Problema cont flirt4free

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am incheiat colaborarea cu studio-ul la care lucram (de acasa) si le-am spus sa=mi steraga conturile..
Bineanteles ca nu le-au sters.
Am trimis un email la pagina de contact flirt4free si i-am rugat sa-mi sterga contul pentru ca doresc ca lucrez ca model independent.
Mi=au raspuns azi ca nu pot sterge contul pentru ca studio-ul cu pricina are contract exclusiv cu ei si singura cale prin care pot lucra cu flirt4free e prin acel studio..wtf..

Chiar nu e posibil sa lucrezi ca model independent pe flirt4free din Romania?
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Buna

Studiourile au exclusivitate pe flirt,trebuie sa isi dea acordul vechiul studio sau nu vei mai putea lucra niciodata pe el.
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cobra1981 scrie:Buna

Studiourile au exclusivitate pe flirt,trebuie sa isi dea acordul vechiul studio sau nu vei mai putea lucra niciodata pe el.
Asta e cea mai tampita chestie care am auzit=o vreodata..
Am colaborat cu ei 2 saptamani si acum pentru alea 2 saptamani nu mai am voie niciodata sa lucrez cu site-urile pe care mi-au facut ei contul..

Cine dracu m-a pus sa colaborez cu un studio nu stiu :((
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lovitura sub centura..
Am primit azi mesaj de la F4F..ca studio-ul cu pricina are "protectie 2 ani" ceea ce inseamna ca eu 2 ani de zile nu pot lucra direct cu site=ul..
Ori accept sa lucrez direct cu studio-ul ori astept 2 ani..
LoserStudio refuza sa-mi inchida conturile..si le lasa deschise 2 ani..
Toate astea la pretul de 2 saptamani de colaborare cu loserStuido..
Nush ce imi vine sa fac..sincer..
Hacking...proces..

Vreo idee ce as putea sa fac...orice idee..legala ilegala..
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi se pare normal ca si studiourile sa se protejeze impotriva situatiilor in care modelele decid sa paraseasca firma, care probabil a investit sau nu in ele si in logistica, locatie, personal, nu stiu eu acuma cu se prezinta studio-ul despre care spui, si sa inceapa o activitate independenta.

Problema se pune nu neaparat ca studio-ul vrea sau nu sa inchida conturile, ci cum ai plecat de acolo, in cazul unei plecari amiabile, n-ar trebui sa fie o problema, daca insa te-ai facut vinovata de ceva sau ai dorit doar sa fraudezi studio-ul sa vezi cum sta treaba si apoi sa lucrezi de acasa, iti dau dreptate si studio-uui. Poate sunt si studio-uri rau intentionate, insa eu cred ca o discutie amiabila cu condicerea studio-ului va duce la rezolvarea problemei in cauza.
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Morningstar scrie:Mi se pare normal ca si studiourile sa se protejeze impotriva situatiilor in care modelele decid sa paraseasca firma, care probabil a investit sau nu in ele si in logistica, locatie, personal, nu stiu eu acuma cu se prezinta studio-ul despre care spui, si sa inceapa o activitate independenta.

Problema se pune nu neaparat ca studio-ul vrea sau nu sa inchida conturile, ci cum ai plecat de acolo, in cazul unei plecari amiabile, n-ar trebui sa fie o problema, daca insa te-ai facut vinovata de ceva sau ai dorit doar sa fraudezi studio-ul sa vezi cum sta treaba si apoi sa lucrezi de acasa, iti dau dreptate si studio-uui. Poate sunt si studio-uri rau intentionate, insa eu cred ca o discutie amiabila cu condicerea studio-ului va duce la rezolvarea problemei in cauza.
Multumesc pentru raspuns.
Eu am colaborat de acasa timp de 2saptamani si cateva zile cu studio-ul respectiv.
In afara de a-mi face 2 conturi pe 2 site=uri si de a=mi prezenta functionalitatea celor 2 site=uri (gen aici e sectiunea de blog, aici e mesageria etc) nu m-au ajutat cu absolut nimic...asa ca nu am vazut nici un motiv sa le dau 20% pentru nimic...asa ca le-am multumit pentru colaborare si i=am rugat sa-mi sterga conturile. Nu am gresit cu absolut nimic, nici nu aveam cu ce lucrand de acasa..
Nu au investit in absolut nimic..nici macar un pshotoshoot nu mi-=au facut, mi=am facut eu sedinta profesionala pe banii mei..

Inteleg sa aiba 30 de zile sau 90 de zile protectie...dar 2 ani..pentru ca am lucrat cu ei 2 saptamani, e strigator la cer..
O sa mai astept si o sa ma rog de ei, poate poate imi sterg conturile..
Probabil ca asteapta o taxa ceva pentru stergerea conturilor..altfel nu=mi imaginez de ce ar tine niste conturi degeaba..Probabil doar pentru a mai stoarce un ban..
KittyKat001
Mesaje: 7
Membru din: 26 Apr 2016, 21:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imi pare foarte cunoscuta situatia ta si cred ca stiu si despre ce studio este vorba. Si eu am lucrat de acasa si am avut cont pe flirt, iar dupa ce am incheiat colaborarea cu respectivul studio mi s-a spus ca in termen de 30 de zile o sa-mi inchida conturile. Am incetat colaborarea la inceputul lui februarie, iar conturile mele sunt inca active. Dupa o perioada m-am gandit sa-mi fac un cont pe flirt4free cu un alt nume, practic sa o iau de la 0, iar site-ul m-a gasit in baza lor de date si mi-au spus ca am lucrat cu "BLABLABLAstudio" si ca au vorbit cu ownerul de acolo, iar el "ma lasa" sa lucrez independent. Doar ca primesc 25 % in loc de 31%.
Multa bafta!
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai semnat vreun contract in care se stipuleaza acel termen de neconcurentialitate de 2 ani ? Sau tu nu ai stiu de el pana nu ai aflat de la site ? ... ca atunci ar insemna ca e un contract abuziv ..... desi nu stiu ce poti face in aceste conditii.

Pentru aia 20% nu ti-au facut nici poze, video, personalizare profil, site sau mai stiu eu ce, conultanta fiscala, hartogaria contabila, training ...... buni bani fac baietii astia .....

Pana una-alta, mai sunt o groaza de site-uri, doar F4F iti place ? ai adunat aoclo notorietate atat de mare incat este o pierdere daca incepi sa lucrezi pe alte site-uri ? Ia in calcul si aceasta alternativa decat sa te indispui zilnic certandu-te cu ei.
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Morningstar scrie:Ai semnat vreun contract in care se stipuleaza acel termen de neconcurentialitate de 2 ani ? Sau tu nu ai stiu de el pana nu ai aflat de la site ? ... ca atunci ar insemna ca e un contract abuziv ..... desi nu stiu ce poti face in aceste conditii.

Pentru aia 20% nu ti-au facut nici poze, video, personalizare profil, site sau mai stiu eu ce, conultanta fiscala, hartogaria contabila, training ...... buni bani fac baietii astia .....

Pana una-alta, mai sunt o groaza de site-uri, doar F4F iti place ? ai adunat aoclo notorietate atat de mare incat este o pierdere daca incepi sa lucrezi pe alte site-uri ? Ia in calcul si aceasta alternativa decat sa te indispui zilnic certandu-te cu ei.
Sunt multe site=uri intr-adevar...dar bate vantul de membrii pe ele..sau poate nu m=i se potrivesc...in schimb pe site=ul asta m=am descurcat eu cel mai bine..de aia ma oftic acum :(

Nu am semnat nici un contract, urma la sfarsitul celor 30 de zile (de proba) sa semnez..dar din moment ce nu m-au ajutat cu nimic am renuntat inainte de termen.
De cei doi ani mi=au spus cei de la F4F, ca studio-ul cu pricina are exclusivitate 2 ani, nu am stiut initial.
Asa e buni bani fac..si nu sunt singura intepata de ei..am mai citit pe aici pe forum (printre randuri) de studio=ul cu princina..
Multa lume nu poate sa lucreze la un studio, dar totusi are nevoie de indrumari...asa si eu am cautat o solutie de mijloc..sa colaborez cu un studio de acasa care sa ma indrume, sa ma ajute sa ma ridic ca model. ..si sunt sigura ca inca multi vor gresi in continuare...cum am gresit si eu...find la inceput si necunoscand multe detalii..
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IriNuka scrie:
Sunt multe site=uri intr-adevar...dar bate vantul de membrii pe ele..sau poate nu m=i se potrivesc...in schimb pe site=ul asta m=am descurcat eu cel mai bine..de aia ma oftic acum :(

Nu am semnat nici un contract, urma la sfarsitul celor 30 de zile (de proba) sa semnez..dar din moment ce nu m-au ajutat cu nimic am renuntat inainte de termen.
De cei doi ani mi=au spus cei de la F4F, ca studio-ul cu pricina are exclusivitate 2 ani, nu am stiut initial.
Asa e buni bani fac..si nu sunt singura intepata de ei..am mai citit pe aici pe forum (printre randuri) de studio=ul cu princina..
Multa lume nu poate sa lucreze la un studio, dar totusi are nevoie de indrumari...asa si eu am cautat o solutie de mijloc..sa colaborez cu un studio de acasa care sa ma indrume, sa ma ajute sa ma ridic ca model. ..si sunt sigura ca inca multi vor gresi in continuare...cum am gresit si eu...find la inceput si necunoscand multe detalii..
O problema cu munca la un studio ar fi justificarea plecatului de acasa noaptea in fata parintilor, iubitului, etc. La tine nu se pune problema, deci tind sa cred ca tu de fapt nu ca nu poti, ci nu vrei. Tu ai sperat ca prinzi mersurile cu o colaborare scurta si dupa aceea te lansezi pe cont propriu si le dai mumu la ticalosii aia care-ti luau 20 %. Nu neg ca poate ai dat peste un studio de 2 bani, care ar fi trebuit totusi sa ofere mult mai mult ajutor, eu oricum nu consider ca un studio care ofera colaborari de acasa e foarte serios. Dar sa luam in calcul si faptul ca tu dupa 2 saptamani ai vrut sa le dai flit. V-ati facut unul pe altul in situatia asta si nu a castigat nimeni.

Sfatul meu. Renunta la f4f, documenteaza-te ce studiouri sunt de incredere in Constanta, daca vrei iti dau o lista, si apuca-te de treaba de la studio. In primul rand studioul e net superior muncii de acasa, nu are sens sa mai enumar motivele ca le stie toata lumea. In al doilea rand 50 % dintr-o suma mare e mai bine decat 100 % din nimic. Ai un contract legal, impozite platite, dormi linistita stiind ca nu-ti bate anaful la usa. Daca intr-adevar vrei sa faci performanta asta e cea mai buna solutie. Daca vrei sa mergi blat in continuare si sa crezi ca in 2 sapt ai invatat cu ce se mananca videochatul, multa bafta, dar din postarile tale mi-am dat seama ca ai multe lacune care te vor impiedica sa ai o stabilitate financiara pe cont propriu. Lasa visele de imbogatire deoparte si apuca-te de munca serioasa, fara fitze si idei ca tu esti deasupra tuturor si nu ai nevoie de ajutor. Momentan tu si la gramatica limbii romane mai ai un pic de lucrat. Asculta sfatul unui "babalac retard", asa cum m-ai descris tu, si poate situatia ta o sa se schimbe in bine. E asa de usor sa prezinti doar o varianta a unei povesti in care tu sa pici de victima, dar e mai greu sa te uiti in oglinda si sa realizezi unde ai gresit si tu.

Aviz amatorilor de comentarii, nu e reclama mascata, nu incerc s-o conving pe irinuka sa vina la mine la studio, chiar nu-mi doresc un model de genul asta. Dar stiu cel putin 3 studiouri care ar primi-o cu bratele deschise, si ar ajuta-o mai mult decat cei cu care a colaborat de acasa.

Rumega bine ce-ai citit si nu te grabi sa sari iar cu injuraturi la adresa mea. Prima data te-am iertat, ba mai mult, iti dau si un sfat de viitor. Consider-o o a doua sansa pe care o primesti de la un user cu o mica experienta in domeniu.
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anonymous2You scrie:
O problema cu munca la un studio ar fi justificarea plecatului de acasa noaptea in fata parintilor, iubitului, etc. La tine nu se pune problema, deci tind sa cred ca tu de fapt nu ca nu poti, ci nu vrei. Tu ai sperat ca prinzi mersurile cu o colaborare scurta si dupa aceea te lansezi pe cont propriu si le dai mumu la ticalosii aia care-ti luau 20 %. Nu neg ca poate ai dat peste un studio de 2 bani, care ar fi trebuit totusi sa ofere mult mai mult ajutor, eu oricum nu consider ca un studio care ofera colaborari de acasa e foarte serios. Dar sa luam in calcul si faptul ca tu dupa 2 saptamani ai vrut sa le dai flit. V-ati facut unul pe altul in situatia asta si nu a castigat nimeni.

Sfatul meu. Renunta la f4f, documenteaza-te ce studiouri sunt de incredere in Constanta, daca vrei iti dau o lista, si apuca-te de treaba de la studio. In primul rand studioul e net superior muncii de acasa, nu are sens sa mai enumar motivele ca le stie toata lumea. In al doilea rand 50 % dintr-o suma mare e mai bine decat 100 % din nimic. Ai un contract legal, impozite platite, dormi linistita stiind ca nu-ti bate anaful la usa. Daca intr-adevar vrei sa faci performanta asta e cea mai buna solutie. Daca vrei sa mergi blat in continuare si sa crezi ca in 2 sapt ai invatat cu ce se mananca videochatul, multa bafta, dar din postarile tale mi-am dat seama ca ai multe lacune care te vor impiedica sa ai o stabilitate financiara pe cont propriu. Lasa visele de imbogatire deoparte si apuca-te de munca serioasa, fara fitze si idei ca tu esti deasupra tuturor si nu ai nevoie de ajutor. Momentan tu si la gramatica limbii romane mai ai un pic de lucrat. Asculta sfatul unui "babalac retard", asa cum m-ai descris tu, si poate situatia ta o sa se schimbe in bine. E asa de usor sa prezinti doar o varianta a unei povesti in care tu sa pici de victima, dar e mai greu sa te uiti in oglinda si sa realizezi unde ai gresit si tu.

Aviz amatorilor de comentarii, nu e reclama mascata, nu incerc s-o conving pe irinuka sa vina la mine la studio, chiar nu-mi doresc un model de genul asta. Dar stiu cel putin 3 studiouri care ar primi-o cu bratele deschise, si ar ajuta-o mai mult decat cei cu care a colaborat de acasa.

Rumega bine ce-ai citit si nu te grabi sa sari iar cu injuraturi la adresa mea. Prima data te-am iertat, ba mai mult, iti dau si un sfat de viitor. Consider-o o a doua sansa pe care o primesti de la un user cu o mica experienta in domeniu.
Nu e numai reavointa, se intampla pentru unele dintre noi sa avem probleme acasa....fapt pentru care nu ne putem angaja la un studio..la mine sunt mai multe probleme..dar nu stau acum sa-mi insir drama familiala ca nu intereseaza pe nimeni....Ca bonus am depasit si varsta acceptata de studio=uri, adica 30, si faptul ca arat de 26 nu e relevant..asa ca singura mea sansa e sa lucrez pe cont propriu.

Da, e usor sa judeci din exterior..si sa iei partea unui studio atunci cand detii unul, insa studio-ul cu pricina chiar nu a facut nimic pentru cele 20 de procente, eu am investit in tot...camera, lumini, sedinta foto profesionista. A fost greseala mea ca nu am intrebat de la inceput ce ofera, am presupus ca ofera ceva...nu e bine sa presupui..se pare.

M-am documentat in ceea ce priveste studio=urile din Constanta.
Cel mai bun e BlackDress si asta ma interesa, dar se pare ca tu il detii :))
Radu presupun? :))

Multumesc pentru sfaturi :)
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai nu vezi ca omu' te angajeaza la el, a scris aci in vazul lumii, are martori :))) Ce mai conteaza varsta. .. am dat peste niste doamne pe CB de doamne fereste, ca-mi faceam cruce si scuipam in san cand primau tips ... si primeau :))

8 ore tot poti evada de acasa, daca ai avea un job undeva, la o firma ... cu toate problemele, pe care sa stii ca le intelegem, empatizam cu ele si nu tinem sa le cunoastem. Undeva trebuie sa inveti de la profesionisti ... trebuia citit macar forumul asta inainte de faza cu contul blocat si poate nu se intampla.

Mult succes !
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Morningstar scrie:Pai nu vezi ca omu' te angajeaza la el, a scris aci in vazul lumii, are martori :)))
Eu scrisesem exact contrariul, dar e ok.

On topic. Nu sunt cel mai bun studio din Cta, chiar departe de asta. Cred ca am cele mai putine modele din orasul asta, dar macar ma ocup de ele asa cum trebuie.
Ca fapt divers, nu varsta m-ar fi impiedicat sa te angajez, ci faptul ca nu pot vedea o colaborare pe termen lung cu cineva care m-a balacarit ca la usa cortului fara sa ma cunoasca. Vorba melodiei, daca respect nu e, nimic nu e. In plus, daca tu crezi ca sunt nemernic pe forum, stai sa vezi in viata reala, e de 10 ori mai rau. In fine, deraiez. Iti pot recomanda in schimb studiouri care sa se ocupe de tine, chiar studiouri mari si bune, cu vechime in bransa, rezultate, etc. La mine din pacate nu se poate. Csf, n-ai csf.

Tot nu mi-ai zis cu ce studio ai colaborat, da-mi un pm si lumineaza-ma.
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Anonymous2You scrie:
Morningstar scrie:Pai nu vezi ca omu' te angajeaza la el, a scris aci in vazul lumii, are martori :)))
Eu scrisesem exact contrariul, dar e ok.

On topic. Nu sunt cel mai bun studio din Cta, chiar departe de asta. Cred ca am cele mai putine modele din orasul asta, dar macar ma ocup de ele asa cum trebuie.
Ca fapt divers, nu varsta m-ar fi impiedicat sa te angajez, ci faptul ca nu pot vedea o colaborare pe termen lung cu cineva care m-a balacarit ca la usa cortului fara sa ma cunoasca. Vorba melodiei, daca respect nu e, nimic nu e. In plus, daca tu crezi ca sunt nemernic pe forum, stai sa vezi in viata reala, e de 10 ori mai rau. In fine, deraiez. Iti pot recomanda in schimb studiouri care sa se ocupe de tine, chiar studiouri mari si bune, cu vechime in bransa, rezultate, etc. La mine din pacate nu se poate. Csf, n-ai csf.

Tot nu mi-ai zis cu ce studio ai colaborat, da-mi un pm si lumineaza-ma.
Cu cel mai bun studio din Romania:))))))))))

credeti-model-prost-t16455.html

Te poti delecta aici.Stai linistit ca nici eu nu am scapat de balacareala Maricicai,daca ar fi citit printre randuri putin ironia mea ca si a ta,poata scapa de problema actuala.

Nu ,nu vei mai lucra niciodata pe flirt pentru ca oamenii aia chiar isi respecta partenerii ca orice site care au un deal/contract cu ei,pentru ca reprezinti un mare zero la ora actuala,neavand cu ce performante sa convingi de valoarea ta ca model,pentru orice site in fata si celui mai prost studio din Romania.S-au scos conturi de sub studiouri dar in cazuri exceptionale si pentru modele care au muncit de le-au sarit capacele.Erai foarte mandra ca tu colaborezi cu cel mai tare studio din Romania,acum nu mai esti?
Sa le faci ceva legal sau ilegal,nu-mi permit sa-ti spun exact ce poti sa le faci..

Bafta acolo,chiar ai nevoie;)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IsaGlamChat scrie:
Cu cel mai bun studio din Romania:))))))))))

credeti-model-prost-t16455.html

Te poti delecta aici.Stai linistit ca nici eu nu am scapat de balacareala Maricicai,daca ar fi citit printre randuri putin ironia mea ca si a ta,poata scapa de problema actuala.

Nu ,nu vei mai lucra niciodata pe flirt pentru ca oamenii aia chiar isi respecta partenerii ca orice site care au un deal/contract cu ei,pentru ca reprezinti un mare zero la ora actuala,neavand cu ce performante sa convingi de valoarea ta ca model,pentru orice site in fata si celui mai prost studio din Romania.S-au scos conturi de sub studiouri dar in cazuri exceptionale si pentru modele care au muncit de le-au sarit capacele.Erai foarte mandra ca tu colaborezi cu cel mai tare studio din Romania,acum nu mai esti?
Sa le faci ceva legal sau ilegal,nu-mi permit sa-ti spun exact ce poti sa le faci..

Bafta acolo,chiar ai nevoie;)
Draga de tine..de aia nu poti dormi noaptea..ca trbuie sa sapi in posturile mele :))

Da recunosc, videchatul nu e abilitatea mea nr 1, dar am alte aptutudini haha si intotdeauna am obtinut ce mi-am dorit..chiar daca am luat=o pe iarba si nu pe potecuta.. :)) e doar o chestiune de timp :)) si n=o sa ma ajute nici un studio....sau un forum...pentru ca fiecare e pentru el...Rar...extrem de rar gasesti oameni bine intentionati cu sfaturi bune...sau dispusi sa te ajute.

Multumesc oricum pentru raspuns..negativ sau pozitiv cu siguranta conteaza :)
euqwsx
Mesaje: 18
Membru din: 09 Iun 2016, 06:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am scris un mesaj lung dar l-am sters sa zic mai pe scurt: ideea e ca astia de la flirt4free nici mie Nu vor sa-mi inchida contul meu personal deschis de mine:

'it is not possible to delete an account and create a new one on Flirt4Free. We can request a stagename change, but could you please tell us a reason why would you like to change it?'

- raspuns de la ei pe mail. ProbaBil studio le-a cerut sa iti inchida contul si situl refuza
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

euqwsx scrie:Am scris un mesaj lung dar l-am sters sa zic mai pe scurt: ideea e ca astia de la flirt4free nici mie Nu vor sa-mi inchida contul meu personal deschis de mine:

'it is not possible to delete an account and create a new one on Flirt4Free. We can request a stagename change, but could you please tell us a reason why would you like to change it?'

- raspuns de la ei pe mail. ProbaBil studio le-a cerut sa iti inchida contul si situl refuza
Ideea e ca nu vor sa-ti inchida contul pentru a-ti face tu ulterior alt cont ...s-au oferit sa-ti schimbe stage name-ul dar si pentru asta au nevoie de un motiv plauzibil ....Si in cazul conturilor facute de studiouri functioneaza acelasi principiu :

Daca tu te "desparti" de studio amiabil si studioul nu are nimic impotriva ideii de a-ti continua activitatea independent ei pur si simplu iti scot contul tau de model de la studioul respectiv si poti lucra linistita dupa ce ti-ai actualizat infirmatiile pentru plata ....fostul studio odata ce si-a dat acordul nu mai are acces la contul tau
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
AliceW
Mesaje: 11
Membru din: 30 Noi 2015, 18:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IriNuka scrie:
Da recunosc, videchatul nu e abilitatea mea nr 1, dar am alte aptutudini haha si intotdeauna am obtinut ce mi-am dorit..chiar daca am luat=o pe iarba si nu pe potecuta.. :)) e doar o chestiune de timp :)) si n=o sa ma ajute nici un studio....sau un forum...pentru ca fiecare e pentru el...Rar...extrem de rar gasesti oameni bine intentionati cu sfaturi bune...sau dispusi sa te ajute.

Multumesc oricum pentru raspuns..negativ sau pozitiv cu siguranta conteaza :)
O zici p-asta cu "am alte aptitudini haha" ca si cum restul de aici, ma refer la cei care chiar au abilitati in domeniu, ar fi niste incompetenti in afara videochatului.

Iar afirmatia cum ca nu gasesti oameni bine intentionati, care sa ofere sfaturi bune, ma face sa cred ca tu chiar n-ai asimilat absolut nimic din tot ce e postat pe acest forum, avand ceva probleme la capitolul interpretare. Te crezi apta, insa ai impresia ca esti neapreciata/neinteleasa si ca oamenii de aici au ceva personal cu tine? Felicitari, esti fericita posesoare a maniei persecutiei. S-o stapanesti sanatoasa si sa-ti lumineze calea (aia cu iarba, nu potecuta folosita de toti fraierii).
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Pe F4F un cont e lifetime. Nu se pot face nspe conturi. Unul singur. Ban-ul este, bineinteles, lifetime.
Daca studioul renunta la el, site-ul ti-l da tie, cu acelasi nickname, descriere etc. E decizia ta ce faci dupa cu el.
In cazul in care renunti la colaborarea cu un studio si o incepi cu altul, screen-ul este transferat in contul de studio.
Nu inteleg de ce insisti totusi cu F4F. E fix miezul din kurtos.
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

AliceW scrie:
IriNuka scrie:
O zici p-asta cu "am alte aptitudini haha" ca si cum restul de aici, ma refer la cei care chiar au abilitati in domeniu, ar fi niste incompetenti in afara videochatului.

Iar afirmatia cum ca nu gasesti oameni bine intentionati, care sa ofere sfaturi bune, ma face sa cred ca tu chiar n-ai asimilat absolut nimic din tot ce e postat pe acest forum, avand ceva probleme la capitolul interpretare. Te crezi apta, insa ai impresia ca esti neapreciata/neinteleasa si ca oamenii de aici au ceva personal cu tine? Felicitari, esti fericita posesoare a maniei persecutiei. S-o stapanesti sanatoasa si sa-ti lumineze calea (aia cu iarba, nu potecuta folosita de toti fraierii).
AliceW...mi-a plăcut! :D
Trebuie să fii foarte limitat/ignorant/răutăcios ca și om să vii, să citești acest forum și după să ai tupeul să spui că pe tine nu te-a ajutat cu nimic. Deci o mână de oameni veterani și profesioniști în domeniu iau din timpul lor, vin ne dau nouă totul mură în gură și pentru noi asta e fix pix.
Personal, acest forum m-a ajutat foarte mult, și nu numai în domeniu videochat, chiar și în viață multe topicuri de aici sunt benefice.
IriNuka, te pomenești că trebuie să îți ridicăm vreo statuie, ca să te simți și tu împlinită, apreciată și să ne consideri (citez): "bine intentionati cu sfaturi bune...sau dispusi sa te ajute."
Nu, astfel de oameni trebuie lăsați în lumea lor înotând în vasul plin cu "aptitudini", iar noi, "prostimea incompetentă"care mai și face videochat pe deasupra, să ne vedem de ale noastre. Sperăm totuși să nu te îneci, dacă înțelegi ce vreau să spun...
Salutând nemurirea printre muritori...
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mery24 scrie:
AliceW...mi-a plăcut! :D
Trebuie să fii foarte limitat/ignorant/răutăcios ca și om să vii, să citești acest forum și după să ai tupeul să spui că pe tine nu te-a ajutat cu nimic. Deci o mână de oameni veterani și profesioniști în domeniu iau din timpul lor, vin ne dau nouă totul mură în gură și pentru noi asta e fix pix.
Personal, acest forum m-a ajutat foarte mult, și nu numai în domeniu videochat, chiar și în viață multe topicuri de aici sunt benefice.
IriNuka, te pomenești că trebuie să îți ridicăm vreo statuie, ca să te simți și tu împlinită, apreciată și să ne consideri (citez): "bine intentionati cu sfaturi bune...sau dispusi sa te ajute."
Nu, astfel de oameni trebuie lăsați în lumea lor înotând în vasul plin cu "aptitudini", iar noi, "prostimea incompetentă"care mai și face videochat pe deasupra, să ne vedem de ale noastre. Sperăm totuși să nu te îneci, dacă înțelegi ce vreau să spun...
Draga daca citesti cu atentie forum-il ai sa vezi ca nu iti da nimeni "mura in gura"
Sunt anumite informatii care citite printre randuri.. lasa loc de interpretari..
Dar asta cu videochat=ul e ca la fel ca si cu tiganii...nu-ti vor spune niciodata cum au ridicat palatele din Buzescu :)
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

IriNuka scrie:
Mery24 scrie: Draga daca citesti cu atentie forum-il ai sa vezi ca nu iti da nimeni "mura in gura"
Sunt anumite informatii care citite printre randuri.. lasa loc de interpretari..
Dar asta cu videochat=ul e ca la fel ca si cu tiganii...nu-ti vor spune niciodata cum au ridicat palatele din Buzescu :)
IriNuka dragă dacă tu zici, așa o fi. Te lasă să ghicești ce au vrut să spună, ce oameni...Mai mult ca sigur e o conspirație.
Serios acuma, tu nu ai înțeles nimic. Îți dau numai un exemplu, când ai timp uită-te în secțiunea cu discuții tehnice. (Citez):"Dacă citești cu atenție forum-ul ai să vezi"(am încheiat citatul) că fiecare chichiță este explicată milimetric, despre lumini, amplasarea lor, cum să bagi ștecheru', cum să-l scoți, cum îți setezi webcamul, cum îț setezi splitter-ul+încă alte sute de subiecte folositoare care sunt foarte bine detaliate. În ansamblu, foarte multă muncă depusă.
Acuma că tu cauți diverse interpretări și noduri în papură, asta e altceva, să cârtească oricine poate. Dacă e să o luăm așa, ce să zic, limba română e de la origini interpretabilă, sunt mii de expresii care se pot interpreta în tot atâtea mii de feluri. Dar știi cine face diferența între felurile în care interpreteză oamenii lucrurile/expresiile? Mentalitatea, nevoile și educația.
Salutând nemurirea printre muritori...
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”