Webcam de calitate?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

m-ar interesa si pe mine ce webcam sa iau,mai de calitate,am un logitech pro 4000 cred dar nu mai sunt asa multumita de ea si as vrea alta camera,mai am si un sony HD pe celalalt calc dar il folosesc direct ca webcam....fara tv tuner sau ce trebuie pt treaba asta(ma depasete rau problema).Ce camere mai sunt pe piata sau voi ce mai folositi?
SoulCams Models Studios wanted
kiss4un4me
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 23 Oct 2007, 20:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

inainte am avut un logitech quick cam zoom(luat acum vreo 4 ani de zile), a mers super dar a tot luat busituri si nah a trebuit sa iau unul nou... am citit posturi despre logitech pro 9000, si cum sotul se ocupa de orice inseamna suport tehnic pentru mine i-am spus de el, s-a uitat a comparat si cu alte webcamuri( nu numai de la logitech) si l-am luat pe asta, pot sa spun ca sunt multumita de el, si sper sa ma tina cel putin cat m-a tinut celalalt:)
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut ,
Pai cred ca sa tot vorbit despre logitech quickcam pro 9000 si mai noul logitech c910 HD .... cam astea 2 sunt cele mai ok ...
Vezi ca pro 9000 varianta ok se gaseste mai greu sau deloc ..
c910 am vazut cu ochii mei :shock: cum se vede si este ok .

Succes
BbyKris
Mesaje: 42
Membru din: 09 Iul 2009, 15:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu mi'am luat acum 1 luna logitech quickcam pro 9000 si sunt foarte multumita de el, fata de philipsul pe care il aveam culorile se vad mult mai bine si ma vad mult mai slaba pt ca la philips imaginea se vede mult mai stransa , eu zic ca merita :)
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok,pai cred ca am sa iau si eu una daca ziceti ca e asa buna si se merita.
Avatar utilizator
mdk
Mesaje: 27
Membru din: 02 Noi 2009, 01:16
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Microsoft HD5000 . Ieftin si bun.
Avatar utilizator
morcove
User Activ
User Activ
Mesaje: 269
Membru din: 24 Dec 2005, 18:34
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mdk scrie:Microsoft HD5000 . Ieftin si bun.

Salut !

Da , este bun pt videochat , dar nu pentru adult videochat , no remote , no pan&tilt , no optical zoom , este foarte dezamagitor la capitolul dotari , intradevar , expune o imagina buna , cand stai in fata pc`ului si nu faci nimic altceva decat sa tastezi , dar incearca sa te folosesti de auto-focus , este lent , iti da aprox 3 sec de imagine neclara , procesorul grafic nu este optimizat pt jocul cu umbre (contrast) iar pozitionarea ei prin camera este destul de dificila .

Avantaj : nu gasesti ceva mai bun low-cost .

Adevar : strangeti bani pentru o camera profesionala , in max 30 de zile iti recuperezi banii .

Bafta acolo , morcoveatza
http://www.youtube.com/watch?v=cU5dYGPynqE
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am optat pt logitech pro 9000.Diferenta mare intre asta si 4000 care il am si ca sa fiu sincera bate si Sony HD rau de tot la culori.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”