Forumul nu mai e ce a fost, ce facem?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu nu am vrut sa spun tot din cauza interpretarii gresite dar imi pare bine ca ai facut-o tu Ionut,industria asta este atat de plina de kkt incat nici Arsenie Boca reinviat nu o mai poate curata.

Cu regret o spun si din toata inima,imi este o sila incomensurabila de anumite parti ale industriei,o industrie pe care am iubit-o foarte mult dar de care sincer nu mai imi pasa pentru ca nu sunt sigura inca daca mi-a dat mai mult decat mi-a luat.
Mi-am pierdut nopti intregi in polemici cu niste straini,nervi,pastile sa ma calmez ca sa pot functiona, in detrimentul familiei mele si poate nu sunt singura care a facut asta pana in ziua in care am vazut cat valoreaza prieteniile legate de pe o zi pe alta,pierzand lucruri mult mai importante pe care sunt constienta ca nu mi le va returna nimeni.

Nu ma intereseaza cine ma condamna sau nu,cine ma iubeste sau nu sau cine ma haleste sau nu,singurul lucru care ma intereseaza in ultima vreme este doar persoana si businessul meu.Cand am chef si timp si am de zis ceva o spun cat timp voi fi libera sa o fac,cam asta ar trebui sa faci si tu Ionut,sa nu te mai stresezi pentru niste straini,sa lasi forumul liber,chiar daca este cearta sau ceva constructive,stai linistit ca nu-ti va ridica nimeni nici o statuie chiar daca tu ai incercat si incerci mereu sa impaci pe toata lumea nu vei putea,se va gasi cineva nemultumit si sincer nu ar trebui sa-ti pese.

Ce ai dat tu industriei nu va mai putea nimeni sa egaleze nici intr-o mie de ani si asta e tot parere personala.

Nu cred ca ai idee de cate ori am vrut sa spun lucruri,nu am facut-o tot din respect pentru tine si nu sunt singura,evident ca uneori nu m-am putut abtine cum nu am putut nici ieri si sincer imi pare rau ca am scris dar forumul pentru mine care eram model independent si care ma chinuiam la vremea aia sa ma ridic peste multime chiar daca nu m-a ajutat pentru ca nu prea avea cu ce la vremea respective,a fost ca a doua mea casa,nu stiu daca multi stiu cum este sa stai singur intr-o camera,sa muncesti 12-15 ore pe zi si sa nu ai efectiv cu cine sa vorbesti nimic despre job-ul in sine,pe un site unde efectiv stateai cu ochii in tavan pana intra un membru,aici am cunoscut oameni care-mi vor ramane prieteni pe viata pentru ca macar atunci cand imi era f greu sa socializez lucrand asa mult,m-au incurajat si poate uneori mi-au spus o vorba buna si asta valoreaza cat o mie de deal-uri la ora actuala,sunt oameni pe care oricand stiu ca ma pot baza si nu ma vor lasa cu curul in balta niciodata.
Pentru ei si pentru Ionut am ramas inca pe forum altfel plecam demult asa cum au facut-o multi altii care se reintorc doar atunci cand mai au cate o problema.

Scuzati scrisul,voi reveni pe text daca am scris ceva anapoda dar am vreo 16-17 ore de cand nu am dormit.

Iar tu Smart cred ca nu ma cunosti suficient,eu nu am avut si nici nu voi avea nevoie vreodata de aplaudaci,acum multi ani, m-am certat cu Markus in forum pentru o idee care la vremea aia o socoteam miez iar eu eram un gandac si Markus era guru,deci chiar nu am nevoie de nimeni sa ma sustina cand am ceva de spus.toata lumea cred ca a ramas perplex atunci si totusi azi ma intalnesc cu el oricand si stau la o cafea cu placere.Nu mi-a purtat nici pica si nici nu a incercat sa ma ''cenzureze'' cu toate ca sunt constienta acum ca ar fi putut ...dar nu m-a jignot niciodata,nu m-a balacarit ca la usa cortului nu mi-a zis ca sunt un nimic cu toate ca eu chiar eram un nimic atunci,nu ca acum as fi vreo mare vedeta dar omul chiar a avut coloana vertebrala atunci.

Noapte buna sa aveti !
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Multumesc tuturor pentru sugestii si idei, astept in continuare pareri, voi incerca sa raspund cat mai pertinent...

Smart ai perfecta dreptate, dar eu am spus ca sistemul nu are cum sa fie 100% in regula, am precizat ca este doar optim in conditiile date... loc de mai bine.. va fi intotdeauna ca de altfel in orice sistem inventat de om...

Markus, :), bine ai revenit pe forum, noptile lungi ne aduc aminte de anii cand eram mai tineri mai inversunati hehehe

Cenzura nu este buna, este cel mai rau lucru care se poate intampla unei societati care se vrea a fi libera... problema la noi este ca multi inteleg gresit libertatea asta de exprimare...

Uite:
8. Libertatea de exprimare
CONSTITUTIA ROMANIEI
ARTICOLUL 30 - Libertatea de exprimare
(1) Libertatea de exprimare a gandurilor, a opiniilor sau a credintelor si libertatea creatiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare in public, sunt inviolabile.
(2) Cenzura de orice fel este interzisa.
Deja e nasol.. si totusi in viata reala vedem zilnic cum sunt cenzurate stiri la tv, texte in ziare, internet etc.. de ce?

Probabil pentru ca:
Avand in vedere dubla calitate a Consiliului National al Audiovizualului, de garant al interesului public si de autoritate unica de reglementare in domeniul serviciilor de programe audiovizuale,
convinsi ca libertatea de exprimare constituie unul dintre fundamentele esentiale ale unei societati democrate, motiv pentru care presa audiovizuala trebuie sa beneficieze de o protectie deosebita,
convinsi totodata de faptul ca libertatea de exprimare nu poate prejudicia demnitatea, onoarea, viata particulara a persoanei si nici dreptul la propria imagine,
avand in vedere obligatiile care revin atat Consiliului National al Audiovizualului, cat si radiodifuzorilor in protejarea demnitatii umane, in special, a drepturilor fundamentale ale omului, in general, si faptul ca incalcarea acestora poate aduce prejudicii grave interesului public,
in temeiul art. 3 alin. (1), art. 10 alin. (3) lit. e), art. 17 alin. (1) lit. d) si al art. 40 din Legea audiovizualului nr. 504/2002,
membrii Consiliului National al Audiovizualului adopta urmatoarea decizie:
http://legislatie.resurse-pentru-democr ... 0-2002.php

Sunt mai multe chestii de genu' prin legi... diverse portite unele valide altele probabil tampite... si n cazuri in care libertatea de exprimare este ingradita nu numai la noi si in toate tarile chiar si cele super avansate in democratie.. doar ca astea avansate o imping pe aia cu securitatea nationala etc.. vezi cazul Snowden si multe altele...

In cazul tau, tu esti chitit pe activitatea studioului X, aduci martori, dovezi etc.. majoritatea stim cine esti, la tine nu e vorba de anonimat sa zicem asa.. apoi vine studioul X, cel acuzat si are 2 optiuni.. fie te da in judecata, ca se poarta.. si probabil il da si pe subsemnatul, sau forumul, sau reclamatii pe te miri unde pentru prejudiciu de imagine... Pe tine o sa te invete avocatii sa spui ca altcineva ti-a furat imaginea si a scris in numele tau, sau poate o sa duci pana la capat acuzatiile.. Studioul X este probabil acoperit de acte pana in dinti.. si nu se poate dovedi inselaciunea.. daca a existat.. se pierde cateva luni/ani prin tribunale.. dupa care se va ajunge cel mai probabil la aceeasi chestie.. se platesc amenzi nebunii.. despagubiri.. mai stiu eu ce.. si se scoate continutul problematic... pai ma scarpin in cap.. e practic acelasi rezultat

Optiunea 2 .. vine si Studioul X cu o gramada de marturii, dovezi etc.. despre tine.. care mai de care mai grave.. ca doar se poarta.. o sa va luptati iar pe forum, nopti pierdute, par alb in cap, drama.. judecati .. nebunii.. iar noi restul la fel.. pierdem timp pretios.. intr-un final cel mai probabil tot prin tribunale se poate ajunge..

Nu vorbesc din carti... vad mereu pe la tv cum x scoate o perla despre y, poate are dreptate, poate nu, si apoi y il cheama in tribunal.. unde x trebuie sa isi dovedeasca afirmatiile... poate le dovedeste, poate nu...

Va doriti sa stati prin tribunale pentru a satisface niste orgolii? sau va doriti sa demonstrati prin puterea exemplului.. a lucrului bine facut.. sau din ce in ce mai bine facut.... aici e intrebarea..

Daca nu am dreptate va rog sa imi spuneti, sunt multi care au mai multa experienta decat mine in cazuri de acest gen, eu de cele mai multe ori ma ghidez dupa regulile bunului simt nu dupa lege...


Apoi in cazul unui model.. vine modelul X.. si spune despre studioul Y, ca nu i-a dat salariul si alte chestii..da nume de studio, de manager, de admini.. poate si colege.. ca sa dovedeasca..

Bun...

Vine studioul Y si zice.. Da domle e adevarat ca nu i-am dat salariul pentru ca:
1. Nu si-a onorat atributiile din contractul de munca
2. Nu a depus nu stiu ce preaviz inainte cu 30 de zile conform contractului
3. Nu si-a depus demisia..

Uite punem si buletinul ei pe forum si copie dupa contract sa dovedim ca noi suntem un studio curat lacrima..

Apoi modelul vine la mine si incepe sa planga.. ca e buletinul public pe forum.. eu ma scarpin in cap .. si ce sa fac? cum sa procedez? sa ii zic ca nesimtitul... auzi fata.. tu ai inceput topicul.. tu sa il descurci.. sau sa incerc sa remediez situatia intr-un fel sau altul? Spuneti-mi voi va rog cum este mai optim de procedat...?

Pot da exemple de scenarii diferite de acest tip, zeci, sute daca stau sa ma uit in arhiva forumului.. dar la fel cum a zis si Smart si multi altii.. unde ajungem? O sa mai avem timp si de constructie, reconstructie, inovatie etc.. ?

Sunt n zicale de tipul: "daca nu esti invidiat nu existi", "daca nu ai si dusmani, nu existi", "nu poti multumi de toata lumea" etc etc etc.. in momentul cand ajungi sus.. ca site, ca patron de studio, ca model, ca webmaster.. orice ai face.. vei avea si critici... si e normal sa fie asa.. ideea e ca fiecare sa fie capabil sa si le asume.. sa invete din greseli.. etc.. Daca stam tot timpul sa zicem... e ok sa cenzuram dar stai asa ca nu e asa.. aici si aici trebuie umblat.. ori alba ori neagra ori nuantata?

Repet pe forum s-a facut pe parcursul anilor cum ne-a taiat si pe noi capul mai bine.. in functie de experienta si feedbackul utilizatorilor, cand era o decizie mai importanta.. am anuntat de fiecare data, am actualizat regulametul ala de zeci de ori.. etc ..

Acum alt exemplu, au fost sute de critici, chestii negative la adresa siturilor de videochat, multe probleme au fost rezolvate datorita acestui tip de feedback, atat noi forumistii, cat si multi patroni de studio, modele, webmasteri le-au expus pe la summituri, prin discutii private etc.. si au fost rezolvate, unele mai usor, altele mai greu, altele in curs de rezolvare.. Ca idee, in afara de 2-3 cazuri de situri mici si mijlocii, nu a venit nici un reprezentant al vreunui site de renume sa ceara stergerea vreunui comentariu negativ.. ba mai mult.. unii le incurajau pentru a isi descoperi problemele...pentru a isi imbunatii serviciile etc..

Smart spui ca nu ai interes, ca nu faci reclama pe forum etc.. iti dau dreptate pana la un anumit punct.. dar munca noastra globala, fiecare pe felia lui, unii cu forumuri, altii cu situri de studio, altii cu summituri.. generam trafic zilnic si mediatizam activitatea... Lunar sute de mii de potentiale modele ne vad siteurile... din sute de mii cateva zeci de mii aprofundeaza.. din cateva zeci de mii.. probabil cateva mii incep sa lucreze efectiv.. unele de acasa.. altele din studiouri.. Altele pleaca de la un studio la altul, sau de acasa la studio in mod constant etc.. Eforturile fiecaruia ne ajuta indirect, fie ca vrem sau nu...

Cei care isi vad de treaba si lucreaza cat mai corect pe toate planurile, vor fi cei mai castigati pe termen lung.. restul vor stagna sau vor dispare in prisma actiunilor lor... oricat ne-am stradui "oi negre" vor exista mult timp de acum inainte.. nu tine doar de video chat.. tine de latura umana.. exista in orice tip de activitate, in orice tara etc..


Daca am aberat cu ceva, va rog sa imi atrageti atentia..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

industria asta este atat de plina de kkt incat nici Arsenie Boca reinviat nu o mai poate curata.
nu sunt deloc de aceiasi parere cu tine , ba chiar pot sa afirm cu tarie ca esti foarte departe de adevar . O spun participand la evenimente , cam la toate , si stiu foarte bine ce se discuta , ce pareri exista , etc.
Stiu foarte bine de asemeni ca exista comunicare model - site - camsite - asa cum nu a existat niciodata , stiu ca se pot face deal-uri - ceea ce pana acum 2-3 ani era greu de imaginat si doar putini aveau acces . Stiu ca 6 studiouri pot da modele pentru un eveniment , fara sa le fie frica ca le fura nu stiu care , lucru care nu era posibil acum 5-6 ani . Stiu de asemeni ca 641 oameni au fost la Mamaia in 2016 la eveniment , cam jumatate dintre ei romani , desi acum 5-6 ani era greu sa umpli o masa intr-o carciuma .

Daca asta e mocirla ... scuza-ma , dar esti intr-o mare eroare , si nu accept astfel de afirmatii !
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Sunt asa confuz incat nici nu mai stiu ce e de moderat si ce nu. Ionut, trebuie sa ne bagi in sedinta pe mine si google sa hotaram daca caterinca "are" voie sau nu are voie ;). Probabil jos cenzura se referea tocmai la incercarea de scoatere a ei in afara jocului. Uf! Cenzura si umorul. A, dar nu e umor, e caterinca si can-can.

Atat imi amintesc din epoca comunista esential: Umorul nu poate fi cenzurat. Googlefun...screenname determinant. Si-a zis fun inca inainte de a-si dori asta. Daca deranjeaza exista o optiune de ignor. Si nu-l mai cititi.

Chiar am fost curios. Am dat pe userul winxpfather si am cautat toate posturile sale ca ma facuserati curios. Timp de un an, nu m-am dus mai mult. 6 pagini. Un singur post am gasit de mistocareala. Asta imi zice despre limitele fiecaruia de a delimita unele de altele. Imi cer scuze ca ma prind inca din primul post cu cine am de a face, si-i dau ce-si cere. Imi cer scuze ca eu chiar cred ca unii chiar inteleg mai bine, intepandu-i, deranjandu-i putin. Imi cer scuze ca unii refuza sa gandeasca. Imi cer scuze ca unii scriu si se exprima asa cum o fac. IMI CER SCUZE CA NU POT RECUNOASTE SMECHERI INCHIPUITI, CU REALIZARI MARETE, CE-S CU BURTA GOALA ;). Imi cer scuze ca am prorpriu-mi stil care nu e bine sa fie lasat sa se manifeste slobod si ar fi bun de cenzurat. (Nu la Ionut se referea cenzura, ma repet, ca am inteles ca se proceseaza mai greu.)

Diablo, e moderatori corupti aici. Elementar, pentru coruptie trebuie sa existe miza. Voluntariatul... Tu intelegi idea ca esti baiat istet.

Ultima scuza ce mi-o voi cere e ca indiferent ce hotarati aici, cum e mai bine pentru forum sa faca pula mare (iertare pentru mare), eu imi voi cere scuze de pe acum ca nu voi schimba nimic din ce sunt si ce cred. Cand voi crede altceva ma voi manifesta in consecinta. Dar interesant e, cum isi dau unii cu parerea despre "casa" altcuiva nefiind in stare sa le "existe" macar propria lor casa ;).

Ionut? Adi parca a fost singurul ce a ajuns la tine la spital nu? Si meseria lui era sa faca poze nu? Eu nu vad nici o contradictie in asta ;). Asta e mai grea :). Scuze ca zambesc!

Scuze ca mai am de zis, dar am si eu o singura doleanta. Ca ontopic nu sunt dar voi stiti asta. Asa! Urasc pe astia ce fut femeile altora. Urasc ca apoi se pupa cu incornoratul si urasc cand incornoratul se face ca nu vede ;). Asta tema de discutie. Probabil de asta isi si pierd timpul pe aici, sa nu vada :)).

Va pup si dezbateti cu istetime. Astept sugestiile voastre. Scuze thx!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

@isa ... nu am zis ca iti doresti aplaudaci si in nici un caz ca iti trebuie... dar ei sunt...
@sad... ai dreptate in ce spui.. de asta forumul trebuie pastrat pentru informatii utile, pozitive si care ajuta.. nu chestii negative fata de altii, fata de concurenta directa. Ca spui ceva ce nu iti convine la un site e una, cand spui ceva nasol despre un alt studio, chiar daca poate e adevarat, tot nu este ok.
Dupa cum am spus nu urmaresc un interes aici pe forum inafara de cel informativ..si cum da, i-mi doresc sa intru aici si sa gasesc informatii pretioase incerc, in limita cunostintelor si resurselor mele sa returnez pe cat posibil.
@alex... Industria creste si se curata. Nu intr-un mode alert ci usor si sigur. Evenimentele astea de care vorbesti, cel putin pentru noi au fost cheia pentru dezvoltare. Tu ai zis ca acum ca acum cativa ani era un vis ca un site mare sa bage in seama personal un studio, cu mici exceptii. In anul 2015 site-uri mari au ajuns sa bage foarte tare in seama si studio-uri mici cu 10 modele si incasari...Nu stiu cum sa le cataloghez ca nu stiu ce fac altii...
AWCampus a fost "next step"... 3 studio-uri din Bucuresti si 3 din Galati care chiar s-au comportat ca si colegi nu ca si concurenti.. de la activitatile zilnice pana la bautele de seara si discutiile mai mult decat constructive. Daca sa putut cu 6 oare nu se poate cu si cu 60?.. Poate nu....inca...
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

Ca de obicei exprimare ireprosabila in public . Facem publice si mizeriile , sau doar facem poze sa dam bine la public ?
Iti dai cam mult cu parerea despre altii si asta ma pune pe ganduri . Oare din ce categorie faci parte , a celor care ii intereseaza foarte mult barfa si ce fac altii , cat de plin sau de gol le e stomacul , ce mai au de barfit fostele sotii , etc ... sau a celor care ii preocupa ceea ce fac ei .
Un om cu coloana vertebrala nu emite doar idei si impresii ci le accepta si pe a celor din jur , dar aparent , desi fin , sari la beregata cu insinuari ieftine ca un baiat de cartier ...

N-ai cautat bine in postari , nu dupa "caterinca" trebuia sa te ghidezi ci dupa "panica" . Tu , "Forta" dupa cum te descrie cu lacrimi de admiratie Glamour , esti cu panica , cu raziile , cu legalitatea , cu "nu mai merg cardurile si e coada la bancomate" , tu ai alt sistem de lucru . Care e rostul acestora ... tu stii . Sau probabil o comunitate slab informata , panicata si dezbinata iti foloseste in vre-un fel ? Interesanta teorie , am mai dezbatut subiectul public , cu tine , in niste postari absolut minunate si memorabile si anul trecut ...

Oare daca fac si eu o petitie cu scoaterea lui XP de pe forum o sa mearga ? :))) Vai cat au mai lacrimat ... unii de dor , altii de ras .
Dar in fine , astia sunt oamenii si poate ca traiesc intr-o lume a mea , idilica sa-i spunem . Daca nu se poate sa ne controlam si sa fim civilizati , ca e singurul lucru la care am facut apel , atunci ce sa zic ... succese ! :)

Consider ca ce aveam de spus , si anume sa fac un apel la comportamente ceva mai calme si decente , am spus deja . Restul tine de fiecare dintre voi ... desigur minus XP ca el a luat deja decizia sa ramana un asa cum e ...
Acestea fiind spuse , imi incetez activitatea pe acest topic , pentru ca simt ca nu va duce nicaieri bun , in spiritul ultimilor ani :) in care se incepe o discutie serioasa si apoi posteaza XP .

Cu stima ,
Alex
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Am reusit sa dorm cateva ore dar mai trebuie, nu ezitati sa va spuneti parerile, utilizatori vechi sau noi, orice tip de feedback este important, va multumesc. Revin... pana atunci va las niste vorbe de duh:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa imi spun si eu parerea, desi sunt foarte-foarte ... - foarte nou pe aici si inca descopar domeniul.

Forum-ul zic eu ca este ok asa cum este, si adminii au dreptate sa cenzurere o serie de elemente, pentru ca lasat liber totul ar degenera in haos, majoritatea oamenilor inteleg libertatea nu ca domnia legii, ci ca lipsa legii. Injurii, calomnii, acuze si mai ales diferende de orice tip ar fi mult mai bine sa se dezbata live, fiecare model si studio, fiecare nemutumit ar trebui sa-si rezolve impreuna si in mod amiabil problemele. Postand aici pe forum fiecare isi va striga propriul adevar si doar atat, si vor ajunge sa-si faca reciproc si in mod gratuit rau, pentru niste lucruri ce s-ar putea transa usor. Sa faci rau e usor, sa faci bine e infinit mai greu. Si unde vom ajunge ? La discutii despre discutii, vom uita de unse s-a pornit si vom umple zeci de pagini de dezbateri sterile din care nimeni nu va invata nimic.

Cenzura sau mai bine zic temperarea unor comportamente isi are rostul, doar ca trebuie sa se bazeze pe ratiune, cu totii suntem oameni si suntem supusi greselii.

De asemenea, ogolii sunt multe, unii au ajuns mai sus, altii sunt pe drum, altii nu reusesc sa se ridice, orgolii vor fi mereu si le observ chiar si in discutia de pe acest topic, totusi, trebuie sa fim ghidati in primul rand de bun simt si ratiune si abia apoi de a ne dovedi noi valoarea. De fapt valoarea o dovedesc rezultatele, nu noi insine strigand de la balcon cat suntem de profesionisti, suntem, se vede, nu suntem, iar se vede, si cu toate astea industria asta e un proces de invatare continua.

Am gasit acest forum ca un loc interesant, pentru invatare, cu profesionisti, nu cred ca prezinta industria precum o floare roz, si oricum dupa prima luna iti dai si singur seama ca nu e asa. Este bine sa se ecpuna probleme si sa se discute solutii, dar nu cred ca trebuie sa se faca acuze si sa devina un loc unde sa dam cu mustarul pe pereti.

Mult spos si succes tuturor!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Alex,nu am spus ca este numai rahat,ai scos din context ce ai crezut tu,am spus si ca exista lucruri bune si foarte bune dar si multa invidie,mancatorie si restul care le-a spus si Ionut gen faza cu studiourile,modelele,etc,studiouri care pozeaza in sfinti si fac numai magarii,modele care vin,invata si pleaca,vorbesc urat despre alte studiouri,spun ce au mai ''patit'' and so on,la asta m-am referit.

In privinta sites majoritatea sunteti naivi din punctul meu de vedere,sunt studiouri care se lauda cu deal-uri inexistente,logica I-ar spune si unui copil trecut de pubertate ca sunt imposibile cand jucatorii sunt mult prea multi pentru posibilitatea unui site indiferent care ar fi el cand vindeti acelasi produs.La inceput imi parea rau cand vedeam la summituri/intalniri oameni care efectiv alergau dupa reprezentatii site-urilor,intalniri,nebunii, sa faca asa zisele deal-uri,e ca si cum as avea o punga si 100 de insi ar vrea ce am in ea,cam ce carte as juca daca as fi versata si as vedea ca sunt atatia naivi care o vor?Evident o voi vinde tuturor,autosugestia functioneaza foarte bine,acum nu stiu daca cei care fac astfel de deal-uri se intreaba de ce doar 1-2-5 modele au rezultate din sute,oare s-or intreba de ce?Poate pentru ca in fapt nu exista nici un deal?:)Ca acele studiouri unde exista acele modele poate fac ce trebuie si atunci e normal sa existe ceva rezultate, dar deal?Credeam ca suntem destul de destepti ca sa nu mai punem botul la vrajeala ieftina.
Deci asta cu deal-urile cade,ce ramane,faptul ca acum absolut toate sites stiu ce este in gradina concurentei evident cu ajutorul celorlalti care sunt gata pebntru cel mai mic os sa dea in primire ce face vecinul,sau macar ce stie el ca face...
Puneti si voi logica si creierul sa functioneze si o sa va dati seama singuri ca nu este greu sa bei un pahar de apa cu un site dar este foarte greu sa primesti ce-ti doresti cand tu oferi ce mai ofera inca 100 de competitori.Sites s-au prins ca este loc si fiecare incearca sa-si traga cat mai multe studiouri,in general se vaneaza studiourile mari pentru a umple sitele si studiourile cu rezultate ca sa aduca traficul promis altora si care evident se va duce unde trebuie,rezultate care nu au nici o legatura cu aceste deal-uri,au fost inainte de a cunoaste pe x de la y site..
Pe de alta parte exista gasca webmasterilor care nu poate fi influentata decat de rezultate,oamenii aia din spatele monitorului pe care putini ii vad si mai putin au acces la ei pentru ca in ecuatie exista un singur cuvant, banul,sa fie cat mai mult si cat mai profitabil ei promoveaza tot anumite modele care stiu sigur ca vor face conversie si in nici un caz un studio pentru ca stie vasile ca acel studio are deal cu x site,il doare la bascheti.Ce deal au avut studiourile care au avut modele in top jasmin inainte de aceste summituri?Nici unul!Au avut doar o carca de munca de nebuni cand nu-i baga nici dracu in seama.Asta ca sa lamurim putin problema acelor deal-uri mult vehiculate...

Summiturile si absolut toate intalnirile industrie au adus un mare plus prin faptul ca s-au mai schimbat lucruri la care inainte nu aveam acces si este un lucru extrem de bun,plus socializare,schimb de experienta pentru cine a vrut sa faca share si multe alte chestii bune pe care nu le poate nega nimeni decat daca este retard.

Acum sa trecem putin on topic,sustin ca forumul sa ramana LIBER,fara porcariile de genul acuzatii care se pot rezolva pe alte cai si in nici un caz in forum,fara denigrarea studiourilor sau unor modele,fara date personale care nu s-au permis nici pana acum.
Vreau cand vine Maricica sa intrebe n lucru si 5 insi ii spun lucruri care nu i convin sa o pot trimite la plimbare in ce fel vreau eu daca este obraznicatura,nu sa-i fac plecaciuni ca-i este lene sa citeasca forumul si ma ia la penis asa cum s-a intamplat de zeci de ori.
Va dau un exemplu chiar de ieri cand a venit o duduie pe chat si m-a fct frustrata,ba mai mult mi-a sugerat sa o caut sa ma invete sa fac bani dar ea nu stia sa-si faca un cont pe adultwork,de asta intrase,cand i s-au spus lucruri pe care habar nu le avea s-a carat nemultumita ca in 3 secunde nu s-a oferit nimeni sa o ajute..eh pe aia vreau sa o trimit unde vreau eu nu sa-i fac plecaciuni ca vezi doamne trebuie sa fiu un exemplu,ma doare la basca de retarde de genul.
In 10 ani de forum daca cineva gaseste 5 posturi unde eu cer ajutor le mananc,cu toate astea forumul m-a ajutat enorm dar punanadu-mi capatana la contributie nu asteptand sa-mi dea cineva mura-n gura.Cam astea e idea...

Cred ca si eu am scris cam mult pe acest subiect si ar fi cazul sa ma opresc.
Bafta tuturor!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Luati cu paine. Asa ma enerveaza pustii din ziua de azi care au denaturat asa tare sensul expresiei. Luati la muie! Total gresit! De fapt nici muia nu mai e muie, e mue. Sensul e chiar cel ce-l spune in clar. Cand e fomita la stomacel amageste cu bol de painica. Deci luati cu paine.

Imi cer scuze ca forumul nu mai e forumul in care ownerul sa fie facut comunist. Imi cer scuze ca forumul nu ma e locul in care useri sa-l acuze pe owner ca are un plugin prin care citeste pm-urile userilor. Luati cu paine. Imi cer scuze ca nu prea se mai intampla ca dupa toate astea userii sa fie invitati pe un nou forum unde nu se intampla chestii. Luati cu paine. Imi cer scuze ca pumppy si-a facut finaly forum si ca lumea nu se duce cu sugestii la el. Imi cer scuze ca mai sunt useri ce au forumuri si nu-si sugereaza lor lucruri. Luati cu paine. Scuze ca intre acest gen de useri si googlefun il aleg pe googlefun. Imi cer scuze ca useri vechi sau noi nu mai posteaza. Imi cer scuze ca Lourdes nu mai posteaza si ca nu e brand asa mare. Luati cu paine. Imi cer scuze ca industria nu e de rahat ci doar aici e putin gri si trebuie ajustat. Doar aici pe forum. Luati cu paine. Imi cer scuze ca nu toti se pot uita in propria farfurie sau daca o vad goala se arunca pofticiosi in cele pline. Luati cu paine. Scuze ca nu am mintit pe forum ca apoi ipocrit sa cer scuze. Luati cu paine.

M-a placut faza imaginata de Ionut cu scoaterea de la cosul de gunoi. Scuze ca daca se va intampla vreodata mi le voi recunoaste cu buletinul in mana. Scuze ca inca stiu tot ce s-a scris din 2005. Scuze ca le voi asuma intotdeauna ca ma reprezinta. Scuze ca nu am cerut sa-mi fie sters nimic si nu o voi face, tot din aceleasi considerente. Daca as fi intrebat nu as avea nimic impotriva sa li se dea restore oricand. Luati cu paine.

Scuze ca exista o gasca denumita vesela. Am apreciat adjectivul, ar fi putut fi trista. Gasca compusa din paratii: xp, isa, glam si uneori google. Scuze ca astia fac pe aici nu stiu ce chestii. Si Adi si-a cerut scuze ca a mimat prietenia cand s-a dus la spital la Ionut. Scuze ca a trebuit sa elaboram planul asta ca sa-l prostim pe micut ca sa-i dominam forumul. Luati cu painica calda.

adultvideochat.ro e ok

Status Code: 200
ttfb (Time to First Byte) in jur de o secunda. Aici va mai trebui umblat dar cand se va posta mai mult. Luati cu paine.

In alte conditii mi-ar fi mila de unii care confunda cornitele (care e doo), cu cornul de rinocer si incearca ei sa scarmene in fund pe altii ;). Dar nu au decat sa incerce, poate se dezvolta cornitele :)). Cu siguranta ca ignorarea si pupatul nu rezolva delicata situate. Scuze ca nu va dau cu paine.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare toturor ! :)

Chiar daca am avut alte preocupari urgente pentru mine , si care m-au tinut cam departe de pc , dar - vorbindu-se de mine pe ici pe colo - ma vad nevoit sa am si eu o reactie , chiar daca am un usor handicap in a scrie ceva aici dupa ( ce au facut-o ) atat de multe persoane cu adevarat importante din acest domeniu , si cand zic "handicap" , ma refer de a scrie dupa WinXp/Isa/Markus(app wb) /alexiss etc etc ...fara sa-l mai adaug pe Ionut (Sad^^Eyes) , ca ar fi prea de tot ...

Cred ca ar fi necesar sa fac si un anunt asa de incalzire , de inceput : Nu voi schimba absolut nimic din conduita mea pe forum , dar cum as putea sa explic mai bine ca sa fiu luat in serios ? Cand afirm ca absolut nimic , absolut nimic ramane ! Mai exact , marja mea la a-mi schimba modul de a fi , se apropie in pas alergator de ...zero :wink:

Ca sa nu banuiti cine stie ce fratii/combinatii /aliante dubioase , sau ferite de ochii lumii , o sa va explic foarte pe scurt (aici ma refer in special la Smart@) , si vreau sa mai adaug ca nici nu e necesar sa te intalnesti de 30 ori/zi cu cineva daca simti ca ai acelasi sistem de valori :


A. Pe Winxp , l-am vazut in viata mea doar de 2 ori . Prima data prin 2006 ( cand ma credeam eu miez pe If , si binenteles ca site-ul avea ceva cu mine de vreme ce nu eram in topuri :D ) cand el mi-a dat/oferit un DVD cu o versiune de XP optimizata pt Videochat si a doua oara acum vreo 2 ani ! Deci asta e tot istoricul meu cu winXp , sa nu mai banuiti cine stie ce conspiratii :)

B. Boss-ul de aici , aka SAD^^EYES m-a contactat pe chat (hi hi :D ) chiar la vreo 1- 2 weeks de cand se lansase Live Chat-ul aici , intrand cu un nick ( atunci nu era integrat nick-ul de pe forum cu cel de pe chat ) asemanator , adica ceva de genul Ionut /Ionel (nu mai tin minte ) ...

Ei bine , Ionut m-a intrebat in chat , direct de fata cu toti cei prezenti in acel moment , daca as vrea sa fiu moderator (doar pe chat ). Asta , dupa ce a spus cine este el ( adica cine e acel user de pe chat-ul salbatic de atunci ) Initial m-am eschivat ca am ceva treaba la sfarsitul lui decembrie 2015 ( ceea ce era perfect adevarat ) dar dupa ce mi-a spus in 2 cuvinte ce presupune asta , i-am raspuns pe loc : Da , accept !

Poate sunteti curiosi sa aflati ce conditii /abilitati mi-au fost cerute/impuse atunci ... :wink:

Mi-a spus doar atat : " Ce as vrea de la tine , e doar sa actionezi / intervii / actionezi ....in spiritul acestui forum !! "

Asta a fost toata discutia mea cu Ionut , referitor la " investirea " mea cu onoranta functie ! Nu l-am sunat nici inainte si nici macar dupa , nici macar o data . Consider ca , daca o voi face vreodata e doar pt a ne cunoaste ca oameni ! Atata tot .

Fara sa-mi eplice prea multe , eu am inteles cand a zis de spiritul acestui forum (pe care el l-a creat si la care a muncit la inceputuri , se intelege fantastic de mult ) urmatoarele :

1. Fii atent ca aici este o comunitate extrem de pestrita si de "exotica "...

2. Sa nu minti / nu induce in eroare oamenii /nu fii ipocrit

3. Aici sunt orgolii de nedepasit , aici sunt oameni care au facut gramezi de bani din aceasta activitate , dar nu multi mai recunosc propriile inceputuri , din nick de user pe forum si-au luat ( a se citi tras ) nick de studio and so on ...

4. Atentie mare , nu te lasa atras in dispute personale/ de grup ...pt ca nu vei ajunge nicaieri si nu acesta e spiritul acestui forum ...

5. Aici sunt oameni care-si schimba doar blana nu si obiceiurile ( de obicei ne referim la obiceiuri proaste )

6. Aici sunt oameni extraordinari de buni , de corecti , oameni pe care ai vrea sa-i ai prieteni in viata de zi cu zi , am pretentia de la tine de ai diferentia ...

.............................................................................................

7.
8.
.
.
567.
.
.
1680 .

Va rog sa ma credeti ca , cele 6( sau dupa caz , 1680) de puncte nici macar nu le-a schitat Ionut , le-am dedus eu fara sa-mi spuna mai mult decat v-am scris mai sus , si anume : " Ce as vrea de la tine , e doar sa actionezi / intervii / actionezi ....in spiritul acestui forum !! "

Ca este foarte posibil sa nu ma placa anumiti useri / oameni , poate fi ceva absolut firesc .Nici macar nu am aceasta pretentie . Datoria mea (inafara de a incerca sa prezerv spiritul acestui forum ) e sa imi pastrez numarul imens de fani castigati , fani pe care-i consider prietenii mei virtuali , ca doar de aia suntem o comunitate , si pe care nu i-am "castigat" in alta parte decat tot aici : ))

P.S Pentru a nu risca sa-mi pierd deja ( nici macar unul ) din fanii inraiti castigati cu greu si pe care-i respect la fel de mult cum ei deja o fac , trebuie sa o dam putin si in caterica , ca deja mi s-a blocat mimica de la atata " seriozitate " :lol: :lol: :lol: !

Si o sa fac referire doar la userul alexiss@ aici ! La omul Alex , la titanicul organizator de evenimente , se intelege ca nu am caderea sa ma exprim , si nici nu ar fi normal sa o fac eu ....

Deci sa revenim la userul alexiss@ , aici prezent , pe acest forum : )))

Am o propunere bomba si declar aici : As putea sa-mi fac cont si sa devin activ pe forumul tau , de proba , sa zicem vreo 2 luni . Pariu ca vor exploda postarile /recenzille pozitive and so on ? Voi lua la mana postarile intradevar relevante , si voi putea resuscita orice post de acolo .Evident ca nu singur .As avea nevoie de un eldiablo@ /un Love@ /si inca cativa pe care nu-i nominalizeaz acum din motive de .....marketing ! :D

La pret o sa ne intelegem alexiss@ , sunt sigur . Singura conditie pe care as putea-o eu pune , ar fi urmatoarea : As vrea sa pastram spiritul acestui forum adultvideochat.ro intact , cu bune si cu rele ! In rest , totul e negociabil ...:)))

Pentru cei care citesc pe sarite ( mai ales finalul unei postari ) declar foarte sincer si in cunostinta de cauza : Jos palaria alexiss pt tot ce ai realizat , si vei realiza pe viitor pe sectiunea summit-uri & so on !!!

Toate cele bune ,

googlefun :wink:

I miss you too , Lourdes :wink:
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

SAD^^EYES scrie:
Markus, :), bine ai revenit pe forum, noptile lungi ne aduc aminte de anii cand eram mai tineri mai inversunati hehehe

Cenzura nu este buna, este cel mai rau lucru care se poate intampla unei societati care se vrea a fi libera... problema la noi este ca multi inteleg gresit libertatea asta de exprimare...
Ionut, mai bine de un an de zile, am incercat sa nu postez nimc, sa nu ma apar, sa nu vorbesc. Asta din cauza situatiei dificile in care ma aflam si pt faptul ca imi cunosc caracterul. Stiu cat de impulsiv sunt. Daca ai stii cat de greu imi era sa citesc toate mizerile scris despre mine si sa le ignor(toate fiind scrise de aceasi gashca), Dar gata s-a terminat, rabdarea me are o limita !!!

Despre cenzura, am uitat ghilimelele de rigoare, cand spuneam ca e buna cenzura. Cand am spus cenzura, ma refeream la a filtra anumite posturi. Pt unii care impart pungi cu cadouri orfanilor, pentru a face PR ulterior pe tema asta, forumul a ajuns intrument de marketing si un fel de baioneta.
Unii scriu niste mizerii mai mari ca ei,,,, la asta ma refeream cand am vrut sa spun cenzura....


alexiss scrie:Targetul nostru va fi intotdeauna sa progresam si sa ajutam modelul respectiv , nu sa stam cu el la povesti despre locul in care a mai lucrat . Si probabil de asta si avem rezultatele bune pe care le avem ...
Tu MARKUS , lucrand cu mii de modele , poate ai gasit si astfel de exceptii . Sunt sigur ca ele exista , doar ca eu nu le-am gasit inca . In atare conditii , un om cu experienta ta , care se uita in gura unui model ce are lucruri de "barfit" ..... really ??

Povesti sunt despre toti , unele reale , unele probabil basme . Si daca le afisam aici rezolvam ce anume ? Si daca fata aia posta aici ... ce anume iesea bun din treaba asta ? Absolut nimic .
Pe 17 martie 2015 a bubuit internetul , si totusi PRO face probabil angajari pe banda rulanta .
Alex, iti raspund punctual:
In primul rand te felicit pentru summit si ce ai realizat cu el. Pentru mine esti un exemplu, pe care acum incerc sa il copiez si sa il urmez. Dar cu realizarile in studio de videochat si ce target ai tu , cum ajuti modelul sa progreseze, eu as lasa-o putin mai incet....Nu de alta dar poate gasesti vreun inspirat care te intreba '' ce realizari ai tu in studio videochat? '' si acolo o sa fi pus in dificultate putin. Da,tine-o sus si tare cu SUMMITUL. Acolo daca te intreaba cineva ce realizari ai, ala ori nu stie nimic despre industrie ori daca stie, trebuie sa fie prost, sa puna o astfel de intrebare. Acolo ai raspunsuri, desi ai copiat un summit care functioneaza de multi ani de zile(theeuropeansummit), ai reusit in 3 editii sa devi numarul unul in piata. " Bucura-te de acest rezultat si incearca sa iesi in fata cu el, ca e ceva demn de admirat, atata timp cat il MAI ai.Nu stii cat mai dureaza, nu stii cum copiaza unul mai bine decat tine si e pacat sa nu te burui de clipa :)

Eu lucrand cu multe modele am invatat sa filtrez informatia obtinuta, Alex. Iar faptul ca acel studio despre care vorbesc, a facut o practica in a-si insela modelele si a nu le da ultimul salariu, e ceva de notorietate,Deja toata piata stie asta. Nu e ceva necunoscut....deci eu nu am aplecat urechea la un mode, am si scris acolo, ca e o sursa verificata din mai multe parti.

Sa te atingi de banii modelului, pentru mine inseamna furt !!!!! Este dincolo de acceptarea si intelegerea mea ! Nu am facut-o si nu o sa fac asta absolut niciodata. Eu public iti promit, ca daca tu poti sa gasesti un singur model, care sa poata spune ca nu si-a primit salariu de la mine sau de la vreo firma condusa de mine, eu iti promit public ca fac ce vrei tu. Singura exceptie este acel 17 martie 2015 pe care mi-l asum !!!!! Am avut situatii in care , un model mi-a plecat cu camera video din studio, Cand am descoperit am chemat politia si acel model a fost data afara. Ulterior desi nu imi recuperasem bunul, ea si-a primit tot salariul. Asta e motivul din care PROSTUDIO si tot grupul PRO AVC, chiar daca a fost zguduit din temelii, a ramas numurul unu in Romania. Nu conform premilor sau sponsorizarilor cumparate, ci conform rezultatelor.

Va doresc un weekend minunat :)
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
Dana88
Mesaje: 11
Membru din: 15 Aug 2014, 11:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La indemnul lui Ionut, am sa las si eu feedback-ul meu despre acest forum ( desi de multe ori cred ca parerea mea nu este atat de importanta , fiind atatia utilizatori cu mult mai multa experienta decat mine aici, care au pareri mult mai pertinente). Urmaresc acest forum de multi ani, citesc toate topicurile si cam toate comentariile , cunosc stilul de a se exprima al majoritatii utilizatorilor ,multe dintre ideile lor si aportul pe care il au la acest forum , si nu am observat ca forumul s-a schimbat radical in ultimul timp, doar ca a devenit un pic mai... lent. Mai putine topicuri, mai putine comentarii la ele. Nu cred ca acest lucru se datoreaza cenzurii, aceasta cenzura pozitiva din punctul meu de vedere a fost de la inceput daca ne aducem aminte , multe subiecte au ajuns la " cos" si multe comentarii au fost sterse pe buna dreptate pentru ca se sarea calul. Fiind atat de multe informatii de calitate aici, cred ca multi utilizatori utilizeaza mult mai mult functia de search , decat sa puna aceasi intrebare de 1000 de ori ( desi se mai intampla) , si din acest motiv se creeaza impresia ca lumea nu mai posteaza.Chiar daca nu sunt prea activa aici, spre deloc , din diverse motive ( ca de ex: atacul la persoana cand nu ai aceasi parere cu alt utilizator, tendinta mea de a pune la suflet si analiza pe toate partile anumite raspunsuri primite aici,anuminte " frici " pe care le descrie atat de frumos Ionut , etc) , forumul este cea mai de incredere sursa de informatii pentru mine in acest domeniu ( primul lucru pe care l-am facut cand a fost faza cu payoneerul a fost sa deschid forumul sa vad daca e doar la mine sau si la altii :) ). Imi place sa-mi beau cafeaua si sa citesc ce mai postati voi, simt ca fac parte dintr-o comunitate , mi-s dragi anumiti oameni de aici, am invatat atatea de la altii , am fost ajutata neconditionat de Marius o data , care s-a implicat pentru mine ca si cand as fi fost amica lui de ani de zile , desi eram doar un utilizator anonim .In afara de micile rautati si incidente de aici , imi doresc ca acest forum sa ramana asa cum e , pentru ca poate la fel ca si pe mine , a ajutat mii de oameni , oameni de care multi dintre cei " activi" nici nu au idee ca exista . Si da , a facut ca aceasta industrie sa progreseze , si multi dintre noi sa nu ne mai ascundem ca sobolanii dupa ferestre lipite cu folie alimentara :D , morti de frica ca facem nu stiu ce chestie ilegala. Singurul lucru de care mi-i cam dor e sa-l citesc pe Ionut mai des, pare cam retras in ultimul timp .:) So keep up your good work people , nimeni nu-i perfect , dar faceti treaba buna aici :*
Avatar utilizator
bogdanxxx
User Junior
User Junior
Mesaje: 91
Membru din: 23 Feb 2011, 18:48
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Acest forum este un lucru bun nu este un lucru rau. Asa cum a zis si Dana - este doar putin mai incet in ultimul timp. Exista thread-uri fara raspuns, atunci cand lumea stie ca s-a mai discutat acelasi lucru prefera sa nu mai raspunda. Este un lucru prost. De ce ? Pai as lua ca exemplu un alt forum, international. Acolo cred ca se posteaza aceeasi intrebare de 20 de ori in thread-rui diferite. I se sare in cap ? Nu. Pur si simplu unii userii ii raspund si altii ii dau link-uri de la thread-uri mai vechi (poate nu stie sa foloseasca functia search sau nu are rabdare). Nu i se sare in cap "da vezi ca s-a mai discutat asta de 50000 de ori, de ce nu folosesti fuctia search????". Un forum este accesat pentru gasire de informatii, este o comunitate frumoasa unde toata lumea se sprijina. Google are dreptate, trebuie sa existe cativa useri care sa dea curs discutiilor, sa le faca curaj celorlati sa se implice. Nu trebuie userilor sa le fie frica sa posteze ceva pent ca si asa nu le raspunde nimeni sau daca le raspunde, li se sare in cap. Recunosc, nici eu nu prea am postat din comoditate poate. Am gresit. Dar atunci cand intreaga industrie s-a intalnit cu o problema am incercat sa dau toate informatiile de care dispuneam (de la support chat, de la telefone peste telefoane). Ce vreau sa demonstrez ? Atunci cand exista mai multe persoane care raspund la discutii parca incep sa prinda curaj si altii sa posteze.

Isa, google, Win , totii userii m-au ajutat atunci cand forum-ul era ceva mai activ (in trecut), asa am intrat si eu in legalitate. Pentru ca daca nu vorbeau ei pe acest forum (impreuna cu altii pe care poate am uitat sa ii mentionez) eu nici nu stiam sa modele de videochat trebuie sa plateasca taxe la stat. Efectiv nu stiam, credeam ca site-urile se ocupa de tot. Asa ca va multumesc.

Imi doresc ca acest forum sa nu fie demonizat, ci pur si simplu incetul cu incetul sa ne implicam cu toii mai mult in el. Pentru ca pe toti ne-a ajutat cumva.
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Salutare! Intervin un pic in discutia voastra, pentru ca aici cred ca sunt niste cutite nearuncate la vremea lor mai mult, decat un simplu thread. Eu personal, dupa 11 ani, voi inceta, definitv, sa mai postez din cateva motive. Pe plan profesional, probabil, am sa incerc sa revin (desi momentan nu imi doresc) ulterior sub un alt nume, al businessului pe care il reprezint, daca se vor schimba lucrurile in vreun fel.

A. Exista multa caterinca ieftina aici, m-am mai plans de acest aspect acum ceva ani si nu s-a schimbat nimic. Asta cred ca era undeva in 2013. Probabil 2013 coincide si cu aparitia unor personaje care au denaturat discutiile intr-o caterinca ieftina de tip pamflet. Eu personal evit multe topicuri pentru ca imi este greu sa citesc mesajele si sa urmaresc subiectul din cauza unor interventii total paralele si de super slaba calitate. Aici ar trebui sa intervina cenzura, in a separa utilul de inutil. Revenind strict pe acest punct, al inutilitatii unor mesaje, voi care aveti habar de compunerea si citirea unui mesaj, in general, ati putea sa cititi un mesaj in care un sfert este serios si trei sferturi caterinca si aiureli? Adica eu ar trebui in cazul in care vreau sa ajut pe cineva cu un sfat sau o idee, sa separ intai seriozitatea de spam iar apoi sa dau un raspuns pertinent. Ulterior cel care a postat o intrebare sau a intrat intr-o polemica va trebui ca pana la mesajul meu sa mai separe niste spam scris la misto de unul, altu si apoi sa inteleaga ceea ce s-a raspuns.

B. Cenzura. "Forum de internet, forum web = O tabelă de discuții pe internet, unde utilizatorii pot posta mesaje cu privire la unul sau mai multe subiecte de discuție". Este un forum, pe mine personal nu ma deranjeaza daca numele meu apare aici, in cazul in care ma expun public trebuie sa mi-o asum. Popularitatea vine cu niste costuri. Faptul ca unii sunt ajutati sa isi pastreze imaginea curata de catre moderatori, pentru mine reprezinta un dezavantaj si asta inseamna ca datele care sunt prezentate aici nu sunt reale ci sunt manipulate pentru a pastra armonia comunitatii (un fel de mediu fals in care totul e roz si raul nu exista). Daca ajungi in situatia in care cineva posteaza un neadevar despre tine mi se pare corect sa te poti apara, pentru asta exista dreptul la replica. In cazul in care esti in domeniul videochat si nu apari aici pe forum este strict problema ta, se numeste ca ignori situatia, nu te poti plange ca esti denigrat(a) atata timp cat tu ignori ceea ce se intampla. Personal nu mi se pare corect sa fii ajutat de catre moderatori sa stergi mesajele care nu te onoreaza. Mi se pare corect in schimb sa intervii si sa te aperi sau daca esti o persoana corecta, sa fii aparat(a) de ceilalti utilizatori ai forumului (cum se intampla pe alte forumuri). In cel mai rau caz s-ar putea ca topicurile care "deranjeaza" armonia unor utilizatori sa fie mutate intr-o zona de genul "zonei crepusculare", daca mai exista, dar in nici un caz eiliminate, pentru ca astfel suntem indrumati sa ne construim o falsa impresie asupra unor persoane, lucru care se intampla destul de des.

C. Lipsa moderatiei reale. In fapt, ar trebui ca raspunsurile care sunt offtopic sa fie avertizate sau cumva semi blurate, ca sa intelegem ca nu merita citit. Membrii ar trebui sa aiba un warn status care sa le distruga popularitatea si ulterior sa le aduca banarea. Propun de exemplu ca warn statusul sa sanctioneze utilizatorul prin scris cu transparenta progresiva in functie de warnstatusul lui. E un php nu cred ca e imposibil de realizat. In afara de asta, personal am observat cateva aspecte care m-au dezamagit real in ultimele 30 de zile, si asta face parte a deciziei mele de a va parasi. Sa incepi sa stergi mesaje care sanctioneaza imaturitatea unor utilizatori pentru "ca nu isi au rostul" nu mi se pare o atitudine responsabila. Imi pare rau sa va spun dar parerea mea sincera este ca acest forum este o metoda de manipulare a directiei in care se indreapta anumite situatii mai mult sau mai putin complicate.

Am invatat multe de aici, am primit suport si feedback asupra ceea ce am vrut sa fac si asupra ceea ce am facut. Am legat prietenii si am identificat oameni importanti din domeniu. In 11 ani am avut multe ore petrecute pe acest forum, chiar daca doar citind sau incercand sa inteleg ce au vrut sa scrie unii utilizatori in postarile lor.

In final, vreau sa subiliniez, ca singurul caterincos original, care stia sa imbine placutul cu utilul si ale carui postari le intelegeam si imi facea placere sa le citesc a fost WINXPFATHER, restul care incercati sa copiati comportamentul lui ar trebui sa va reanalizati situatia, sunt de parere ca jokerii sunt depasiti.

Cu parere de rau va spun, parerea mea este ca acest forum a imbatranit, anii de maturitate au fost 2007-2012, acum isi traieste linistit batranetile ca o baba barfitoare care reda intamplarile asa cum ii place ei. Si daca tot doriti sa aflati unde sunt oamenii de calitate, poate ar trebui sa ii intrebati personal, si ulterior sa le aratati si celorlalti unde au plecat de fapt si de ce.

Va saluta ALEX, va doreste cu sinceritate numai bine, de acum inainte, si rog un moderator-cenzurator sa imi faca un serviciu personal, ca doar ne stim mai toti, si sa imi stearga si mie contul cu toate postarile mele, ca oricum am batut campii de multe ori, si nu as vrea sa ramaneti cu o imagine neplacuta asupra mea atunci cand veti da search sa vedeti despre ce prostii vorbesc. Mai bine cu nici o imagine. 317 MESAJE, putine intr-adevar, comparativ cu altii care bat campii zilnic si aduc continut de tip SPAM un fel de LOREM IPSUM moders. Numai bine AdultVideoChat.ro!

OVER&OUT
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Buna Alex,cred ca ai inteles gresit anumite lucruri,cand este vorba despre un post cu adevarat sensibil nu MODERATORII iau decizia de stergere,noi in general lasam pentru Ionut chestiile sensibile iar el a explicat mai mult cauzele.
In alta ordine de idei din cate stiu nici un moderator nu a cerut sa-i fie sterse posturile,daca s-au sters nu a fost decizia noastra ci a celor implicati in dispute care au cerut stergerea direct la Ionut,prin telefoane,mesaje,pm-uri sau mai stiu eu ce metode.

Pana la urma Ionut este un om,mai mult este un om cu adevarat,este cel mai bun om pe care eu l-am cunoscut,nu pentru avantaje sau mai stiu eu ce uneori pleaca urechea la plangaciosi,o face din bunatate si din dorinta de a avea si el ca orice om o viata normala.

Crezi ca este usor sa tii cat de cat in frau o mare de oameni si sa pastrezi totusi o limita a bunului simt dar sa lasi in acelasi timp si libertate,sa gasesti o combinatie gen si cu pula-n cur si cu sufletul in rai?Eu si nimeni nu cred ca ar vrea sa fie in pielea lui cateodata ca orice decizie ar lua pe cineva tot supara.niciodata nu vei putea multumi pe toata lumea, si eu am fost suparata cand mi s-au sters posturi si poate m-am simtit nedreptatita dar mi-a trecut repede,Ionut este cred ca singurul om pe care nu ma pot supara si sincer m-am pus in locul lui si poate as fi procedat la fel.

Hai sa stam stramb si sa judecam drept,decizia ta de a parasi forumul sper sa fie doar o forma de intoarcere nu o plecare definitiva,esti unul dintre oamenii pe care inca ii respect.

Am simtit nevoia sa editez pentru ca ai pus o intrebare la care m-am gandit si eu de nenumerate ori,unde sunt oamenii de ''calitate''?Probabil unde au fost mereu,cand nopti intregi o mana de fraieri,ca altfel nu pot sa le spun acum,incercau sa-l opreasca pe spany sa spameze acest forum cu toate chestiile pe care le facea,de pe zeci ,sute de ip-uri,conturi,adrse de e-mail proxy-uri si mai stiu eu ce.Unde erau oamenii aia de ''calitate''?Probabil langa familiile lor,facandu-si business-ul lor fara sa-i doara nici macar la basca de acest forum,in timp ce Ionut ajungea prin spitale de nervi,oamenii de ''calitate'' faceau poteca la Luxemburg( chiar ma mir ca Luxemburgul nu are canale ca Venetia,ne-am fi plimbat linistiti pe ele si mandri ca au fost facute de romani;)).
Oamenii de calitate de care vorbesti tu nu stau pe forum sa-si futa nervii pentru un ideal sau sa se bata pentru o idee,ii doare drept in cur de restul,tot ce vor este sa ia ce pot si sa plece cat mai repede neobservati.Iar ceilalti de necalitate care au plecat si-au dat seama cat de fraieri sunt sa faca share si voluntariat pentru oameni de calitate si deodata forumul nu a mai fost cum era.

Asta ca tot ai vrut necenzurat ti-am spus fix adevarul cu toate ca nu ar fi trebuit dar imi asum.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
YZF
Mesaje: 34
Membru din: 29 Mar 2014, 13:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

1) Parintii nu se cearta in fata copiilor, wtf ...
2) Hai sa vedem partea buna din fiecare, chiar daca va stiti si partile slabe si ati PUTEA sa va demontati
3) Mici, mari, corecti, incorecti, cu abilitati de marketing sau nu, cu bugete de investitii de sute de mii sau nu, suntem jucatori in aceeasi piata.


PS: sunt domenii in care sefii companiilor rivale se intalnesc de cateva ori pe an cu totii, mananca des impreuna, iar cand unul are probleme, altul care o duce bine, il preia la o evaluare corecta si nu-i arunca angajatii sau pe fostul rival in strada, ci zice hai sa vedem valoarea din organizatia ta pt ca sigur exista, iar tu sa folosesti valoarea din organizatia mea care m-a adus in postura sa te pot salva. Cand vroiai sa dai rau intr-un rival, venea cineva de peste tine si-ti zicea sa te linistesti, ca degeaba faci azi EUR x, daca peste o saptamana-i pierzi; viata-i lunga, azi esti in pozitia sa poti sa le faci asta, maine poate vor fi ei, hai mai bine sa vorbim cu ei sa gasim o solutie.
Bsmart Studio - bsmart-studio.ro | FB: Bsmart Studio | 0725BSMART

Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Mulţumesc tuturor pentru implicare în acest topic, fiecare opinie contează, am citit cu atenţie toate mesajele voastre, am nevoie de ceva timp pentru a reflecta. Înainte de a răspunde, vreau să mai citesc atent, cel puţin de 2-3 ori fiecare comentariu.

În legătură cu afirmaţiile că forumul este mai lent faţă de anii precedenţi, sunt mai puţine posturi/topicuri, trafic mai slab etc.

- Traficul organic este constant de ani de zile, cu mici variaţii atunci când google face actualizări importante în algoritm. Panda, Penguin, Possum, Pigeon, Hummingbird etc. La fiecare update major traficul din principalul motor de căutare, Google, a crescut sau a scăzut pe o perioadă limitată de timp, care poate varia de la câteva săptămâni până la câteva luni dar rareori diferențele au fost mai mari de 20% faţă de media generală.
Each year, Google changes its search algorithm around 500–600 times. While most of these changes are minor, Google occasionally rolls out a "major" algorithmic update (such as Google Panda and Google Penguin) that affects search results in significant ways.
Sursă: https://moz.com/google-algorithm-change



Deasemenea în perioada verii numărul de vizitatori este mai mic cu aproximativ 20-30 de procente, mai puţin timp petrecut în casă, vacanţe etc.

- În trecut mai cumpăram trafic, în anii 2012-2013 am ținut constant situl la peste 5000 de unici pe zi, uneori și peste 10,000, atunci poate s-a înregistrat ceva mai multă activitate, plus că am avut perioada aia de criză psihică din care au rezultat ceva discuţii mai spectaculoase. Problema cu traficul cumpărat, număr mare de vizitatori, era că afecta traficul organic pe o parte, datorită ratei de respingere (bounce-rate), pe de altă parte crescuse numărul topicurilor deschise de utilizatori care se aflau la început de drum, chestiuni tehnice, de plată, etc, care poate sunt banale pentru cei cu experienţă, uneori iritante. Pe mine unul nu mă deranjau în mod special, au şi ele rolul lor. După o perioadă au mai scăzut și numărul topicurilor de acest tip, în primul rând pentru că a fost implementat Live Chat-ul iar în al doilea rând pentru că majoritatea întrebărilor banale aveau deja răspuns și relativ uşor de găsit cu funcţia de căutare şi cea de topicuri similare.

- De la sfârşitul anului 2015, până în prezent, au fost înregistrate pe Live Chat, peste 100,000 de mesaje, fără a include discuţiile private care cu siguranţă nu au fost puţine. Eu am avut implicare 0 (zero), doar am implementat funcţia, în rest succesul acestui Live Chat se datorează moderatorilor şi tuturor utilizatorilor care l-au accesat constant. Aurel (GoogleFun), Adi, Marius, Isa, Love, Dani (eldiablo), andreea11, ladyinblack21, barcelona, DarkBoo şi toţi ceilalţi utilizatori care vorbesc constant în Live Chat au ajutat enorm, utilizatorii noi. Aurel (GoogleFun) este campionul, să mă exprim aşa, la orele/zilele petrecute pe Live Chat şi numărul de mesaje, moderare etc. Deşi mai multe persoane și-au exprimat îngrijorarea la început, că Aurel nu ar fi potrivit pentru moderare, în acest an de funcţionare al chatului, am primit fix 0 plângeri cu privire la activitatea lui de moderator pe Live Chat. Are peste 10,000 de mesaje scrise din cele peste 100,000 totale, fără a include discuţiile private, cum am zis și mai sus. Din punctul meu de vedere, este pur și simplu WOW, ţin să ii mulţumesc pe această cale și sper doar că timpul petrecut acolo, prieteniile care s-au format să îl ajute în activitatea lui pentru că eu nu știu dacă voi putea compensa vreodată contribuţia lui atât pe Live Chat cât și pe forum. Lucru valabil pentru toți moderatorii, fără implicarea lor pro-bono, forumul ar fi fost fie haos, fie pustiu, pentru că eu nu mai am timpul de altădată să mă implic constant în discuţii.

Aici aveți un printscreen cu numărul de logări în Live Chat, pentru fiecare moderator, plus numărul de mesaje publice pe ultimele 6 luni:

Imagine


- Pe forum, am preferat un volum de discuții mediu, axat pe subiecte care să ajute şi cât mai puţină dramă, asta este viziunea mea, la început mai visam la o comunitate foarte mare, când am fost în criză aveam deliruri gen extindere globală, promovare virală a activitaţii etc, mi-a trecut la scurt timp. Cred ca dacă aş fi avut de administrat un forum în genul GFY, înnebuneam de tot sau renunţam.


Cu bune sau mai puţin bune, noi ne vom implica în continuare atât cât se poate, în timp vom aduce lucruri noi, vom încerca să corectăm eventualele greşeli în funcţie de feedback, să ne adaptăm la cerinţele prezentului în aşa fel încât marea majoritate a utilizatorilor să fie mulţumiţi.

Nu ezitaţi să vă exprimaţi în continuare opiniile, orice idee pentru a face comunitatea mai frumoasă, mai interesantă, este bine venită. Orice critică oricât de dură ar fi, o discutăm şi dacă este validă, confirmată de majoritate, vom găsi soluţii.

Deasemenea, dacă aveţi idei de subiecte de discuție care ar trebui dezbătute mai des pe forum, articole, categorii noi etc, sunt bine venite, mie cel puţin îmi este din ce în ce mai greu să găsesc teme unice.

Toate cele bune. Revin.

Cu stimă, Ionuţ
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Multi ani AdultVideoChat.ro !
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Treaba merge spre bine. Totul decurge conform legilor Universale. Forumul se supune si el gravitatiei! Vreau sa supun dezbaterii o axioma: atunci cand incerci sa dai la muie o iei in anus cu cel putin exact aceeasi cantitate de sperma ce tocmai planuiai sa o ejaculezi.

Stiu ca axiomele nu se demonstreaza ca de asta-s axiome. Mie mi se pare valida, evidenta. Voi ce parere aveti?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Un singur lucru am de zis: prea mult sarcasm si ironie INUTILA din partea anumitor persoane, unde chiar nu trebuie si NU e nevoie... penibil!
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

WinXPfather scrie:Treaba merge spre bine. Totul decurge conform legilor Universale. Forumul se supune si el gravitatiei! Vreau sa supun dezbaterii o axioma: atunci cand incerci sa dai la muie o iei in anus cu cel putin exact aceeasi cantitate de sperma ce tocmai planuiai sa o ejaculezi.

Stiu ca axiomele nu se demonstreaza ca de asta-s axiome. Mie mi se pare valida, evidenta. Voi ce parere aveti?
Baiat destept cel care a facut roata rotunda ....
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”