JasminCam un nou soft scos de Jasmin

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
elizee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 28 Noi 2011, 04:28
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

am incercat acum pe vcam si alte rezolutii.la urmatoarea din lista 704x576 si la ultima 720x576 vad ca banda neagra dispare.am incercat sa ma loghez pe jasmin folosind aceste rezolutii dar tot bad imi apare la video quality.eu am vb cu suportii si ei mi au spus ca doar daca scap de banda aia neagra o sa pot sa mi imbunatatesc calitatea.
SoulCams Models Studios wanted
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

elizee scrie:hello all,
video quality e bad pe jasmin de cand cu noul lor soft.folosesc sony evi d-100.am vb cu suportul si mi spunea ca imaginea mea are o rama neagra(black frame) si din cauza asta am bad si ca n am ce sa fac decat sa mi iau un webcam,ma intreb chiar nu se poate rezolva altfel.nu vreau un webcam.ma inteleg foarte bine cu sony evi.multumesc pt eventualele raspunsuri.
Din pacate nu ai ce face in continuare cu sony evi d-100 , o poti arunca la gunoi daca, lucrezi doar pe Jasmin, practic, epoca acestora sa dus, toata gama de evi nu face fata cerintelor cerute de Jasmin , vrei sa ai HD? este simplu, cumperi logitech C920, vrei in continuare BAD? stai pe Evi.

PS!

In curand sony evi va putea fi folosita ca simplu decor sau...camera de supraveghere , cine vrea sa faca $$$ in videochat trebuie sa investeasca incontinuu in tehnica: procesoare, harduri, memorii,placi video si bineinteles webcam-uri...
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Pumpy scrie:
elizee scrie:hello all,
video quality e bad pe jasmin de cand cu noul lor soft.folosesc sony evi d-100.am vb cu suportul si mi spunea ca imaginea mea are o rama neagra(black frame) si din cauza asta am bad si ca n am ce sa fac decat sa mi iau un webcam,ma intreb chiar nu se poate rezolva altfel.nu vreau un webcam.ma inteleg foarte bine cu sony evi.multumesc pt eventualele raspunsuri.
Din pacate nu ai ce face in continuare cu sony evi d-100 , o poti arunca la gunoi daca, lucrezi doar pe Jasmin, practic, epoca acestora sa dus, toata gama de evi nu face fata cerintelor cerute de Jasmin , vrei sa ai HD? este simplu, cumperi logitech C920, vrei in continuare BAD? stai pe Evi.

PS!

In curand sony evi va putea fi folosita ca simplu decor sau...camera de supraveghere , cine vrea sa faca $$$ in videochat trebuie sa investeasca incontinuu in tehnica: procesoare, harduri, memorii,placi video si bineinteles webcam-uri...
Nu e chiar asa...noi mai avem posturi cu evi si sunt pe HD :wink:
adelina22
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iun 2012, 23:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Cei de la jasmin au scos soft nou? Nu imi mai merge cel vechi si cand dau update nu mi se instaleaza bine, apare "check for solution" cand deschid noul soft. La voi merge cel vechi? Mersi!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

adelina22 scrie:Buna! Cei de la jasmin au scos soft nou? Nu imi mai merge cel vechi si cand dau update nu mi se instaleaza bine, apare "check for solution" cand deschid noul soft. La voi merge cel vechi? Mersi!
Acum doua seri sa facut ultimul update la soft adica o noua versiune, Nu un alt soft ci doar un update a JasminCam-ului

Daca intampini probleme la instalare prin update, alternativa este una simpla:
Dezinstalezi softul din control panel ( add remove programs ) si instalezi ultima versiune descarcata de pe siteul livejasmin

Daca inca mai sunt probleme dezinstalezi softul, faci o scanare de registri cu un soft gen CCcleaner si cureti erorile de acolo, (sau indicat ar fi sa stergi orphans sau left over de la softul JasminCam, daca nu ai cunostintele necesare nu te bagi sa faci acest lucru) dupa care reinstalezi la fel ultima versiune.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Sper sa scriu unde trebuie. La instalarea softului jasmincam imi apare o eroare '' the sistem cannot find the path specified'' iar mai jos '' Null soft install system v.2.37'' . Asta se intampla de cateva zile, am reinstalat tot, flash, soft....sters registrii cu ccleaner......eroarea apare de fiecare data cand reinstalez softul. Inainte la instalare , cand era aproape instalat imi aparea scris ce camera folosesc si ceva despre calculator, acum mai apare doar aceasta eroare. Am vorbit si cu adminii, mi-au spus ca nu stiu ce ar putea fi, m-au pus sa le trimit o gramada de date din calculator si bineinteles au spus ca o sa faca tot ce pot ca sa rezolve problema :).
Fetele care lucrati pe jasmincam......a mai observat cineva aceasta eroare sau e doar la mine? Problema este ca nu stiu ce sa fac, nu stiu daca e de la mine sau e doar o alta buba a softului.
orice sfat e binevenit, multumesc anticipat
Bafta acolo
mireya_sb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 188
Membru din: 25 Noi 2011, 22:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Inca ceva, la mine nu a mai aparut un update de aproape 3 saptamani , timp in care am auzit ca au mai fost update-uri. Folosesc versiunea 2.25.2.3
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”