Problema banca URGENT!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Pentru ca sunt ff putini cei ce au transfer bancar. Pentru ca expunerea e totala. Ceva de genul: fac videochat, astea-mi sunt incasarile, calculati-mi taxele..


MARE DREPTATE AI!!! Si doar m.am gandit la asta dar am zis ca nu o sa se intamplr nimic...eram sigura ca de asta!!!:( gata imi fac card Payoneer
SoulCams Models Studios wanted
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

dar daca tu ai ales sa incasezi in cont romanesc ei doresc sa stie (ca poate ii intreaba si pe ei cineva) ce fel de bani sunt, periodicitatea, de la cine, subiectul si obiectul banilor.
nu neaparat te cauta militia , calmeaza-te, e dreptul si interesul bancii sa afle cat mai multe ca toata lumea sa doarma linistita tocmai ca fara spaima de militie.
in general pe banca o doare fix in pix daca tu iti declari sau nu veniturile , daca ai restante la impozite... pe banca o intereseaza doar impozitul din veniturile din dobanzi care trebuie sa le calculeze si retina EA la oameni..... n-o intereseaza pe banca nici daca ai restante la impozitul auto sau pe cladiri sau ce impozite mai exista pe lumea asta sau la curent, la intretinere, la alimentara din colt .... in schimb pe banca o intereseaza la maximum ca prin ea sa nu treaca decat bani curati care NU fac obiectul spalarii sau criminalitatii de nici un fel si anume o intereseaza pe banca la ce se refera sumele pe care le primesti..... deci , calmeaza-te si du-te de le explica, n-o sa vina nimeni de la banca sa te pandeasca pe sub balcoane, lol.

Merci mult de raspuns!! Mi se pare destul de logic si fair ce ai spus.
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

siberianmouse scrie:Numa' am zis sa treaca la metoda card Payoneer, n-am dat cu parul.Din ceea ce am vazut la alte fete, sunt mai putine complicatii la card decat la cont atasat.Plus ca din card poti sa retragi si daca esti in strainatate, nu doar de la o banca romaneasca.Si nu dureaza una-doua luni ca sa fie livrat.Undeva la doua saptamani.
Ale naibii potai, cei de la ANAF, ar merita fierti in ulei de vii, nu se mai satura.
Si eu ii urascccccc...pai da stiu ca e mult mai bine cu cardul Payoneer sau Paxum ma rog,pentru ca poti sa scoti banii IMEDIAT ce LJ ti i-a pus in cont,asa eu astept 7 zile sa ii scot de pe card...dar va aduceti aminte ca in Iauarie sau Martie,nu mai stiu exact,a fost o problema cu Paxum si a trebuit sa schimbam metoda de plata urgent,cei care foloseau Paxum,printre care si eu... Si din ce am citit dureaza f mult pana iti vine cardul,asa ca am ales transfer bancar:(...Si acum daca e sa aplic pentru card Payoneer,pana vine ( ca dureaza 30 de zile ),o sa primesc banii in continuare pe contul din banca?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ice@ , intelege odata si nu tot mai da quote ! Tu ai timp de selectat pasaje de la fiecare si de dat quote ?

1. Si ei te urasc , cu toate ca ei nici macar nu stiu de tine !! Tu ai primit de la banca si nu de la ei !!

2. Ai facut ce ti-a spus andro@ ? Daca banca ti-a trimis acea notificare , lor trebuie sa le duci , cu toate ca e suspecta grija lor cum ca nu se vede de unde sunt banii ! E abureala cu Polonia ! Daca spuneau de Congo , putea fi ceva suspect , dar Polonia oricum e in UE , iar administratia LJ nici ea nu este in Coasta de Fildes . Mie povestea mi se pare cusuta cu ata alba , sau aia-s tampiti la acea banca , cu Polonia lor !

3. Intelege , ca odata ce schimbi metoda de plata la LJ , se va sista plata spre acel cont si vor ramane in hold probabil , asa e normal . Intre timp poti trimite un e-mail si la LJ si inteaba-i : Bai fratilor din ce cont dubios de-al vostru - de pe vremea cand cumparati tancuri de la polonezi - v-ati apucat voi sa-mi trimiteti mie ? Uitati ce-mi spun cei de la banca , ca una din parti e implicata in chestii ilegale ori ati vandut vreun tanc si tocmai pe mine m-ati gasit sa-mi trimiteti banii din acel cont dubios ?

4.Tu intai trebuie sa-ti rezolvi problema la banca , lasa anaful , ca daca erau operatiuni care sa depaseasca 5000 , banca nu mai lua legatura cu tine ci direct cei care se ocupa cu operatiuni suspecte , banca fiind obligata sa raporteze catre acel department .

5. Sa-ti vina plasticul nu dureaza 30 zile , ci maxim o saptamana ! Aproape la fel ca un dildo !

6. Daca si tu vrei sa-i fierbi in ulei (sau in apa de ploaie ) , trebuie sa te apuci din timp . Inainte sa puna ochii pe tine , ca altfel pare razbunare . Eu stiu pe cineva care are niste cazane mari ! Dar tot payo are , adica va vrea transfer pe card - de pe alt card , drept chirie . Si tu n-ai ! :wink:

P.S Rezolva la banca , daca spui ca ti-au trimis pe mail instiintare . Nu o sa ai tu sansa sa scrii vreo carte , stai linistita !
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

ice,ai rezolvat cu banca ?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

sweetgirl scrie:ice,ai rezolvat cu banca ?
Probabil nu are ce sa faca mai mult , a trimis invoice-ul si acum asteapta raspunsul .Ala ar trebui sa fie suficient pt banca .
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

googlefun scrie:[quote="sweetgirl daice,ai rezolvat cu banca ?
Probabil nu are ce sa faca mai mult , a trimis invoice-ul si acum asteapta raspunsul .Ala ar trebui sa fie suficient pt banca .[/quote]
Da stiu.dar las o pe ea daca vrea sa ne zică ca asa rămân toate topicurile in aer când e ceva important.asata bănuiam si eu ca a trimis invoice dar ar fi super sa vb realist nu sa intuim ce credem noi ca va fi .hai sa vb realist ce se inrampla in viata de zi cu zi .ca in cazul acesta adica sa ne zică si mai departe ce a facut caz real bineînțeles daca doreste
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Mai mult de atât chiar nu are ce să facă. Așa se întâmplă când suntem dezinformați, ne panicăm când ne lovim de un lucru normal și creăm panică și în jurul nostru.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Ceecee scrie:Mai mult de atât chiar nu are ce să facă. Așa se întâmplă când suntem dezinformați, ne panicăm când ne lovim de un lucru normal și creăm panică și în jurul nostru.

asa e ,dar in toate topicurile am observat ca se scrie pina la un punct si in cel cu taxele vorba multa ,unele persoane au zis ca merg ca fac dreg ce au facut mai departe nu se mai stie ,aici la fel parca vad ca aici se opreste topicu dar sa ne povesteasca repet daca ea doreste bineinteles ,real cum a mers la tanti la ghiseu la banca cu invoiceu ce a zis aia de la banca de ce obstacole s-a lovit REALITATE frate viata cotidiana nu ai sa vezi,sf -uri da toata lumea se inghesuie sa dea cu presupusu ,gargară multă dar nimic real ajutator de fapt,nu stiu daca ma fac inteleasa... :evil:,dar ar trebui sa ne exprimam mai realist ,palpabil cu fapte concrete !!
Avatar utilizator
nhms
User Junior
User Junior
Mesaje: 63
Membru din: 12 Feb 2013, 21:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dar ar trebui sa ne exprimam mai realist ,palpabil cu fapte concrete !!
Rezolvarea problemelor de orice natura ne face sa evoluam. De ce sa explice cineva cum si-a rezolvat anumite probleme?

Daca a trecut cu bine peste ele, deja are un avantaj in fata celor care nu s-au confruntat cu ele. Si atunci, de ce sa-si piarda avantajul?

Daca nu, atunci s-a mai dus unul.

Este incredibila inconstienta cu care va expuneti prin postarile voastre. Credeti ca daca sunteti in spatele unui nick, nu se poate afla cine sunteti? Iar in momentul in care va laudati ca folositi tot felul de metode prin care scapati de taxe, etc, chiar nu va ganditi ca internetul nu uita nimic si mai ales ca tot ce este in spatiul virtual se considera a fi public? Prin urmare, recunoasteti singuri prostioarele pe care le faceti.

Si aveti si pretentia sa fiti invatati pe gratis cum sa va rezolvati problemele.

Nimeni n-o sa plateasca vreodata pentru un sfat de la cei din domeniu. Prin urmare, considerati ca sunteti singuri pe lume si nu mai postati chestii pe care le poate vedea oricine.

Caci nu suntem singuri pe aici. Va asigur de asta.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nhms scrie:
dar ar trebui sa ne exprimam mai realist ,palpabil cu fapte concrete !!
Rezolvarea problemelor de orice natura ne face sa evoluam. De ce sa explice cineva cum si-a rezolvat anumite probleme?

Daca a trecut cu bine peste ele, deja are un avantaj in fata celor care nu s-au confruntat cu ele. Si atunci, de ce sa-si piarda avantajul?

Daca nu, atunci s-a mai dus unul.

Este incredibila inconstienta cu care va expuneti prin postarile voastre. Credeti ca daca sunteti in spatele unui nick, nu se poate afla cine sunteti? Iar in momentul in care va laudati ca folositi tot felul de metode prin care scapati de taxe, etc, chiar nu va ganditi ca internetul nu uita nimic si mai ales ca tot ce este in spatiul virtual se considera a fi public? Prin urmare, recunoasteti singuri prostioarele pe care le faceti.

Si aveti si pretentia sa fiti invatati pe gratis cum sa va rezolvati problemele.

Nimeni n-o sa plateasca vreodata pentru un sfat de la cei din domeniu. Prin urmare, considerati ca sunteti singuri pe lume si nu mai postati chestii pe care le poate vedea oricine.

Caci nu suntem singuri pe aici. Va asigur de asta.

ai tras tu toate aceste concluzii doar din simpla mea postare de mai sus si anume ca eram curioasa sa ne povesteasca mai departe macar sa spuna daca a rezolvat ? Dne fereste !!!!

de ce sa ne explice?? nu sa explice macar sa continue ce a facut mai departe ca forumul sa fie intra adaevar de ajutor in caz de incidente similare ....cat pesimism ... :cry:

ICE ,stii ceva mai bine las-o asa moarta nu ma zice nimic sa ne imaginam fiecare ce vrea ! ok :wink:
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

ok googlefun..dar de ce sa nu mai dau quote? in felul asta dispare mesajul si uit ce ai scris lol

da am rezolvat,,pai aia cica a vrut sa stie pentru ca erau trimisI din alta banca decat de obicei,dar parea foarte chill,dupa ce i-am trimis self invoiceul pe mail a zis ca totul e in regula si sa astept sa intre banii in cont...pai cand mi-am facut card paxum a durat mai mult de o luna pana a venit...3 saptamani a stat in printing

si de ce sa nu dau quote/..???? cu ce te deranjeaza??
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

ice999 scrie:ok googlefun..dar de ce sa nu mai dau quote? in felul asta dispare mesajul si uit ce ai scris lol

da am rezolvat,,pai aia cica a vrut sa stie pentru ca erau trimisI din alta banca decat de obicei,dar parea foarte chill,dupa ce i-am trimis self invoiceul pe mail a zis ca totul e in regula si sa astept sa intre banii in cont...pai cand mi-am facut card paxum a durat mai mult de o luna pana a venit...3 saptamani a stat in printing

si de ce sa nu dau quote/..???? cu ce te deranjeaza??
Na poftim , ca-ti dau eu quote ! :mrgreen:

Pai , draga ghiata99 % , eu inteleg ca ma simpatizezi , suferind in tacere , si ca asta-i praf in ochi sa nu se prinda ceilalti pe aici , dar tocmai pe mine m-ai gasit potrivit , sa-mi raspunzi asa scurt ? :lol:
Eu nu ma multumesc niciodata cu ceva .. scurt !

In fine , ma bucur sincer ca ti-ai rezolvat problema . Ce ti-am spus eu , ca nu-ti va da nimeni nici o sansa , sa scrii o carte !?
.....................................................................................................................
Mda . Scrii mereu pe fuga , faci abuz de quote ( fulgerator , ma duce gandul la ce abuzuri mai faci , eu sincer , am deja o lista la indemana , cu speranta ca vei bifa cat mai multe ! :) ) , pari grabita mereu...hm.. parul rebel probabil (wow) ... mimezi superficialitatea deseori... intotdeauna pretinzi ca esti nemultumita... mda...ce sa mai spun ? Ca sa-mi prioritizezi atentia asupra ta , continua sa abuzezi de quote ! Si eu tot la abuzuri ma gandesc 24/24 , crede-ma ! :lol: :lol:

Ai inceput sa-mi placi ... :wink:

Keep it going ! Don't change anything ! !
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Bine ca ai rezolvat , cardul Payoneer ajunge in maxim 3 saptamani , nu sta nici o zi in printing , Googlefun te sfatuia sa eviti quote ca sa eviti lungimea inutila a postarilor , cine citeste citeste tot daca e interesat - ca sa vizualizezi mesajul in timp CE scri raspunsul il poti deschide in alta pagina.Explicatia pe care spui ca o ai de la banca nu sta in picioare pentru ca tu ai primit banii din acelasi loc ca si pana acum ...de la Payoneer , eu am primit deja 2 plati luna asta tot asa si nu si-au schimbat contul sursa sau datele de identificare , plata de la Jasmin a fost facuta vineri deci Maine - poimaine o sa-i ai in cont si o sa poti verifica singura ca au venit exact din acelasi loc ca si platile trecut.
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
dragica1
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 10 Oct 2013, 18:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Ultimul plastic facut a ajuns in 8 zile lucratoare
Pussycutza
Mesaje: 23
Membru din: 09 Oct 2015, 14:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am solicitat primirea cardului Payoneer de doua ori prin Posta si de fiecare data am asteptat cate o luna. :)) In final, m-am enervat si am facut a treia cerere de card, dar de data aceasta prin DHL cu taxa de 50$. L-am primit in 7 zile.
Pussycutza
Mesaje: 23
Membru din: 09 Oct 2015, 14:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Damn! Am vrut sa spun ca de fiecare data cand l-am comandat prin Posta nu a ajuns :( Sunt sigura ca la multe algte persoane a ajuns prin Posta....uite, la mine nu :)))
Studio Prime
Mesaje: 2
Membru din: 30 Sep 2015, 11:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As adauga sie u ceva si anume pe factura eliberata de Jasmin ar trebui sa scrie Duodecade it etc... deci poti spune bancii ca oferi servicii de suport it, legat de impozitare , cel mai bine ar fii sa ii declari pentru a nu avea probleme pe viitor iar agreementul cu jasmin tine loc de contract si se printeaza din platforma ta.
dnb_dudette
Mesaje: 12
Membru din: 24 Feb 2016, 10:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu inteleg o chestie cu factura asta.. e chiar facutra gen clasic..de vine in cutia postala ?? Sau e format digital si o ceri tu cand ai nevoie? Sunt noua pe lj si mi-e sa nu ma trezesc cu scrisorici pe acasa :))
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cei care lucrati cu Jasmin puteti sa-i spuneti :) dar eu ma gandesc ca nu e factura scoasa la imprimanta cu ace pe tipizat in modul continuu :) ...daca pana si factura de la Vodafone vine electronic :)
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

dnb_dudette scrie:eu nu inteleg o chestie cu factura asta.. e chiar facutra gen clasic..de vine in cutia postala ?? Sau e format digital si o ceri tu cand ai nevoie? Sunt noua pe lj si mi-e sa nu ma trezesc cu scrisorici pe acasa :))
Nu vine prin nici o posta , nu o ceri tu cand ai nevoie , cel putin in cazul firmelor o "incarci" tu in sistemul lor ca sa-ti trimita banii ... Tu vinzi niste servicii si ei ti le platesc ...daca nu eliberezi factura inseamna ca "lucrezi la negru"
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

De ce iti este frica sa nu afle banca despre faptul ca banii provin din munca ta ca model de videochat? Problema bancii, a ANAF si asa mai departe este ca tu castigi acesti bani legal, platesti impozite si asa mai departe, nu daca lucrezi in videochat sau inginerie cuantica :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”