Un mic ajutor privind internetul

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna, poate cineva sa imi spuna daca internetul meu e ok si daca pot folosi HD version pe vreun site?
astea sunt valorile Download Speed: 1161 kbps (145.1 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 247 kbps (30.9 KB/sec transfer rate)
Latency: -1 ms
stiu ca e slabut netul dar nu am alt provider in zona chiar daca vreau sa platesc mai mult pt un abonament mai bun nu se poate.
Am incercat hd pe cams si camera mea in pagina de model se misca greu si se vedea ca o oglinda ciobita dar in adobe flash se vedea bine.
Pe jasmin ma vad bine cu Hd dar nu stiu cum ma vad membrii, iar pe imlive HD nu merge deloc.
Precizez ca nu stau decat pe un site in acelasi timp
Lolly
SoulCams Models Studios wanted
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

intra ca guest sau cu un cont de membru la tine in chat free si vezi cum e....sau mai bine intreaba membrii , spor $$$
blondytoy
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 21 Feb 2010, 02:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lolly19 scrie:Buna, poate cineva sa imi spuna daca internetul meu e ok si daca pot folosi HD version pe vreun site?
astea sunt valorile Download Speed: 1161 kbps (145.1 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 247 kbps (30.9 KB/sec transfer rate)
Latency: -1 ms
stiu ca e slabut netul dar nu am alt provider in zona chiar daca vreau sa platesc mai mult pt un abonament mai bun nu se poate.
Am incercat hd pe cams si camera mea in pagina de model se misca greu si se vedea ca o oglinda ciobita dar in adobe flash se vedea bine.
Pe jasmin ma vad bine cu Hd dar nu stiu cum ma vad membrii, iar pe imlive HD nu merge deloc.
Precizez ca nu stau decat pe un site in acelasi timp

ca sa folosesti HD pe cams, iti trebuie un minim de 1mbps (adica aproximativ 130 KB transfer rate).discutii referitoare la banda de upload necesare pentru cams HD am avut cu zecile cu cei de la support, si m-am lamurit.ei recomanda 2mbps ca sa fii in regula.eu folosesc o banda de 6mbps (adica aproximativ 750 KB/sec transfer rate) si imaginea e fluida, la fel si sunetul.numai ca o banda de upload mai mare iti ingenuncheaza si procesorul, deci trebuie sa tii cont si de asta.downloadul afecteaza mai putin procesorul pentru ca pachetele de date vin gata facute, pe cand la upload, are mult mai mult de munca.deci poti avea o banda de upload mare si frumoasa, dar pe site te vezi la fel de sacadat din cauza resurselor hardware reduse, si ai ajuns de unde ai plecat.

sfatul cu intrarea ta in regim de guest pe site e foarte bun, iti poti face rapid o idee, si eu am facut asa si e foarte folositor, numai ca de o buna bucata de vreme nu mai pot face asta, pe cams.am incercat toate browserele dar nimic, nu ma pot vedea nici pe mine si nici altele, si nu e din cauza ca e romania banata.pur si simplu nu se deschide video-feed-ul.a fost un post referitor la aceasta problema dar nu m-am lamurit.eu nu pot face asta.

in concluzie cu 30 KB transfer rate nu prea ai ce face, de asta nici nu iti merg.si daca mai punem si bufferul netului...in sarcina va merge destul de mult sub 30.iti trebuie un upload mai mare.iti doresc succes, sper sa iti rezolvi problema
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lolly19 scrie:Buna, poate cineva sa imi spuna daca internetul meu e ok si daca pot folosi HD version pe vreun site?
astea sunt valorile Download Speed: 1161 kbps (145.1 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 247 kbps (30.9 KB/sec transfer rate)
Latency: -1 ms
stiu ca e slabut netul dar nu am alt provider in zona chiar daca vreau sa platesc mai mult pt un abonament mai bun nu se poate.
Am incercat hd pe cams si camera mea in pagina de model se misca greu si se vedea ca o oglinda ciobita dar in adobe flash se vedea bine.
Pe jasmin ma vad bine cu Hd dar nu stiu cum ma vad membrii, iar pe imlive HD nu merge deloc.
Precizez ca nu stau decat pe un site in acelasi timp

lumea raspunde dar nu intreaba SI UNDE AI FACUT ACEST TEST DE BANDA , site si server ... deci scrie si unde ai facut testul de banda, pe ce site , ce server si locatie ai ales
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”