Pentru Ionut-OMUL!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Încuiat
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Este greu sa scrii despre un om care ti-a influentat viata,despre un om pe care-l respecti enorm si pentru care ai ceva aparte,este greu sa scrii despre Ionut(Sad-Eyes,cum il stiu majoritatea),este greu sa scrii despre singurul om pe care nu te poti supara vreodata indiferent ce ti-ar face.
Ca sa ajung la ce vreau sa spun in acest post trebuie sa ma intorc 12 ani in urma,tin minte ca astazi,cautam pe sfantul stie tot google informatii despre toate rahaturile posibile in cele 12-14 ore pe zi in care munceam ca disperata,evident cum ma taia capul pe vremea aia,atunci chiar erau bani putini si multa munca spre diferenta de acum cand sunt alte oportunitati dar ca sa nu mai ma lungesc intr-o zi in cautarile mele din anul 2005,am bagat cuvantul ''videochat'',undeva in josul paginii am vazut http://www.adultvideochat.ro, ma gandeam wow really,cineva chiar a avut coaie in 2005 sa faca un forum despre ceva ce la vremea aia era de toate de la ilegal,imoral si ingrasa in sus..kidding.
M-am inregistrat eu fain frumos,evident cu numele meu ca doar eram mandra tare si m-am pus pe citit,atunci nu erau multe posturi dar erau ,in vreo 3 zile intre privaturi am reusit sa citesc fiecare post,cuvant cu cuvant.Dupa ce am citit am zis wtf,oamenii astia unii habar nu au sa faca videochat,las` ca-i invat eu,eu lucrand pe o categorie care nu avea nici o legatura cu videochatul clasic,si m-am pus frate pe scris sfaturi(ce altceva?:)),deci ma umfla rasul si acum,asteptandu-ma la ovatii si osanale am primit o mustruluiala de mi-au sarit fulgii,credeti ca m-am lasat?Bataioasa cum ma stiti m-am bagat in niste polemici de vai mama si a aparut Marius in ecuatie,simtind categoria ca spuneam chestii care i se pareau comune a incercat sa aplaneze conflictul,desi ati crede ca s-a rezolvat rahatul de-l facusem a luat si mai mare amploare de nu mai stiam cum sa ies basma curata cand la un momendat a aparut Sad-Eyes cu un post in care ne-a impacat pe toti,a dat niste exemple acolo de nu m-as fi gandit 100 de ani sa le scriu in loc de cearta idioata de o facusem pe acel post si asa a fost prima intalnire.
Pentru mine forumul a fost ca o a doua casa,aici mi-am cunoscut cei mai buni prieteni,pe Marius,Alexandra,Adi,Alex Ardelean,Joe Sancez,prieteni de ani de zile cu care nu m-am certat niciodata si chiar prieteni mai noi Lou si Alex cu care sper sa avem o relatie la fel de frumoasa.
Ionut scrie rar dar si cand o face te unge la suflet,mereu cu un sfat,cu o vorba buna.Niciodata nu am avut ocazia sa-mi cer scuze public pentru toate prostiile pe care le-am facut,pentru toate certurile in care m-am bagat,pentru toti nervii pe care probabil i-am produs cand ne luam la cearta pe topice si el trebuia sa stea sa modereze sirul de injuraturi de ne ieseau pe tastatura ca na,omul la nervi ce nu spune:))
Cuvintele sunt de prisos,nu cred ca as putea sa gasesc cuvinte suficient de aproape de adevar ca sa-l descriu pe Ionut dar imi vin in minte cateva,intelept,pasnic,intelegator (oh da!),impaciuitor,sufletist,un om care nu s-a vandut niciodata oricat de mare a fost pretul.Ce poti spune despre un astfel de om?
Cand ne-am cunoscut personal mi-a dat multe sfaturi si multe lectii,lectii din care am invatat sa fiu mai buna,sa fiu mai toleranta,sa incerc sa dau mai mult decat primesc.Probabil cu varsta a venit si creierul aferent pentru a le pune in aplicare,mereu imi spunea ''Isa mama'' incearca sa nu mai pui totul la suflet ca viata le rezolva pe toate desi el o facea mai mult decat oricine,toate scandalurile noastre din forum l-au afectat mereu pentru ca este si un om foarte sensibil, mereu cu o mana intinsa pentru cine are nevoie de ajutor.
Ionut,iarta-ne ca am fost prosti uneori,sper sa fim mai intelepti pe viitor.
Stau si ma gandesc ca foarte multi oameni s-au cunoscut pe forum,datorita forumului s-au intamplat multe lucruri si cine ar putea nega adevarul?Iti multumim Ionut ca ne-ai dat sansa asta,fara tine nu existau poate multe lucruri care s-au intamplat.
Nu stiu daca am contribuit cu ceva pozitiv in industrie dar cu siguranta am invatat multe de pe forum,am incercat pe cat am putut sa dau ceva inapoi cat de putin,infinit de putin fata de cat am ''luat''si pentru asta tot tie iti sunt recunoscatoare.
Adultvideochat a primit multe premii la majoritatea galelor de premiere nationale si internationale,anul asta intamplarea a facut ca acest premiu sa-l ridic eu,nu stiu daca cineva a observat dar in viata mea nu am trait emotie mai mare(si nu prea sunt genul emotiv),nici macar la premiile castigate de mine,studioul meu sau modelele mele,cand m-am urcat pe acea scena sa iau premiul in numele lui mi s-a golit mintea,nu pot sa explic dar fix in acel moment m-am intors 12 ani in urma cand am dat click pe adultvideochat si ma uitam ca rata la bariera si nu stiam ce sa spun pentru ca eu eram acolo in 2005,modelul amarat de acum 12 ani si nu am mai stiut nimic,nu am mai vazut nimic,totul era blank,imi cer scuze si pentru momentul de retard maxim pe care l-am avut.Am vazut si inregistrarea ca sa fiu sigura ca am fost retardata.
Ionut,sunt mandra ca fac parte din aceasta comunitate cu bune si rele,sunt mandra ca te cunosc si ca-ti sunt prietena si sunt mandra ca forumul si munca ta de ani de zile a reunit atatia oameni minunati.Iti doresc sa primesti inapoi macar un sfert din cat ai dat acestei industrii si mai presus de orice iti doresc sanatate si liniste.


Cu respect,

Isabelle
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Isa iti multumesc pentru acest topic, asa am si eu posibilitatea de a-mi arata recunostinta unuia din oamenii pe care ii respect in domeniu si anume Sad^^Eyes, care a reusit sa ma castige de partea lui foarte repede prin bunatate si bunavointa.

Un om cum rar intalnesti in toata viata iar in domeniul acesta este unic si nu ma gandesc neaparat la contributia lui cu forumul si restul ci la el ca om... omul care s a sacrificat pe el pentru altii pentru ca noi sa ajungem acum aici, eu personal ii datorez foarte multe si imi amintesc cu drag primele momente in care efectiv m a dezarmat cu felul lui de a fi.

Cred ca pot scrie o carte despre modul si felul in care el s a implicat si a ajutat pe toata lumea care i a cerut ajutorul, de foarte multe l-am vazut super obosit zicand: "gata ma duc sa dorm" si dupa sa aflu ca a dormit dupa alte 4-5 ore pentru ca intre timp a intrat la un model cu Teamviewerul sa il ajute.

La inceput nu am inteles modul si felul acesta de a fi dar el era fericit zambitor bucuros, pentru ca am avut placerea de a sta un pic in prezenta lui, incet incet am schimbat anumite lucruri la mine care ma afectau datorita stilului si felului meu de a fi, de multe ori in timpul discutiilor i-am spus anumite lucruri care m-au deranjat , ca "x" mi-a copiat siteul inca o data ca "y" a spus si a inventat kkt ala despre mine si tot asa, dupa 3 - 5 minute cu Ionut pot spune ca priveam lucrurile altfel si pentru acest lucru ii MULTUMESC.

Chiar daca la inceput am crezut ca nu este bine, am vazut ca aderand la modul respectiv de gandire eram mult mai ok si Ionut a aplicat acest lucru in comunitate, de aceea nu a permis discutii vendete si tribunal aici pe forum, pentru ca el a vrut o comunitate curata pozitiva, a incercat sa arate oamenilor din exterior ca videochatul nu este ceea ce pare ci suntem mult mai mult de atat.
Cand apareau discutii pe forum statea noaptile sa vada cine cu care se injura si sa stearga si sa impace daca este cazul.

Comunitatea AdultVideochat.ro cu siguranta ii datoreaza multe si nu ar fi putut sa existe fara Ionut, sunt foarte multe lucrurile pe care el le-a facut si nu a vrut sa se stie, de o parte din ele stiu pe altele nu le stiu dar sunt sigur ca sunt acolo.
Sa va spun cum am aterizat eu aici, aveam mici tangente cu domeniul dar in 2010 cand am facut siteul Glamourfoto l-am contactat pe Ionut pentru reclama, ca semn al recunostintei mele pentru ca mi-a acceptat reclama pe forum am scris un articol tehnic destul de complex undeva la 10-15 pagini word si i l-am trimis lui Ionut sa il posteze, el nu a vrut sa isi asume credit pentru munca depusa de mine asa ca m a invitat sa imi fac cont si sa il postez singur.
Am apreciat foarte mult ce a facut si de atunci pot spune ca Ionut si adultvideochat a facut parte din viata mea, prin intermediul forumului am cunoscut oameni deosebiti care la randul lor mi-au devenit prieteni apropiati si exemple mentionez, Isa & Iulian, Marius, Alexandra, indraznesc sa ii incadrez in aceeasi categorie si pe Alex si Lou pe care chiar daca ii cunosc de putin timp m-au castigat pentru ca sunt asa cum ar trebui sa fie si le multumesc ca nu m-au pus sa tund iarba asa cum ne-a fost vorba, oameni placuti de pe forum sunt multi (joe, robert, etc) dar topicul ii este adesat lui Ionut.

Ionut iti multumesc ca ai avut rabdare si incredere in mine, cu drag imi amintesc prima daca cand te-am vazut asta dupa ce am avut curajul sa te invit la o cafea, dar am ajuns la biliard, recunosc m-am uitat un pic ciudat, ca baieti am facut noi un joc bila 8, dupa care ma duc sa il salut pentru un joc onorabil si frumos, intinde mana si imi spune "mai stam nu plecam" si uite ca am stat deja 7 ani.

Imi doresc ca si peste ani sa ramanem la fel de apropiati, sa radem sa dam mana si sa ne spunem "mai stam nu plecam"


Cu respect, ma inclin

Adrian
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

As vrea sa adaug si eu ceva si imi cer scuze ca ma bag in acest topic.

Din pacate nu pot spune ca te cunosc personal inca, desi imi doresc sa se schimbe asta cat de curand... Ne-am strans mana pentru un timp mult prea scurt in Sitges, cand Isa ne-a facut cunostinta, dar tot ce am auzit despre tine si nu doar de la o singura persoana m-a impresionat foarte mult. Sper sa ne cunoastem mai bine pe viitor, iar pana atunci as vrea sa te felicit si eu, in primul rand pentru acest forum, unde putem sa ne impartasim parerile, ideile si sa invatam ceva, dar mai ales pentru linistea pe care o pastrezi aici si pentru profesionalismul tau. Felicitari! Chiar simt ca meriti acest premiu pe deplin! ...iar Isa , daca imi dai voie sa imi dau cu parerea...din vocea ta care tremura se simtea doar cat de mare este respectul tau fata de omul despre care vorbeai, jos palaria ca ti-ai gasit cuvintele, eu nu cred ca reuseam!

Cu toata stima,

Lourdes
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

In cazul meu, "multumesc, Ionut" este mai mult decat un text de pus in rama, este extrem de concret. Poate ca vine greu de crezut dar, in urma cu ceva ani, cand Studio 20 era la inceput si eu inca avem dubii daca asta este drumul pe care vreau sa merg, cand nu aveam nici asa multi bani si nici asa multe modele, cu atat mai putin succes, fiind sabotati zi de zi (ca si astazi) de anumiti "prieteni", Ionut ne-a vizitat in sediul nostru mic si modest de langa Gara de Nord si ne-a spus ca succesul este de partea celor care muncesc.

Atat am avut atunci nevoie: de un semn, de o vorba buna, de un indemn ca mergem pe drumul cel bun. Si pentru asta, astazi si mereu, Ionut, iti multumim!
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Desi cuvintele ar fi de prisos, as fi nesimtit daca nu mi-as acorda cateva minute sa adresez si eu un mic mesaj de multumire. Multumesc Ionut.

Insa as dori sa punctez un lucru. Lui Ionut (atat omul cat si SadEyes) nu ii place in ce ne-am transformat in ultimii ani de zile.

P.S. Aveam o postare kilometrica. Dar in conditiile (recente) in care functionam (ca oameni in aceasta micro-societate) in ultima vreme, am decis sa sterg tot si sa las doar atat :)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Aici nu ai dreptate, Sebi. Ionut nu e deranjat de transformarea cuiva ci poate de netransformarea unora. Am zis poate, ca pe alocuri nici nu avea asteptari. Chiar stie foarte bine cum stau lucrurile. Plus ca eu personal nu cred in transformari, de fapt se dezvaluie adevarata personalitate. Iarasi, putina relevanta are impresia schimbarii cuiva sau nu. E mult mai importanta propria introspectie. Cum eu, Isa, altii nu ne-am abatut un milimetru, posturile de acum se pot confunda perfect cu cele din 2006, o fac si altii si asta se vede.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Draga Marius, fiecare din noi stie lucruri in masura in care este informat (fie vorbim aici de principiul baladei, fie de acea informare traita prin experiente personale).

Corect ca unii nu s-au schimbat. Corect ca Ionut nu (mai) are asteptari. Corect insa si ca unii s-au schimbat (in mai bine sau in mai rau).
Corect ca n-ar trebui sa-mi dau eu cu parerea in numele lui, dar din pacate asta simt eu, si poate nu numai eu simt asta.

Divide et impera. Asta facem de cativa ani de zile. Asta suntem de fapt.

Uite un extras din Miorita, care ni se potriveste maxim:
Pe-un picior de plai,
Pe-o gură de rai,
Iată vin în cale,
Se cobor la vale,
Trei turme de miei,
Cu trei ciobănei.
Unu-i moldovan,
Unu-i ungurean
Şi unu-i vrâncean.
Iar cel ungurean
Şi cu ce-l vrâncean,
Mări, se vorbiră,
Ei se sfătuiră
Pe l-apus de soare
Ca să mi-l omoare
Pe cel moldovan,
Că-i mai ortoman
Ş-are oi mai multe,
Mândre şi cornute,
Şi cai învăţaţi,
Şi câni mai bărbaţi,
Dar cea mioriţă,
Cu lână plăviţă,
De trei zile-ncoace
Gura nu-i mai tace,
Iarba nu-i mai place.
- Mioriţă laie,
Laie bucălaie,
De trei zile-ncoace
Gura nu-ţi mai tace!
Ori iarba nu-ţi place,
Ori eşti bolnăvioară,
Drăguţă mioară?
- Drăguţule bace,
Dă-ţi oile-ncoace,
La negru zăvoi,
Că-i iarbă de noi
Şi umbră de voi.
Stăpâne, stăpâne,
Îţi cheamă ş-un câine,
Cel mai bărbătesc
Şi cel mai frăţesc,
Că l-apus de soare
Vreau să mi te-omoare
Baciul ungurean
Şi cu cel vrâncean!
- Oiţă bârsană,
De eşti năzdrăvană,
şi de-a fi să mor
în câmp de mohor,
Să spui lui vrâncean
Şi lui ungurean
Ca să mă îngroape
Aice, pe-aproape,
În strunga de oi,
Să fiu tot cu voi;
În dosul stânii
Să-mi aud cânii.
Aste să le spui,
Iar la cap să-mi pui
Fluieraş de fag,
Mult zice cu drag;
Fluieraş de os,
Mult zice duios;
Fluieraş de soc,
Mult zice cu foc!
Vântul, când a bate,
Prin ele-a răzbate
Ş-oile s-or strânge,
Pe mine m-or plânge
Cu lacrimi de sânge!
Iar tu de omor
Să nu le spui lor.
Să le spui curat
Că m-am însurat
Cu-o mândră crăiasă,
A lumii mireasă;
Că la nunta mea
A căzut o stea;
Soarele şi luna
Mi-au ţinut cununa.
Brazi şi paltinaşi
I-am avut nuntaşi,
Preoţi, munţii mari,
Paseri, lăutari,
Păserele mii,
Şi stele făclii!
Iar dacă-i zări,
Dacă-i întâlni
Măicuţă bătrână,
Cu brâul de lână,
Din ochi lăcrimând,
Pe câmpi alergând,
Pe toţi întrebând
Şi la toţi zicând:
"Cine-a cunoscut,
Cine mi-a văzut
Mândru ciobănel,
Tras printr-un inel?
Feţişoara lui,
Spuma laptelui;
Musteţioara lui,
Spicul grâului;
Perişorul lui,
Peana corbului;
Ochişorii lui,
Mura câmpului?"
Tu, mioara mea,
Să te-nduri de ea
Şi-i spune curat
Că m-am însurat
Cu-o fată de crai,
Pe-o gură de rai.
Iar la cea măicuţă
Să nu spui, drăguţă,
Că la nunta mea
A căzut o stea,
C-am avut nuntaşi
Brazi şi paltinaşi,
Preoţi, munţii mari,
Paseri, lăutari,
Păserele mii,
Şi stele făclii!
Intrebarea e... oare noi, ca industrie, vom duce balada la capat?

Tare sunt curios cum vor sta lucrurile peste 1-2 ani... desi am asa o presupunere ca ne vom traia craca de sub picioare singuri-singurei.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ok, nu am intels mare lucru, banuiesc ceva ca stiu mesajul baladei. Sebi, in toate domeniile din lumea asta exista "situatii", nu e al nostru mai cu mot. Eu sunt optimist, nu va fi decat ce vom crea. Si se va crea bine.

Dar sa nu mai continuam offtopicul...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Pe Ionut il cunosc de vreo 12-14 ani. Mereu am spus, atat pe forum cat si in alte
cercuri, ca dupa parerea mea Ionut e persoana care a facut cel mai mult pt industria
videochatului din Romania, persoana care mereu s- a tinut ferit de tabere,
scandaluri, mizerii, persoana imaculata, care mereu a pus interesele industriei
deasupra intereslor proprii.
Atunci cand i- a fost oferit acest premiu, am realizat ca e cel mai meritat premiu
din intreaga gala.
Pentru mine este si va ramane un exemplu demn de urmat.
Nu as uita sa mentionez si oamenii, prietenii, din spatele lui Ionut, care mereu au
fost aprope de el, atat la bine cat si la greu. Isa, Marius, Alexandra, GlamourPhoto
:) si altii care mereu au intins o mana de ajutor, atat prin textele scrise pe
forum si moderarea forumului, cat si prin faptul ca au fost mereu langa Ionut in
calitate de prieteni cand avea nevoie.
Ionut, te felicit pentru premiul obtinut, iti doresc multa sanatate si fericire si
sper ca exemplu tau sa fie urmat de cat mai multe persoane din aceasta industrie.
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Fata de Ionut - Omul am toata stima si sunt mandru de ceea ce el a realizat .
Fata de Ionut SAD^^EYES , am avut toata admiratia si dragostea , tot respectul . Din acestea , o spun public , a ramas doar o urma de respect . Si iar am sa fiu eu oaia neagra ...

Bruma de respect ce mi-a ramas fata de tine SAD^^EYES nu se datoreaza lucrurilor ce le-ai facut , ci lucrurilor pe care nu le-ai facut . Inteleg situatii , inteleg momente , inteleg tot ceea ce este de inteles , insa adultvideochat.ro , site-ul pe care l-ai construit cu multa munca , este in egala masura o sursa de informare , cat si una de dezinformare , moderare , devieri de subiecte .

Voi ramane ferm pe pozitie si o voi spune inca 1000 de ani , ca o parere personala .

Exista un subiect recent , de acum cateva luni de zile , in care indemnam la calm . Am fost atacat din toate pozitiile , oameni vechi , oameni la prima postare . Ma intreb , daca subiectul ar fi fost despre un anumit eveniment , unde exista un anumit interes , daca vre-una din acele postari ar fi fost aprobata . Raspund cu toata convingerea : NU ! Si acesta este doar unul din multele moderari , split de topicuri (unde topicul nou avea un titlu cel putin lipsit de respect) si tendinte rautacioase .

Asta e ... unii muncesc , altii isi bat joc de munca lor prin postari si moderari de genul . Daca li s-ar lua butonul , unii dintre ei , XP in special , s-ar sufoca .

Sunt aceiasi moderatori , lipsiti de coloana vertebrala , care stateau , priveau , se hlizeau si se distrau cand eram agresat , de unul dintre ei (prin alianta , defapt de sotul ) la nu mai mult de cativa metrii . Oameni care vorbeau in club de impartire teritoriala , de razboaie si de alte aberatii , de-mi venea sa ma inrolez in armata de acum . Oameni cu mintea foarte ingusta , poate profesionisti desavarsiti in videochat , nu blamez si nu comentez asta , dar ca oameni : ZERO BARAT ! Oameni care atunci cand am fost agresat , in loc sa sara sa desparta si sa calmeze , mai tare se distrau . O exclud de aici pe Isabella , ea nu era prezenta , dar il includ pe sotul ei , pentru ca el a fost agresorul .

Oamenii astia iti sunt moderatori . Oamenii astia taie si spanzura pe aici , indiferent de ce-ai vrea sa-mi spui SAD^^EYES . Si pentru oamenii astia , pentru ca ii tolerezi sa faca asta , doar pentru atat , indiferent daca conteaza asta pentru cineva sau nu , respectul ce ti-l port se diminueaza de la o zi la alta .

Daca am ajuns ca unii din acesti oameni sa vorbeasca despre integritate , despre moralitate , despre ce e bine si ce e rau , inseamna ca eu ori sunt prost , ori nu ma mai pricep la nimic .

In rest ... toate bune , ca nu se va schimba nimic ...
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Mulțumim, Ionuț, că ai făcut acest forum ceea ce este azi.
Mulțumesc tuturor membrilor acestei comunităţi. Aici am plâns, am râs, am cunoscut prieteni care vor rămâne prieteni o viață, de aici am învățat, am evoluat şi am devenit omul care sunt azi, fără Ionuț nimic din toate astea nu era posibil.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
Lourdes
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 115
Membru din: 12 Noi 2012, 09:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cand vezi cata dragalasenie circula pe " coridoarele " forumului , cata perversa solidaritate ii tine laolalta pe forumisti , devii nitel gelos . Pe noi, pe simpli useri , nu ne iubeste chiar nimeni ? Macar un pupic, o acadea , o ocheada. Nu „limbi”, nu promisiuni , ci un pic de atentie , de grija camaradereasca. Si mai putina nerusinare , am vrea - asta daca se poate !

Unii de-ai nostri se ocupa fatis (si prosteste!) numai de afacerile lor, de rafuielile lor, de aliantele lor lucrative. Se vede cu ochiul liber ca trateaza forumul ca pe o simplă materie prima a ambitiilor si poftelor lor. Ca tot ce stiu e sa se pupe între ei, sa se apere obraznic unii pe altii si sa-si ia la misto adversarii. Reversul pupaturii ar fi , în acest caz ..... scuipatul . Daca tot veni vorba de scuipat , noi privitorii am vrea ceva mai zemos , sa semene macar cu splitted cum !! :wink:

Dupa vechi metode caragialesti. Se lupta tabara lui Farfuridi, cu tabăra lui Catavencu. Iar nenea Iancu (SAD EYES) rezuma astfel ce se vede : ” Zgomot, invalmaseala , ghionteli ” . Nu stiu cum ar fi sa fiu in pielea lui SAD EYES - el , care pe multi i-a nasit ( dpdv videochateste ) , le-a aratat pe unde sa o ia , ce au de facut , si acum ii vede cum se scuipa vartos , cu spor ( unii scuipa chiar degeaba , sub efectul pavlovian ) ...

Ba mai mult - sa vad unul din moderatorii mei , unul cu contributii majore - de altfel ca toti ceilalti 3 , ca vrea sa plece si-mi va spune 'Bye bye birdie !! " - si asta culmea din "cauza" unui user care prin 2007 a fugit de aici sa-si faca alt forum , si care , a mai organizat ambuscade /minirevolutii un fel de Che Guevara , nefiind nicidecum la prima abatere :lol: . [ Ce este homeric e ca si o parte din cei de aici s-au napustit atunci torential , jucand la doua capete - evident , cu aceleasi nicknames :))) Adica se presupune ca oamenii aveau atat de multe de spus (nu ma luati cu marirea vizibilitatii) , incat aveau nevoie de spatiu ...suplimentar . Gandire tipica de HDD d-ala la 5400 rotatii si de doar 40 GB - made in 2002 Lol ]

Tot sa fiu in locul lui SAD EYES , si sa ma gandesc (tot) la userul Alexiss@ - care prin 2014 sarea la gatul lui Glamour ( cand saracul de el <<Glamour>> doar apreciase ca fiind buna metoda de marketing pt AW , referitor la Play with ur hearth ) spunand ca nici vorba de asa ceva - ei bine tot Alexiss@ - vine acum si ne spune ca AW e sursa lui de venit , se intelege ca principala . Bun asa !!

Pai ce facem cu cei care te-or fi crezut atunci ? ( eu , recunosc ca nu - prin urmare sa nu ma treci <<primitor>> de daune morale ) . In fine , nu e treaba mea .

Probabil moderatorii nu sunt cele mai feciorelnice fapturi - dar daca in decursul timpului - au dovedit ca rezoneaza cel mai bine cu spiritul in care a fost creat acest site ? Daca au cele mai putine bile negre in sertar ? Daca s-au pastrat echidistanti , nu au facut mercenariat in VCH , nu au organizat ambuscade , nu au fost promotorii unor stiri false / alarmiste s.a.m.d , cum facem ?


P.S Isa@ , sa ai un barbat cu ceva mai mult testosteron nu e ceva chiar asa de rau , sa stii . Daca in conditii de club (distractie /muzica/alcool ) se uita , stanga /dreapta doar sa "testeze "reactia masculilor prezenti , iar nu e ceva rau , sau grav - e omeneste , se mai intampla . Am inteles ca altceva nu a fost , nici vorba de violente fizice . Sa va dau un exemplu banal : eu sunt pacifist de felul meu - dar in conditii identice ( distractie /muzica/alcool ) cand am sesizat in proxima vecinatate o atmosfera incarcata , de multe ori mi s-a intamplat sa ma apuc sa fac spagatul asa din senin , e ca o descarcare nervoasa . Evident ca asteptam si ceva aplauze ( deh , alcoolul ) - dar de cele mai multe ori (99%) am detensionat o situatie potential exploziva - probabil audienta a perceput ca fiind o demonstratie de forta , dar eleganta , nu ceva direct cu un adresant clar , totusi cu efect inhibator general , 100% garantat , de vreme ce s-a terminat cu batai pe umar (resimtite de catre mine ) si cu zambete laaargi .De aia sunt de parere ca fiecare poate reactiona diferit in situatia data . Parerea mea e ca nici alexiss@ nu trebuia sa ia in serios chestiunea sa se planga ca o fetita agresata la sala de sport . Acum nu insinuez ca sotul tau sau Alexiss , trebuiau sa faca unu din ei spagatul :lol: - nu nici vorba ! Totusi Alexiss@ la auzul cuvintelor " Mi-e atat de foame ca as bate pe cineva " putea contracara cu ceva de genul " De cine vorbiti ? Pana va ganditi voi mai bine - ia spuneti-mi , credeti ca puteti scapa de neveste/prietene ( sau poate reusiti de ambele ) vreo juma' de ora sa mergem undeva separat sa bem/mancam/fumam/ discuta ceva ?"

Asta presupunand ca fraza cu pricina a fost rostita doar de masculi ! Daca cumva a fost rostita si de persoane de genul feminin la adresa lui alexiss - deja alunecam in alta zona comic burleasca si nu are rost sa discutam pt ca devine gluma si daca nu mai intelegem gluma e grav .

Daca in schimb te uiti stramb si/sau speriat - normal ca multiplici tensiunea existenta .Eu sunt de parere ca trebuie dezamorsata orice situatie exploziva - dar trebuie intervenit imediat ce se iveste - pana la escaladarea tensiunii , gen actiuni /lovituri preventive (US Navy)) . Nu e ceva bun oricum - inseamna ca una din parti nu a detensionat atmosfera la timp .

La polul opus mi se pare a fi povestea cu Luca . Ar fi cat de cat ok , facem orice (distractie /bautura/bascalie) - dar totul pana la violente fizice intre cunoscuti .Nu conteaza cat alcool s-a consumat si de catrre cine , pur si simplu asa ceva nu este posibil sa se intample . E genul stirilor despre vasluieni : 2 vecini /prieteni se intalnesc si decid sa bea o tuica sa mai bombaneasca despre vreme >>( sau doar sa o faca sa treaca mai repede ) , si unul din ei a sfarsit cu toporul in cap ! Ce-i asta ??

P.S.S Ionut - SAD EYES numai citi prostiile astea ale noastre , vezi-ti de viata ta , de munca ta , de pescuit , de sanatate s.a.m.d .

Daca , in schimb nu ai ce face si citesti , fa-l pe Alexiss@ moderator ! Dar modereaza-l personal .A declarat ca poate fi considerat o persoana conflictuala , probabil si in Rai ar putea produce ceva neintelegeri . E clar ca omul actioneaza in genul lui Putin - vis a vis de alegerile din US / Crimeea ! Adica ba e prezent , ba nu e - cu toate astea , pe unde trece nici iarba nu mai creste ... :) :) Daca esti deacord cu doar 50% - adica doar sa-l faci [ daca aveam timp , eram sa zic ca ] ma pot ocupa eu cu moderarea lui pt 1 luna , de proba ! Lool Sunteti siguri siguri ca Alexiss nu e spaniolul/pumpy ? Profilul moral de crasa incompatibilitate cu site-ul Adultvideochat.ro , seamana izbitor ...Lol

Bratty@ , intre noi fie vorba : tu stii cumva cum reuseste Lou sa tina gradina in echilibru perfect ? - ca asa am auzit . Ei bine , lasa ca aflu eu - dar intrebam doar asa pentru ca ai adus tu vorba pe aici pe undeva , daca nu ma-nsel :)

Fiind un pamflet - nu e obligatoriu sa fie citit de cine nu are chef /timp , cap-coada :)

Cele bune ,
googlefun
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Deloc surprinzatoare postarea ta google . Sa dau lista cu cine mai urmeaza sa posteze ?
Dragut . Dar practicile astea sunt expirate . Nu stiu cate cafele ai baut cu moderatorii pe care ii apreri , dar cu mine sigur ai baut zero . Nu ne cunoastem si in atare conditii ar fi mai ok sa te abtii de la datul cu parerea . A fi partinitor nu e un lucru obigatoriu rau , dar in unele situatii zgarie pe retina .

O tot scoateti pe asta cu Ionut in fata , de parca am zis ceva de rau de el . Nu oameni buni , nu-l mai bagati atata in fata ca nu despre el e vorba . Este despre voi ... baietii draguti si simpatici . Va dati atat de mari admiratori si prieteni dupa care va ascundeti in spatele lui ca niste copii .

Si da ... barbatul Isabellei m-a lovit efectiv , a dansat la spatele meu (stilul ala de joasa speta) si alte chestii pe care vad ca le treceti cu vederea cu mare usurinta .

Va urez mult succes in a incerca sa ma umiliti si denigrati . O tot incercati de 3 ani si nu prea va iese ...

Seara faina
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

alexiss scrie:Deloc surprinzatoare postarea ta google . Sa dau lista cu cine mai urmeaza sa posteze ?
Dragut . Dar practicile astea sunt expirate . Nu stiu cate cafele ai baut cu moderatorii pe care ii apreri , dar cu mine sigur ai baut zero . Nu ne cunoastem si in atare conditii ar fi mai ok sa te abtii de la datul cu parerea . A fi partinitor nu e un lucru obigatoriu rau , dar in unele situatii zgarie pe retina .

O tot scoateti pe asta cu Ionut in fata , de parca am zis ceva de rau de el . Nu oameni buni , nu-l mai bagati atata in fata ca nu despre el e vorba . Este despre voi ... baietii draguti si simpatici . Va dati atat de mari admiratori si prieteni dupa care va ascundeti in spatele lui ca niste copii .

Si da ... barbatul Isabellei m-a lovit efectiv , a dansat la spatele meu (stilul ala de joasa speta) si alte chestii pe care vad ca le treceti cu vederea cu mare usurinta .

Va urez mult succes in a incerca sa ma umiliti si denigrati . O tot incercati de 3 ani si nu prea va iese ...

Seara faina
Alex, eu cu tine am baut ceva cafele ;) Deci imi permit sa- mi dau cu parerea.
Mi se pare lipsit de bun simt, sa ii spui unei persoane, intr- un post care a fost creat sa- i laude intreaga activitate, " ca mai am o doar o bruma de respect fata de el"
"Prietene" ( sa fii atent la ghilimele) daca nu ma respecti sau daca mai ai " doar o bruma de respect" ramasa pt mine, ce plm cauti la mine in casa ? Cam asa vad eu lucrurile.
Daca totusi nu cadem de acord pe varianta asta hai sa incercam varianta doi:
- daca imi displace emisiunea, nu ma apuc ca bou sa injur moderatorul prin sticla, urmarind totusi emisiunea lui zilnic, pur si simplu schimb canalul.
Alex iti dau un sfat, desi ma dezavantajeaza putin din punct de vedere a concurentei noastre in paiata( sper ca acum ca ai observat ca perdeaua de fum s-a transformat in realitate imi dai voie sa ma autointitulez concurenta): fa- ti un mare serviciu si schimba canalul ;)

Ionut, pentru mine ramane omul cel mai imaculat din aceasta industri, ramane omul care a facut cel mai mult pt industria asta din pur altruism. De la mine ai tot respectul Ioane ;)
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Stiam ca e un forum , nu un fan club ...
Hilar .
Altceva ?
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut tuturor, multumesc mult pentru aprecieri (in marea majoritate a mesajelor), nu stiu daca le merit pe deplin dar stiu ca atat eu cat si Moderatorii am facut tot ce ne-a stat in putere sa pastram echilibrul pe forum.


Multumesc Isa, multumesc Adi, multumesc Marius, indiferent de deciziile voastre pentru mine veti ramane vesnic prieteni.

As mai vrea sa dedic premiile din acest an in totalitate Moderatorilor si in special Isei.

Alex, cum ai zis si tu orice as spune eu, nu am cum sa iti schimb parerea personala, nici nu este cazul. Iti las mai jos 2 linii din regulament, prezente pe site de foarte multi ani:

Admistratorii si moderatorii acestui forum isi rezerva dreptul, la propria discretie sa refuze publicarea oricarui subiect sau mesaj, chiar daca acestea nu contravin regulamentului prezent.

Respectati deciziile Adminului si Moderatorilor iar daca doriti sa adresati o plangere folositi PM (private message) sau e-mail.

Pentru mine subiectul este inchis, de azi incolo cine nu respecta deciziile Moderatorilor sau ii jigneste chiar si subtil, va trece pe moderare permanenta sau ban direct.

Cu stima, Ionut.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Încuiat

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”