Livejasmin si al lor status bar

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
121Team
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2012, 16:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va salut cu respect colegi si va urez un an nou fericit!

Sunt curios daca sunt singurul care se confrunta cu urmatoarea problema.

Odata cu implementarea acelui status bar, care arata cat de buna e configuratia folosita pentru a transmite pe livejasmin si in functie de care fata respectiva si primeste trafic, au inceput problemele.

Prima zi toate fetele mi-au aparut HD apoi brusc au scazut la BAD, ma duc la suport si dupa discutii interminabile descopera ei ca Sony Evi D100 este problema. Asa ca pun mana frumos si cumpar superwebcamurile promovate de ei, Logitech C920 si un BCC950. Buun. Bag fetele online... ma duc iar la suport, iar ma cert cu ei.. si incepe minunea.

Pe un calculator imi lucreaza 2 fete, 2 ture... una ajunge la Average, cealalta ramane BAD
Al doile calculator 3 fete ... una Average ... 2 BAD

Incep sa constat si ca scade traficul simtitor si continui sa ma cert cu ei, nu exagerez cu nimic cand spun ca in in ultimele 3 saptamani am fost la ei de cel putin 20 de ori.

Intr-un final mi-o trantesc pe aia ... domne nu e bine ca ai dual core. Asa ca ma pun frumos si cumpar i5, cu o configuratie de imi duce 3 jasminuri... nu unul. Buun, bag fete online.. surpriza.. status : BAD!

Ieri am stat cu adminul John 6 ore aproape, timp in care "mi-a facut setari" ... nici o schimbare.

La finalul discutiei cand vede omul ca totul e ok, ma intreaba daca am windowsul cu licenta ... Zambesc si ii spun ca nu ... si primesc raspunsul instant :

Damn, i am sorry to tell you, but that is the problem, i am sure of it!

I-am urat o zi buna... i-am bagat respectuos in mamele lor.. si am iesit , windowsul e cu licenta.. doar mi-a confirmat ceea ce deja stiam, suntem luati de prosti!

Azi am scris un email cu situatia mea, plin de fuck si alte cuvinte de bine ... care sper sa ajunga la departamentul competent care imi poate explica si mie cum un calc i5, internet testat la ei 40Mbps ( pt un singur calc), updateuri la zi... camera recomandata de ei... cumva nu intruneste cele necesare HD-ului pe jasmin...

Scz ca am scris mult, dar e frustrant...

Noroace
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

jasmincam-nou-soft-scos-jasmin-t12820-60.html
Vezi printre ultimele posturi ca s-a mai discutat subiectul


top-webcams-2012-2013-t13159.html
Vezi partea de setari


Mai incearca vei rezolva. Crede-ma ca nici nu vrei sa iti puna maxim setarile adica 800x600 24fps 1500kbs si sa nu mearga, pentru ca atunci vei avea traffic dar daca sunt probleme, nu vor intra in privat cu o camera inghetzata.. ceva a vazut suportul ca altfel nu avea motiv sa nu te puna pe GOOD, dar ce anume cauzeaza probleme e greu de spus pana nu vad calculatorul in cauza etc..

Nu calculatorul in sine e problema si nici webcamul, probabil nici windowsul, dar anumite setari probabil.. vezi daca webcamul trimite numarul de fps necesar.. minim 24, incearca si cu split bun, gen webcamsplitter (cu el poti vedea si numarul de fps trimis de webcam).. Citeste cu atentie ce s-a vorbit in posturile alea 2.

Eu am ajutat mai multe modele cu aceeasi problema, in toate cazurile erau probleme la model, aveau aparatura necesara, dar ceva nu corespundea si suportul vedea asta... fie internetul avea fluctuatii, fie webcamul nu avea suficienta lumina si lucra in sub 24 fps, fie codecuri dupa pc afecta, fie nu stiu ce antivirus cu firewall gatuia banda de upload... fie nu era rezolutia pusa la 800x600 in splitter, fie avea zoom dat pe webcam si suportului nu ii placea calitatea.. etc etc etc..
Dupa ce rezolvam problema pe partea modelului, dura fix 5 min cu suportul sa o treaca in MAX quality, de fiecare data..

Unele probleme sunt mai usor de depistat altele mai greu.. chiar daca supportul a stat 6 ore, nu toti sunt suficient de pregatiti pentru a depista sursa problemei..

Ce sistem de operare folosesti? Splitter?

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
121Team
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2012, 16:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Merci de reply Sad ... O sa imi tot bat capul si sper sa reusesc pana la urma pt ca sincer nu inteleg...


Folosesc windows 7 ultimate, updateuri la zi. Am incercat si dezactivarea firewalului, i-am lasat si pe ei sa intre pe teamviewer... ridica din umeri si imi spun ca totul pare ok... si nu isi dau nici ei seama care e problema...

O sa mai citesc in posturile de mai sus ( Merci inca o data) si sper ca intr-un final sa se rezolve problema..

Oricum per total suportul de la jasmin a devenit groaznic, in afara de 2-3 admini cu care poti sta la o discutie decenta, maj te trateaza cu spatele..

Nu administrez un studio mare, dar fetele mele chiar au facut treaba buna cu jasminul, drept urmare m-am axat foarte mult doar pe jasmin.. am putut testa si cu splitter, si fara splitter.. momentan sunt pe dvdriver si superwebcam, voi testa si webcamsplitter azi sa vad daca e vreo diferenta...

Faza misto este ca aceasi pb o au si doua amice care lucreaza de acasa.. si crede-ma, sisteme facute ca la carte, lumini ( neoane deasupra, neon din fatza), i7 , internet business... si la fel, s-a facut o trecere brusca de la Good .. la Bad..

Alta chestie, vb cu Thomas de la suport.. omul intra, face setarile imi apare fata ok... se schimba tura la admini.. hop scad iarasi setarile... Nu stiu ce sa mai cred, pe bune :)) Naiba sa`i pieptene mai ma chinui, ce sa fac altceva..
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Eu am explicat de cateva ori pe forum inca de acum cateva saptamani.

Poti fi trecut pe GOOD, daca totul este ok, DAR, daca apoi internetul are fluctuatii, webcamul se vede naspa (modelul uita ZOOM prea mult timp in free chat), te vor trece iar pe BAD sau Average, moment in care nu mai poti trece singur pe GOOD, iar trebuie sa te duci la support sa vina sa verifice si sa te treaca pe GOOD - nu trece automat.

SuperWebcam e foarte vechi ca soft si proiectul a fost inchis, DvDriver nu a mai primit actualizari de o buna bucata de timp. Webcamsplitter a fost actualizat constant in ultimii ani si face treaba foarte buna. Marele avantaj la webcamsplitter este ca poti vedea acele FPS care le transmite camera si iti dai seama usor daca e camera setata bine sau nu.

Ping permanent pe jasmin, cand vezi ca merge netul prost, si nu iti revine repede, le zici la modele sa inchida siteul. Ideal este sa ai 2 neturi, unul de backup, in momentul cand cel principal are probleme, treci imediat pe al doilea, pentru a nu pierde ziua de lucru.

Si da, calitatea conteaza in listare, MAI ALES IN SITEUL NOU, interfata noua, care este acum principala pe toate tarile bune, de asta se si vad diferentele la traffic, un model care e trecut pe BAD sau AVERAGE ii scade trafficul semnificativ, cand trece pe GOOD si e totul ok etc.. se umple camera de guesti... membri etc..

Cu supportul, dupa ce te asiguri, ca netul este ok (nu sunt pierderi request time out la ping) - si ai upload pe serverele lor suficient. Te duci in wiki.livejasmin.com , la tehnical, la internet speed, si faci test pe Docler acolo, inainte sa vb cu supportul, sau in timp ce vb cu el, daca ai 3 posturi la lucru iti trebuiesc 1500kbs pe post (1,5mbs), daca ai 2 posturi, minim 3mbs, 3 posturi, minim 4.5mbs UPLOAD, etc, daca ai totul in regula, copiezi acel COD de test, si il dai suportului.

Cu suportul ca sa nu pierzi mult timp, ii specifici tehnic ce echipament ai si ce teste ai facut.

"Hello, please check my model XXX, she is currently on BAD quality status, we had some problems but now I resolved everything, please check her live feed and put her on GOOD maximum quality settings 800x600 24fps 1500kbs if everything is ok.
I have the following configuration:
CPU Intel core I5 quad core
4GB RAM
Logitech HD Webcam C920
Webcamsplitter running in 800x600
I've checked the fps, the webcam and splitter is sending maximum fps available 30fps, my internet conection is fine, here is the upload test performed on your servers: (aici pui codul de la test). I also keep a ping running on livejasmin.com and there are absolutely no losses (no request time outs). I also verified the webcams to be sure there isn't any ZOOM that can affect quality."

Supportul daca vede ceva in neregula, sau daca nu e atent, suficient pregatit etc... o sa verifice.. si daca nu iesi bine la testele lor, o sa iti bage ceva de genu "I have put the best settings that are possible currently etc", tu te duci si verifici in contul la model daca a trecut pe GOOD (dai refresh la pagina de cateva ori ca sa nu se incarce din cacheul la browser (CTRL + F5), daca apare GOOD, ii multumesti si la revedere, daca nu apare GOOD, te duci si ii nu il lasi, pana nu iti spune motivul pentru care nu a trecut pe MAX quality, el o sa zica pana la urma (modelul ingheata, modelul se vede blurry etc)... intri pe calc la model si verifici setarile din webcamsplitter sa fie ok, in principiu sa ai peste 25fps in fereastra de Output Settings info, sa nu ai DEINTERLACE bifat nici in softul jasmin nici in webcamsplitter, sa nu ai global resize quality bifat in webcamsplitter, sa fie camera pe 800x600 in webcamsplitter etc... sa nu ai zoom pe webcam... verificarea asta se face in maxim 1 min, dupa care te duci si ii spui sa incerce iar max settings, in acelasi timp te duci si tu pe site sa vezi cum se vede modelul, ca sa vezi si tu daca ingheata sau se intampla ceva aiurea cand supportul incearca setarile maxime.

Nu ai cum sa nu rezolvi daca e totul ok tehnic.

Nu sta cu firewall off, antivirusuri care am vazut instalate pe la modele si care nu affectau.. AVAST free, AVG free etc or mai fi si altele.. Daca ai router in incinta, dai reset inainte sa te duci la support, daca ai wireless, e indicat sa treci pe fir, pentru ca la wireless apar fluctuatii mult mai des, routerul e bine sa il resetezi 1 data pe zi... ca sa fi sigur..

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
121Team
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2012, 16:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am inteles, merci mult.. vad restul spun ca au rezolvat cu webcamspliter, am testat acum cu varianta free si imi arata 29-30 fps pe rez 800x 600.
Nu stiu motivul pt care am evitat mereu softul asta... dar l-am evitat, il voi lua azi si sper sa se rezolve problema.

App, s-au facut toate testele mentionate de tine.. firewallul il pusesem pe off doar cat am facut testul respectiv cu adminii.... Merci mult de ajutor si scz ca nu am cautat mai profund subiectul unde se dezbatea problema asta, eu intrasem chitit.. domne au astia ceva cu mine :)))

Merci inca odata
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Draga sadEyes ... nici eu nu stiu ce sa mai cred cu mesajul ala :)

Ia vezi de aceasta ultima conversatie cu un admin guy:
Javier - admin LiveJasmin scrie:Javier: Please note that the traffic may vary from time to time. We suggest to go online at different times to see what times are best for you.
Javier: It should be changed soon but the important is that she is on HD and the costumers she her like this.
model-name: why doesn't that show GOOD there? how can I fix that ?
Javier: In this case is on HD.
Javier: To check the quality of the accounts,
Javier: That is a default message,
model-name: how can I change this ?
model-name: "Your stream quality: BAD"
Javier: She is already on HD quality.
model-name: ok, so can she be set-up with good quality?
Javier: This account is on HD and with a fluent image.
model-name: please tell me what shall I fix in order to go to GOOD or something else
Javier: Please hold on while I am checking it.
model-name: can you please look at this model and let me know what you think about the stream quality?
Javier: Welcome, thank you for visiting our site, this is Online Help Center. How can I help you?
model-name: hello
Welcome to the Online Help Center!
Partea nasoala cu LiveJasmin e ca trebuie sa petreci zeci de ore in chat cu supportul pana rezolvi ceva ... eu nici nu ma mai obosesc, oricum nu e site-ul nostru de baza asa ca "Live Long And Prosper" :P
121Team
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2012, 16:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si cu Javier asta am vb, aceleasi replici si la mine...
Va zic eu ca si ei isi prind urechile...

Mai devreme m-a sunat o prietena care lucreaza pe cont propriu, auziti replica la suport:

But you are already on 60%, why do you complain? Adica... gata ti-ai facut ratzia fraiero :)))

Ce sa mai zici?

Javier: Please note that the traffic may vary from time to time. We suggest to go online at different times to see what times are best for you.
Asta mi-au zis-o si mie de cateva ori... mama noastra de nestiutori... lucreaza fetele de 1 an la aceleasi ore... acum s-a apucat sa varieze... o sa ajunga traficul pe jasmin ca la meteo... Traficul va fi proabil ... :))
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

imi cer scuze, dar...unde vedeti voi good, bad sau average? pe soft? A fost citeva saptamini in urma cind mi-a cazut traficul si am observat ca imi luasera iconitza de HD, m-am bagat la administratie si le am trimis un mesaj asemanator cu cel ce a postat sad...minune...sorry, you have Hd icon back...)))
administratia cere de dorit, asta sigur
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu pe soft se vede, doar in browser.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
sweetgirl
VIP
VIP
Mesaje: 1214
Membru din: 10 Noi 2009, 17:53
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

[quote="JustModel"]imi cer scuze, dar...unde vedeti voi good, bad sau average? pe soft?


cum unde??!!!!? cand deschizi pagina ta d emodel nu se vede o bara mare cat toate zilele de la very bad la good??????
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

theselby scrie:
Partea nasoala cu LiveJasmin e ca trebuie sa petreci zeci de ore in chat cu supportul pana rezolvi ceva ... eu nici nu ma mai obosesc, oricum nu e site-ul nostru de baza asa ca "Live Long And Prosper" :P
Sal theselby, din moment ce nu e situl principal, probabil nu ai fost determinat sa investighezi mai in amanunt, dar un studio de ex.. care facea sa zicem 20 de mii pe luna, s-a trezit ca face doar 5 mii dupa implementarea noului algoritm care ia in calcul si calitatea streamingului, sau un model independent a scazut cu peste 50% la realizari, iti dai seama ca ar sta si 1 sapt cu supportul, doar sa rezolve.

Modele dupa forum pot confirma tot ce am zis mai sus, ele mai aveau un pic si plangeau dupa zile petrecute la suport.. au venit la mine.. am ajutat cand a fost timp, am vazut ce e in neregula pe pc, net etc.. am intrat in chat cu supportul si am vb in locul lor.. oricare din ei nu conteaza.. in max 5 min am rezolvat.. de fiecare data (daca totul e ok pe partea modelului). Dar eu ii iau tehnic, le spun exact ce echipament are modelul, si ce vrea modelul, daca el comenteaza il iau la intrebari pana imi spune ce este in neregula si fac verificari si singur pe site... pentru a vedea daca are dreptate sau nu.
Am avut si eu vreo 2 cazuri, cand facea suportul eschiva, de genul, "iti apare iconita hd", dar i-am spus imediat ca eu vreau setarile de calitate maxime la ei in sistem (800x600 24fps 1500kbs), si sa imi confirme ca asta a pus.
In conversatia de mai sus, ceri HD, nu se specifica exact ce rezolutie, fps, bitrate, la ei in sistem si 800x600 15fps 1200kbs tot HD apari pe site, sunt modele si cu 640x480 care sunt listate cu hd, dar primesc punctaj mai mic in noul algoritm de listare in SITEUL NOU (in siteul vechi nu prea se vad diferente)

Ca idee ce mai conteaza in noul algoritm pe langa calitatea video... spun ei ca si pozele de la free, daca nu ai toate 6 spoturile completate, iei punctaj mai mic.. eu chiar am recomandat pentru mai multa siguranta.. sa fie toate spoturile ocupate si la free si la membrii...

Ca de obicei, eu doar va impartasesc din experienta proprie, fiecare interpreteaza si actioneaza dupa cum doreste.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

buan Sad, eu nu am cont pe jamsin dar ma avzut ca vorbeai de firewall...eu am AVG antivirus si la firewal am OFF....Afecteaza ?Sa dau pe On?
Si ce sunt alea spoturi?oO
Labrador
Mesaje: 45
Membru din: 04 Sep 2010, 16:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In dimineata asta am si eu aceeasi problema,am contactat adminul si am dat tot peste priceputul de Javier care imi scria la fel:Please hold on while I am checking it.Dupa o lunga discutie am renuntat.m-a pus sa schimb si camera,am trecut de la Logitech la Microsoft si nimic.Am incercat sa le explic ca ieri am avut acelasi net,aceeasi camera,acelasi calculator si nu am avut problema asta.Am incercat sa le sugerez ca poate softul lor nu este bun dar nu vor sa asculte,au zis ca problema e undeva la mine.Ma gandesc ca daca mai multi i-am contacta si le-am spune ca softul lor nu e bun poate ar lua vreo masura.Nu mi se pare corect sa suporti tot membrii pe care ii iau iar ei sa nu faca nimic pentru performeri.Va rog vorbiti si voi cu ei poate in final vor schimba softul!eu m-am saturat de problemele pe care le au!
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FETELOR, SOFTUL lor este bun,problema se afla ori la ei la anumite setari pentru fiecare model ori la voi!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

trompi scrie:buan Sad, eu nu am cont pe jamsin dar ma avzut ca vorbeai de firewall...eu am AVG antivirus si la firewal am OFF....Afecteaza ?Sa dau pe On?
Si ce sunt alea spoturi?oO
Din ce stiu eu, versiunea free AVG este fara firewall, daca incerci sa il activezi, costa bani... e ok asa, windows are deja Firewall activ integrat in sistem, atat timp cat eviti si tu situri dubioase, nu apesi pe orice link ciudat ce primesti prin emailuri etc.. va fi ok..

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

alexandra1234 scrie:FETELOR, SOFTUL lor este bun,problema se afla ori la ei la anumite setari pentru fiecare model ori la voi!
Asa este, softul este bun...merge struna. Totul consta in depistarea problemei si apoi rezolvarea ei. Din pacate pentru multi/e e mai simplu sa se planga sau sa dea vina pe suport. Nu-i ridic in slavi , a nu se intelege gresit....chiar si eu am dat vina pe ei pt problemele mele. S-a dovedit ca nu aveam dreptate...totusi tinand cont de sfaturile celor care-si dedica mult timp pt a ne da solutii aici, s-a rezolvat estul de repede. Sunt cateva posturi in care se explica foarte clar cum s-ar putea rezolva acasta problema, trebuie doar putina bunavointa , citirea cu atentie si aplicarea celor spuse.......sunt sigura ca multi/e ar rezolva .
Multa bafta $$$
121Team
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2012, 16:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mireya, nu toata lumea sta bine cu rabdarea, eu dupa o luna de cearta constanta cu ei am clacat si am facut acest post.

Ma rog, revin cu un update asupra situatiei.

Problema sta intradevar in splitterul folosit. Merci Sad de sfat. Intradevar odata ce am instalat webcam splitter si am facut setarile necesare, fetele au urcat in maxim 5 minute la GOOD. \

Ceea ce trebuie sa tineti minte este ca pentru a avea Good trebuie sa aveti absolut toate lucrurile cerute de jasmin :

1. Procesor bun ( peste 3 GHZ) , recomandat i3 and up .. mai ales daca stati pe mai multe siteuri.
2. Internet cu viteza minima de 1.5 M garantat
3. Webcam/camcorder care sa suporte rezolutia de 800x600 ( eu folosesc acum BCC950 si C920)
4. Webcam splitter. ( Surpinzator chiar si splitcamul ofera solutia salvatoare, dar recomandat este sa luati webcamsplitter)

Dar pentru a rezolva problema cu adevarat trebuie sa aveti norocul sa gasiti un admin bun.

Astazi am nimerit unul bun si sincer, asta a facut diferenta. De 2 zile am instalat webcam splitter si am fost iar la suport de cateva ori pentru a mi se serivi iar scuze penibile... Astazi am nimerit un admin nou care in 5 minute mi-a rezolvat problema, a facut setarile si that`s was it..

Una peste alta jasminul pana sa mai investeasca in softuri noi mai bine ar investi in salarii bune unei echipe de suport ca la carte, ar scuti de nervi multa lume. Javier ala e ca doctorii care recomanda calciu si cand te doare capul si cand ti-ai rupt piciorul, la el totul se trage de la orele la care se logheaza performerul respectiv.. :)

Si in seara asta Betty a fost geniala : We are sorry but we can not manually change the settings for the software, as you have seen the software does that by itself when is started! :))

Asadar rabdare si tutun... :)

Noroace tuturor si merci inca o data Sad
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

aha.....desigur.....
eu am I5 si webcamsplitter de la verysoft, si rezolutia 600*800 si internet de la 2 garantat si, webcam logitech 910.... intru azi si vad bad....)))
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
121Team
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2012, 16:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intri la suport le spui frumos ca ai citit pe un forum ca altora le-a rezolvat problema si ca nu pleci de acolo pana nu vezi la status bar Good.
Am gasit 4 admini foarte buni pana acum: Thomas,Diermuid,Peter si John. Cere cu unul din ei daca nimeresti pe cineva care nu vrea sa te ajute. Insista si se va rezolva...
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Si la mine fluctueaza, acum sunt pe BAD. Dar! Este vina mea, ma joc des cu lumina..sting/aprind becuri in cadrul sesiunii, zoom mult..Totusi setarile in soft imi raman aceleasi (800*600, 1500bitrate, 24fps). E adevarat ca nu mai am HD icon dar nu sunt listata in "lowest third of the listpage" cum zic ei, si nici traficul nu mi`a scazut. Suportul este super pe partea tehnica. Am fost de cateva ori la ei sa ma treca din nou pe Good, s`au uitat live un minut si gata.

Si da, trebuie insistat, nu toti au acelasi chef de munca..'na, ca peste tot, unii mai muncitori, altii mai robotizati.
www
VIP
VIP
Mesaje: 249
Membru din: 19 Noi 2005, 08:46
Localitate: Genova
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Ah, am uitat;HELP, va rog? Sad sau cine cunoaste rezolvare. Ce am observat la mine, de fiecare data cand ma intorc la BAD quality este pentru ca am folosit zoom si asta face sa sara exposure la 80..85% (sa fie din cauza poor light?). Cu toate ca nu il am pe auto si, cand nu folosesc zoom, sta frumos pe la 35, 40%. Credeti ca, daca nu as mai folosi zoom in free, ar ramane stabil pe HD? Multumesc:)
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai depinde ce folosesti. Camerele web au numai zoom digital, care din pacate nu este chiar foarte ok.
Insa si recomandarea celor de la Jasmin este ca sa se stea fara zoom.
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”