Invalid Card

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Încuiat
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

salutare ! nu pot sa folosesc cardul Payoneer la orice banca imi da Invalid card(bcr,brd ,tiriac) !!nu e expirat!!

luna trecuta la fel BCR invalid , BRD invalid am insistat la alt bancomat BRD si pina la urma a mers.

azi invalid peste tot ,am contactat suportu payoneer ei spun ca la ei in sistem nu exista ceva in neregula ,deci ar trebui sa iau legatura cu banca din tara ,totusi am insistat sa mi trimita unul nou ma gandesc ca poate e zgâriat,demagnetizat lg tel nu l am avut cel nou sper sa functioneze sau sa fie altceva, sa blocheze bancile?
SoulCams Models Studios wanted
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Are legătură cu paypall?ca primesc mail uri de la paypal ca trebuie sa mi verifice datele .eu nu mi amintesc sa am cont paypal am încercat sa mă loghez dar nu ma recunoaste.
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Nu are treaba cu paypal-ul daca primesti email si nu ai cont nu le furniza nici o informatie s-ar putea sa fie o tentativa de phishing ! Eu cred ca e o problema fizica a cardului : zgariat , demagnetizat , etc ! Daca e asa trebuie sa-l schimbi !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

am cerut deja sa mi trimita alt card doar ca suportu payoneer mi a dat alt raspuns ''sa ma adresez bancii'' !! de asta zic ca poate e alta problema si nu una fizica a cardului din moment ce direct la banca m-au trimis ! .Imi trimit unul nou ca am cerut eu, dar nu ăsta a fost raspunsu lor.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

sweetgirl scrie:am cerut deja sa mi trimita alt card doar ca suportu payoneer mi a dat alt raspuns ''sa ma adresez bancii'' !! de asta zic ca poate e alta problema si nu una fizica a cardului din moment ce direct la banca m-au trimis ! .Imi trimit unul nou ca am cerut eu, dar nu ăsta a fost raspunsu lor.

sweetgirl , salutare :)

1.Eu cred , la fel ca si @Nord , ca e doar o problema fizica a plasticului , a cardului .

2.Mai cred ca , referitor la emailurile de la paypal , ai incercat in trecut sa-ti faci cont de pe acel e-mail si ai abandonat finalizarea procesului , adica nu neaparat sa fie o incercare de phishing .Oricum ar fi , nu are legatura una cu alta ..

3. Bine ca ai stabilit cu ei ( Payoneer) sa-ti trimita alt card .Asta e important pentru tine , ce zic ei cu "sa te adresezi bancii " e aiureala curata . Nu ai cum sa te adresezi la jdemii de banci la care spui ca ai incercat si ti-au dat acel mesaj cu invalid card , in conditiile in care chiar daca se intampla sa patesti ca multii altii , chestiunea cu "disparut banii " din cont datorita unei tranzactii nereusite , banca detinatoare a bancomatului te trimite sa iei legatura cu banca emitenta , adica cu ei - Payoneer !
Mai ales ca , pana la urma , la un (alt) bancomant BRD ai reusit . Nu te poti duce la banci din usa-n usa (cum ti-a sugerat supportul lor ) sa le bati obrazul ca nu le functioneza bancomatele , sau ca probabil cardul tau este mai uzat , si nu e recunoscut decat de unele bancomate ... :)

Eu zic sa astepti sosirea cardului nou , il activezi (fondurile se transfera automat de pe unu pe altul ) si o sa vezi ca nu mai este nici o problema .

Sa auzim de bine , sweetgirl@
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nhms scrie:Cardul Payoneer a fost blocat la nivel de banci din RO. Daca vrei, du-te in alta tara si foloseste-l. O sa vezi ca merge.

A fost blocat pentru ca probabil e considerat suspect.

Totusi, poti sa incerci sa-l folosesti la Alpha Bank. Am un feeling ca acolo o sa mearga.

O zi buna in continuare.

NHMS ,"mersi frumos" pt sugestiile private dar cardul mi-a sosit de atunci foarte repede in 2 zile si imi pare rau dar nu merge ,ALEARGĂ :twisted: !!!! auzi e ""considerat suspect ""ahahahahahaha,de unde le scoateti măi????

NHMS ,du-te tu in alta tară! Daca era considerat suspect la mintea ta așa trebuia sa fac sa alerg ca o fugara criminala prin alte tari ?nu era normal sa contactez banca din Romania ca sa vad unde e suspiciunea,ca doar nu furasem nu inselasem nu omorasem,nu??? Doamne fereste ! nhms tu esti model sau cine esti tu ? sex de cand nu ai mai facut
? dar asa ca lumea !!!

googlefun, numai bine :wink:
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Sweet nu da cu pietre in cineva care ti-a dat un raspuns logic dupa descrierea situatiei ...era posibil ca el sa aibe dreptate , in cazul tau a fost vorba de uzura fizica dar s-au intalnit si cazuri de "blocaje" datorate unor suspiciuni + usserul nhms nu te-a jignit sau ironizat ...

My 2 cents ... Ma bucur ca ti-ai rezolva problema
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

eldiablo scrie:Sweet nu da cu pietre in cineva care ti-a dat un raspuns logic dupa descrierea situatiei ...era posibil ca el sa aibe dreptate , in cazul tau a fost vorba de uzura fizica dar s-au intalnit si cazuri de "blocaje" datorate unor suspiciuni + usserul nhms nu te-a jignit sau ironizat ...

My 2 cents ... Ma bucur ca ti-ai rezolva problema
El/ea se refera in general spune asa "Cardul Payoneer a fost blocat la nivel de bănci in Romania" citeste mai sus adik spune ca payoneer nu mai merge pe Romania!!! .nu se referea strict la cardu meu.de unde a scos o nu stiu.deci de aia mi a dat si pe pvt mesaj mersi de asemenea ajutor cu vibratii negative nu am nevoie.de ce nu ne spune aici ca payoneer nu mai e primit de bănci in Romania??? Poate ne primește la lupu alpha auzi la Alpha nu mai e suspiciune

Întâi logic era sa mă întrebe daca am rezolvat si apoi sa traga cincluziile alea aberante ca nu mai e primit la nivel de romania payoneer.dar mi a venit pe pvt direct.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

eldiablo scrie:Sweet nu da cu pietre in cineva care ti-a dat un raspuns logic dupa descrierea situatiei ...era posibil ca el sa aibe dreptate , in cazul tau a fost vorba de uzura fizica dar s-au intalnit si cazuri de "blocaje" datorate unor suspiciuni + usserul nhms nu te-a jignit sau ironizat ...

My 2 cents ... Ma bucur ca ti-ai rezolva problema


Suspiciuni de ce anume???
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Respira - inspira - respira - .......

Ti-a dat mesaj privat strict pentru ca ti-a citit cu atentie postarea .... Daca era vreun anunt generalist l-ar fi dat ca replay la postare . Sfatul cu Alpha Bank era pentru ca e posibil ca unele bancomate de la unele banci sa "sara" anumite blocaje.Ar fi fost suficient sa-i urmaresti postarile din trecut si ai fi observat ca nu vorbeste aiurea ...nu-l cunosc personal si singurul motiv pentru care "m-am bagat" e ca reactia ta nervoasa si ironica e posibil sa faca un membru cu experienta al acestui forum sa nu mai ajute alti membrii incepatori ...

Inca odata toate bune si sper sa nu te simti lezata de interventia mea
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
nhms
User Junior
User Junior
Mesaje: 63
Membru din: 12 Feb 2013, 21:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In mod normal ignor astfel de mesaje dar, daca tot ti-am stricat vibratiile, o sa-ti raspund:

In ultimele 2 luni mai multe carduri au fost blocate. Eu stiu 5 cazuri. Al tau, de pe forum a fost al 6-lea. Banuiesc ca sunt blocate la nivel de bani romanesti pentru ca in afara tarii, merg perfect.

Se blocheaza numarul din 16 cifre de pe card, nu cardul. Tu ai cerut alt card si l-ai primit in 2 zile. Poti verifica ca are alte 16 cifre. De aceea iti merge.

Bancile primesc notificari. Unele se misca mai repede decat altele. De aceea iti merge undeva si in alta parte nu.

Ti-am raspuns in privat pentru ca nu vroiam sa discut pe forum astfel de lucruri. Asa cum nimeni nu discuta despre problemele din ultima vreme legate de "Processing load", asa nu se discuta nici de blocarile cardurilor. Eu doar mi-am spus parerea.

Imi pare rau ca ti-am stricat vibe-ul si ca te-am deranjat in privat. Te asigur ca n-o sa se mai intample vreodata.

Din punctul meu de vedere, topic inchis.

O zi buna.
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

nhms scrie:In mod normal ignor astfel de mesaje dar, daca tot ti-am stricat vibratiile, o sa-ti raspund:

In ultimele 2 luni mai multe carduri au fost blocate. Eu stiu 5 cazuri. Al tau, de pe forum a fost al 6-lea. Banuiesc ca sunt blocate la nivel de bani romanesti pentru ca in afara tarii, merg perfect.

Se blocheaza numarul din 16 cifre de pe card, nu cardul. Tu ai cerut alt card si l-ai primit in 2 zile. Poti verifica ca are alte 16 cifre. De aceea iti merge.

Bancile primesc notificari. Unele se misca mai repede decat altele. De aceea iti merge undeva si in alta parte nu.

Ti-am raspuns in privat pentru ca nu vroiam sa discut pe forum astfel de lucruri. Asa cum nimeni nu discuta despre problemele din ultima vreme legate de "Processing load", asa nu se discuta nici de blocarile cardurilor. Eu doar mi-am spus parerea.

Imi pare rau ca ti-am stricat vibe-ul si ca te-am deranjat in privat. Te asigur ca n-o sa se mai intample vreodata.

Din punctul meu de vedere, topic inchis.

O zi buna.

da de ce nu se discuta? blokate de ce? de inkis topicul propun eu fiindca eu l am deskis

asa si eu ca am card nou ii duc de nas pe astia de la banca sau cum?

cat mister domle ,nu se poate vorbi deschis ,e ceva misterios rau de tot.ai spune tot pina la capat daca vrei sa fii de ajutor nu doar arunci si fugi nu asa ar fi normal ca sa stim sa ne lasam de chat daca au inceput cu blokaje cu suspiciuni

nu draga bancile se misca incet nu mi a mers la un bancomat brd ,dar la alt bancomat tot brd a mers ,banuiesc ca cei de la banka nu au fugit repede si la celelalt bancomat sa mi l blokeze ??? :|


bine ca m ai informat ca maine merg direct la banca cu cardu vechi sa intreb care e treaba cu suspiciunea
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Am inteles eu gresit sau nu se mai pot scoate bani cu cardul Payoneer de la bancile din Ro?
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

manuela222 scrie:Am inteles eu gresit sau nu se mai pot scoate bani cu cardul Payoneer de la bancile din Ro?
pai cam asa se pare ca nu prea mai putem bomba a fost aruncata .ca asa procedeaza unii .ar trebui sa se initieze o cutie cu plata ca sa cotizam acolo daca asa merg treburile.in fine nhms mi a mai reprosat el mie in trecut ca vezi domle cum de mi am permis eu s o întreb pe ice999 continuarea povestii cu problema ce a avut o la banca ca sfaturile nu se dau gratis deci Manuela tre sa ne pregătim nu stiu cu ce sau cum ca sa aflam mai multe :wink: Si chiar nu e ironie
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

eldiablo scrie:Respira - inspira - respira - .......

Ti-a dat mesaj privat strict pentru ca ti-a citit cu atentie postarea .... Daca era vreun anunt generalist l-ar fi dat ca replay la postare . Sfatul cu Alpha Bank era pentru ca e posibil ca unele bancomate de la unele banci sa "sara" anumite blocaje.Ar fi fost suficient sa-i urmaresti postarile din trecut si ai fi observat ca nu vorbeste aiurea ...nu-l cunosc personal si singurul motiv pentru care "m-am bagat" e ca reactia ta nervoasa si ironica e posibil sa faca un membru cu experienta al acestui forum sa nu mai ajute alti membrii incepatori ...

Inca odata toate bune si sper sa nu te simti lezata de interventia mea
Eldiablo ce ajutor e acesta? Pai crezi ca mie nu mi a trecut prin cap? Daca stie dc nu spune cu lux de amănunte acela e ajutor adevărat nu creezi panica si pleci.nu stiu ce ajutor vezi tu? Sau crezi ca pe mine nu m a dus mintea acolo in fata bancomatului ca ar fi posibil ca sa fie blokat ?? Crezi ca nu mi a trecut prin cap?? Ce ajutor??
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

manuela222 scrie:Am inteles eu gresit sau nu se mai pot scoate bani cu cardul Payoneer de la bancile din Ro?
Ai inteles bine.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
nhms
User Junior
User Junior
Mesaje: 63
Membru din: 12 Feb 2013, 21:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu inteleg cat de greu este pentru cineva sa citesca (si sa reciteasca) ce scrie unul pe un forum. Pe bune, chiar nu inteleg! Incerc sa ma exprim cat mai clar dar se pare ca efectiv e prea greu pentru unii sa citeasca (si sa inteleaga) un text.

Am spus:
mai multe carduri
Nu toate cardurile!

E chiar asa de greu de inteles?

Panica v-o creati singuri in cap. Relax!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

blokate ok ,cauza?

si mai departe? care e de fapt ideea????
MihaiBModel
Mesaje: 40
Membru din: 16 Noi 2015, 17:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da chiar asa...ca nu am inteles..:))
ladyinblack21
User Junior
User Junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Mar 2015, 01:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panica panica,toti o sa treaca pe srl si o sa`si faca platile prin transfer bancar:))
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Sweet ..... Bine ca ti-ai rezolvat problematic
Pt restul .... Momentan nu e nici o panica cu Payoneer , nhms se referea la anumite cazuri particulare cand din cauza unor suspiciuni de frauda sau pur si simplu erori unele carduri se mai blocheaza .....
Va doresc un weekend relaxant
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

eldiablo scrie:Sweet ..... Bine ca ti-ai rezolvat problematic
Pt restul .... Momentan nu e nici o panica cu Payoneer , nhms se referea la anumite cazuri particulare cand din cauza unor suspiciuni de frauda sau pur si simplu erori unele carduri se mai blocheaza .....
Va doresc un weekend relaxant
mersi, dar din ce a explicat nhms se pare ca nu mi am rezolvat nici o problema, e iluzie optica ... eu asa am inteles
Încuiat

Înapoi la “Discutii Tehnice”