Probleme cont model streamate

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
crobar
Mesaje: 8
Membru din: 09 Dec 2012, 16:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am o problema cu Streamate. Am vrut sa schimb nickname-ul unui model, desi in site scrie contactati suport, raspunsul lor a fost trebuie facut alt cont. Am facut altul dar in loc sa fie aprobat a fost inchis pe motivul : ca sa fie aprobat trebuie inchis contul activ. Ok, am inchis contul activ, pe care modelul a fost online pana in ziua respectiva, le trimit mail si stupoare, ma anunta ca au descoperit ca modelul ar fi avut un cont activ mai vechi decat cel pe care lucra si nu pot face un cont nou pana cel vechi nu este inchis! Foarte ciudat mai ales ca modelul a fost aproximativ 6 luni online pe contul studioului meu si nicknameul dat ca fiind contul vechi respectiv nici macar nu apare la modele offline. Ok, ii rog sa verifice si sa inchida acel prezumtiv deoarece modelul nici macar nu are habar de el si imi raspund sa-i contacteze modelul. Ok ii contacteaza modelul si iarasi raspunsul lor: nu se poate inchide decat daca intra cu de pe e-mailul pe care a fost creat. Cum daca nici macar nu stiu daca a existat vreodata un asemenea cont, oricum nefolosit niciodata?
Cum suportul lor lasa mult de dorit si dupa un raspuns sec astepti in zadar altceva de la ei... astept pareri despre cum as putea rezolva.
SoulCams Models Studios wanted
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vorbesti cu modelul si intrebi unde a mai lucrat, si a, avut cont de model creat pe streamate, este posibil ca, modelul sa nu stie de acest cont, solutia? trimiti e-mail catre site si intrebi cand a fost online ultima oara acel cont de care spun ei, vezi raspunsul si..le trimiti un nou e-mail cu CI al modelui si o foto+CI in mana in dreptul fetei + o foaie pe care sa scrie CLAR: Numele modelului, ziua si luna+anul si numele STUDIULUI TAU din ziua respectiva cand ai facut foto ( preferabil sa trimiti e-mailul chiar in aceiasi zi in care faci foto ) si le precizezi ca, modelul lucreaza pentru tine , solicitand inchiderea contului vechi care....este posibil sa fie folosit fraudulos de vechiul " studio " unde a lucrat, de ce spun fraudulos? pentru ca, orice model ce lucreaza pe streamate dupa 3 luni de inactivitate i se inchide contul, daca, in aceasta perioada de 90 de zile vechiul cont a fost online, se numara din nou 90 de zile de la data ultimului broadcast.
crobar
Mesaje: 8
Membru din: 09 Dec 2012, 16:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ms pt raspuns.
Da, modelul nu stia de acel cont (daca exista - l-am cautat si nu e nici la modele offline). Posibil ca un alt studio sa-i fi creat vreun cont inaintea mea, dar iarasi streamate e sisgurul loc unde descopar asta si dupa 6 luni, timp in care modelul a folosit contul creat la noi. 2 conturi in paralel pot rula si descopera doar cand unul se inchide benevol?!?
Posibil sa fie folosit fraudulos dar atunci de ce nu-i intereseaza sa afle daca intradevar modelul emite acolo sau e doar playback?
Am incercat mail catre ei cu poza cu data si raspunsul a fost ca doar studioul respectiv poate inchide contul sau modelul din adresa de mail pe care a fost creat contul. Si cam atat.... n-au mai continuat conversatia, care a fost in termeni foarte respectuosi dealtfel.
Deci m-am blocat, probabil ca modelul respectiv nu va mai avea cont vreodata pe streamate....
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Este foarte posibil sa fie o eroare de sistem si modelul tau sa apara de fapt cu acel cont pe care l-ai sters din studio activ.Improbabil ca streamate sa lase 2 conturi pe acelasi nume,zic eu imposibil chiar,incearca sa ceri screenul modelului de care spun ei si vezi sa nu coincida chiar cu screenul de la tine,eu am patit asta mai demult,modelul aparea chiar cu screenul de la mine fiind activ,se poate ca ei sa fi inchis screenul dar sa apara in baza de date.Cere mai multe informatii,cu calm si rabdare se poate rezolva orice,nu uita ca si adminii sunt oameni si mai gresesc,ei sunt cativa iar noi suntem sute.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Poca, streamate a cam luat-o razna in ultima vreme....iti zic caz concret trait de mine...a plecat o fata de la studio,avea cont vechi peste 10 mii de fav,lucra de vreo 3 ani pe el...a deschis cont nou iar cel vechi e activ....asa ca....nici nu mai stiu ce sa cred cu ei :) parerea mea personala este ca orice e posibil cu ei :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

cobra1981 scrie:Poca, streamate a cam luat-o razna in ultima vreme....iti zic caz concret trait de mine...a plecat o fata de la studio,avea cont vechi peste 10 mii de fav,lucra de vreo 3 ani pe el...a deschis cont nou iar cel vechi e activ....asa ca....nici nu mai stiu ce sa cred cu ei :) parerea mea personala este ca orice e posibil cu ei :)
Stiu dar este bine sa incerce toate variantele...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

pocahontas scrie:
cobra1981 scrie:Poca, streamate a cam luat-o razna in ultima vreme....iti zic caz concret trait de mine...a plecat o fata de la studio,avea cont vechi peste 10 mii de fav,lucra de vreo 3 ani pe el...a deschis cont nou iar cel vechi e activ....asa ca....nici nu mai stiu ce sa cred cu ei :) parerea mea personala este ca orice e posibil cu ei :)
Stiu dar este bine sa incerce toate variantele...
exact!....nu se aplica o regula generala cu ei,asta vroiam sa subliniez :D
crobar
Mesaje: 8
Membru din: 09 Dec 2012, 16:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intradevar nici o regula generala....
Am facut o aplicatie ca model independent fara studio, si contul a fost aprobat in mai putin de o saptamana. Nimic despre conturi anteriore, etc...
Nu mai stiu ce sa cred.
Oricum o sa-i las contul asa nu vreau sa il inchid iar in speranta ca o sa-l deschida pe studio si sa apara iar probleme.
Caz inchis. Multumesc pt postari.
Avatar utilizator
MKT-Studio
Mesaje: 27
Membru din: 12 Iun 2013, 17:56
Localitate: Bacau & Piatra Neamt
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut!
Hai sa pun si eu o intrebare aici, ca poate s-a mai intalnit cineva cu problema aceasta.

In Octombrie 2013 am creat un cont de model prin intermediul contului de studio. Contul de model a avut ceva penalizari si a fost inchis de catre support prin Decembrie 2013. S-au retras si banii din payment ca drept penalizare... in fine... Credeti ca daca cer reactivarea contului sau daca incerc sa fac alt cont, va fi blocat si acela? Ma intereseaza daca vreun studio a mai incercat ceva de genu si cum s-a rezolvat?!

Merci anticipat pentru raspunsuri!
Be smart, smile more and you`ll be rich!

http://www.mktstudio.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”