Noua pe jasmin uff!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

E foarte simplu,cele mai misto gagici de pe lj fac bani io zic ca toate isi merita banii fiindcă sunt misto dtpdv.daca le-am muta in viata reala acelasi succes ar avea
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

so pissed off! :x :x :x :x am facut marea greseala sa cer inlocuirea poze de profil sexual explicit , si m-au inlocuit-o pe cea Erotic! Am avut o discutie interminabila cu o tipa de la cs si parca vorbeam chineza! Intr un final imi spune ca daca ei au ales o pe cea Erotic ca fiind cea mai buna isi rezerva dreptul de a o seta ca si poze de profil! :x :x :x Cand o intreb de modificarea pe care eu am solicitat-o pt sexual explicit, imi spune fix acelasi lucru! WTF???? asta e practica de acolo??? :x :x :x :x Nu am nicio sansa sa imi setez ca poza de profil poza pe care am avut-o de cand am inceput pe site?
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

CorecT evA si nu ai cu cine te bate.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Suportul de pe jasmin e praf, din cate imi aduc aminte, daca vrei musai ceva atunci incerca sa vb cu mai multi admini, pana dai de unul care stie ce sa faca si care sa te ajute.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Am rezolvat cu poza de la explicit, I -am dat delete , si nu au mai avut de unde sa o aleaga, iar la poza de profil Erotic, poze ce este de fapt afisata pe LJ am reusit si am setat alta! Mi se pare aberrant sa nu ai controlul propriei tale imagini ca si model! O poza de profil e reprezentativa si decisiva pt un model, nu mi se pare normal sa fie aleasa de ei! :( Poate voi elimina cu success aceasta problema cand voi face shooting -ul profi! :roll:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Nu am idee de ce fac asta .
Totusi sper ca din motive de traffic .Probabil au un "contor" implementat si "vad" ce poze atrag vizitatorii sa zaboveasca mai mult pe pagina ta .Asta ar fi la modul ideal :D .
Probabil gandesc ca administratia americana : Unde nu merge cu vorba buna, democatia merita si trebuie impusa chiar cu forta !
E doar.. ipotetic .

PS: Eu continui sa cred ca "ei " nu au nici un interes sa bage strambe cuiva , ei ca si noi vor profit .
PS2 :Eva@ sterge-ti toate pozele ! Nu trebuie sa le mai dam ocazia sa se joace cu pozele"noastre" !
Ia lasa-i fara poze ! Sa vedem ce mai fac ei atunci ! Sa mai aleaga daca mai au de unde ! Sic ! :wink:
looooooooooooooool
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

aham! cool! am dat delete si la poza aleasa de ei, ca sa nu le mai vina idei de genul! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Cat10
Mesaje: 6
Membru din: 25 Aug 2014, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Helo everyone!:) am nevoie de niste raspunsuri si sper ca cineva de pe aici sa ma lamureasca. In urma cu un an am decis sa devin model . Am inceput pe jasmin pret mic promotional toate bune... In fiecare perioada observam cresterea. Incet dar cresteam... Toate bune pana cand studioul la care eram model s-a inchis... Cea mai mare frica a mea... Sa incep iar de la 0 alt cont . M-am dus la un alt studio toate roz, dar nu si jasminul... Am avut rabdare , am stat online dar nu am trafic nici in momentul de fata( dupa 2 luni) si nu ma gandesc la un trafic de zeci de membrii dar macar cativa.... Mi s-a spus ca fara private chaturi care sa ma urce in pagina e cam greu sa am trafic. .. Astazi citeam aici ca traficul de la jasmin e influentat pana si de spliterul pe care il folosesti,visitx fiind favoritil jasminului...inca un lucru interesant a fost "experimentul "pe care cativa l-au facut si anume sa stai online numai pe jasmin , astfel esti mai expusa traficului. Un fel de favorizare a jasminului.
Se merita sa stau numai pe jasmin o perioada pentru a realiza ceva? E o situatie f aiurea pentru mine avand in vedere ca proasta nu sunt urata nici pe departe , dar stau 5 6 ore online pentru 20$, lucru care ma demoralizeaza.

Anyone with ideas?:)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Probabil cea mai inteleapta treaba ar fi sa schimbi studioul sau eventual sa faci de acasa. Ca e ciudat ca tu sa te preocupi de probleme care ar trebui sa fie a patronului de studio care de asta ia 50%. Se presupune ca stie ce e de facut ca tu sa ai succes. Daca esti o tipa preocupata asa cum se pare ar fi bine sa te gandesti serios la viitor.

Cu siguranta motivele pentru care faci zero pe lj sunt mult mai serioase. Trebuie mai multe detalii sa avem ca sa putem sa te ajutam mai mult. Detalii care nu se pot face publice. Dar in principiu ai inteles bine. Nu cred ca lucrul doar pe LJ te va ajuta daca nu faci tot ce trebuie ca sa fii promovata. Dar cum am zis era treaba studioului...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Cat10
Mesaje: 6
Membru din: 25 Aug 2014, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dupa ce s-a inchis studioul am luat in considerare posibilitatea de a lucra de "acasa" sa -mi amenajez ceva ideal...dar nu am vrut sa risc. Multa lume ma speriat spunandu-mi ca nu o sa mearga la fel ca la un studio etc... Este adevarat faptul ca un model care a mai avut un cont pe jasmin nu mai primeste la fel de multa promovare?
Chiar ma chinui si imi storc creierul sa gasesc ceva pozitiv in toata asteptarea asta... Dar ma termina psihic lucru pe care il observ cand sunt online prin lipsa de amabilitate pe care dupa 4 ore o am cu membrii d p celelalte siteuri... :!:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai acum stii ca nu era nici un risc. Mai putin decat decat zero cat faci acum la acest studio nu prea se poate :).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Cat10 scrie:Helo everyone!:) am nevoie de niste raspunsuri si sper ca cineva de pe aici sa ma lamureasca. In urma cu un an am decis sa devin model . Am inceput pe jasmin pret mic promotional toate bune... In fiecare perioada observam cresterea. Incet dar cresteam... Toate bune pana cand studioul la care eram model s-a inchis... Cea mai mare frica a mea... Sa incep iar de la 0 alt cont . M-am dus la un alt studio toate roz, dar nu si jasminul... Am avut rabdare , am stat online dar nu am trafic nici in momentul de fata( dupa 2 luni) si nu ma gandesc la un trafic de zeci de membrii dar macar cativa.... Mi s-a spus ca fara private chaturi care sa ma urce in pagina e cam greu sa am trafic. .. Astazi citeam aici ca traficul de la jasmin e influentat pana si de spliterul pe care il folosesti,visitx fiind favoritil jasminului...inca un lucru interesant a fost "experimentul "pe care cativa l-au facut si anume sa stai online numai pe jasmin , astfel esti mai expusa traficului. Un fel de favorizare a jasminului.
Se merita sa stau numai pe jasmin o perioada pentru a realiza ceva? E o situatie f aiurea pentru mine avand in vedere ca proasta nu sunt urata nici pe departe , dar stau 5 6 ore online pentru 20$, lucru care ma demoralizeaza.

Anyone with ideas?:)
Buna,

Asa cum spune si WinXp, Solutia ar fi sa lucrezi de la un alt studio sau pe cont propriu! Faptul ca tu faci doar 20$/zi ar trebui sa ii dea de gandit ownerului! Doar de asta ia cei 50% si pana la urma de asta ati incheiat acest parteneriat! Dedicarea acestui job trebuie sa vina nu doar dinpartea ta!
Eu sunt model independent de 1 an si jumatate! NIciodata nu am lucrat la un studio, asa cum s-a mai discutat in alte topicuri au si ele scopul si rostul lor in industrie, mai ales in ceea ce priveste modelele care fie nu au de ales, fie nu se pricep sau nu se descurca singure! Pe prima pagina a forumului vei gasi cateva studiouri serioase, la care poti apela! Daca e sa ma intrebi pe mine cred ca doar 10% din cele de pe piata au intr-adevar deal facut cu sites pt traffic garantat, restul, vrajeala la pachet!
Eu sunt de o saptamana pe jasmin, la a 3 a incercare pe acest site! Primele doua incercari, le-am avut acum 1 an si jumatate cand habar nu aveam de nimic, si evident am esuat! Intre timp auzisem ca si tine ca daca nu esti New, nu mai beneficiezi de promo si mori online pana te ridici! Lucrurile s-au schimbat, intre timp, de cand cu noul Jasmin! Majoritatea membrilor folosesc varianta noua! 90% din sesiunile mele pvt vin din New jasmin si affiliate! ft rar de pe old! Faptul ca profilele acum sunt random, si se rotesc te ajuta sa te ridici!
Am folosit si eu split cateva zile, si traficul era praf! Am decis atunci sa dau o sansa 100% acestui site, asa ca am cumparat un al 2 lea web, recomandat de ei, si am stat fara split! De atunci am traffic la greu! In medie 10-20 guest si 10-15 membrii platitori! Am inteles ca trebuie sa am 2 ppy-uri pe site pt a avea jasmin protection si jasmin selection, si atunci traficul va fi si mai bun Nu ma plang! de o saptamana media timpului petrecut in pvt este de 70% ! Dar, repet FARA SPLIT! Daca vrei sa te ridici pe el, va trebui mai ales ca nu mai ai promo sa ii oferi exclusivitate, sau sa ai 2web pe acelasi PC!
Eu am inceput prin a pune poze pe toate sloturile glamour, erotic, explicit, le mai schimb pana vad ce prinde mai bine, stau in medie 6-7 ore/zi fara pauza sau una nu mai mult de 10 mins,5/7, daca pot mai mult bine daca nu, nu! Am grija acum unde am nevoie de ratings, stelute, insigne, comenturi etc sa fac astfel incat sa le obtin! Vorbesc cu ei in free, mai tastez, muzica, putin tease, etc! Vezi ca vei gasi pe forum 2 thread uri facute de Sad care iti spun pas cu pas ce ai de facut daca vrei sa te ridici! Eu de acolo m-am inspirat, si merg litera cu litera dupa acel plan, si da roade!
Capul sus, si schimba studioul sau Ia-o pe cont propriu, asta ar fi prima schimbare pe care ai putea sa o faci!
Daca te gandesti sa o iei pe cont propriu, fa-ti o evaluare foarte OBIECTIVA dpdvd tehinic! De la aparatura, la web, la lumini la spatiu/décor daca poti asigura! Un site ca jasmin, nu il poti ridica pe mediocru!
Bafta multa acolo! :wink:
Cat10
Mesaje: 6
Membru din: 25 Aug 2014, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Interesant ceea ce ai facut eva, merita sa incerc... Pana la urma nu mai am ce sa mai pierd! :D va multumesc pentru ajutor!
ChameoGirl
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cat nustiu daca te ajut dar iti pot relata ce am patit eu.

Am inceput pe Lj de la un studio foarte bine cotat si dotat. Aveam experienta in VDC dar cu vreo 2 ani in urma, engleza o vorbeam aproape de perfectie, ma descurcam si in franceza (lucrasem pe xlove). Totusi cand am inceput pe LJ nu depaseam 1400$ pe perioada (lucram si pe inca 2 site-uri in acelasi timp, asta acum 1 ani si 8 luni cred). Training nu am primit, atitudinea trainerilor si sefei era cam nasoala deci am plecat. Am nimerit intr-un loc mai ok, trafic bunut pe Lj. M-au pus sa lucrez doar pe LJ si a fost ok de la inceput pt ca dadusem de un super big spender care mi-a facut doar el foarte multi bani 2 perioade, dar din surprize. Deci nu aveam multe h online. Am lipsit 2 saptamani cu o prob medicala iar cand m-am intors totul era mort. Am rezistat 3 luni apoi din mai multe motive am plecat si de acolo. Desi cica exista contracte de promovare cu LJ (gen daca lucrezi exclusiv pe Lj poti semna nustiu ce contract minune care am inteles ca e bullshit), la noul studio in a carui deschidere am luat parte si eu am suuper mult trafic. S-a investit mult in decor si in aspectul pe camera, probabil ca pe mine nu ma avantaja atmosfera/decorul de la celalalte 2 studiouri. Dintr-un model mediocru am devenit un model cu incasari din ce in ce mai mari si tot ma tem ca iar ma voi loga intr-o zi si voi avea 0g 0 membri :)))

Intradevar pe LJ e super important decorul,luminile, atitudinea ta, appearance-ul (glamour style nu da gres pe LJ,din punctul meu de vedere). Ai nevoie de o buna comunicare cu membri, trebuie sa fii ca un cameleon, sa te poti mula pe fiecare in parte deoarece LJ fata de alte site-uri(asa mi s-a parut) nu are un stil propriu. Adica ai si sclavi destui si chatty boys si hardcore sex lovers si kinky lover si trebuie sa poti trece foarte repede de la un stil la altul. Asta e parerea mea!
Cat10
Mesaje: 6
Membru din: 25 Aug 2014, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai mare dreptate ca atmosfera de la studio te influenteaza foarte mult...E foarte aiurea sa te desparti de niste oameni alaturi de care ai realizat ceva frumos si sa te duci la un studio unde modelel au ani petrecuti acolo ...te simti ca un intrus :))

Anyway problema mea era traficul si respectiv incasarile pe jasmin pentru ca indiferent de timpul meu online 6-7 ore nu observ nici o schimbare lucru ce imi da de gandit cu privire la "promovarea" pe care mi-o face echipa .
cosminbr
Mesaje: 38
Membru din: 10 Sep 2014, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut! A intrebat initiatoarea acestui topic o chestie legata de privat si anume ca daca ai privat cu un membru si mai apare unul pe-acolo, ce faci? Eu am intrat aseara [entru prima data pe un site de videchat, pe LJ, mi s-a intamplat chestia asta si m-am gandit ca daca vorbesc si cu celalat se supara cel care a intrat primul. Puii mei...nu ma pricep ca ieri a fost prima data cand am intrat.

Am intrat ieri seara pe de la 23 pana pe la 01 si ceva si am avut privat de 80 de min. Nu am apucat sa ma dumiresc ce, cum si in ce fel. Am intrat online am vrut sa intreb la suport cum se vede camera si alte chestii de-astea tehnice dar nu am apucat sa primesc raspuns. A intrat private show in maxim un minut de cand m-am logat pe jasmincam. Au tavalit aia buluc pe mine. Cum vi se pare? Alte tehnici de genul ...tease, muzica, machiaj, etc...am citit pe forum, dar va rog lamuriti-ma cum e treaba cu mai multi insi in privat. Mersi.
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”