Problema cont flirt4free

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mery24 scrie: Serios acuma, tu nu ai înțeles nimic. Îți dau numai un exemplu, când ai timp uită-te în secțiunea cu discuții tehnice. (Citez):"Dacă citești cu atenție forum-ul ai să vezi"(am încheiat citatul) că fiecare chichiță este explicată milimetric, despre lumini, amplasarea lor, cum să bagi ștecheru', cum să-l scoți, cum îți setezi webcamul, cum îț setezi splitter-ul+încă alte sute de subiecte folositoare care sunt foarte bine detaliate. În ansamblu, foarte multă muncă depusă.
Acuma că tu cauți diverse interpretări și noduri în papură, asta e altceva, să cârtească oricine poate. Dacă e să o luăm așa, ce să zic, limba română e de la origini interpretabilă, sunt mii de expresii care se pot interpreta în tot atâtea mii de feluri. Dar știi cine face diferența între felurile în care interpreteză oamenii lucrurile/expresiile? Mentalitatea, nevoile și educația.
Am inteles ce era de inteles legat de intrebarile puse de mine...
Am inteles ca 90% dintre utilizatori intra aici pentru caterinca si rautati..(exact la acestia ma refeream)

In rest nu contest munca depusa aici a unor oameni bine intentionati...si le multumesc pentru timpul cheltuit pentru ca mie si altora ca mine sa le fie mai bine in viitor.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

IriNuka scrie:
Mery24 scrie: Serios acuma, tu nu ai înțeles nimic. Îți dau numai un exemplu, când ai timp uită-te în secțiunea cu discuții tehnice. (Citez):"Dacă citești cu atenție forum-ul ai să vezi"(am încheiat citatul) că fiecare chichiță este explicată milimetric, despre lumini, amplasarea lor, cum să bagi ștecheru', cum să-l scoți, cum îți setezi webcamul, cum îț setezi splitter-ul+încă alte sute de subiecte folositoare care sunt foarte bine detaliate. În ansamblu, foarte multă muncă depusă.
Acuma că tu cauți diverse interpretări și noduri în papură, asta e altceva, să cârtească oricine poate. Dacă e să o luăm așa, ce să zic, limba română e de la origini interpretabilă, sunt mii de expresii care se pot interpreta în tot atâtea mii de feluri. Dar știi cine face diferența între felurile în care interpreteză oamenii lucrurile/expresiile? Mentalitatea, nevoile și educația.
Am inteles ce era de inteles legat de intrebarile puse de mine...
Am inteles ca 90% dintre utilizatori intra aici pentru caterinca si rautati..(exact la acestia ma refeream)

In rest nu contest munca depusa aici a unor oameni bine intentionati...si le multumesc pentru timpul cheltuit pentru ca mie si altora ca mine sa le fie mai bine in viitor.
Munca aia depusa este exact a celor pe care-i urasti atat de mult.Mi-a luat vreo 5 ore din viata mea sa scriu seminarul de la Mamaia in asa fel incat sa fie cat mai usor inteles ,seminar care este pus pe forum de fraiera de mine pentru toata populatia si nu sunt chestii generale ,sunt lucruri pe care multe studiouri si modele le-au aplicat si care multi nu le meritau pentru ca nu s-ar fi gandit niciodata in viata lor la unele aspect scrise acolo.Plus multe alte sute de posturi scrise de alti colegi.

Deci cum este pana la urma? Tot naspa suntem?
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

IriNuka scrie:
Mery24 scrie:
Am inteles ce era de inteles legat de intrebarile puse de mine...
Am inteles ca 90% dintre utilizatori intra aici pentru caterinca si rautati..(exact la acestia ma refeream)

In rest nu contest munca depusa aici a unor oameni bine intentionati...si le multumesc pentru timpul cheltuit pentru ca mie si altora ca mine sa le fie mai bine in viitor.
Tooolvai Doamne! Apu’ amu fată dragă hotărăște-te, că te contrazici singură. Odată ne pui că nu o să te ajute niciun forum, că se lasă loc de interpretări pe aici, bla, bla, și după tot tu mulțumești (citez): „unor oameni bine intenționați pentru timpul cheltuit pentru ca mie și altora ca mine să le fie mai bine în viitor” (am încheiat citatul). Înainte nu te ajuta nimeni de pe forum, acuma te ajută 10% iar cei rămași, 90%, sunt puși pe răutăți. No amu cum e? Te-au ajutat sau nu? Da zi repede că ne duci în eroare și noi videochatiștii cum fim mai limitați de fel nu ne putem pune cu “abilitățile” tale. :D
Salutând nemurirea printre muritori...
Heaven
Mesaje: 11
Membru din: 01 Dec 2013, 13:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pt ce te-ai lupta atat sa ai un cont de model independent pe un site care plateste 25% modelelor? Pe bune acum....atat plateste f4f daca esti independent si lucrezi de acasa. Toate celelalte siteuri pe care lucrez ofera CEL PUTIN 30%....parerea mea e ca nu merita, incearca alte siteuri.
Lasa studiourile, casca ochii bine pe forumuri, gasesti ajutor pt orice problema pe care ai putea sa o intampini, fie ea chiar si de natura tehnica... Daca nu pe astea romanesti pe alea straine sigur gasesti ceea ce cauti.
Daca dispui de aparatura performanta(pc webcam), net bun, si un decor ok poti face de acasa fara sa mai trebuiasca sa imparti 50/50 cu te miri ce studio, fie el chiar si de top.
Asta este parerea mea pana la urma ....oricine e liber sa gandeasca diferit.
Studiourile sunt pt cei care nu dispun de locatie, aparatura performanta, si net rapid. Primesti bonus de la ei un training pe care oricum il deprinzi singura dupa cateva luni de munca dupa ce vezi cum sta treaba. Nu contest ca acel training te va ajuta sa intri mai usor in paine ,sa pleci cu un avantaj, avand in vedere ca tu cand esti nou, habar ai de viata ta cand intri online, dar chiar crezi ca astea merita procentul de 50/50 cu un studio? Si pe urma cand vrei sa pleci sa iti mai puna si bete in roate....
Nu vreau sa ma dau rotund dar eu nu am colaborat niciodata cu un studio, si uite ca m-am descurcat, am aproape 4 ani de cand fac treaba asta. Normal ca atunci cand m-am apucat habar aveam cu ce se mananca chat-ul dar in timp (nu atat de mult pe cat ar vrea studiourile sa crezi tu) am invatat cum sta treaba.
Eu prefer sa fac 10$ de acasa si sa tin eu toti banii munciti de mine, decat sa fac 20$ la studio si sa iau tot 10$ , (am folosit sumele ca exemplu, normal)
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”