Videochat un JOB normal!!?!?!

Colecție de Știri despre Industria XXX și Activitatatea de video chat adult si non-adult din mass-media internă, România dar și din alte tări. Nu copiați articolele integral, maxim 10% din textul articolului plus link către sursă și păreri personale despre Articol. Se pot integra și videouri din Youtube! 🆕📰🇷🇴📖🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Gloria Agency
Mesaje: 7
Membru din: 20 Iun 2017, 13:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Credeti că doar in Romania meseria de model chat este văzută ca pe-o rușine?? Noi spunem ca e momentul sa privim altfel acest JOB. În afară, Europa(Germania, Anglia, Franta,etc), SUA, Canada, Australia, țările din nordul Europei, este privit ca un job normal si o normalitate.
Jurnalistii Libertatea au vrut sa afle ce inseamna videochat Glamour dupa ce in presa au aparut fel si fel de articole negative, sa se asigure cat este adevar si cat prejudecata. Noi le-am deschis usile si le-am raspuns tuturor intrebarilor.

Te invitam sa descoperi adevarata fata a industriei de videochat din perspectiva unui model Gloria Agency si a echipei.
https://www.libertatea.ro/stiri/cum-ara ... ul-1982639
SoulCams Models Studios wanted
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Titlul imi aminteste de o faza din baieti de oras in care Bendeac zice ceva gen "sigur, videochatul este la fel de normal ca profesia de doctor, avocat, politist, ce s-o mai lungim" Fac chat dar stiu ce este. Nu v-ati intrebat niciodata de ce Romania e campioana mondiala la videochat? De bine ce ne merge..nu am auzit fete care sa zica ca sunt nemtoaice, englezoaice, frantuzoaice. Numai romanice, rusoaice, columbience...de ce, oare? Fac chat dar mi se pare penibila incercarea studiourilor de a manipula fetele spunandu-le ca jobul de model se poate compara cu unul intr-o corporatie. Singurele persoane din aceasta industrie care merita respectate sunt cele care au obtinut performante notabile de peste 20k pe perioada constant. Restul e zgomot de fundal, no offence
Avatar utilizator
Gloria Agency
Mesaje: 7
Membru din: 20 Iun 2017, 13:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Cu tot respectul, este ca si cum ai spune ca orice om care castiga mai putin de 20k in 2 saptamani nu exista sau nu conteaza. Credem ca oricine poate creste daca isi doreste. Dar in fiecare meserie exista unii mai buni, altii mai putini buni.
Trebuie sa ii punem la zid pe cei care nu fac performanta?
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Eu nu fac parte din cele care fac 20k pe perioada dar nu mi se pare ok sa imbracam acest job intr-un ambalaj care da o imagine falsa asupra industriei. E domeniul adult si chiar daca se fac foarte multi bani din conversatii nu trebuie sa mintim ca nu te dezbraci deloc. E ca si cum ai fi intr-o relatie si nu ai face sex. Poate sa cheltuiasca unu mii de $ dar tot va vrea sex ca e in firea noastra ca oameni. Si chiar daca nu ne dezbracam nu e nicio mandrie ca se indragostete un barbat de noi si ne tine in privat. Deci ar trebui sa incercam sa aratam realitatea, fetele care vor sa faca ceva cu viata lor vor veni oricum..dimpotriva, scapati de mironosite frustrate si pudice.
Avatar utilizator
Gloria Agency
Mesaje: 7
Membru din: 20 Iun 2017, 13:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Cred ca vorbim si incercam sa aratam aceleasi lucruri. Nu a cosmetizat nimeni nimic.Cat priveste mandria, cred ca fiecare are propriul set de valori.
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Poate asta e imaginea pe care studioul vrea sa axeze, nu inseamna ca abordarea lor se gaseste peste tot. Te-ai gasit pe cine sa citezi, sper ca nu ne zici si ceva de Maticiuc. Sunt de acord cu faptul ca studiourile ar trebui sa promoveze stilul pe care il stapanesc, sau sa incurajeze individualitatea si sa ghideze fiecare fata pe drumul ei si nu mi se pare rau ca incerca sa schimbe perceptia videochat=prostitutie. E o reclama, ce vrei sa zica? Tu ce zici in descrierea ta de pe site-uri? Daca nu sunt in stare sa ofere stilul pe care il promoveaza, e pierderea lor. Sper ca in curand sa incetam si cu moralitatea si dragostea in domeniul asta.
Singurele persoane din aceasta industrie care merita respectate sunt cele care au obtinut performante notabile de peste 20k pe perioada constant
Si chiar daca nu ne dezbracam nu e nicio mandrie ca se indragostete un barbat de noi si ne tine in privat.
Te contrazici.
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Ok, raspunde-mi te rog la o simpla intrebare. Daca videochatul este un job normal de ce nici un model nu spune cu adevarat lumii unde lucreaza? hai ca poate stiu familia si prietenii...dar cate modele ai vazut tu sa fie asumate sa-si scrie profesia pe facebook de exemplu? acolo, langa ultima facultate absolvita, liceu etc.Ca eu nu am vazut nici una...
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Eu am vazut. Putine cazuri, desigur. Doar pentru nu ti se intampla tie sau in cercul tau de prieteni nu inseamna ca nu se intampla. Eu personal nu-mi tin nici liceul, nici orasul, nici alte detalii. Nu simt nevoia sa le tin acolo. Nu mi-o lua in nume de rau, dar respectul de sine nu ti-l da nicio functie din nicio corporatie.

"Normalul" e relativ si se schimba pe masura ce evoluam, uita-te in istorie. Tara asta inca are in mare parte o mentalitate comunista ,femeia are un rol si atat, cel mai respectat rol fiind cel de casnica. Ce poti sa iti asumi in Romania cand vine vorba de sex? Nu poti nici macar sa zici ca esti gay ca vine Cpf dupa tine si te loveste cu Biblia. E o chestie de evolutie si se vor schimba in cativa ani si prejudecatile astea. In Arabia Saudita e normal de doua zile ca femeile sa aiba drept de permis. Inca nu e normal sa voteze. Ti se pare normal?
wrongturn2020
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 160
Membru din: 08 Mar 2016, 15:00
Has thanked: 10 times
Been thanked: 13 times

Nu, evident ca nu, inteleg ce zici, si eu sunt pro emanciparii femeii si incerc cat pot sa le fac pe cele din jurul meu sa inteleaga ca viata de femeie inseamna mai mult decat un job mediocru si facut de mancare. Mie nu-mi place sa fac mancare sau curatenie si sunt vazuta foarte prost de catre traditionalistele astea dar eu stiu mai bine cine sunt si ce vreau. Videochatul este ok atata timp cat profiti de el pentru a invata ceva, nu poti face chat 5 ani si tu sa fii ca inainte, cand ai inceput. Cat despre Romania, nu toata lumea e asa, numai astia cu 10 clase mai considera cel mai sfant job cel de casnica..usor usor femeile inteleg ca pot mai mult si lupta pt asta. Am prieteni din toate categoriile si pot sa-ti spun ca tine strict de persoana..daca tu esti mandra ca stii sa gatesti si cea mai mare realizare a ta e ca ii calci barbatului hainele..atat vei primi. Daca vrei mai mult, lupti si obtii mai mult. Cat despre sexualitate ai dreptate, inca nu vorbim liber despre asta dar e amuzant ca am observat tot la astia cu studii superioare si iq mare ca nu au nici o problema sa vorbeasca despre sex comparativ cu cei mediocrii care considera ca cine stie ce favoare ii faci tu barbatului ca faci sex cu el.Unele lucruri nu le mai poti schimba, trebuie inceput cu noua generatie ca astia educati intr-un fel asa vor ramane.
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Citesc si eu articolul la care se face referire. Nu cunosc studioul.
Mi a placut ex Sandra, care s a pricposit cu o datorie, saraca. Si eu am prob financiare in fam si cred ca sunt multi care au diverse prob de santate sau/ si financiare .
Cand ai nevoie de bani, intri in disperare. Si ce poti face, ca as fii conform legii? Videochat sau sa te cari din tara.
Va zic eu sa nu aveti remuscari ( care o ti avea) pt ca sunt domenii vazute wow, si in interior, descoperi ca tu, ca angajat esti fortat sa cosmetizezi lucrurile ( ca sa nu zic sa minti si sa manipulezi clientii). Asta nu e un lucru rau?
In vdc esti actor, faci lumea sa se simta bine.
Iar dc pleci din tara, nu s caini cu covrigi in coada. Stiu cazuri care au reusit , dar si cazuri care nu au reusit, care ce au castigat au dat pe chirie si mancare .
Nu stiu cine ar alege acest domeniu si pe termen lung ( 1 an sau mai mult), dc nu ar avea probleme.
Chiar mi a fost mila de fata asta sa citesc asa ceva, saraca , s a trezit cu o datorie care nu era a ei. Nu e singura care plateste greselile altora. Asta e.
Ca model poti iesi la pensie daca vrei. Am citit tot pe aici, pe undeva, ac iti poti face pfa , iti platesti cotizatia la stat pt pensie si beneficiezi si de ea, plus concedii medicale, crestere copil.
Sau iti faci pensie privata.
Am vazut //bunici// care au succesc in vdc, putine ce i drept, dar e o nisa si pe partea asta.
Dar bineinteles cine se vede sa faca asta mereu...

Mai scrie cineva ca dc nu faci 20k pe luna , nu se merita.
Eu respect toate ideile si perceptiile la fiecare.
Cred ac intr un fel ai dreptate.
Dar eu care abia castig...mi e si rusine sa zic cat, ec sa fac sa renunt? M am apucat full tiem 6 luni dar cu ceva intreruperi. Dar nu vreau as renunt , chiar dc se pare ca eu castig rusinos de putin. Dar am mai evoluat si in timps i cu munca si cu tot ce trebuie sper sa castig si eu cateva mii ( nu am curak sa sper la 20k dar cateva mii ar fi extraordinar)
Eu sunt linistita acum, am lucrat mult timp in corporatii. Dc m as intoarce si as alege alt post in industria respectiva probabil in 2 ani (cel mai repede) as acstiga si eu 1500, 1700 $. dar aici nu am siguranta ca as atinge aceasta valoare, sunt multi factori, care nu depind de mine.
Dar in vdc potentialul e mare in2 ani cred ac cu siguranta ajungi la 1500 sau mai mutl, chiar si mai devreme, intr u an maxim. Deci aici eu vad % de reusita mai mare in atingerea scopului meu
Eu nu vad alte alternative in tara asta, intr un timp scurt sa obtii bani frumosi.
Acuma daca ramai la 800 sau 1000 nu stiu cat de bine e. Fiecare are nevoile lui si stie de unde a plecat si unde vrea sa ajunga.
Daca nu mai poti la jobul actual, poti sa ti iei o mica vacanta si as faci vdc 6 luni, 1 an si sa revii apoi. Bine, nu e chiar vacanta. Vei munci de multe ori mult mai mult decat la un job normal. Asta dc vrei niste bani. E un sacrificiu, dar macar scapi de drum, de colegi naspa, etc etc, te mai linistesti la cap.
Apoi esti intr un impas financiar, vrei sa ti rezolvi problemele, faci pana ti rezolvi.
Cred ca 800- 1000$ cu munca poate obtine oricine lunar. Sunt is feet slabe, sunt si grase, sunt frumoase, sunt si mai uratele, sunt de 18, sunt si de 35, 40, sunt si de 60. Asa ca e loc pt toata lumea.
Multe renunta pe parcurs de ac e loc pt toata lumea. Fiti curajoase si mergeti mai departe.
Asta e tara in care traim, avem probleme financiare sau ne dorim mai mult. Cine ti da bani in ziua de azi, maacr as te imprumute ? F greu, pt ca toata lumea are probleme.
Eu mi am luat masura de siguranta, am facut un descoperitor de cont inainte de a renunat la jobul normal. Am zis ca dc nu fac bani suficienti din vdc , ce fac ? Apelez la dansul.
Dupa ce am citit in presa de castigurile din vdc si am calculat si eu ca omul si am realizat ca sunt adevarate , cifrele sunt reale, am constientizat ca salarile in tara noasta sunt o bataie de joc, mai ales pt cei acre s au chinuit sa mai faca si scoli. Pt ce? Dc stiam nu mai faceam nimic sau faceam linistita o particulara .
Chiar dc un % mic castiga f bine in ac domeniu, nu e de neglijat .

Succes tuturor !
Scrie răspuns

Înapoi la “Știri interne despre Industria Adult și VideoChat”