Un Sfat sau o parere....IMLIVE goes down or its just me?

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

raspunsul era pt humbert, scuze :)
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

trompi scrie:O alta buba imensa a xlove-ului este ca limiteaza pretulla doi euro pe minut wtf! e ca si cum ar vrea modele ieftine pentru clienti ieftini, cam asta e miza xlove-ului in momentul de fata!
Cate modele din 700 /zi au pretul de 2 euro /min desi xlove da sansa sa iti pui pretul asta? Cam 40 din care vreo 20 sunt cupluri . La fel si pe jasmin , ai posibilitatea sa iti pui si 5 $/min si cate au pretul asta ?:) X-love a oferit odata posibilitatea modelului de a-si modifica singur pretul , fara e-mail in prealabil la site si atunci a fost un haos total , modelele isi schimbau tariful de la o zi la alta , membrii erau derutati si intr-un oarecare fel "escrocati" de astfel de modele.
pacat ca xlove devine un cos de gunoi toate muraturile isi fac cont cu un webcam amarat si danseaza pe un euro si uite asa incet incet modelele de top vor pleca....Ar trebui sa fac o selectie ca pe lj sa scape de scursori dar ei dimpotriva le aduna fac colectie

Pe orice site , dar chiar pe ORICE site sunt modele mai bune , modele mai slabe , modele mai ieftine si modele mai scumpe , modele mai inteligente , altele mai putin , dar nu vad cum zici tu ca jasminul face selectie de modele (nu-mi place cuvantul folosit de tine ) in afara de promovarea modelelor care isi dau interesul , lucru care se intampla si pe xlove si pe oricare alt site . Migratia modelelor este si inversa , de la jasmin pe xlove(pentru ca aceste doua site-uri le-ai adus in discutie ) , aici depinde de fiecare model ce site i se potriveste ,cum chiar tu ai spus ca nu te poti obisnui pe jasmin :)
Suntem ceea ce gandim!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eva,tu nu ai nici o legatura cu ce spune dulcica,crede-ma ca sunteti stiluri total opuse iar sfaturile ei in cazul tau sunt inutile,sa faci ceva ce nu suporti zilnic ajungi la nebuni,nu toata lumea este facuta pentru stilul regular girl,din ce ''te-am citit'' esti mai mult stil Nephthys numai ca ea este high class experienced si va face bani si peste 10 ani din stilul pe care-l are si pentru ca-i place ce face,ia sfaturi de la Humbert,Fetish.Sfatul meu ar fi sa incerci mai degraba camcontacts dar cu ceva high class,duzina o poti vedea cu ochiul liber daca te uiti putin in lista sunt cateva profile extrem de diferite de restul:)Chiar daca lumea spune pe aici ca e un site cazut,as da o sansa reala si ifriendsului,se fac bani din glamour si se vor face mereu si acum si peste 10 ani dar numai custom made profile.Dupa posturile tale deduc ca ai ceva materie cenusie si daca o pui in miscare este imposibil sa nu iasa ceva bun,relax si ''cujeta'' nitel.Eu de obicei am o vorba''open ur eyes and see'' dar nu o lua mot-a-mot,gandeste-te la ce fel de ''see'' ,ma gandesc eu:)
Da,cu stilul tau nu o sa faci niciodata banii lui Nikki dar nici de foame nu o sa mori,ba mai mult poti da ceva boomuri daca te duce capul si prinzi membrii potriviti.Faceti vchat tinand cont si de personalitatea voastra macar un 30%,incarcatura psihica va fi enorma cand iti calci efectiv pe corp,principii si minte zilnic pentru bani :idea:

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Humbert
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 103
Membru din: 16 Iun 2010, 21:52
Localitate: whatever
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dulcycka, eu nici nu atrag membri care sa imi ceara sa vomit on tits sau altele-eu am profil de dominant barbie, nici mistress nici switch fiinca eu nu pot sa ma pun in postura de sclav whatsoever si gata. :P
Dar are balta peste pentru orice, trebuie doar sa adaptezi momeala.
Pocahontas a dat o data un sfat genial-zic eu-nu mai imi amintesc postul-dar ideea era de tipa fff classy, ff rea, ff frumoasa(sau ma rog dupa caz ff aranjata-Nikki nu e la nivel de Angelina Jolie-dar fiind ff cu gust imbracata si aranjata compenseaza).
Deci classy dar intr-un stil de ala si daca arati ceva o faci cu zgarcenie,fii un pic zeflemitoare cu ei, fa ce faceai si intr-un show normal ca actiune, doar atitudinea sa fie diferita...Nu stiu cum sa fiu clara.Intriga-i.Fa poze si glam si mai wild,tzatze goale, geaca de blugi,par ravasit,catuse eventual (always wondered how being restrainted feels like)...Adauga ceva la atitudinea classy si sweet.Oricum privatul va fi la fel dar o sa ai ce povesti cand esti mai dirty-asta e tot secretul...Eu am oameni la care in afara de full backs si camel toe nu le mai trebuie nimic, dar eu fac dom'le niste fetze de zici ca pt aia traiesc-pe CC evident,a da si un gay am de imi admira pariul, luciul,lungimea si cum sta atat de drept si fin-lol si imi da sfaturi cum sa imi fac masaj al scalpului si se sperie cand i se scoala pe baza de wow esti femeie-atunci fuge rusinat...L-am avut de 3 ori si de fiecare data aceeasi comedie.
E chestie de customizare a profilului si atata, nu tr sa stai in cap si sa devii hardcore peste noapte.Si de alegere wise a siteului pe care esti.Eu una nu am ce cauta pe LJ,MFC,CB...
Dar cu ceva munca si rabdare combinate-ajungi unde trebuie pe un CC, Smate,Ifriends,chiar si Imlive-oricum si de nu is revine il las in bara pe private mode...

Despre Nikki-opinie personala-startul e a fost un studio cu un management super inteligent si pe faza-au intuit exact genul de profil care prinde si locul exact unde sa arunce momeala.Pubilicitate agresiva,instagram,twitter all included.Ea este ceea ce trebuie si unde trebuie-si daca peste cativa ani nu va mai fi in top si tendintele vor fi altele, va avea destui bani cat sa isi faca viata pe care o vrea si unde va vrea ea..
DAR are marele avantaj ca e si ff tanara,nu are familie de intretinut poate sta online oricat e nevoie-eu si sa vreau am program strict in care pot fi sau nu-in plus eu nu mai am 20 de ani si nivelul meu de energie si rabdare e mult mai low...

Pe LJ e adevarat ca regular girl glam dar pervy este mainstreamul, dar daca nu se poate acolo sunt si altele-si dupa 1 saptamana nu e relevat sa spui ca siteul X e mort.
God shave the queen!!!!!!!!:O)
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Poca, Multumesc pentru sfaturi! Ai dreptate cand spui ca nu te poti calca pe tine in picioare, doar de dragul banilor! Chiar daca ai accepta sa o faci, membrii vor vedea cu ochiul liber ca nu esti confortabil si ca te chinui!
Am inteles asta in timp! Stiu ca nu am sanse reale sa fac banii pe care ii face Niki sau littlered, pt ca suntem firi diametral opuse, iar stilul meu nu este vandabil pentru o mare parte de membrii, ci doar pentru una, nu foarte des intalnita! Am gandit cand am abordat stilul asta! Nu sunt frumusete picata din cer, si nici Top Model, insa am investit timp in mine si m-am auto educat incercand sa scot maximul vandabil din mine! Cel mai important cred ca este sa fii tu cat mai confortabil, mental cu ceea ce faci si rolul interpretat, asta ca sa poti fi constant in peisaj! Nu adopt stilul asta pt ca sunt putoare, si nu imi place zbenguiala in free, ci doar ca simt ca nu ma reprezinta!
Tin sa mentionez ca lucrez de la 05 am -01 pm
In acest interval am incercat Ifriends si nu prea am avut traffic pe el...deoarece nici membrii prea multi nu sunt pe acolo, sau sunt obisnuiti sa faca multa conversatie in free si mai multa actiune in pvt! Asta pt ca au timp berechet sa o faca in free din moment ce sunt 2 guests si el sau max 2-3 membrii
Camcontacts, am fost sfatuita sa ma mut pe glamour acum sunt pe Not so shy! Am incetat sa il mai deschid, deoarece, nu am traffic nou pe el! Doar cativa regs! Iar pe intervalul asta orar nu cred ca merge! Am inteles ca pe el este mai mult traffic European! Si din cate stiu la glamour, nu ai voie sa faci orice, sunt cateva restrictii pe acolo, insa multe fete imi spun ca acolo pe Glamour au loc showuri normale, fara a risca inchiderea conturilor! Si ca aceasta arie are membrii mai multi !Ceea ce mi se pare putin halucinant! Nu asta e problema! Problema este ca nu am traffic pe intervalul Acela
Cat despre pregatirea profilului, pot spune ca accord atentie maxima! Nu am poze facute cu web-ul, ci doar cu aparat professional, si majoritatea membrilor si nu doar, sunt fascinati, sau imi dau un feedback pozitiv, spunandu-mi ca e altceva decat vezi de obicei! Acum nu stiu ce sa zic!
Apreciez fiecare sfat primit aici pe forum, acest loc fiind singurul unde am primit support, neconditionat! :wink:
Multumesc!

PS: Sunt de accord cu Nephthys ! Nu ma simt deloc ok pe jasmin! Nu sunt stilul meu, insa m-a atras doar prin prisma faptului ca au traffic foarte mare! Poate cel mai mare, ne luand in calcul mfc sau site uri moca! Asta e singurul motiv pt care am facut cont pe el! M-am gandit ca grea, insa poate in timp imi voi face loc acolo chiar si fara perioada promo! Problema e ca nu e nimeni ore intregi! Eu , si 3-4 guests! Oare se merita sa il mai tin deschis? poate -poate? :roll:

M-am hotarat sa dau o sansa smate-ului! Acum sunt in pagina 5-6 general look! nu stiu ce trebuie sa fac, sau pe ce criterii se urca in pagina! Oare 2.50 premium chat e mult pt inceput?
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am 2.49 pvt normal si exclusive ul il am pe 3.14 , si am obtinut dreptul la gold show dupa o zi de munca , de fapt impropiu zis o zi , o tura de munca aprox 6 ore , ah si eu sunt mai colea in urma pe pagina , pag 3/4 , deci nu trebuie sa fii chiar pe pagina 1 sa faci bani , din punctul asta de vedere nu te stresa

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@Miss Poca, smooches! long time no see 8)

@Eva, in completarea spuselor Pocai vis a vis de stil si nisa Glam - Femdom si/sau un hibrid personalizat, e bine de studiat mediul din care provin membrii care gusta genul. Pentru mine, cel mai bine merge stilul mean office bitch, poate si datorita faptului ca actualul job de birou e similar, si nu tre' sa joc niciun rol :lol:
Mai am, dupa chef, stilul bratty self centered princess, female supremacist power lesbian, and the likes. Musai combinatiile inabordabile pe care le intalnesc ei in real life, n-are cum sa nu-ti faca placere sa-i abuzezi.
A propos, asa, ca un fun fact, am vazut ca incep sa apara diverse modele cu decor luxury-glam, si tzoale chic-cheap. Sa nu mai zic de noul trend cu banii si cadourile in poze. Cand pentru tine a fi rasfatata e la fel de banal si firesc precum faptu' inevitabil ca soarele rasare de la Est, ai alta atitudine.

Incearca Fetish sau Dungeon pe CC, fara latexuri si emo diva make-up gen KinkBomb, insa in tinute classy, scumpe si luxoase. Soft, of course... Si de ce nu, un al doilea profil in Glam, plus inca o sansa data IFriends-ului.

A, si renteaza si social media pe termen lung;)
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

angeline cand am vorbit de selctia modelelor m-am referit la ultimele masuri luate d elivejasmin respectiv, protection, selection ( cele doua optiuni din profilul fiecarui model), plus fotografii de calitate, imagine 16.9, anumite webcamuri impuse, ei bien toate acestea fac in opinia mea o triere a modelelor, cele care intrunesc aceste conditii sunt mult mai avantajate!
si da,sunt de acord cu tine ca fiecarui model i s epotriveste un site, de aia nici nu merge livejasmin la mien pt ca nu e stilul meu!
eva cred ca cel mai bien ar fi sa asculti de sfaturile pocai, ramai la stilul tau si da-i inainte cu streamate eu zic ca a mai multe sanse decat cu livejasmin!
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”