Caut baieti/fete pentru remote typing

Aceasta categorie este destinata studiourilor care vor sa prezinte oferta de angajare pentru modele, firmelor sau persoanelor fizice pentru diverse colaborari si modelelor care vor sa lucreze intr-un studio sau cauta un anumit tip de colaborare. Va rog cititi regulamentul categoriei inainte de a publica oferta.
Love
Mesaje: 27
Membru din: 04 Iun 2008, 14:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut, am nevoie de cativa baieti/fete care stiu foarte bine engleza, au experienta minim 1 an in domeniu, pentru a le scrie remotely modelelor.
Se va lucra de la studio, ( 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana ) in Bucuresti, zona Pasaj Muncii.
Se asigura contract legal si salariu motivant.
Pentru mai multe detalii, va stau la dispozitie pe Skype: Love4youro sau la Telefon: 0765158158
Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hello,

Nu am inteles niciodata de ce este nevoie sa ai persoane care sa le scrie modelelor remotely. Treaba ta ca studio/trainer este sa-ti inveti modelul sa comunice cu userii, nu doar s-o pui in fata camerei sa zambeasca senseless.

Mai bine aganjezi traineri care sa-ti invete modelele ce sa "tasteze" userilor.
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Din pacate e o practica foarte des intalnita in special la studiourile glamour/non-adult .
Pentru ca baza modelului la aceasta categorie ar trebui sa fie conversatia, se prefera ca modelul sa fie doar o imagine seaca fara ca acesta sa invete ceva din videochat.
Am vazut o multime de studiouri mari, cu pretentii, care angajeaza doar pe baza de frumusete, iar mai apoi modelele stau in fata camerei ca vitele in timp de baietii (ca de obicei sunt baieti) le scriu de zor si le baga in privat.
Dar ce invata defapt modelul dupa chiar si 1 an de job ? Nimic, absolut nimic. Si asta e cel mai trist.
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pentru ca unele nu stiu sa lege doua cuvinte. Si daca invata alea doua cuvinte stau si se frec non stop si atata. Poate au modele care stau 4 luni. Crezi ca merita sa investesti in modelele alea? Nu ca remote typing mi se pare o solutie foarte buna, mi se pare chiar costisitoare.
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

tomaadrian scrie:Din pacate e o practica foarte des intalnita in special la studiourile glamour/non-adult .
Pentru ca baza modelului la aceasta categorie ar trebui sa fie conversatia, se prefera ca modelul sa fie doar o imagine seaca fara ca acesta sa invete ceva din videochat.
Am vazut o multime de studiouri mari, cu pretentii, care angajeaza doar pe baza de frumusete, iar mai apoi modelele stau in fata camerei ca vitele in timp de baietii (ca de obicei sunt baieti) le scriu de zor si le baga in privat.
Dar ce invata defapt modelul dupa chiar si 1 an de job ? Nimic, absolut nimic. Si asta e cel mai trist.
Care sunt studiourile alea, ca ne-ai facut curiosi? :shock:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

tomaadrian scrie:Din pacate e o practica foarte des intalnita in special la studiourile glamour/non-adult .
Pentru ca baza modelului la aceasta categorie ar trebui sa fie conversatia, se prefera ca modelul sa fie doar o imagine seaca fara ca acesta sa invete ceva din videochat.
Am vazut o multime de studiouri mari, cu pretentii, care angajeaza doar pe baza de frumusete, iar mai apoi modelele stau in fata camerei ca vitele in timp de baietii (ca de obicei sunt baieti) le scriu de zor si le baga in privat.
Dar ce invata defapt modelul dupa chiar si 1 an de job ? Nimic, absolut nimic. Si asta e cel mai trist.
Salutare tomaadrian@ :)

Haideti sa fim putin realisti :

1. Daca spui ca ai sezizat ce ai spus mai sus , nu ai sesizat cumva ca noile modele independente care intra in "domeniu " dau buluc pe CB /MFC /Bonga ? De ce crezi ? Ala ti se pare cumva , a fi virtuozitate in VCH , sau este doar oportunism ? Normal ca repilca studiourilor glam , la avalansa de "independente " care habar nu au cu ce se mananca ...va fi (si ) "text chat-ul remote " . Mie unul mi se pare absolut normal .Vreti concurenta ? Lasa ca va dam noi de nu puteti tine pasul !!!

2. Fiind vorba de un business , de ce crezi ca modelele ar trebui sa invete ceva dupa 1 an de job ? Adicatelea eu ca patron am timp/interes / suficienta prostie incat sa-mi fac griji ca modelele nu vor fi in stare de nimic dupa ce pleaca de la mine , acasa ? Da ce , am innebunit ? Imi vor plati taxele /impozitele , modelele proaspat plecate sa faca de acasa ? Evident ca nu !

3. Este normal ca la studiouri sa mai aterizeze si fete care au potential nativ si care vor fi capabile sa faca de acasa , dupa un timp . Cele din aceasta categorie ar fi putut sa inceapa direct ca si independente , dar din diferite motive nu au avut sansa asta . Din nou , este normal sa se intample asa ...

4. Atata timp cat incepatorii privesc ( si nu-i putem acuza ) ca ceva normal /facil /la indemana , sa inceapa businesull in domeniul prin CB & comp - crezand ca totul la asta se rezuma in VCH - vad cam necesar , daca nu cumva chiar obligatoriu remote control-ul :) .Pe undeva trebuie sa fie un echilibru .Avalansa de "carne proaspata " pe sites , trebuie combatuta cu ceva .Si , daca nu prin "inteligenta artificiala " prin ce s-ar putea ?
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Asa este, unele nu stiu sa lege doua cuvinte, insa sansele sa invete cu trainerii potriviti sa poarte o conversatie si sa se adapteze oricaror situatii sunt mult mai mari daca sunt invatate.
Intr-adevar, dureaza un pic mai mult, dar pe termen lung merita. Varianta cu remote typing mi se pare o ciudatenie, iar modelele vor ramane la fel si peste 2 ani (ce interes ar mai avea sa invete sa lege 2 vorbe ?).
Anyway, e alegerea fiecaruia, doar ca varianta asta chiar e mult mai costisitoare si fara rezultate pe termen lung.
Ma intreb oare, cati oameni iti trebuiesc pentru 200 de modele ? Pffff
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

tomaadrian scrie: Ma intreb oare, cati oameni iti trebuiesc pentru 200 de modele ? Pffff
Tot de 200 sau chiar mai putini.
Ideea cu remote typing care nu e chiar remote e ca se lucreaza pe foarte multe siteuri in acelasi timp. Deci si castiguri mai mari care acopera si procentul operatorului. Operatorul se concentreaza pe scris si miscarea camerelor, fata pe show-ul in sine.
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Fiecare face cum il taie capul, doar ca nu vad cum se doreste "binele industriei" cand modelele sunt tinute la un nivel sub-dezvoltat doar pentru a nu fi de folos lor sau altor studiouri dupa ce pleaca.
Am crezut ca diferenta intre un model independent si unul ce lucreaza la studio o face trainingul (si altele pe langa - promovarea, decorurile, tehnica, etc).
Anyway, good luck tuturor.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

readyforyou29 scrie:
tomaadrian scrie: Ma intreb oare, cati oameni iti trebuiesc pentru 200 de modele ? Pffff
Tot de 200 sau chiar mai putini.
Ideea cu remote typing care nu e chiar remote e ca se lucreaza pe foarte multe siteuri in acelasi timp. Deci si castiguri mai mari care acopera si procentul operatorului. Operatorul se concentreaza pe scris si miscarea camerelor, fata pe show-ul in sine.

Da , asa este readyforyou29@

In mod intentionat am exagerat in postarea precedenta , totusi fiind vorba de business , primeaza incasarile si nu abilitatea modelului de a se descurca singur , la o adica . Asa cum unii sunt interesati de a scoate "vedete de carton " , altii se voteaza intre ei la infinit ( tot aici am auzit ) . Pana la urma ce mai conteaza .Fiecare face cum poate , ca daca nu se putea , nu faceau :lol:

" In dragoste si-n razboi nu exista reguli…dar exista limite." , zic unii . In VCH probabil ca nici limite :))
Nu se naste in fiecare zi un model cu ambitia si abilitatile modelului numit Lourdes ( sa luam un exemplu mioritic , autohton :) ) ...prin urmare , toti ceilalti cauta o forma de a atinge succesul sub o forma sau alta ...

Nici sa ne facem ca nu exista modalitatea asta , nici sa ne miram excesiv de existenta ei , dar nici sa aruncam cu pietre nu cred ca ne ajuta cu ceva .Pe noi , muritorii de rand ...

La vara , canicula va sta pe capul nostru , ne va afecta mult mai tare ... :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Asta este un fel de sa facem discutii..Si noi scriem de ani de zile unor modele atunci cand este cazul si din cate imi amintesc eu am scos modele de top pe banda rulanta..sau credeti ca este intamplare?Ca sa nu mai spun ca nu este problema mea si nu consider greseala dar pana si cel mai venerat model autohton scrie cand este cazul ca altfel acel membru plin de bani s-ar evapora impreuna cu cascavalul din dotare daca modelul nu are experienta sa-l tina.Iar faza cu ''modelul nu invata nimic'',numai daca este foarta batuta in cap ceea ce eu nu prea am vazut decat extrem de rar,modelul nu invata nimic,ba chiar invata foarte multe ca doar sta cu ochii in monitor nu dupa fluturi rari si cel/cea care-I scrie ii si explica ce si cum.Daca asteptam modele native care stiu sa se descurce singure si sa intre in topuri din prima perioada sau cat ma curand o sa asteptam ca mortul colacul:))Unde exista,exista,unde nu exista facem sa existe,simplu.
Din punctul meu de vedere problema nu este ca scrie cineva atat timp cat cine scrie o face bine si rezultatele se vad in payment.

Bafta acolo!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Sigur ca ai dreptate 100% Isa si asta pentru ca ai studio. Cei ce comenteaza sigur nu au studio ca altfel ar fi inteles. Un studio urmareste profitul, maximizarea lui. Daca un model face media de acum undeva la 1000$/perioada si cu cineva care ii scrie face 2000$/perioada normal ca-i o solutie atat timp cat tastatorul primeste si el 20mil. Si asta e calculul cel mai la indemana. Se schimba total, pe langa non-adultul amintit mai sus, la categoria ta dar mai ales la fetish. Modelul poate sti engleza perfect, degeaba daca nu stie ce trebuie sa scrie, nu stie nimic de fetish sau ladyboys. Pe fetish diferenta ce o face un tastator poate fi de la 500 la 10k. Un alt plus e dependenta mai mare de studio. Dar cum majoritatea e doar cu jasminul care nu are categoria fetish nu poate intui diferenta ce o face scriind cineva care stie ce face. Si sigur ca daca modelul e fasnet va invata.

Si ca sa raspund ontopic....pentru 200 de modele e nevoie de maxim 25 de tastatori. Asta e procentul ce-l au majoritatea studiourilor. Si e exact invers, e profi. Eu le-as scrie si personal daca as sti....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mie mi-ar fi placut sa mi se scrie remotley, cu siguranta as fi invatat mult mai multe decat sa stau si efectiv ''sa fur'' de pe unde apuc... Nu vad nimic gresit in asta, ba dimpotriva! Iar faptul ca modelele ''stau ca vitele'' looool cum se exprima un user pe aici sau ca nu ar fi in stare de nimic tin sa contrazic, modelele in 2016 sunt mult mai educate, consider ca videochatul a evoluat si asta se poate vedea cu ochiul liber, au cam disparut modelele slabe in comunicare si cele care nu exprima nimic... Dar ma rog, acum depinde unde te uiti :lol: :lol: :lol: :lol: ... Iar ca studio sa poti avea parte de astfel de remote mi se pare un avantaj, iar asta nu inseamna ca fata e mai ''proasta'' ci dimpotriva:asa se desteapta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Morningstar
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 10 Mai 2016, 16:32
Localitate: Transylvania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Citind observ mica polemica legata de subiect, insa in practica scrisul remote cred ca ajuta intr-o anumita masura, mai ales daca writer-uri este priceput, afluxul mare de comentarii in chat poate distrage atentia fetei ... deci cred ca utilizarea remote typing-ului e in functie de gust, model de business si asa mai departe.
JessBella
Mesaje: 4
Membru din: 08 Mar 2016, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nimeni nu s-a nascut invatat, cu atat mai putin intr-o meserie atat de complexa si complicata. Nu sunt pro remote-typing insa nu pot fi nici contra. Este o lupta monstruoasa sa gasesti modele complete (frumusete, creier, implicare, ambitie, concentrare, etc.) si tocmai pentru ca aceste fete sunt din ce in ce mai putine, este nevoie sa se apeleze la remote typing. In asa fel modelul se poate concentra foarte bine pe limbajul corpului si expresivitate in timp ce trainerul/adminul mai priceput in grai, are grija sa scoata "pe gura" numai ce trebuie. :)
beyou
Mesaje: 40
Membru din: 28 Dec 2011, 18:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

da...pe de o parte este ok cu remote typer.....dar o singura problema vad in asta...cum ii explica fetei persona care scrie(mai ales daca este baiat) in asa fel incat sa nu auda membrii alte voci in fundal? pune microfonul des pe mute? hmmm...membrii sunt pasionati si sa auda vocea fetei...in multe cazuri...dar daca aude o voce masculina, sau chiar si feminina explicand fetei in limba natala....stai asa...fa asa...vezi ca ala vrea sa vada nu stiu cum..chestii de genul...e cam aiurea sa se auda alta persoana...parerea mea...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

beyou scrie: o voce masculina, sau chiar si feminina explicand fetei in limba natala....stai asa...fa asa...vezi ca ala vrea sa vada nu stiu cum..chestii de genul....

Se presupune ca modelul urmareste chatul si intelege ce are de facut :) astfel incat nu e nevoie de indicatii... se pot da indicatii pe un chat intern pt ca remote typing nu se face de la acelasi pc.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

De asta se numeste si remote:).
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beyou scrie:da...pe de o parte este ok cu remote typer.....dar o singura problema vad in asta...cum ii explica fetei persona care scrie(mai ales daca este baiat) in asa fel incat sa nu auda membrii alte voci in fundal? pune microfonul des pe mute? hmmm...membrii sunt pasionati si sa auda vocea fetei...in multe cazuri...dar daca aude o voce masculina, sau chiar si feminina explicand fetei in limba natala....stai asa...fa asa...vezi ca ala vrea sa vada nu stiu cum..chestii de genul...e cam aiurea sa se auda alta persoana...parerea mea...

Pe bune?!? ''remote typing'', ''type''-a tasta :roll: ....
Care voci? Doar nu-i explica verbal in timp real modelului... Clar ii scrie, se subintelege din topic-remote typing.... Fratilor azi numai d-astea am citit, chiar asa am ajuns :lol: :lol: :lol: :lol: asta e culmea :evil: :cry:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Recent am vazut intr un studio mare o camera cu vreo 10 baieti ce tastau fiecare la cel putin 4 modele. Atat cat am putut sa vad pe monitor in treacat. Si dupa rezultate sigur faceau treaba buna.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
IriNuka
Mesaje: 29
Membru din: 12 Aug 2016, 22:00
Localitate: Constangeles
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Love scrie:Salut, am nevoie de cativa baieti/fete care stiu foarte bine engleza, au experienta minim 1 an in domeniu, pentru a le scrie remotely modelelor.
Se va lucra de la studio, ( 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana ) in Bucuresti, zona Pasaj Muncii.
Se asigura contract legal si salariu motivant.
Pentru mai multe detalii, va stau la dispozitie pe Skype: Love4youro sau la Telefon: 0765158158
Multumesc.
Asta cu remote typing se poate face si de la distanta?
Adica daca cele 2 parti sunt din orase diferite? :D
Avatar utilizator
worldscape
Mesaje: 6
Membru din: 12 Sep 2016, 16:27
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

IriNuka scrie:
Love scrie:Salut, am nevoie de cativa baieti/fete care stiu foarte bine engleza, au experienta minim 1 an in domeniu, pentru a le scrie remotely modelelor.
Se va lucra de la studio, ( 8 ore pe zi, 5 zile pe saptamana ) in Bucuresti, zona Pasaj Muncii.
Se asigura contract legal si salariu motivant.
Pentru mai multe detalii, va stau la dispozitie pe Skype: Love4youro sau la Telefon: 0765158158
Multumesc.
Asta cu remote typing se poate face si de la distanta?
Adica daca cele 2 parti sunt din orase diferite? :D
da, daca iti instalezi un viewer
Scrie răspuns

Înapoi la “Oferte - Cereri de munca si Colaborari”