Video Chatul si fricile!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
nomadela
Mesaje: 18
Membru din: 05 Noi 2013, 08:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare,

Vreau sa spun ca m-a amuzat maxim postul asta, am iesit de la munca si m-am apucat sa vad ce ai mai scris.

Ai talent la scris, nu gluma :)) M-ai amuzat teribil cu fricile p%lii.
Acum nu am inspiratia necesara sa comentez mai mult dar cand imi vine inspiratia nu mai ratez momentul. Promit.

Poate ca nu e neaparat inspiratia de vina, ci faptul ca nu-mi place sa fiu judecata pentru ce zic sau fac, dar citind mai cu atentie postul tau nu trebuie sa-mi fie frica sa socializez, iar frica mea cea mai mare e singuratetea ce-i drept, deci trebuie sa iau atitudine.

Ok deci frica mea e de socializare.
Asta se trage de cand eram copil cred, inca de mica am avut frica de parinti, de dumnezeu ca asa am fost indoctrinata , apoi de invatatoare, apoi de colegi ca vezi doamne eu eram alta religie si eram diferita eram bozgor in viziunea lor tampita, apoi de profesori , apoi de alti profesori universitari si tot asa in p@la mea ca nu mai scap de frici. :))


Pana sa te intalnesc pe tine Ionut aveam multe frici, acum sper sa le elimin pe toate si sa nu mai fiu asa incuiata la minte.

Na ca m-ai pus si pe mine la scris asa de dimineata. Ma pui acuma sa fumez si sa beau bere in loc sa dorm sa ma odihnesc.


Acum ma duc sa vizionez si eu I legend sa vad ce tot zici tu acolo.

Numai bine :D
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Nomadela,

Ma bucur ca ai mai scapat de ele, erai timorata rau cand te-am intalnit si nu credeai o boaba din ce spuneam, dar totusi ai facut ce te-am sfatuit, ai avut incredere in tine.. si pentru asta respect total, ai avut puterea sa zici in mintea ta.. "pot mai mult".. Daca toti ar face ce ai facut tu.. la o varsta atat de frageda.. Romania ar fi mai bogata si decat Germania.. si nu ma refer doar material.. ma refer pe mai multe planuri. Sper doar sa iti poti pastra pozitivitatea si rabdarea.. vei gasi si oameni de calitate unde poti fi mai transparenta. Incepi cu oamenii din meseria ta.. poate un pic si cu forumul.. si lasa viata sa curga frumos.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
LadyBug
Mesaje: 9
Membru din: 19 Dec 2014, 00:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wow
Nu am mai vizitat de ani de zile Forumul ,dar postarile astea despre Frici sunt....wow...am ramas fara cuvinte(si mi se intampla rar:P).Te felicit Sad ,pe tine ,cat si pe cei care au raspuns pe tema asta,intr adevar ceva deep..si ce mult ma bucur ca reincepand sa rasfoiesc pe aici ,am dat tocmai peste postarea asta ,un mod ft placut de a va regasi...
V am lasat copii si v am gasit barbati adevarati!:)
Ft mandra ma simt ...
"Toate s vechi si noua toate"
Avatar utilizator
Hollywood
Mesaje: 31
Membru din: 18 Dec 2014, 17:15
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES nu am ce sa zic decat foarte mult adevar in acest topic si chiar foarte interesant , din nefericire majoritatea tinerekir care vor sa se ''aventureze" in acest domeniu nu stau sa caute pe net mai multe despre videochat si se duc direct fara '' tema facuta'' la or si ce studiou ce ofera cat mai mult fara a stii multe si unde li se spune de majoritatea temeriilor care le-ai specificat sa nu se hazardeze ca nu va afla nimeni .


Mai distractiv este ca acum 2-3 ani toate ''novicele'' care se angajeau si nu erau de exemplu din Bucuresti , aveau o mare teama daca le vede cineva de la ele de acasa si li se spunea ca Romania este banata dar cum stiti cel putin Jasminu bana doar orasul de unde face , mai exact nici orasul ci doar pe o raza in jurul ip-ului de cativa km

Anyway ca sa pun punctul pe i acest topic ar trebui printat si dat in fiecare studiou alaturi de regulament si cine il va intelege va ramane in domeniu si cine nu va pleca ....
Hollywood Studio - It's Money Time !
http://www.hollywood-studio.ro
Traxdata
Mesaje: 20
Membru din: 05 Ian 2015, 02:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din pacate chiar asa este, cunosc foarte multe persoane inguste la minte care asociaza aceasta forma de munca cu prostitutia (nimic mai departe de adevar!) si de aceea au o parere negativa despre noi cei care facem videochat. Exact cum s-a spus si in postare, minti inguste si comuniste....
Charm Group
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Totul pleaca de la mentalitatea unor oameni. Foarte bine detaliat acest topic :)
Avatar utilizator
ProDomme
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2015, 09:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Traxdata scrie:Din pacate chiar asa este, cunosc foarte multe persoane inguste la minte care asociaza aceasta forma de munca cu prostitutia (nimic mai departe de adevar!) si de aceea au o parere negativa despre noi cei care facem videochat. Exact cum s-a spus si in postare, minti inguste si comuniste....
Intradevar, multa lume confunda video chat-ul cu prostitutia, lumea care o considera gresit poate nu are toate informatiile ca sa aibe o parere corecta, obiectiva. :wink:
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Foarte tare asta cu fricile, dar eu parca tot as umbla sa scot unele video de pe net, parerea mea :)
Avatar utilizator
Charm Group
Mesaje: 33
Membru din: 02 Iun 2014, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Ionuț, vreau să îmi fac un tapet cu postarea ta!

Nimeni nu ar fi putut spus-o mai bine.

Respect!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

CharmStudios scrie:Ionuț, vreau să îmi fac un tapet cu postarea ta!
Rules of a Lady merita si ele :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

CharmStudios scrie:Ionuț, vreau să îmi fac un tapet cu postarea ta!

Nimeni nu ar fi putut spus-o mai bine.

Respect!
Mulţumesc Charm, eu mă simt flatat totuşi nu aş recomanda să îl afişaţi în studiouri, nu de alta dar cred ca or să rămână fetele şocate la cât de vulgar am scris. Pe de altă parte dacă se face adaptare, probabil nu va mai avea acelaşi farmec :)

Cum a zis şi Studio20, probabil ar da mai bine "The Rules of Ladies", de exemplu:
http://therulesofladies.tumblr.com/textformat
http://therulesofladies.tumblr.com/

Toate cele bune.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Studio20 scrie:
CharmStudios scrie:Ionuț, vreau să îmi fac un tapet cu postarea ta!
Rules of a Lady merita si ele :)
Mişto regulile astea, se oferă cineva să le traducă şi să facem un topic sticky cu ele?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
TheGame24
Mesaje: 2
Membru din: 28 Oct 2016, 12:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BRAVO felicitari foarte motivational
Beauty2015
Mesaje: 3
Membru din: 14 Noi 2016, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

8) Ti as scrie si emoji ala de "thumbs up" ,nu prea l gasesc pe aici ...:) Anyways,good job! Frici sunt multe si nenumarate... insa prima si principala este frica de tine! Been there ,done that ! In momentul in care nu ti mai e "frica de tine " si esti capabil sa ti asumi si sa n ai niciun fel de rusine cu ceea ce faci ...restul sunt istorie ! Keep on doing the great job !
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Buna,
Sper ca nu postez in topicul gresit.Sunt intr-o stare de depresie si disperare si in afara de parintii mei nu am cu cine discuta despre aceasta problema. Sunt model de aproximativ 6 ani. In urma cu 3 ani am facut si videochat la cuplu, timp de o luna de zile, cu fostul meu prieten. Prostia mare a fost ca am folosit chaturbate ca si site si toata lumea stie ca acolo se inregistreaza tot. Anul trecut am cunoscut un baiat minunat si urmeaza sa ne casatorim. Eu in continuare fac videochat, iar el stie asta. Insa nu i-am spus ca am facut si la cuplu si sunt filmulete online cu mine. Mi-e tare frica sa nu afle. Nu am curajul sa ii spun, imi este teama ca isi va schimba parerea despre mine sau mai rau ca va vrea sa ne despartim. Am o multime de regrete, sunt deprimata in fiecare zi, nici nu mai pot lucra din aceasta cauza. Traiesc totusi cu speranta ca nefiind populara si internetul fiind plin de astfel de filmulete nu va afla.
Am mare nevoie de un sfat, de cineva care sa ma inteleaga. Parintii mei ma sfatuiesc sa nu ii zic si daca afla sa ii spun ca face parte din trecutul meu. Dar parca nu pot sa traiesc cu teama asta. Ma aflu intr-o stare deplorabila :(
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Alexandra... Îți recomand să vorbești cu un psiholog, o sa te ajute și dacă vrei poți sa ii sugerezi iubitului sa faceți ședințe de cuplu ca o sa te ajute pe tine.

Dacă ai nevoie îți voi recomanda eu un psiholog femeie care cunoște bine domeniul, nu ai avea de ce sa te îngrijorezi ca se uita nu știu cum la tine.

Sper sa fie totul ok.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
alexxxandra
Mesaje: 21
Membru din: 28 Ian 2017, 11:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 0

Chiar te rog, Glamour foto. Cred ca am mare nevoie avand in vedere ca tot ce fac toata ziua este sa plang. Ma mai pufneste plansul si cand sunt online..fuck :(..Sunt noua aici, nu stiu cum putem lua legatura sa imi dai un nr de contact al doamnei psiholog.
Multumesc
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Incearca sa te relaxezi si sa te bucuri de prezentul frumos , atata timp cat actualul iubit stie 1.ca ai facut videochat si inainte + 2.ca nu este primul barbat din viata ta nu are ce sa te panicheze , la un moment dat a aparut un filmulet intim cu Delia si fostul iubit si tot n-a fost nici o problema cu actualul sot ...sunteti un cuplu matur si in definitiv exista niste filmari cu tine si cu fostul iubit ...nu cu tine si 3-4 colegi de munca de-ai actualului iubit ....fa o pauza in gandurile la trecut si FI Fericita cu prezentul
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

alexxxandra scrie:Chiar te rog, Glamour foto. Cred ca am mare nevoie avand in vedere ca tot ce fac toata ziua este sa plang. Ma mai pufneste plansul si cand sunt online..fuck :(..Sunt noua aici, nu stiu cum putem lua legatura sa imi dai un nr de contact al doamnei psiholog.
Multumesc

Fruntea sus ca totul se va rezolva...

Ai contactul trebuie sa ai curaj sa te duci sa vorbești ai sa vezi ca ai sa găsești rezolvarea.

Spor acolo
Adrian
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Notorious
Mesaje: 1
Membru din: 02 Oct 2016, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, sper sa nu schimb intru totul subiectul topicului, imi cer scuze daca deranjeaza asta, as avea o intrebare, fiind si eu insumi in situatie.
Care dintre voi ati facut broadcast pe timp de noapte si v-ati obisnuit sa stati noptile trezi/treze, si sa dormiti ziua, ati revenit dupa o perioada lunga de timp la un program normal ? Adica sa dormiti noaptea si sa stati trezi ziua.
Daca da, cum vi-a fost? Cat timp vi-a luat sa se obisnuiasca din nou corpul vostru cu schimbarea ritmului de somn ?
Eu intampin dificultati mari, sunt ca si in sevraj in timpul zilei, in fiecare zi, e un chin fiecare ora in care stau treaza ziua, corpul meu stie ca trebuie sa doarma ziua, ca noaptea sa fie odihnit si sa se simta bine.
Si nu imi pare deloc a fi o problema pe termen scurt, nesemnificativa, efecte minore.
Eu le simt din serios :-( , la voi cum e ?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare Notorious@
Notorious scrie:Buna, sper sa nu schimb intru totul subiectul topicului.....,
Nu-ti fa probleme din astea , vom fi ( pe alocuri ) chiar ontopic ... :wink: Lol

Asa cum am vorbit si pe chat , ce spui tu , nu pare a fi doar o simpla dereglare a programului de somn , dupa o perioada in care ai lucrat doar noaptea , pentru ca asta se rezolva relativ usor prin privarea de somn vreo 24 de ore si , apoi incet , incet , puteai reveni la somnul de noapte .

De la inceput , trebuie stabilit din ce tip de ciclu biologic faci parte : diurn sau nocturn . Cei diurni , sunt cei care asa sunt construti , se trezesc fara nici un efort cu noaptea-n cap , cea mai mare energie si cel mai bun randament il au in primele ore (si imediat urmatoarele ) dupa ce s-au trezit .In schimb , cand vine seara , pe la orele 20-21 deja simt ca li se termina baterille , nu mai sunt buni de nimic .

Nocturnii in schimb , sunt cei care au mari dificultati in a se trezi cu noaptea-n cap , sunt oarecum apatici in primele ore de la trezitul de dimineata impus (trebuie sa mearga la job /sa plece undeva , etc ) . Cel mai bun randament il au in a 2 a parte a zilei , adica spre dupaamiaza , poate chiar la inceputul serii . Atunci au energie / sunt cel mai activi din toate pct de vedere . Evident ca acestia au mari probleme in a adormi seara , sau in prima parte a noptii (chiar si atunci cand stiu ca a 2 a zi sunt nevoiti sa o ia de la capat , cu trezitul dimineata ).

Cele doua tipuri nu sunt standard , adica pot exista in fiecare dintre ele influente dintr-o categorie sau din alta , si, probabil , putand face trecerea oarecum fara efort de la diurni la nocturni si viceversa (daca situatia o impune ) sunt cei mai "avantajati " .

Cel mai probabil , la tine nu este vorba de "dereglarea" uneia din cele doua cicluri biologice naturale , mentionate mai sus , si , oricum ar fi , ele raman cam batute-n cuie . Ce nu este batut in cuie , este doar influenta subconstientului in toata treaba asta .

O sa dau 2-3 exemple , ca sa intelegi mai bine la ce ma refer .

1. Se stie ca in situatii de pericol real , iminent , de exemplu cand ne ataca un caine fioros , creierul nostru elibereaza adrenalina , pt ca suntem dotati din constructie cu acest "program" de aparare tocmai ca sa nu facem un atac de panica (un blocaj de fapt ) , si , cu programul activat imediat , de eliberarea adrenalinei , ne apar in minte doua optiuni instant : lupta sau fuga ! Daca s-ar instala direct atacul de panica nu am mai fi capabili nici de fuga , prin urmare e "ingenioasa" setarea din creier care elibereaza adrenalina , e un lucru bun :))

Asa reactioneaza un om normal , in conditii normale . Daca de exemplu , suntem beti manga , si ne ataca un caine si mai fioros , este foarte posibil ca acel "program" care ne declansa apararea (aparitia adrenalinei ) sa nu mai existe , sau daca e , sa fie la cote minimale , adica nu vom fi in stare nici de fuga , de lupta nu se mai pune problema , intrucat nu constientizam prea bine atunci .Totusi NU este vorba de atac de panica .De ce ? Pt ca nu mai exista o interpretare personala /dramatica a situatiei , ceva de genul "O sa ma muste rau , cainele ala " . De unde reiese ca ce ne sperie nu este (automat ) in exteriorul nostru , ci mai degraba in propriile ganduri despre o situatie sau alta .
Evident ca acel caine - oricum - te poate face praf si beat si treaz - ce vroiam sa subliniez , e ca nu s-a mai declansat comanda din creier , in acest ultim caz ...

2. Tot asa , se stie ca , in situatii limita , de supravietuire : de exemplu esti in munti iarna , ratacit , accidentat , fara mancare , fara apa . In atari conditii tot creierul comanda o stare de somnolenta permanenta , tocmai pentru faptul ca in situatii de veghe organismul consuma mai multa energie decat atunci cand esti somnolent . Creierul "stie" sa dea comanda la timp pentru prezervarea energiei. Asa se explica - declara cei care au salvat persoane in asemenea situatii - ca cei gasiti , in ciuda pericolului/frigului /caldurii /deshidratarii /etc , prezentau o stare de somnolenta , pareau ca nu mai tineau mortis sa fie salvati ! Pe de alta parte daca ei zareau primii , salvatorii aceiasi oameni care abia se tarau , BRUSC prindeau energie , incepeau sa alerge chiar, spre ei ...

3. Cum , e de la sine inteles , ca tu , acum nu esti in niciuna din cele 2 situatii , ramane doar a 3 a ! :wink: Aceasta varianta nu am citit-o pe nicaieri ( totusi pe undeva am gasit ceva teorii ) dar , in schimb , iti zic din proprie experienta : stresul puternic , o situatie care nu-ti da pace , te macina , produce - indirect , ce-i drept , si nu la aceleasi cote - niste simptome asemanatoare cu cele de la pct nr 2 de mai sus . Si aici ajungem la problema somnului . Stresul puternic iti poate comanda ca pe timpul zilei , cand e timpul potrivit (doar nu o fi in toiul noptii , nu ? ) de rezolvat una alta -deci stresul puternic- poate induce o stare de somnolenta . Este ca un refuz pe care ti-l programezi indirect /inconstient , de unde si senzatia de moleseala care face sa te tina "departe " de sursa problemelor care au generat starea de fapt . In asemenea conditii , indiferent ce vei face , tot ziua (cand problema o constientizezi mai bine ) vei dormi , si noaptea vei fi treaz ( noaptea , cauzele care au declansat stresul par si ele mai calme , mai departe , par ca au un ragaz ) . Aparent arata ca fiind o situatie fara iesire , dar , identificarea cauzei care produce stres in asemenea cantitati si , evident incercarea de a elimina-o intr-un fel sau in altul , te va trimite direct la... somn - noaptea !!Sper :wink:

Acestea (cam multe , ce-i drept ) fiind spuse Notorious@ , nu-mi ramane decat sa-ti doresc :SOMN USOR - Noaptea ! :lol: :lol: :wink:

Cele bune ,
googlefun@
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”