aiurea
Lady_L
Mesaje: 6
Membru din: 30 Aug 2006, 22:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare
De cand am reinstalat windows-ul nu mi se mai deschide camera pe imlive. Am incercat toate sfaturile de pe aici cat si cele trimise de customer service. Va atasez 2 printscreenuri in speranta ca mai are cineva vreo idee.
Va multumesc anticipat

http://img148.imageshack.us/img148/4723/problemahk7.jpg
http://img201.imageshack.us/img201/3544 ... ma2tx9.jpg
Avatar utilizator
realboy
Mesaje: 30
Membru din: 15 Iul 2005, 00:58
Localitate: Barlad
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Se foloseshte Macromedia Flash server ,tot timpul se face upload ,,chiar shi cand nu ai membru in video (depinde de interfatza clientului cum e setata in flash ).Tot Traficul trece prin server-ul video care este la site-ul mama ,de obicei folosesc varianta aceasta site-urile din Europa de Vest ,,unde de exemplu in Olanda este nod-ul informational shi net-ul cel mai ieftin ,xcams,,islive,,etc,,all the sites with flash video .
Varinata aceasta sa ales deoarce clientul se conecteaza rapid ,,shi nu prea trebe setari suplimentare.Nu trebe sa downloadezi soft aditzional ,,gen camcontacts .Unde acolo se realizeaza conexiunea IP client to IP client .
Va recomand sa instalatzi mxjavaxp in loc de java runtime ,pentru a evita unele neplaceri .
madalina_wow
Mesaje: 2
Membru din: 15 Apr 2007, 23:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sal...
si eu am intampinat cam aceeasi problema
in urma reinstalarii windows-ului ,nu am mai putut deschide camera pe imlive

am vb cu cei de la cutomer service..mi-au spus sa instalez Flash 9 si sa urmez pasii:Delete Cookies,Delete Files,Clear History....

dar problema nu s-a reglementat
va rog am nevoie de sfauri

http://img180.imageshack.us/img180/7900/42047867hb5.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/9254/e2co2.jpg

http://img145.imageshack.us/img145/5969/e3ec3.jpg


http://img180.imageshack.us/img180/8119/e4ri2.jpg

ms anticipat
Avatar utilizator
Ashley111
Mesaje: 15
Membru din: 09 Apr 2007, 12:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si mie mi mergea Imliive greu inainte, dar au postat de cateva saptamani ca au facut 'major changes' si de atunci nu mai am probleme, ultimul flashplayer este versiunea 9.
Pentru eroare la IE cred ca ar trebui sa reinstalezi Internet Explorer 6 sau sa fol ceva fixing tools, nu cred ca eroarea este de la imlive, oricum pt Jasmin merge sa folositi mozilla ceea ce rulez pt ca merge mult mai bine decat IE, sper sa se poata si pt Imlive in curand.
What goes around comes around.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”