Probleme legate de plati 2018

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!

Ce metode plata considerati ca sunt viabile?

Chestionarul s-a închis pe data de 12 Mai 2018, 18:55

Wire transfer
3
14%
Check
1
5%
Paxum
7
32%
epayments
2
9%
Cosmo
5
23%
paypal
2
9%
EFT
0
Niciun vot
External withdrawal
1
5%
altele
1
5%
 
Voturi totale: 22
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 19:38 In setari gasesti optiunea sa dezactivezi codurile
Mai trebuie sa si functioneze :))))) Ca sa dai disable la coduri trebuie sa confirmi cu un cod pe care ei ar trebui sa il trimita prin email instant. Ceea ce..repet.. nu se intampla.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 19:05 Pe mfc banii au intrat in repayments pe 16 doar can mai tarziu cu cateva ore fata De cum intra pe. Firstchoice
Vrei spui epayments corect?
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Sunt foarte curioasa daca cineva a primit cardul Cosmo si daca a si reusit sa incaseze vreun ban.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:03 Sunt foarte curioasa daca cineva a primit cardul Cosmo si daca a si reusit sa incaseze vreun ban.
tocmai mi-aui intrat bani in cosmo . am activat carul si am scos , merge ok
These users thanked the author MassEffect for the post (total 2):
mediachatstudio (27 Apr 2018, 21:45) • Anna89 (29 Apr 2018, 02:38)
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 20:57
MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 19:05 Pe mfc banii au intrat in repayments pe 16 doar can mai tarziu cu cateva ore fata De cum intra pe. Firstchoice
Vrei spui epayments corect?
da epayments
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:17
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:03 Sunt foarte curioasa daca cineva a primit cardul Cosmo si daca a si reusit sa incaseze vreun ban.
tocmai mi-aui intrat bani in cosmo . am activat carul si am scos , merge ok
dupa ce perioada de timp ti-a ajuns cardul cosmo in cutia postala? Ma bucur enorm sa aud si vesti bune!!!!
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:47
MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:17
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:03 Sunt foarte curioasa daca cineva a primit cardul Cosmo si daca a si reusit sa incaseze vreun ban.
tocmai mi-aui intrat bani in cosmo . am activat carul si am scos , merge ok
dupa ce perioada de timp ti-a ajuns cardul cosmo in cutia postala? Ma bucur enorm sa aud si vesti bune!!!!
cardul facut pe 18 a ajuns pe 20sau b21 nu mai satiu exact , a venit rapid rau
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:49
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:47
MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:17

tocmai mi-aui intrat bani in cosmo . am activat carul si am scos , merge ok
dupa ce perioada de timp ti-a ajuns cardul cosmo in cutia postala? Ma bucur enorm sa aud si vesti bune!!!!
cardul facut pe 18 a ajuns pe 20sau b21 nu mai satiu exact , a venit rapid rau
wow! cineva acolo sus te iubeste!!! eu pe 22 am facut contul pe cosmo, si am doar mesajul cu " your account was succesfully verified". Sper ca nu mai tre sa astept vreun altfel de email ci doar un miracol in cutia postala :))))). Ma bucur sincer ptr tine! Spor la banuti!!!
These users thanked the author mediachatstudio for the post:
MassEffect (27 Apr 2018, 21:54)
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:54
MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:49
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:47

dupa ce perioada de timp ti-a ajuns cardul cosmo in cutia postala? Ma bucur enorm sa aud si vesti bune!!!!
cardul facut pe 18 a ajuns pe 20sau b21 nu mai satiu exact , a venit rapid rau
wow! cineva acolo sus te iubeste!!! eu pe 22 am facut contul pe cosmo, si am doar mesajul cu " your account was succesfully verified". Sper ca nu mai tre sa astept vreun altfel de email ci doar un miracol in cutia postala :))))). Ma bucur sincer ptr tine! Spor la banuti!!!
sarumana, spor si tie
These users thanked the author MassEffect for the post:
mediachatstudio (27 Apr 2018, 22:01)
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Intr-un final a sosit email cu tabelul de coduri ptr transferurile mele. Am reusit sa trimit banii pe external card. Va tin la curent cat de rapid vor intra banii in ING. O seara faina va urez si succes tuturor.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
alina.maria
Mesaje: 3
Membru din: 07 Mar 2016, 18:28
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna, care este cea mai buna metoda de plata , pentru x love si cb ? va multumesc
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 22:37 Intr-un final a sosit email cu tabelul de coduri ptr transferurile mele. Am reusit sa trimit banii pe external card. Va tin la curent cat de rapid vor intra banii in ING. O seara faina va urez si succes tuturor.
Nu sunt familiarizata inca cu paxum, insa intreb si eu : lista aceea de coduri nu e aceeasi de fiecare data ? Sau se modifica la fiecare transfer pe care vrei sa il faci pe external card?
Eu am primit bani in paxum saptamana trecuta si i am dat External card pt suma de acolo . A doua zi ii aveam in cardul de la BRD. In acceasi seara cineva spunea aici ca are card BRD , a incercat aceeasi operatiune pe el si nu a functionat. I a scris lui Octav , si i a spus ca BRD ul si BCR ul (parca) au scos aceasta metoda de transfer direct pe card...
M am gandit atunci sa merg sa fac un cont pe pfa la ING ca se scria pe aici ca EFT dureaza cateva ore si Wire 2-3 zile. Dupa care iar a zis cineva ca nu merge neam EFT pt ING.
Nu mai inteleg nimic si nu mai stiu ce as putea face pt a reusi sa scot banii
La jasmin am facut wire direct in contul deschis pe pfa in Euro si a durat 6 zile sa ii primesc...as fi vrut o metoda mai rapida . Cu toate astea I am primit ....
Acum ma intreb daca la BRD sau ING inca mai sunt acceptate plati din industria asta macar prin paxum cu wire sau de pe siteuri direct .
Stiti ceva de asta ?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pana la urma e ok sau nu Paxum? Ca m-am zapacit. Ba au intrat, ba nu, ba rulz, ba sux. Parca suntem in Matrix si nu reusim sa ne debifam de la viata. Ce dreac de coduri e alea? E mai multe??? 2018 e un an de pomina!!! Mi-as dori o experienta pe Marte. Cred ca mi-ar fi mai familiara.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:17
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:03 Sunt foarte curioasa daca cineva a primit cardul Cosmo si daca a si reusit sa incaseze vreun ban.
tocmai mi-aui intrat bani in cosmo . am activat carul si am scos , merge ok
Buna,

Pe ce data ti a trimis siteul banii in cosmo? Ca eu ii am trimisi de luni si in contul cosmo nu vad nici un leu. Merci frumos
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Ana33 scrie: 29 Apr 2018, 09:16
MassEffect scrie: 27 Apr 2018, 21:17
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 21:03 Sunt foarte curioasa daca cineva a primit cardul Cosmo si daca a si reusit sa incaseze vreun ban.
tocmai mi-aui intrat bani in cosmo . am activat carul si am scos , merge ok
Buna,

Pe ce data ti a trimis siteul banii in cosmo? Ca eu ii am trimisi de luni si in contul cosmo nu vad nici un leu. Merci frumos
vineri seara au intrat la mine , dar pe streamate am cont de studio
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 22:37 Intr-un final a sosit email cu tabelul de coduri ptr transferurile mele. Am reusit sa trimit banii pe external card. Va tin la curent cat de rapid vor intra banii in ING. O seara faina va urez si succes tuturor.
Nu ne ati mai tinut la curent daca v au intrat bănuții de la paxum pe card ing ? Au intrat PINA la urma ?!🤔
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

sweetgirl scrie: 29 Apr 2018, 14:23
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 22:37 Intr-un final a sosit email cu tabelul de coduri ptr transferurile mele. Am reusit sa trimit banii pe external card. Va tin la curent cat de rapid vor intra banii in ING. O seara faina va urez si succes tuturor.
Nu ne ati mai tinut la curent daca v au intrat bănuții de la paxum pe card ing ? Au intrat PINA la urma ?!🤔
Imi cer scuze ptr absenta . Revin dupa acest weekend sa va spun ca banii trimisi pe external card vineri seara catre ING tocmai au intrat in contul meu. Sunt bani de pe Chaturbate ceruti prin "daily request" marti 24 aprilie. De marti si pana azi banii s-au tot plimbat , asa insinueaza Chaturbate, insa Paxum spune ca ei pna vineri nu i-au simtit. Concluzia mea e urmatoarea: fie Chaturbate a mintit ptr ca nu i-a trimis la timp, fie Paxum a mintit si nu le-a dat drumu sa intre in paxumul meu la timp. Cert e ca i-am trimis pe external card vineri tarziu aproape de miezul noptii si acum 5 minute am primit mesaj de la ING ca au intrat. A durat foarte mult din perspectva mea, asa o fi la prima tranzactie nu stiu. O sa mai incerc inca odata si va anunt iarasi cat de rapid vor intra. Nu ma dau in vant dupa Paxum inca. Tot mai sper ca sapt asta imi vine si mie cardul Cosmo ca sa pot avea un termen de comparatie. Tin legatura cu o tipa pe twitter careia cardul Cosmo i-a sosit in 4 zile la cutia postala si a si scos bani de pe el , la fel de rapid cum era payoneer odata. Inca nu am tras o concluzie si tot sunt confuza de ce unii dintre noi primesc raspunsurile negative din partea unor banci locale. Tinem legatura.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

evaeva1 scrie: 28 Apr 2018, 07:47
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 22:37 Intr-un final a sosit email cu tabelul de coduri ptr transferurile mele. Am reusit sa trimit banii pe external card. Va tin la curent cat de rapid vor intra banii in ING. O seara faina va urez si succes tuturor.
Nu sunt familiarizata inca cu paxum, insa intreb si eu : lista aceea de coduri nu e aceeasi de fiecare data ? Sau se modifica la fiecare transfer pe care vrei sa il faci pe external card?
Eu am primit bani in paxum saptamana trecuta si i am dat External card pt suma de acolo . A doua zi ii aveam in cardul de la BRD. In acceasi seara cineva spunea aici ca are card BRD , a incercat aceeasi operatiune pe el si nu a functionat. I a scris lui Octav , si i a spus ca BRD ul si BCR ul (parca) au scos aceasta metoda de transfer direct pe card...
M am gandit atunci sa merg sa fac un cont pe pfa la ING ca se scria pe aici ca EFT dureaza cateva ore si Wire 2-3 zile. Dupa care iar a zis cineva ca nu merge neam EFT pt ING.
Nu mai inteleg nimic si nu mai stiu ce as putea face pt a reusi sa scot banii
La jasmin am facut wire direct in contul deschis pe pfa in Euro si a durat 6 zile sa ii primesc...as fi vrut o metoda mai rapida . Cu toate astea I am primit ....
Acum ma intreb daca la BRD sau ING inca mai sunt acceptate plati din industria asta macar prin paxum cu wire sau de pe siteuri direct .
Stiti ceva de asta ?
Buna. Habar nu am daca e sau nu aceeasi de fiecare data. Habar nu am cum m-am molipsit cu ea in conditiile in care eu nu am accesat ever "security" sa setez asa ceva. Pentru a exclude eventualul disconfort pe viitor am reusit sa le dezactivez si fac ceva pe el de tabel. Despre BRD nu stiu ce sa zic , nu am lucrat cu ei niciodata. Sugerez celor care colaboreaza cu ei sa vina cu completari. Dupa cum am raspuns mai sus la mine a functionat optiunea de external card si am primit banii pe card ING. Urasc situatia in care ne aflam si imi pun toate sperantele in Cosmo. Am creat contul pe 22 aprilie si anunt imediat ce am cardul in mana si reusesc sa si scot banuti de pe el.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

sweetgirl scrie: 29 Apr 2018, 14:23
mediachatstudio scrie: 27 Apr 2018, 22:37 Intr-un final a sosit email cu tabelul de coduri ptr transferurile mele. Am reusit sa trimit banii pe external card. Va tin la curent cat de rapid vor intra banii in ING. O seara faina va urez si succes tuturor.
Nu ne ati mai tinut la curent daca v au intrat bănuții de la paxum pe card ing ? Au intrat PINA la urma ?!🤔
Da. Au intrat acum cateva minute.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

WinXPfather scrie: 29 Apr 2018, 03:56 Pana la urma e ok sau nu Paxum? Ca m-am zapacit. Ba au intrat, ba nu, ba rulz, ba sux. Parca suntem in Matrix si nu reusim sa ne debifam de la viata. Ce dreac de coduri e alea? E mai multe??? 2018 e un an de pomina!!! Mi-as dori o experienta pe Marte. Cred ca mi-ar fi mai familiara.
offff daca mi-au intrat odata ptr totdeauna banii prin external card cu paxum ar trebui sa spun ca e ok paxum, dar inca citesc postari de la persoane carora le-a mers odata apoi nu a mai mers deci pana mea, nu stiu sa spun inca daca e ok sau nu :grimacing: . Ca sa nu experimentezi si tu faza cu codurile vietii ,cel mai bine asigura-te sa le ai pe off sau disbled. Da-le disable din "security" pe paxum in cazul in care le ai on asa cum le aveam eu si habar nu aveam.
Inteligenţa este aroganta educata.
Aristotel
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

NU POT SA TRANSFER PE EXTERNAL CARD, ZICE ASA 100.100.303: card expired ! CARDU ING IMI EXPIRA VALID THRU 11/22!! CUM E POSIBIL ASA CEVA???? CE FEL DE SERVICIU E ACEST PAXUM ? CUM SA AVEM INCREDERE IN ASA CEVA? DC NU MERGE SA TRANSFER???
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

A MERS am setat din nou data exp la card IN CAT TIMP INTRA BANII pe card stie cineva ?ce de taxe foarte multi bani pierduti pe drum
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”