Recomandare studio

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Scrie răspuns
Drish
Mesaje: 1
Membru din: 28 Iul 2016, 09:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,locuiesc in Sibiu si as fi dorit sa intru in acest domeniu. Am facut căutări pe net,dar am găsit doar 2 studiouri:unul care colaborează cu modele de acasa si unul care nu mai funcționează.
Astfel am decis sa iau in calcul posibilitatea de a ma muta in Bucuresti. Imi poate recomanda cineva un studio serios?Multumesc
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Alegerea unui studio depinde de cativa factori printer care cei mai importanti din punctul meu de vedere sunt :

- experienta sau hotararea de a face performanta in acest domeniu
- varsta si categoria la care crezi ca te-ai incadra cel mai nine
- puterea de munca si timpul pe care il poti acorda acestui domeniu

Si lasand chiar si astea deoparte noi iti putem recomanda x studiouri sau ne putem recomanda chiar propriile studiouri DAR pana nu mergi la 2-3 interviuri nu o sa poti lua o decizie buna ....pt inceput poti vorbi cu unele din persoanele care sunt active pe forum sa stabilesti niste intalniri si aici imi vin cap doar studio20 si Isa ...ambele au seriozitate cat pentru 3645764 modele noi

Peste o luna de la mutarea ta aici te poti intoarce sa be povestesti cum e .... In felul asta ai incuraja alte modele sa-si ia inima in dinti si sa se apuce de treaba chiar daca asta inseamna relocare si munca multa
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Buna! Iti recomandam sa te documentezi bine,sa iei in calcul mai multe optiuni. Poti sa suni la cateva studio-uri,sa intrebi exact detaliile care te intereseaza, si intr-un final, suntem siguri ca vei gasi ceea ce cauti. Daca te intereseaza un studio ce ofera cazare, cu mare drag te invitam sa ne contactezi. Mult succes! :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Buna si bine ai venit pe forum!Pentru ca m-a amintit colegul Eldiablo la noi nu mai sunt locuri de ceva timp si mai sunt modele in asteptare.
Ce sfaturi iti pot da,in functie de ce vrei sa faci,adica bani de seminte sau performanta,mergi la studiouri,cere cat mai mult informatie despre program,plati,legalitate si nu doar''forme de legalitate'',cerintele studioului,mergi la cat mai multe interviuri live,nu pe forum,cere sa vezi paymenturi daca vrei performanta,nu unul 2,4 daca studioul respectiv are 300 de modele,cere sa vezi cam care este media in acel studio ca bani.Intreaba daca ai trainer dedicat,nu colectiv,daca ai posibilitatea de a lucra pe mai multe sites in cazul in care pe sitele cu care lucreaza studioul tu nu vei avea success,este posibil sa ai pe alt site.Daca esti incepatoare poti fi ''victima'' foarte usor.Incearca sa nu te grabesti daca-ti permite timpul si fa-ti temele foarte bine inainte de a incepe sa lucrezi.
Daca vrei doar bani de seminte gen 1000 la perioada,poti alege orice studio decent si legal.Si nu in ultimul rand sa nu uiti ca performanta inseamna foarta multa munca,sacrificiu si stres,deci ai grija ce iti doresti.
Daca ai nevoie de o recomandare din partea mea,ti-o pot face pe privat in chatul din forum.
Bafta!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Salariul MEDIU net in Romania este de putin sub 1900 ron. 2000$/luna adica undeva peste 3000 ron net lunar catre model sunt bani de seminte?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Smart scrie:Salariul MEDIU net in Romania este de putin sub 1900 ron. 2000$/luna adica undeva peste 3000 ron net lunar catre model sunt bani de seminte?
In videochat?DA!Daca sunt fata si ma expun pe net,ma scuzati frec pe peste tot 8 ore pe zi sau si mai rau imi bag un dildo sau mai multe pe 3000 ron lunar eu personal consider ca sunt bani de seminte pentru domeniul adult,ce consideri tu e problema ta.

No offence..
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Doar cateva observatii:
1: Cu 3000 ron poti cumpara doua tone de seminte...
2: Nu stiu cata expunere este fata de... o vanzatoare in piata... eventual unde detoneaza vreo unu o bomba ( ca tot e la moda ) sau fata de un ospatar in club care rista sa primeasca o sticla in cap de la unul beat...sau un gunoier de care rade lumea...
3: Daca face sub 1000$/perioada teoretic "se freaca" sub 20 de ore pe perioada... in rest "freaca" duda...
4: Trecand peste aprecierile personale, pentru ca fiecaruia in parte o anumita suma i se poate parea mare sau mica, statistica indica daca un model face putini bani, este un model mediu sau unul de top si statistica zice cu siguranta ca esti ok cu 1000$/perioada.

Good luck
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Smart,nu am chef de polemici cu tine si ma doare in bascheti de 15 ani de statistici.M-am simtit datoare sa-i dau niste sfaturi,daca ea le va lua sau nu e problema ei.Eu zic sa nu mai mazgalim topicul cu discutii inutile intre 2 patroni de studio si daca ai vreo recomandare sa-i faci ,fa-o.
Restul de off topic poti sa-l faci pe PM.

Bafta acolo!
splinter
Mesaje: 8
Membru din: 24 Feb 2014, 09:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,

Nu-mi dau seama daca esti baiat sau fata. Daca esti fata iti putem oferi cazare si un mediu de lucru serios si placut.

Ne poti contacta la 0768.757.652


Spor!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Suntem in stadiul final de discutie cu mai multi parteneri din Sibiu, probabil vom avea un studio acolo pana la finalul anului.
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Smart scrie:Salariul MEDIU net in Romania este de putin sub 1900 ron. 2000$/luna adica undeva peste 3000 ron net lunar catre model sunt bani de seminte?

Te referi la 2000$ pe luna total sau 2000$ partea ei? Ca daca vorbim de incasari per total medie de studio este trist! Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar sunt modele independente care depasesc suma asta, care e o suma chiar mediocra, denota neprofesionalism si habarnism in domeniu... Daca asta e media in studiouri ar trebui sa va puneti un semn de intrebare...
Avatar utilizator
JoyBucuresti
Mesaje: 12
Membru din: 04 Oct 2016, 19:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

JoyBucuresti este un studio mic si de calitate.
onlyme1
Mesaje: 1
Membru din: 12 Mai 2020, 10:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, eu pot sa iti spun experienta mea de model la Studio20. Inca de la inceput ei te invata tot ce trebuie sa faci, ai trainer dedicat, care te ajuta de la cum sa vorbesti, cum sa te comporti, dar si ce outfituri sa porti. Ai toata aparatura necesara si totul este legal. Contractul il citesti si il semnezi in prima zi, si ai toate detaliile legate de cum ti se va face plata, care sunt conditiile, in ce date iti primesti banii smd. Am citit si eu multe recenzii in ceea ce priveste primirea banilor, dar ca si in orice domeniu, trebuie sa iti respecti contractul, deoarece atunci fiecare parte isi va respecta conditiile. Munca in acest domeniu are si avantaje, si dezavantaje, dar daca asculti sfaturile celor din staff, poti ajunge sa castigi foarte bine, si chiar sa devii un model de succes.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Drish scrie: 28 Iul 2016, 09:30 Buna tuturor,locuiesc in Sibiu si as fi dorit sa intru in acest domeniu. Am facut căutări pe net,dar am găsit doar 2 studiouri:unul care colaborează cu modele de acasa si unul care nu mai funcționează.
Astfel am decis sa iau in calcul posibilitatea de a ma muta in Bucuresti. Imi poate recomanda cineva un studio serios?Multumesc
Am pus Sibiu pe lista de prioritati, promitem ca pana la finalul anului vom deschide si acolo un studio. :relaxed:
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”