Cum conectez 2 camere in acelasi calculator?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
alyce
Mesaje: 45
Membru din: 09 Oct 2007, 22:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna ziua in primul rand vreau sa va multumesc tuturor deoacrece de fiecare data cand am avut o problema si am apelat la ajutorul vostru postand un topic now am fost ajutat si am primit mereu cele mai bune indrumari si cele mai bune sfaturi.
As vrea sa conectez doua camera in aceelasi pc si anume un sony evi d 30 pt care folosesc winfast2000 si un webcam philips spc710nc.ele de vazut se vad super ok problema mea este alta in splitcam am prima camera sony si anume winfastul care e principala camera pe care lucrez dar cand vreau sa o schimb si sa folosesc philipsul in splitcam imi ingheata imgainea si apoi se inchide splitcamul
ce as putea face sa le pot folosi fara problema schimbandu-le intre ele prin slpitcam fara sa mai intampin probleme
va multumsc mult tutoror pentru ajutor!!!
SoulCams Models Studios wanted
jebyby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 168
Membru din: 15 Dec 2007, 23:41
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu inteleg,vrei sa le folosesti in acelasi timp,una cu split si una normal,sau cum??? Fii mai explicit ca sa stiu ce sa-ti zic. ;)
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

daca amandoua camerele sunt recunoscute de pc, poti incerca folosire simultana a 2 programe de Split, unul cu o camera si unul cu alta camera;)
http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/m ... -vf12.html
Imagine
Avatar utilizator
pleasurecum
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 24 Aug 2008, 22:24
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pune in loc de splt cam superwebcam de la superwebcam.com
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sau pune manycam, e mai bun ca toate..asa lucrez si eu cu 2 camere pe un singur comp , ambele cu tunere interne. una pe split/manycam, una direct de pe tuner cu imagine sticla ptr flash
Avatar utilizator
HouseNet
Mesaje: 13
Membru din: 01 Apr 2006, 07:07
Localitate: Bacau- Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ai incercat sa schimbi placa de captura? La fel am patzit pe winfast shi imi restarta pc-ul. Am schimbat cu pinnacle shi s-a rezolvat, pot schimba oricand sursa video in splitcam sau superwebcam.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”