Intrebari despre happyhour Imlive

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
last_voice_of_hell
Mesaje: 36
Membru din: 03 Mai 2006, 20:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna

lucrez pe Imlive de cativa ani dar niciodata nu am intrat in happy houre de frika sa nu mi pierd stelutele....

daca vreuna din voi fetelor, ati putea sa mi raspundeti la cateva intrebari....

-cat sunt platite fetele pentru happyhoure?!

-care sunt sansele sa mi pierd stelele in sesiunea de happyhoure ?!
(am auzit multe fete planganduse de pierderea stelelor in timpul happyhoure)

- chiar e benefic happyhoure pt modele?!

ultimile 2 saptamani mi a mers m ai prost decat de obicei.... iar CS de la imlive mi au recomandat sa incerc sa stau pe free shi sa intru la happy houre... voi ce credeti?!

si inca ceva....
ce trebuie sa faca un model pt a ajunge in hall of fame?!

va multumesc pt timpul alocat shi pt eventualele raspunsuri....
xxx
" I have choise, to live a short and
pleasure life...
Not a long boring one..."
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1. $7.5 (parca asa e mai nou).

2. Sansele sa-ti pierzi stelele ti le faci singura, depinde cata atentie acorzi acestui Happy HOUR, si cat de receptiva esti la ceea ce cere fiecare Director.

3. Nu e benefic, il facem asa, de distractie, cand avem chef de un gang bang virtual, in momentele alea super horny ale zilei.
"Why is hosting Happy Hour a Power Tool?
Happy Hour is a powerful marketing tool that, when used properly, draws Guests to your Video Chat. It gives you the opportunity to turn these one-time Guests into regulars. An unlimited number of Guests can now enter your Happy Hour session so you have even more chances to turn these members into your regulars."

4. CS nu au de ce sa recomande tampenii, iar ImLive NU e un site pe care sa astepti linistita sa pice membrii in pvt fara sa faci nimic pentru a genera trafic. Si FLC si HH, in combinatie cu Mailing list/Online messages/Fantasies sunt tools care folosite corect iti cresc profitul.

5. Aici ai fost amuzanta... Pt a ajunge in HOF, un model trebuie sa faca BANI. Limita minima e in jur de $1200/pp.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
daniele
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2009, 22:01
Localitate: toyland
Has thanked: 0
Been thanked: 0

last_voice_of_hell scrie: - chiar e benefic happyhoure pt modele?!


xxx
Pe mine HH m-a ajutat sa ma ridic la 5 stele.
Eu nu-l folosesc cu regularitate, dar cand am o zi proasta e bine sa intri in HH, nu stii cine te vede, multi prefera sa intre o data in HH si apoi te intreba cand termini ca sa fir singuri cu tine. Multi just wank and leave.

Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi ca vei cadea la stele. Baietii sunt fericiti si nu au de ce sa te voteze prost. Mai ales daca faci ce zic ei. Eh! La mine s-a gasit un prost sa-mi lase un review de 4 stele ca nu am putut sa fac squirt la comanda. Ha! Dar de obicei guys are nice
winner winner, chicken dinner
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

il folosesc cu regulritate cam 10 zile din per de 15(as vrea mai mult da uneori mi e lene)

primesti 10.50$ daca bifezi si casutza ca sa apari pe shufuni ,eu zic ca e mai bine sa apari si pe shufuni ca ai trafic mai mult

atentie in fiecare perioada modelele care nu indeplinesc un anume rating calculat de site (referitor la cati membrii intra)sunt excluse din hh

ai ocazia sa colectionezi o gramada de membrii noi (eu prind cam 30-50)per hh membrii care bineinteles la un moment dat se vor re intoarce in pvt

am primit multe review uri si ratings de 5 stele in hh (asta daca dai atentie si muncesti ca si cum ar fi un show normal)


pentru HOF discutam peste 1200 pe perioada (depinde cum ai noroc )eu la 1250 nu am reusit sa intru :(
Avatar utilizator
last_voice_of_hell
Mesaje: 36
Membru din: 03 Mai 2006, 20:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

o sa incerc si eu happy houre ala o data :)))
cat despre "hall of fame" ... am de asteptat nu am facu niciodata m ai mult de 800 pe perioada :(
" I have choise, to live a short and
pleasure life...
Not a long boring one..."
Avatar utilizator
Iubitika
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 26 Aug 2007, 05:38
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sincer eu zic ca merita incercat ...eu personal cei mai buni big spenderi din hh i-am cules :lol: chiar daca e nasl sa primesti asa putini bani facandul am avut satisfactii mai mari apoi
Bafta
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dezavantajul la HH de acum este ca tre' sa stai numai despuiata(inainte nu era asa) si ca tre' sa faci ce zic membri.Eu fac din an in paste cand nu am ce face ,ca si bani nu prea se merita.aia 10 $ care ii faci pe imlive intr-o ora ai putea sa-i faci pe alte site-uri,deci pierzi o ora pt 29 lei,cam asa e HH in versiunea mea.
sensualgirl
User Junior
User Junior
Mesaje: 98
Membru din: 14 Ian 2008, 07:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pierzi o ora ptr 29 lei, dar castigi f multi regulari. totul depinde de tine daca ii acorzi atentie. sunt multe fete din top 20 care ar face happy hour chiar daca nu ar fi platite pentru ora asta..eu personal recomand happy hour, sunt o multime de spenderi care au hh free credit si..niciodata nu poti sti ce bafta ai! sa nu uitam si webmasterii care primesc 10 % hh credit...
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HH merita sa faci, poate fi in avantajul tau sau poate fi in dezavantaj (ceea ce nu prea cred) In special cand te bagi la HH e bine sa faci ce vrea fiecare. O ora de andrenalina!
Avatar utilizator
Nephthys
User Activ
User Activ
Mesaje: 370
Membru din: 25 Mar 2008, 20:34
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:lol: De-a dreptul hilar, incep sa inteleg de ce multi fug de HH ca de muma padurii, Bau Bau-ul ImLive-ului! :lol:

E bine sa faci ce vrea fiecare? Deci daca io nu bag nimic nicaieri in pvt, in HH ar fi bine sa bag, right? O ora de maimutareala dupa cum canta tembelii.

Tz tz tz, atata vreme cat ai un profil in care ai specificat clar ce faci si ce nu, e dreptul tau, pana si in HH sa-l trimiti pe bou sa lectureze. Asa cum e dreptul tau sa-l deconectezi.

De cand cu noua structura a HH, cine are macar doi neuroni activi capabili sa se frece intre ei nici nu face show propriu-zis, come on now, nu mai speriati lumea.
Tortura! Intotdeauna o solutie pentru oamenii civilizati.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

eu daca as fi membru, as deschide pagina generala si as zice : p-asta am vazut-o, p-asta am vazut-o, p-asta am vazut-o a fost misto hai ca am bafta azi ca e in hh si ies ieftin, p-asta am vazut-o , p-asta am vazut-o, ia uite asta are o gramada de reviews cum dracu' de n-am vazut-o pana acuma?etc.

mi se pare paguba curata sa ma vada 6 oameni si sa incasez eu numa 10$, in plus sa trebuiasca sa fiu "maimuta" o ora intreaga in loc sa-i tin eu in room dupa cum si cat consider la vrajeala.
cred ca targetul a circa 80% din membrii e sa le vada pe toate, asa ca logica mea zice ca daca stau online si am rabdare or sa ajunga si la mine cei care nu m-au vazut, iar cand or sa ajunga eeeeh atunci ii conduc eu pe ei si nu ei pe mine si impusc reviews de 5* nu de 3*.
normal ca daca nu am situatia sub control reviews-urile sunt un fel de loterie in hh, n-as face hh nici daca s-ar plati triplu, lol.

parerea mea e ca singurele Tools cu efect sunt fotografii interesante, un text original si cu umor in descriere, Mad Videos si Professional Videos, (mailing list nu, pentru ca multi se simt agresati de mesaje de tip "begging") si statul in Free dar nu cu orele si doar cat sa te scoli sa te misti 1-2-3 minute si cand sunt 30 de oameni in room si urla toti ca la meci sa le inchizi in nas. (Recorded Sessions eu tin vreo 2-3 acolo de samanta , aceleasi de un secol numai pentru teasing si nici una nude, produc bani cu taraita dar chiar aduc membri curiosi cu care stau mult si bine in pvt, pe cand daca m-ar fi vazut o singura data 3 minute ce as fi incasat de pe ele? vax)

parerea mea e ca toate Tools-urile trebuie sa fie folosite in spirit de TEASING si nu de "servit pe tava", teasingul iti aduce membri curiosi pe cand servitul pe tava iti aduce o data 5-6-10$ si pa-pa , omul te bifeaza ca "te-a vazut" si l-ai pierdut fara macar sa stai o singura data de vorba cu el.

in hh nu doar cei 6 directori a cate 10 minute fiecare te vad ci alte zeci si sute de membri aflati "in spate" sau pe shufuni. si te vad nuda si facand pe maimuta, adica de ce ar mai veni vreodata in pvt? si te vad pe ecran mare adica 1-on-1 nu ca la Live Keyholes+Live Viewer unde ecranul e mai mic si are practic efect de teasing ( desi eu si pe alea le-am taiat cand am constatat ca sunt vazuta pentru 2-80 de centi de m-au apucat toti nervii.)

sigur ca fiecare procedeaza cum considera, unii vor sa castige imediat fiecare dolarel posibil, in timp ce eu prefer sa astept si sa castig cel putin 15-20$ de pe un om in loc sa castig 1,66$ pe un om cat face hh de 10$ impartit la 6 oameni., macar de-ar fi numai 6 , lol.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”