Minus 5 % procent pe livejasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

SAD^^EYES scrie: Jasmin foloseste in soft un serviciu numai jasmincamsservice sau ceva de genul, cu acest utilitar ei pot vedea aproape tot ce aveti in calculator.. deci nu ii puteti FENTA, ei stiu si celelalte siteuri pe care lucrati, si ce softuri de split folositi, si tipul calculatorului, si cat % din CPU consuma o aplicatie sau alta, aproape TOT.. e un fel de spyware..
Theselby, el a repetat ce a zis Ionut pe pagina 2 a acestul topic.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

theselby scrie:ii voi da satisfactie lui Pumpy :) heheheeee... dar e primul rand din reply-urile lui unde-i dau dreptate. Acuma nu ca i-ar fi trebuit multa scoala frate sa isi dea seama ca e spy... dar oricum e de admirat ca licentiatul/doctorandul Spaniolul, de atatea cunostinte cate are, si-a dat seama dom'le :)

Cod: Selectaţi tot

Your CPU is above 90% usage, please close other software and only keep JasminCam open.


Si-uite-asa s-a panicat pumpy ca e spyware :) Disteptu' lu mama di distept.

Man... eu chiar nu te contrazic, ai dreptate. Ba inca cei de la jasmin stiu si ce softuri ai pe PC daca vor sa afle. Dar oare stiai pe bune treaba asta? Adica... te-ai prins tu singur?
Sad a facut public acest lucru acum cateva zile bune cam 11 la numar in cadrul aceluiasi topic ( pagina doi primul post al lui sad ) iar informatia a fost preluata.

Ne spioneaza sau nu ne spioneaza jasminul cum sta treaba?

P.S. Ceva de genul cum am facut eu acum cu winXp el a scris si eu am repetat :)
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Adrian, gand in gand cu bucurie. Urmeaza sa dai tu o caprioara sa o intindem putin;).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Dragii mei... eu l-am luat oleaca la "misto" cum c-ar fi fost prima data cand ii dau dreptate.

Dar, ca tot veni vorba pe bune de spyware si ce fac ei, treaba e de fapt altfel

in JasminCam inca de foarte mult timp (poate mai bine de 6 luni) au cod care le transmite ce aplicatii care mananca procesor ai si cat anume la % folosesc acelea. E simplu... nu-i mare tehnica de programare anyway :)

Dar jasmincamservice ala nu e ceea ce credeti voi, program de spionat, e de fapt un program care monitorizeaza calitatea streamului si face periodic teste de banda de internet (contine un tcp server, un tcp client, un RTMP listener cu care analizeaza streamul si un bandwidth checker).

JasminCam contine un client TCP
Jasmicamservice contine un server TCP
JasminCam cand intri online, se conecteaza la acel server si ii spune ca e online si inca vreo cateva date de RTMP
Jasmicamservice apoi se conecteaza direct rtmp la streamul tau video/audio si face analiza de calitate pe el, respectiv monitorizeaza fps-ul, width/height si calitatea unor frame-uri periodic. Asa detecteaza ei daca ai stream bun sau rau in acel moment.

Faza e ca ei faceau treaba asta pana acum ceva vreme directe de pe servere de-a lor, dar era mult prea costisitor. Si ce s-au gandit ei... hai sa obosim calculatorul modelului sa faca aceste calcule, sa nu mai investim noi in super calculatoare, si intr-un fel bine au facut ca dooh, e business.

Si ca sa lamurim mai exact:
Jasmicam zice personalului de la jasmin (dar nu tot timpul, doar cand vor ei sa "investigheze") detalii precum: splitter, camere instalate pe PC, browsere deschise, instante de flash player, aplicatiile care mananca mai mult de 2% din CPU, placa video, etc
jasmicamservice ala doar monitorizeaza calitatea si face teste de banda de internet.


No, eu ii apreciez maxim pe ei in ceea ce inseamna idei de softuri si tot ce aduc ei in industrie ca sa zic asa. Insa ei se chinuie sa perfectioneze acest streaming, insa n-o sa le iasa nici intr-o mie de ani.

Ba inca mai mult, din ce ati zis unii mai sus, au limitat bw-ul la 950 per total ca sa poata beneficia si astia mai low-bandwidth de stream fluent.

Pai logic dom'le. ... stream HD .. .adica true HD nici macar 720p n-o sa se poata nici macar peste 2-3 ani ... si asta deoarece majoritatea clientilor au net de cacat. punct :) Parerea mea e ca maximul de 950/1000 care l-au stabilit acum este decent pt mai bine de majoritate din clienti (vb mondial aici).

Noi romanii da nene, avem net ieftin si bun (pe download... deci va rog sa nu incurcam oalele). Ce e bun si e upload costa dom'le!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pai eu stiu ca l-ai ironizat, doar am subliniat pentru cei pe care i-ar putea insela ca nu a zis nimic nou el. Iar la partea tehnica (ce si cum cu LJ) chiar nu ma pricep.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Eu nu mai inteleg nimic,

Serios acum TheSelby ne iei pe noi cu tcp-uri cu rtmp ( ce o mai fi si alea) cu servere si servicii cu clienti ( bine partea cu clienti suna bine ca ei sunt cu cascavalul ) dar in rest eu nu am inteles nimic.

Trebuie sa vina cineva sa-mi traduca sa pricep si eu.

Spor acolo la clienti.

P.S. ce zicea Winxp era mult mai interesant decat chestiile astea tehnice.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Sebi ,bine ca ai venit sa elucidezi misterul rtml,fsp si alte ''chetii'',de cand a scris spaniolul ca softul jasmin este spy si ca poate sa vada tot ce facem pe calc ,am sters reteta de sarmale pe care o am de la bunica ,de frica sa nu mi-o fure ungurii si sa o faca marca inregistrata.

P.S.Cred ca numai naivii isi inchipuie ca siteurile si softurile pe care le bagam cu buna stiinta in calc nu aduna ceva date,pt una ,pt alta :)

Winx,Adi ,thx for fun :lol: :lol:De curiozitate, pentru caprioara aia folositi protap uman?Winx inca mai are ceva autostopiste nerezolvate pe la diverse,dar pe tine,Adi, te stiam om serios:)))))))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

pocahontas scrie: P.S.Cred ca numai naivii isi inchipuie ca siteurile si softurile pe care le bagam cu buna stiinta in calc nu aduna ceva date,pt una ,pt alta :)
Adica cum vine asta? jasminul vede ce face modelul in privat? :oops:
Eu credeam ca vede doar membrul platitor dar asa daca jasminul vede tot nu e bine,
pocahontas scrie: Winx,Adi ,thx for fun :lol: :lol.... Winx inca mai are ceva autostopiste nerezolvate pe la diverse,dar pe tine,Adi, te stiam om serios:)))))))
Eu nu stiu ce are WinXp de rezolvat sau ce a lasat nerezolvat, dar eu vreau sa cred ca sunt persoana serioasa dupa cum ai vazut. Oricum trebuie sa am mare grija ca WinXp mi-a jucat festa odata, a scris post in toiul nopti cand eu dormeam, cu aluzie cum ca stiu, ca dreg, ca pot face marea cu sarea si cand m-am trezit am fost asaltat de "n" dnsoare care vroiau extreme makeover. Si eu tot am incercat sa le explic ca nu stiu deastea cu machiajul, ele nimic si nimic.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Eu ma multumesc si cu ce a lasat winxp nerezolvat :))
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Eu cred ca in curand softul Jasmincam o sa dispara si o sa fie inlocuit de altul. Spun asta pentru ca ieri seara mi-a intrat un admin in pvt rugandu-ma frumos sa-l las sa faca un test pt alt soft. Mi-a intrat in calculator, a instalat altceva...gen Adobe encorder.......nu mai tin exact minte ( nu radeti ) ........a testat camera si a spus ca in curand se va putea folosi . Am mai vazut acest gen de soft sau cum i-o spune pe alt site. Poate unii dintre voi deja stiu despre asta....m-am gandit doar sa spun ce am vazut :)

P.S: scz daca sunt pe langa topic.....

Bafta acolo $$$$$$
Half&Half
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 12 Ian 2011, 22:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mda, cata bataie de cap am avut cu cei de la LJ mi-au crescut fire albe. Sorry c anu am rabdare sa citesc tot ce e scris aici, dar scriu pe scurt ce mi-au zis mie.
Daca as putea sa renunt la ei as face-o ieri, dar din pacate e cel mai bun site pt mine. In fine, mi-am schimbat calc si webcam, acum emit HD dar acum de cand cu rahatul asta de regula, chiar daca am HD, imi va lua 5% pt ca nu le place lor culoarea maro. Lucrez in bucatarie care e una cu living-ul, unde mi-am imprejmuit partea cu biroul cu o draperie maro cu ceva model pe ea. Cand am intrat sa vb cu ei, mi-a luat vreo 10 min sa reusesc sa le explic de ce cacat nu pot sa merg in dormitor sa lucrez si sa constat ca problema cea mai mare era ca se vede ca zona e imprejmuita cu draperie pt ca apare colt in fundal. Si acuma bomba, deci ei au facut un studiu si au descoperit ca pula labarului nu se scoala daca in fundal exista un colt, indiferent daca e perete sau cum e la mine din draperie. Am zis, ok, pana mea, pula clientului e divina si mi-am futut toata bucataria ca sa am perete liniar in spate de draperie. Dar fuck that, nici asa nu e bine, nu e bine nici daca aplic peste ea o perdea cu fluturasi, bicoz fluturasi sucks cocks more than i do.
Sa mor daca stiu ce sa pun in spate. Bine, clar daca as avea bani mi-as lua o lampa veche cu picior si un tablou de Picasso. Dar mi se pare o regula incredibil de cretina pt ca imi deduce 5% la fel ca si unui model care in loc de webcam are o bucata de sticla cu tranzistor.
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Poate un paravan de genul http://www.kika.com/ro/cautare/?fts%5Bs ... 5D=paravan
Ma rog, linkul e ca sa vezi despre ce e vorba, tu poti cauta un model care sa-ti convina pe net. Asta in cazul in care nu vrei/nu poti sa pui tapet pe un perete. Doar o idee.
Sau mai sunt la Ikea niste tablouri foarte mari care merg puse pe un perete alb pentru ca acopera mare parte din el (2m/1.40)
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

wow thx chani pt linkul cu paravane , de cand caut asa ceva si nah chiar asa model faine nu gasisem inca

Half , bine sa te revad around , eu din cauza de necesitate decor si pozitie mult mai comoda am renovat , bine ca nu lucurez cu jasmin , da mi -e mie mai ok , poti folosi si niste stickere decorative adica unul singur , vezi ca pe http://www.lipicios.ro sunt inclusiv la reducere , uite aiic un sticker , la 65 de ron , la 125cm/30 cm , culorile le alegi u combinatii trestii povesti , cred ca merge inclusiv sa pui peste un colt care devine mai invizibil cu ajutorul stickerului , ca sa zic asa:http://www.lipicios.ro/cumpara/my-favou ... ce-5053013

multa bafta sper sa rezolvi
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
chani
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 19 Noi 2012, 14:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

uite inca unul
http://www.cadouri-decoratiuni.com/16-p ... itoare?p=3

Mie imi trebuie un paravan mare, l-as vrea 250 cm cu 190 inaltime si nu am gasit dimensiunea asta. Am aruncat o intrebare la un centru unde se fac rame pentru tablouri. Ei sa-mi faca 5 bucati de cate 50 cm. Le montez niste balamale mici si gata paravanul. Se pot lua ramele cu panza pe care la o adica iti exersezi talentul de artist sau iei doar ramele si cumperi ceva material ce-ti place si ai terminat treaba.
Oricum iesi mai ieftin si il faci si cum vrei tu ca si culoarea, imprimeu bla bla. Eu nu am reusit sa gasesc unul atat de mare de-a gata si daca-l voi gasit probabil ma va duce spre 15 milioane. Scump dom'le, scump.
Astept raspuns sa vad cat ma vor costa ramele.
"Ma dojeniti ca vesnic sunt beat. Ei bine, sunt! Necredincios ma faceti. Si ce daca-i asa? Puteti orice sa spuneti pe socoteala mea. Îmi apartin. Pricepeti? Si sunt ceea ce sunt!" Omar Khayyam
Half&Half
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 12 Ian 2011, 22:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tenchiu >:D< ma bucur sa te vad, ca e grea comunicarea lately :P
Tapet nu pot pune ca nu am perete in spate dupa cum am zis, am bucataria in spate care aparent nu e suficient de kinky incat sa ramana. Bine eu ma scandalizez pt ca dupa ce ca mi-au dat badge ca nu am avut bani returnati aproape niciodata si la mine e asigurat contul, insemnand ca am clienti pt ca vor sa ma vada, nu din intamplare, ei acum fac figuri pt un rahat de fundal care exista dar vezi doamne nu e dupa standardele supreme ale LJ....care btw nici ei nu stiu cum tre sa fie, dar important d eretinut ca fundal maro cu frunze nu e bun, fundal maro cu fluturasi iar nu e bun....dooh!
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

cumpara-ti placi din OSB pe care pictezi ce vrei sau pui ce autocolante vrei, placile ( daca sunt individuale) le sprijini jos pe niste picioare cum ar fi suportii pentru pomul de Craciun.

sunt N-spe site-uri de autocolante si firme care iti fac inclusiv autocolante pe comanda, daca iti place vreo poza pe net ei ti-o pot face autocolant.

paravanele se fac tot din placi de OSB ulterior pictate/vopsite/colantate, fiecare placa are pe o latura balamalele pe o fata iar pe latura celalata balamalele pe fata OPUSA, astfel incat sa se plieze in zig-zag, daca iti cumperi OSB ti-l face orice atelier de tamplarie sau orice barbat rabdator, costa doua parale.

daca vrei un paravan foarte-foarte inalt, ia de la Bricostore scanduri de lemn de 3 m lungime pe care apoi le imbini cu balamale tip "paravan"
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Din ciclul intamplari haioase cu adminii jasmin o tipa are un dormitor giorgiocollection de vreo 20k si a vrut sa incerce jasmin, i a intrat un admin dupa 10 min si i a spus ca trebuie sa si schimbe mobila si peretele care este din nus ce dracu sticla aurie tona de bani, dupa ce ia spus ca tot ce vede acolo val undeva la 30k el a sustinut aceeasi aberatie cu peretele alb, ea i a bagat ceva pe gat si in screenul de pe jasmin...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pe vremuri cand eram maia zara sa mai lucrez pe jasmin , vaai cate discutii aveam cu adminii lui peste prajit

1. ca de ce nu stau imbracata in latex , nu stau ca la mine se plateste , nu ma impopotonez mireasa doar sa intre pulica1 in pvt

2.ca de ce nuu am rafturi , raftulete , bucatelelte , pe pereti de unde sa atarn ace , bice si carice , pai nu vreau sa le atarn pe pereti ca la mine orice se plateste , eu ca sa iti arat un bici , treb sa ma platesti , ca eu nu am timp de sclifoselee nu stiu carui memebru

3 ca d c nu am camera pictata in negru si rosu , pai nu o am ca e roz si am mobila neagra ca asa vreau eu

4. ca d c nu am tablouri pernute , ca sunt in fetish area si nu stau sa crosetez botosei si sa imi aranjez pernele pe sarma

si altele in acelais ton , intr-un final dupa n discutii m -au lasat in pace , ca nu s -au pius de acord cuu mine si niic eu nu atarnam la oala lor de ciorba si le-o si ziceam
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Incepand de ieri am vazut (in 3 ocazii diferite) ca suportul de la LJ da din default (subiectul discutiilor fiind total altul) la sfarsitul conversatiei urmatorul calup de text:

(LJ support): I would like to inform you that the successful Appearance and Audio Rating system will jump to the next phase very soon with the implementation of the retortion deductions. Models with BAD Rating in Appearance/Audio can expect -5% commission deduction soon. Only a few days left to improve and meet all the criteria to avoid negative consequences. Please be prepared!

It is not in our interest to apply these deductions, our goal is to help you earn more, so please make the necessary developments. The Models who do the necessary developments will not be deducted.

You may read more information about the Rating system here: http://wiki.livejasmin.com/display/WIKI ... LiveJasmin
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”