Sex shop'ul preferat ce jucarii folositi

Orice subiect care nu se poate incadra la categoriile deja existente!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De unde cumparati jucariile ?:)) Prima mea comanda a fost pe Sexshop cand am achizitionat ohmibod'ul apoi Vibratoare de lux pentru lovense si inca ceva ,am incercat si 4love am cumparat atat online cat si din oras,mai exact am cumparat un calus de la ei vreo 70 de lei a costat care e foarte fain mai aveam unul da bila era din plastic al naibii de incomod :/ si in ultima vreme aleg sa comand de pe Erotic24 nu au chiar cele mai mici preturi afisate dar in final atunci cand "umpli" cosul realizezi ca e destul de convenabil si produsele sunt de calitate,defapt peste tot sunt sincer nu am dat de produse prost facute inafara de Sexshop ohmibodul cumparat nu a functionat nici macar o zi,apoi am cumparat un vibrator care e fix degeaba vibratii foarte slabe si un anume gel anal pentru desensibilizare care e fix apa de ploaie.Alt site nu am gasit inca care sa ma faca sa vreau sa cumpar de la ei cu exceptia Loveisland de unde am sa cumpar lovense nora.

lista de jucari:
4dildouri de la 2,5cm diametru la 5,5
2 calusuri
2 vibratoare
lovense lush
ohmibod
bile anale
2butt plug'uri
set soft bondage
o padela foarte draguta cu xoxo
o funie de vreo 9m :))
si mai am si un cerceaf foarte fain din vinil nu e jucarie dar e perfect pentru munca cu ajutorul lui nu mai patez totul de ulei de bebelusi

Wishlist
lovense nora
un buttplug de diametru mai mare si de sticla
dildo de sticla
un butt plug/dildo cu pompa
un vibrator mai puternic...asta daca nu imi place nora
un buttplug cu codita
mai multe bile cu diametru mai mare


Oricum eu am o pasiune pentru lucrurile astea singurul motiv pentru care am asa putine e pentru ca vocea ratiunii (prietenul) ma mai opreste din cumparat :)),si pt ca nu am curajul sa faca comanda pe amazon:)),o da si mai vreau dildo dragon nu stiu care stitti ce e si cum e dar e foarte interesant pacat ca e destul de scump si se poate cumpara doar de pe site'ul producatorului
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Vai de mine și de mine ..
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

Wow, wow, wow! "Așa puține", zici? Sau tu de fapt vrei să te lauzi cu achizițiile tale și nu știi cum? :) Că acum fie vorba între noi, ai o colecție impresionantă! Eu de îți spun despre a mea "colecție" de jucării, mă fac de miru' lumii clar, așa că mă abțin...Și nu că aș vrea sau nu aș vrea să am mai multe obiecte sexuale, doar că nu le-am considerat primordiale.
Continui să fiu uimită! Felicitările mele! Să le folosești cu muuultă plăcere și cu muuulte beneficii! :)
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dakota , daca imbini placutul cu utilul si acele jucarii iti produc cu adevarat placere atunci why not si felicitari pentru discutia deschisa ! In cazul in care sunt folosite doar pentru a atrage cred ca la un moment dat va fi un prag cand vei incepe sa le urasti atat tu cat si corpul tau ;)
In alta ordine de idei , sunt foarte multe sexshop uri online unde gasesti de toate ,eu tot timpul pentru accesorii am preferat sa evit online ul si sa merg direct in magazin pentru a fi sigura de ce cumpar ,de calitatea materialelor etc .Acu depinde de accesorii ,unele necesita o atentie mai mare altele nu :) Am auzit de niste sex shop-uri foarte mari in Viena sau Budapesta nu mai stiu exact :)) un fel de sexshop supermarket ,la noi sunt mici si amarate si putine :) Ghinion :))
Suntem ceea ce gandim!
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mersi Mery24 :*,nope nu ma laud doar fac schimb de informatii,poate aflu ceva nou un site cu lucruri mai diferite mai de calitate etc,am gasit unul recent in iasi care e interesant nu neaparat mai ieftin dar sunt lucruri mai diverese cum e acel butt plug coada de pisica ecam 100de lei dar e chiar arata bine blanita plus ca buttplug'ul e din sticla.
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

angeline stiu ce spui dar in orsul in care satu acum e doar un sexshop 4love dar preturile sunt mult mai mari sunt lucruri putine plus ca felul in care sunt depozitate ma face sa nu mai intru acolo gen efectiv unule lucruri is puse pe jos ca la targ chit ca sunt ele ambalate,pentru mine conteaza si aspectul asta.
BlackSwan26
Mesaje: 49
Membru din: 17 Ian 2016, 08:07
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Interesant topicul,ma bucur ca l-am gasit. Eu mi-am cumparat de pe Depozitul de sex majoritatea jucariilor si au fost destul de ok.Ideal ar fi totusi sa le si vizualizati inainte,pentru ca se intampla ca in realitate sa fie un pic prea dure ,eu am patit-o cu un dildo pe care l-am aruncat imdiat ce l-am luat.
La capitolul geluri,recomand Eros ,este foarte bun,iar pentru fetele care fac show anal,mai ales cu jucarii mai mari,exista un gel tot de la ei,care e iubit si utilizat de cei care fac si fisting,pentru ca ar relaxa cumva.
La vibratoare va recomand sa investiti intr-un Lelo(direct de la ei de pe site).I know e destul de scump si parca ti se rupe sufletul dar credeti-ma ,investitia se amortizeaza,nu se compara cu nimic ce am avut inainte,plus ca rezista si mult,bateria tine fantastic de mult,materialul e ultra fin,iar membrii observa calitatea.
Eu mai am si strap-on,vad ca nimeni nu a pomenit ceva de el; si un gel care imita sperma(e foarte de efect) si un dildo cu ejaculare.
Sper ca nu am fost prea directa in exprimare:)
Spor!
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlackSwan26 scrie:Interesant topicul,ma bucur ca l-am gasit. Eu mi-am cumparat de pe Depozitul de sex majoritatea jucariilor si au fost destul de ok.Ideal ar fi totusi sa le si vizualizati inainte,pentru ca se intampla ca in realitate sa fie un pic prea dure ,eu am patit-o cu un dildo pe care l-am aruncat imdiat ce l-am luat.
La capitolul geluri,recomand Eros ,este foarte bun,iar pentru fetele care fac show anal,mai ales cu jucarii mai mari,exista un gel tot de la ei,care e iubit si utilizat de cei care fac si fisting,pentru ca ar relaxa cumva.
La vibratoare va recomand sa investiti intr-un Lelo(direct de la ei de pe site).I know e destul de scump si parca ti se rupe sufletul dar credeti-ma ,investitia se amortizeaza,nu se compara cu nimic ce am avut inainte,plus ca rezista si mult,bateria tine fantastic de mult,materialul e ultra fin,iar membrii observa calitatea.
Eu mai am si strap-on,vad ca nimeni nu a pomenit ceva de el; si un gel care imita sperma(e foarte de efect) si un dildo cu ejaculare.
Sper ca nu am fost prea directa in exprimare:)
Spor!
strap-on nu are rost sa am inca, ala e de efect doar cand mai esti cu o fata(sau faci un video tot cu alta fata sau tip na,nu judec :lol: ) dildo cu ejaculare vreau si eu dar caut ceva sa fie si de calitate(ca ala teoretic trebuie sa-i fac bj si din experienta spun ca alea trebuie sa fie cele mai bune si realiste pentru penetrare folosesc jelly) sa aiba si niste dimensiuni modeste chiar spre mici si vreau sa aiba si ventuza,recomand ca fiecare dildo sa aiba ventuza e foarte utila.
momentan am gasit asta
Imagine
Imagine
dar sunt mari prea mari pentru mine :oops:
asta e mai micut dar nu pare sa fie de calitate
Imagine

Mda daca tu ai altceva si poti sa-mi recomanzi sunt deschisa
iar vibratoare am primit hush si nora by lovense de la un membru si am sa le foloesc pe astea pana se strica,pana acum sunt foarte multumita de el sunt foarte finute se curta usor si vrabitiile intense nota 10^^.
Ma bucur ca iti place topicul eu cred si sper ca o sa fie de ajutor pentru toata lumea,sa nu se arunce la primul sexshop cu lucruri de proasta calitate din materiale dure si/ sau care rezista putin.

btw pentru doritoarele de sex machine am gasit site-ul asta:
http://www.sexmachines.co.uk/sex-machin ... oC6r7w_wcB
Avatar utilizator
MassEffect
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 112
Membru din: 10 Iun 2017, 06:44
Localitate: Bucharest
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

sexshop preferat ......Ebay
jucarii : Bondage gear , dildos , plugs , clamps , nora , lovense , rope
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

MassEffect scrie:sexshop preferat ......Ebay
jucarii : Bondage gear , dildos , plugs , clamps , nora , lovense , rope
mmm nu prea imi place sa fac cumparaturi de afara dar am sa fac un wishlist si pe ebay,chiar uitasem de el.

Am revenit cu un fel de review,mai exact am avut o experienta foarte neplacuta cu un toy pe care il gasesti pe toate site'urile.

Imagine

Acest dildo dublu efectiv nu are nimic bun,e rigid groaznic de rigid,nu e finisat bine efectiv zgarie si forma in sine e o aberatie ,e imposibil de folosit ,poate daca era mai putin rigid si bine finisat era mai interesant dar asa nu .
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello,

Pls un sfat/ Am vazut ca as castiga si eu mai mult daca as face anal.
Ai naibii, nu prea vor cu degetul, sa vada ei un toy acolo.
Pt pussy f greu mi am cumparat, pt ca nu vroiam sa folosesc. Dar il introduc f putin si sunt multumiti.
Problema e ca la anal, am cumparat cu diametru cel mai mic, 2 si tot mi se pare imens, e material jelly si degeaba, nu intra si astia ies dupa 3 min de pvt. Macar de ar intra putin :shock: sa vaad ca mi dau silinta :oops: :D :D :D

Deci, un sfat cu un toy mic pt ass ? cu dimatru mic ( si sa arate ca un penis)

Merci
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ana33 scrie:Hello,

Pls un sfat/ Am vazut ca as castiga si eu mai mult daca as face anal.
Ai naibii, nu prea vor cu degetul, sa vada ei un toy acolo.
Pt pussy f greu mi am cumparat, pt ca nu vroiam sa folosesc. Dar il introduc f putin si sunt multumiti.
Problema e ca la anal, am cumparat cu diametru cel mai mic, 2 si tot mi se pare imens, e material jelly si degeaba, nu intra si astia ies dupa 3 min de pvt. Macar de ar intra putin :shock: sa vaad ca mi dau silinta :oops: :D :D :D

Deci, un sfat cu un toy mic pt ass ? cu dimatru mic ( si sa arate ca un penis)

Merci
Simplu,incearca cu un butt plug^^,maseaza zona anala inainte si foloseste lubrifiant special,daca nu esti amatoare de anal atunci mai intai maseaza ,dupa baga un deget ,doua si tot asa pana esti capabila sa bagi un dildo dar cel mai bine un butt plug.
Ceva gen combinatie intre dildo si buttplug
Imagine

sau clasice sunt foarte elegante , usor de folosit si usor de curatat.

Imagine

Imagine

Si inca ceva,tu esti sefa daca ii spui ca nu ai ,nu ai si gata ,tu hotarasti ce jucarii cumperi si folosesti.
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dakota scrie:
Ana33 scrie:Hello,

Pls un sfat/ Am vazut ca as castiga si eu mai mult daca as face anal.
Ai naibii, nu prea vor cu degetul, sa vada ei un toy acolo.
Pt pussy f greu mi am cumparat, pt ca nu vroiam sa folosesc. Dar il introduc f putin si sunt multumiti.
Problema e ca la anal, am cumparat cu diametru cel mai mic, 2 si tot mi se pare imens, e material jelly si degeaba, nu intra si astia ies dupa 3 min de pvt. Macar de ar intra putin :shock: sa vaad ca mi dau silinta :oops: :D :D :D

Deci, un sfat cu un toy mic pt ass ? cu dimatru mic ( si sa arate ca un penis)

Merci
Simplu,incearca cu un butt plug^^,maseaza zona anala inainte si foloseste lubrifiant special,daca nu esti amatoare de anal atunci mai intai maseaza ,dupa baga un deget ,doua si tot asa pana esti capabila sa bagi un dildo dar cel mai bine un butt plug.
Ceva gen combinatie intre dildo si buttplug
Imagine

sau clasice sunt foarte elegante , usor de folosit si usor de curatat.

Imagine

Imagine

Si inca ceva,tu esti sefa daca ii spui ca nu ai ,nu ai si gata ,tu hotarasti ce jucarii cumperi si folosesti.
Merci frumos.
O as incerc cu butt plug, dar o sa caut diametru extrem de mic. Dc vor bine, dc nu nu mai fac anal si gata. Vreau sa fac doar ce imi place, chiar dc se castiga mult cu jucarii, stiu ca se castiga si fara si in timp destul de bine. Tin si la sanatatea mea. Si o sa ma duc la magazin ca de pe net am luat eu un vibrator, desi cel mai mic ca diamtru, as prefera si mai mic lol.
Pop Alexandra
Mesaje: 3
Membru din: 17 Oct 2017, 12:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi-am luat niste vibratoare ieftine de la Hatar. Calitatea e ok, acu' sa vedem si cat rezista.
BiWife
Mesaje: 1
Membru din: 15 Sep 2022, 10:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Saluty...vreau sa ma dau,si eu mare cu colectia mea..jejeje..am in jur de 15 dildo de toate dimensiunile, lush, domi,2..doua masini de sex una dintre el, fiind lovense sex masine prima o chinazerie dar a fost ok..catuse, lanturi, sfoara de 10 m, bici, mi-ar place sa impart experientele cu persoane openmind de preferat sa fie femei🤭
OurLife
Mesaje: 1
Membru din: 02 Noi 2022, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bună,
Și eu am câteva jucarii din PVC, TPE, pompe, măști, și totuși sunt într o continua căutarea. Acum sunt în căutarea unui dildo de sticla( pare interesant) unul de tip dragon.
Poate sa împărtășească cineva experiența cu dildouri de sticla, eventual de cristal.
Scrie răspuns

Înapoi la “Diverse”